Woningwaarde in de gemeente Enschede
De gemeente Enschede telt 77.688 woningen met een gemiddelde WOZ-waarde van € 301.000 (peiljaar 2025). De gemeente is sterk stedelijk en 48% van de woningen is een koopwoning.
Let op: Enschede is ook de naam van een plaats. Deze pagina gaat over de héle gemeente, met 1 plaatsen erin. Zoekt u de plaats Enschede zelf — 80.427 woningen — kijk dan op de pagina van Enschede.
Woningtypes in de gemeente Enschede
| Type | Aandeel |
|---|---|
| Appartement | 37% |
| Tussenwoning | 27% |
| Hoekwoning | 15% |
| Twee-onder-een-kap | 12% |
| Vrijstaand | 8% |
De woningmarkt in de gemeente Enschede
Over de twaalf maanden tot en met juni 2026, op basis van 1.835 verkopen in de hele gemeente.
| Gemiddelde verkoopprijs | € 391.763 |
|---|---|
| Gemiddeld per m² | € 3.512 |
| Gemiddelde verkooptijd | 44 dagen |
| Nieuw te koop gezet | 2.269 woningen |
| Verkopen in deze periode | 1.835 |
| Woningvoorraad | 80.427 woningen |
Opgeteld uit de plaatsen in deze gemeente en gewogen naar het aantal verkopen. De jongste maand laten we bewust weg: een verkoop wordt pas bij de notaris geregistreerd, dus die maand mist nog ongeveer 8% van de transacties. Alle bronnen met hun peildatum staan op de bronnenlijst.
Enschede is de enige woonplaats in de gemeente Enschede. De straten, buurten en verkoopcijfers van die plaats staan op de plaatspagina.
WOZ-ontwikkeling
De gemiddelde WOZ-waarde in de gemeente Enschede ging van € 167.000 in 2018 naar € 301.000 in 2025 — een verandering van +80,2% over 7 jaar.
| Jaar | Gemiddelde WOZ-waarde | Verandering | Verhouding |
|---|---|---|---|
| 2018 | € 167.000 | — | |
| 2019 | € 182.000 | +9,0% | |
| 2020 | € 195.000 | +7,1% | |
| 2021 | € 210.000 | +7,7% | |
| 2022 | € 235.000 | +11,9% | |
| 2023 | € 283.000 | +20,4% | |
| 2024 | € 296.000 | +4,6% | |
| 2025 | € 301.000 | +1,7% |
De WOZ-waarde loopt achter op de markt: de peildatum ligt een jaar voor het belastingjaar. Bron: CBS Kerncijfers wijken en buurten, jaargangen 2018 tot en met 2025.
Uitleg bij deze cijfers
- Wat is mijn huis waard?
- Wat kost een vierkante meter woning in Nederland?
- Hoeveel scheelt de buurt in de waarde van een woning?
- Hoe lang staat een huis gemiddeld te koop?
Wijken in de gemeente Enschede
10 wijken, gesorteerd op het aantal woningen. Klik een kolomkop om anders te sorteren.
| Binnensingelgebied | 16.727 | 9 |
| Enschede-Zuid | 15.122 | 10 |
| Boswinkel - Stadsveld | 10.857 | 9 |
| Enschede-Noord | 10.629 | 7 |
| Glanerbrug en omgeving | 7.295 | 9 |
| Hogeland - Velve | 6.158 | 7 |
| Twekkelerveld - T.H.T. | 4.780 | 2 |
| Landelijk gebied en kernen | 4.318 | 9 |
| Ribbelt - Stokhorst | 4.215 | 4 |
| Bedrijfsterreinen Enschede-West | 324 | 4 |
Buurten in de gemeente Enschede
70 buurten met woningen, op woningvoorraad gesorteerd. Klik een kolomkop voor een andere volgorde.
| De Bothoven | Wijk 00 Binnensingelgebied | 3.767 | € 241.000 |
| Twekkelerveld | Wijk 03 Twekkelerveld - T.H.T. | 2.386 | € 221.000 |
| Getfert | Wijk 00 Binnensingelgebied | 2.357 | € 279.000 |
| Deppenbroek | Wijk 04 Enschede-Noord | 2.344 | € 239.000 |
| Stevenfenne | Wijk 02 Boswinkel - Stadsveld | 2.324 | € 227.000 |
| Velve-Lindenhof | Wijk 01 Hogeland - Velve | 2.317 | € 276.000 |
| Tubantia-Toekomst | Wijk 03 Twekkelerveld - T.H.T. | 2.307 | € 265.000 |
| City | Wijk 00 Binnensingelgebied | 2.241 | € 226.000 |
| Wesselerbrink Noord-West | Wijk 06 Enschede-Zuid | 2.207 | € 289.000 |
| Roombeek-Roomveldje | Wijk 04 Enschede-Noord | 2.169 | € 363.000 |
| Stroinkslanden-Zuid | Wijk 06 Enschede-Zuid | 2.051 | € 240.000 |
| Wesselerbrink Zuid-Oost | Wijk 06 Enschede-Zuid | 2.002 | € 255.000 |
| Boswinkel-De Braker | Wijk 02 Boswinkel - Stadsveld | 2.000 | € 218.000 |
| Wesselerbrink Noord-Oost | Wijk 06 Enschede-Zuid | 1.847 | € 207.000 |
| Horstlanden-Stadsweide | Wijk 00 Binnensingelgebied | 1.741 | € 289.000 |
| Varvik-Diekman | Wijk 01 Hogeland - Velve | 1.675 | € 329.000 |
| Park Stokhorst | Wijk 05 Ribbelt - Stokhorst | 1.653 | € 320.000 |
| Helmerhoek-Noord | Wijk 06 Enschede-Zuid | 1.639 | € 353.000 |
| Drienerveld-U.T. | Wijk 04 Enschede-Noord | 1.605 | € 157.000 |
| Hogeland-Noord | Wijk 00 Binnensingelgebied | 1.565 | € 268.000 |
| Mekkelholt | Wijk 04 Enschede-Noord | 1.540 | € 248.000 |
| Helmerhoek-Zuid | Wijk 06 Enschede-Zuid | 1.530 | € 308.000 |
| Bentveld-Bultserve | Wijk 08 Glanerbrug en omgeving | 1.466 | € 284.000 |
| Stroinkslanden Noord-Oost | Wijk 06 Enschede-Zuid | 1.423 | € 374.000 |
| Schipholt-Glanermaten | Wijk 08 Glanerbrug en omgeving | 1.234 | € 267.000 |
| Elferink-Heuwkamp | Wijk 02 Boswinkel - Stadsveld | 1.231 | € 252.000 |
| Wesselerbrink Zuid-West | Wijk 06 Enschede-Zuid | 1.215 | € 247.000 |
| Walhof-Roessingh | Wijk 04 Enschede-Noord | 1.204 | € 319.000 |
| Schreurserve | Wijk 05 Ribbelt - Stokhorst | 1.203 | € 267.000 |
| Dorp Boekelo | Wijk 09 Landelijk gebied en kernen | 1.176 | € 415.000 |
| Eekmaat West | Wijk 08 Glanerbrug en omgeving | 1.167 | € 377.000 |
| Veldkamp-Getfert-West | Wijk 00 Binnensingelgebied | 1.134 | € 242.000 |
| Hogeland-Zuid | Wijk 01 Hogeland - Velve | 1.050 | € 335.000 |
| Lasonder, Zeggelt | Wijk 00 Binnensingelgebied | 1.024 | € 341.000 |
| Pathmos | Wijk 02 Boswinkel - Stadsveld | 1.006 | € 235.000 |
| De Laares | Wijk 00 Binnensingelgebied | 1.002 | € 364.000 |
| Stadsveld-Zuid | Wijk 02 Boswinkel - Stadsveld | 984 | € 248.000 |
| Ribbelt-Ribbelerbrink | Wijk 05 Ribbelt - Stokhorst | 941 | € 250.000 |
| Stroinkslanden Noord-West | Wijk 06 Enschede-Zuid | 937 | € 332.000 |
| Eekmaat | Wijk 08 Glanerbrug en omgeving | 905 | € 226.000 |
| Oikos | Wijk 08 Glanerbrug en omgeving | 901 | € 343.000 |
| 't Zwering | Wijk 02 Boswinkel - Stadsveld | 872 | € 454.000 |
| Bolhaar | Wijk 04 Enschede-Noord | 857 | € 420.000 |
| Cromhoffsbleek-Kotman | Wijk 02 Boswinkel - Stadsveld | 854 | € 342.000 |
| Dorp Lonneker | Wijk 09 Landelijk gebied en kernen | 828 | € 436.000 |
| Stadsveld-Noord-Bruggert | Wijk 02 Boswinkel - Stadsveld | 796 | € 273.000 |
| Buurtschap Lonneker-West | Wijk 09 Landelijk gebied en kernen | 725 | € 750.000 |
| Eilermarke | Wijk 08 Glanerbrug en omgeving | 717 | € 389.000 |
| Boddenkamp | Wijk 00 Binnensingelgebied | 674 | € 393.000 |
| Buurtschap Broekheurne | Wijk 09 Landelijk gebied en kernen | 589 | € 571.000 |
| Wooldrik | Wijk 01 Hogeland - Velve | 542 | € 471.000 |
| Ruwenbos | Wijk 02 Boswinkel - Stadsveld | 542 | € 453.000 |
| Voortman-Amelink | Wijk 04 Enschede-Noord | 515 | € 358.000 |
| Glanerveld | Wijk 08 Glanerbrug en omgeving | 482 | € 321.000 |
| Boekelerveld | Wijk 09 Landelijk gebied en kernen | 429 | € 412.000 |
| Stokhorst | Wijk 05 Ribbelt - Stokhorst | 416 | € 756.000 |
| Dolphia | Wijk 08 Glanerbrug en omgeving | 257 | € 239.000 |
| Sleutelkamp | Wijk 01 Hogeland - Velve | 197 | € 370.000 |
| Het Brunink | Wijk 06 Enschede-Zuid | 179 | € 903.000 |
| Buurtschap Usselo | Wijk 09 Landelijk gebied en kernen | 147 | € 551.000 |
| Noord Esmarke | Wijk 09 Landelijk gebied en kernen | 141 | € 586.000 |
| Industrie- en havengebied | Wijk 07 Bedrijfsterreinen Enschede-West | 106 | € 257.000 |
| Buurtschap Zuid-Esmarke | Wijk 09 Landelijk gebied en kernen | 99 | € 571.000 |
| Buurtschap Twekkelo | Wijk 09 Landelijk gebied en kernen | 84 | € 570.000 |
| De Slank | Wijk 08 Glanerbrug en omgeving | 72 | € 371.000 |
| De Leuriks | Wijk 01 Hogeland - Velve | 46 | € 937.000 |
| Marssteden | Wijk 07 Bedrijfsterreinen Enschede-West | 30 | € 412.000 |
| 't Weldink | Wijk 01 Hogeland - Velve | 12 | — |
| Koekoeksbeekhoek | Wijk 07 Bedrijfsterreinen Enschede-West | 6 | — |
| Kennispark | Wijk 07 Bedrijfsterreinen Enschede-West | 4 | — |
Bron: CBS Kerncijfers wijken en buurten en CBS Wijken en Buurten (indeling 2026), via onze bronnen.