Bredaseweg 28b, Roosendaal
Bredaseweg 28b (4702 KT Roosendaal, Noord-Brabant) is een appartement uit 2023, met 36 m² gebruiksoppervlakte, in de buurt Spoorstraat-Van Coothlaan.
Waarde-indicatie
€ 203.000
Onze beste schatting bij gangbaar onderhoud, op basis van verkopen tot en met september 2026, omgerekend naar de prijzen van nu.
Vier van de vijf woningen zoals deze verkopen tussen deze twee bedragen. Voor een woning als deze is de marge ± 11%.
Meegewogen: 10 vergelijkbare verkopen binnen 360 meter, tussen april 2023 en maart 2026.
Weet u hoe deze woning erbij staat?
Het bedrag hierboven gaat uit van gangbaar onderhoud: de staat waarin de meeste woningen verkopen, en dat komt vrijwel overeen met goed. Kies hieronder wat er van toepassing is, dan wordt de schatting scherper.
Weet u de WOZ-waarde van deze woning?
Met de WOZ-waarde van uw beschikking wordt de schatting gemiddeld ruim een kwart scherper. Wij bewaren het bedrag niet: het verandert alleen wat u nu ziet. Het grijze bedrag in het veld is een voorbeeld bij onze schatting, niet uw WOZ.
Wat is een compleet dossier?
Energielabel, woningtype en bestemmingsplan zijn bekend.
Dit maakt de marge groter. Eerst wat er van dit adres niet geregistreerd is, daarna wat van geen enkele woning geregistreerd wordt.
- Staat van onderhoud en afwerking binnen: dat staat in geen enkel register
- Verbouwingen die (nog) niet in het gebouwenregister (de BAG) staan
Weet u de onderhoudsstaat? Geef hem op bij de waarde-indicatie — dan wordt de schatting scherper.
Weet u meer over deze woning? Vertel het ons.
- Gebruiksoppervlakte36 m²
- Bouwjaar2023
- WoningtypeAppartement
- Prijs per m²€ 5.648voor deze woning
Waarom dit bedrag?
We nemen de gemiddelde woning in Spoorstraat-Van Coothlaan als uitgangspunt en rekenen van daaruit naar deze woning toe. De kenmerken hieronder maken het verschil.
Gemiddeld in Spoorstraat-Van Coothlaan
€ 3.496
per m², alle woningtypen
+62% voor deze woning
Deze woning
€ 5.648
per m² × 36 m² = € 203.000
Verhoogt de prijs per m²3
- Appartement van 36 m²sterk
Een appartement van deze maat brengt per m² meer op dan de gemiddelde woning in Spoorstraat-Van Coothlaan.
- Bouwjaar 2023sterk
Woningen uit deze bouwperiode brengen landelijk gezien meer op dan gemiddeld.
- Ligging in het gebouw: onderste woonlaagduidelijk
Deze verdieping brengt landelijk gezien meer op dan de andere verdiepingen in een gebouw.
Verlaagt de prijs per m²3
- Bestemming Gemengd - 3duidelijk
Geen zuivere woonbestemming. Dat beperkt de kring van kopers, en dat is in de verkoopprijzen terug te zien.
- Energielabel Blicht
Kopers rekenen de energierekening en de verbeterkosten mee; dat drukt de prijs. Dit label is door een adviseur ter plaatse opgenomen (NTA 8800). Sinds die labels de regel zijn, betalen kopers er iets minder premie voor.
- Gemeten woonoppervlakte 34 m², geregistreerd 36 m²licht
De energieadviseur mat in de woning minder verwarmde woonruimte dan er geregistreerd staat.
Nog niet bekend
- Staat van onderhoud en afwerking binnenGeef het op
Dat staat in geen enkel register. Het is het deel van de marge dat altijd blijft, ook als al het andere bekend is.
Hoe komen we tot dit bedrag?
De pijlen en stippen hebben wij niet zelf bedacht: ze volgen uit ons rekenmodel. Een pijl laat zien of een kenmerk de prijs per m² verhoogt of verlaagt ten opzichte van de gemiddelde woning in Spoorstraat-Van Coothlaan. De stippen laten zien hoe sterk: licht, duidelijk of sterk.
De gemiddelde prijs bovenaan is omgerekend naar dezelfde maat als deze woning. Wij rekenen met de oppervlakte zoals die geregistreerd staat, en daarin telt ook een eventuele berging en/of garage mee. Het verschil tussen de twee prijzen komt niet alleen uit de kenmerken hierboven: we vergelijken de uitkomst ook met recente verkopen in de omgeving. Tot slot vermenigvuldigen we de prijs per m² met het aantal vierkante meters; dat geeft het bedrag. Hoe zwaar elk kenmerk precies meetelt, staat in onze methodiek.
Welke vraagprijs past bij Bredaseweg 28b?
Verwachte vraagprijs
€ 192.000
tussen € 176.000 en € 210.000
als de woning nu te koop komt, bij gangbaar onderhoud
+6% overboden
Verwachte verkoopprijs
€ 203.000
tussen € 181.000 en € 226.000
de waarde-indicatie van deze woning
De waarde-indicatie van € 203.000 is wat de woning naar verwachting opbrengt. Een vraagprijs ligt daar meestal onder: een woning wordt iets lager in de markt gezet, en kopers bieden eroverheen. Voor een appartement in deze prijsklasse en in Spoorstraat-Van Coothlaan verwachten we dat de verkoopprijs 6% boven deze vraagprijs uitkomt. Dat is gemeten op de verkopen van de afgelopen twee jaar, en hangt af van de markt van nu, de prijsklasse, het woningtype en de buurt.
De buurt Spoorstraat-Van Coothlaan, de afgelopen twaalf maanden
- woningen verkocht waarvan wij de vraagprijs kennen
- 18
- daarvan ging boven de vraagprijs weg
- 89%
- de mediane verkoop boven de vraagprijs
- 7%
Een vraagprijs is een keuze van verkoper en makelaar, geen meting: hij kan bewust lager of hoger liggen. De marge is iets smaller dan bij de waarde-indicatie, want bij een verkoopprijs maakt ook het bieden het onzeker. In onze metingen valt 80% van de echte vraagprijzen binnen deze marge. Geeft u bij de waarde-indicatie de onderhoudsstaat op, dan staat daar ook de vraagprijs die daarbij past. Hoe wij dit rekenen en hoe dicht het bij echte vraagprijzen ligt, staat in de methodiek; hoeveel er per gemeente en prijsklasse overboden wordt, in ons artikel over overbieden.
Hoe ontwikkelde de waarde van Bredaseweg 28b zich?
Een woning van deze waarde in Noord-Brabant was in november 2016 ongeveer € 98.000 waard en is nu € 203.000: +107% in 10 jaar. Dit is de prijsontwikkeling in Noord-Brabant volgens de CBS/Kadaster-prijsindex, toegepast op onze indicatie van vandaag — niet de verkoopgeschiedenis van dit huis.
Alle bedragen per jaar
| Maand | Waarde-indicatie | Marge | Verandering |
|---|---|---|---|
| januari 2017 | € 100.000 | ± 16% | — |
| januari 2018 | € 110.000 | ± 15% | +11% |
| januari 2019 | € 122.000 | ± 15% | +11% |
| januari 2020 | € 130.000 | ± 14% | +7% |
| januari 2021 | € 141.000 | ± 14% | +8% |
| januari 2022 | € 166.000 | ± 13% | +18% |
| januari 2023 | € 166.000 | ± 13% | +0% |
| januari 2024 | € 171.000 | ± 12% | +3% |
| januari 2025 | € 191.000 | ± 12% | +12% |
| januari 2026 | € 199.000 | ± 11% | +4% |
| september 2026 | € 203.000 | ± 11% | +2% |
Bron: CBS/Kadaster Prijsindex Bestaande Koopwoningen, de reeks voor Noord-Brabant en die voor appartementen, aangevuld met de landelijke beweging per maand. De lijn loopt tot september 2026 en staat daar op het bedrag van vandaag. Hoe verder terug, hoe breder de marge: een half procentpunt per jaar. De index beschrijft de markt in Noord-Brabant; hoe deze straat daarvan afweek, weet alleen wie er verkocht heeft. Verbouwingen en onderhoud zitten er niet in.
Wat weten we van Bredaseweg 28b?
| Postcode | 4702 KT |
|---|---|
| Woningtype | Appartement · ter plaatse vastgesteld bij de energielabelopname |
| Gebruiksoppervlakte | 36 m² · waarvan 34 m² verwarmd volgens de energielabelopname |
| Bouwjaar | 2023 |
| Ligging in het gebouw | Onderste woonlaag, op de hoek van het gebouw · ter plaatse vastgesteld bij de energielabelopname |
| Energielabel | B · geregistreerd bij RVO (EP-Online), opname in 2023. Wat daarna veranderde, zoals zonnepanelen of isolatie, staat er pas in na een nieuwe opname. |
| Inhoud van het pand | 3.041 m³ · gemeten met laserhoogtemetingen vanuit de lucht (3DBAG) — dit is het hele gebouw, niet deze woning |
| Bouwlagen | 4 · bovengronds, geteld met laserhoogtemetingen (3DBAG). Een kelder telt niet mee |
| Hoogte van het pand | 10,4 meter · van straatniveau tot het hoogste punt van het dak |
| Dakvorm | Plat dak |
Oppervlakte, bouwjaar en adres komen uit het landelijke gebouwenregister (de BAG). Het woningtype bepalen we zelf, uit de vorm van het gebouw op de kaart. Hoe dat werkt en hoe nauwkeurig het is, staat in de methodiek.
Huizenprijzen in Roosendaal
| Gemiddelde verkoopprijs | € 406.631 |
|---|---|
| Gemiddeld per m² | € 3.759 |
| Gemiddelde verkooptijd | 35 dagen |
| Verkocht in 12 maanden | 858 woningen |
| Nieuw te koop gezet | 1.095 woningen |
Over de twaalf maanden tot en met september 2026. De jongste maand laten we bewust weg: een verkoop wordt pas bij de notaris geregistreerd, dus van die maand ontbreekt nog ongeveer 8% van de verkopen. Alle bronnen met hun peildatum staan op de bronnenlijst.
Wat ligt er in de buurt?
Op loopafstand, binnen een kilometer over de weg, liggen een grote supermarkt (600 meter), een basisschool (900 meter), een huisarts (700 meter), een kinderdagverblijf (800 meter) en een apotheek (700 meter). Binnen die kilometer zijn er ongeveer 7 grote supermarkten en 2 basisscholen. Het dichtstbijzijnde treinstation ligt op 1,3 km, de oprit van een snelweg of hoofdweg op 900 meter.
| Treinstation | 1,3 km |
|---|---|
| Groot overstapstation | 1,3 km |
| Oprit snelweg of N-weg | 0,9 km |
| Grote supermarkt | 0,6 km |
| Basisschool | 0,9 km |
| Kinderdagverblijf | 0,8 km |
| Huisarts | 0,7 km |
| Apotheek | 0,7 km |
| Ziekenhuis | 3,3 km |
| Restaurant | 0,5 km |
| Bibliotheek | 1,4 km |
| Binnenzwembad | 3,5 km |
| Bioscoop | 1,3 km |
Afstanden van het CBS (2024), gemeten over de weg. Het is een gemiddelde voor de woningen in het vierkant van 100 bij 100 meter waarin dit adres ligt, dus niet precies vanaf deze voordeur. Let op: bij het zwembad telt alleen een overdekt bad mee, en bij de oprit ook een provinciale weg.
Welke risico's spelen bij deze woning?
| Fundering | Verhoogde aandacht voor de fundering In dit postcodegebied is 100% van de panden van vóór 1970. Deze woning is van 2023 en valt buiten die periode, dus funderingsproblemen zijn hier onwaarschijnlijk. |
|---|---|
| Overstroming | Beschermd, in een aangewezen risicogebied Dit gebied staat op de landelijke lijst van risicogebieden voor overstromingen vanuit het hoofdwatersysteem (de grote rivieren, het IJsselmeer of de zee). Officieel heet dat een gebied met een potentieel significant overstromingsrisico. De woning ligt achter de grote dijken en duinen die het land beschermen, dus de kans op een overstroming is klein. De Nederlandse dijknormen horen tot de strengste ter wereld. Het gebied hoort bij het stroomgebied van de Maas. Dit geldt voor alle woningen in dit gebied. Bron: de Richtlijn Overstromingsrisico's van Rijkswaterstaat. |
| Bestemming | Gemengde bestemming — Gemengd - 3 Volgens het geldende bestemmingsplan mag hier meer dan alleen wonen: denk aan winkels, horeca, kantoren of dienstverlening, afhankelijk van wat het plan toelaat. Dat betekent levendigheid en voorzieningen dichtbij, maar ook kans op reuring en verkeer. Gemeten op werkelijke verkoopprijzen ligt de prijs op zo'n plek gemiddeld 4% lager dan bij een zuivere woonbestemming, en ons bedrag houdt daar rekening mee. |
| Leefbaarheid | Onder het landelijk gemiddelde Leefbaarometer-score 3,89 in Spoorstraat-Van Coothlaan (2024). Het ministerie van BZK berekent die score uit vijf onderdelen: woningvoorraad, voorzieningen, veiligheid, sociale samenhang en fysieke omgeving. |
| Geluid | Bovengemiddelde hinder van wegverkeer
|
De funderingskaart van RVO zegt iets over het postcodegebied, niet over deze ene woning: twee huizen in dezelfde straat kunnen een heel andere fundering hebben. De kaart is van 2019. Zekerheid krijgt u alleen met een funderingsonderzoek. De leefbaarheidsscore geldt voor de hele buurt. De geluidscijfers geven aan hoeveel inwoners zeggen dat ze ernstige hinder ervaren; het is geen meting in decibel. Het is een schatting voor de hele buurt, uit een landelijke enquête (Gezondheidsmonitor 2024 van GGD, CBS en RIVM), dus niet voor deze woning.
Waar let u op bij een woning uit 2023?
Gebouwd onder strengere energie-eisen. Nieuwbouw van na half 2018 heeft bijna altijd geen gasaansluiting meer. Hieronder staat waar u op let bij huizen uit de bouwperiode vanaf 2012. Het gaat over de bouwperiode, niet over deze woning: een gerenoveerd huis kan er geen last meer van hebben. Zekerheid geeft alleen een bouwkundige keuring.
| Weinig periodetypische gebreken | Deze bouwperiode kent geen bekende gebreken zoals asbest of betonrot. Let eerder op de afwerking en op kleine gebreken bij de oplevering dan op de constructie. |
|---|---|
| Goed geïsoleerd, dus goed ventileren | Zeer goed geïsoleerde woningen laten weinig lucht door. Wie het ventilatiesysteem niet goed gebruikt, kan last krijgen van vocht of bedompte lucht. |
Welke woningen lijken op Bredaseweg 28b?
Appartementen in Spoorstraat-Van Coothlaan met een vergelijkbare oppervlakte.
- Kalsdonksestraat 174E
- Kalsdonksestraat 174hC
- Bredaseweg 28cB
- Kalsdonksestraat 174eB
- Kalsdonksestraat 174mB
- Kalsdonksestraat 124cGeen label
Welke woningen liggen er nog meer aan de Bredaseweg?
255 woningen. Bekijk de hele straat.
- Bredaseweg 2
- Bredaseweg 6
- Bredaseweg 7
- Bredaseweg 7a
- Bredaseweg 7b
- Bredaseweg 7c
- Bredaseweg 7d
- Bredaseweg 7e
- Bredaseweg 7f
- Bredaseweg 8
- Bredaseweg 9
- Bredaseweg 9a
Veelgestelde vragen over Bredaseweg 28b
Wat is Bredaseweg 28b in Roosendaal waard?
De waarde-indicatie ligt tussen € 181.000 en € 226.000: 36 m² maal € 5.648 per m² voor deze woning, afgeleid van het prijspeil in Roosendaal en geijkt op werkelijke verkoopprijzen. Die marge van 11% is niet gekozen maar gemeten: van de woningen zoals deze verkocht vier op de vijf binnen dit bereik. Het is een indicatie op basis van omgevingscijfers, geen taxatie van deze specifieke woning.
Welke vraagprijs past bij Bredaseweg 28b?
Als deze woning nu te koop komt, verwachten we een vraagprijs rond € 192.000, tussen € 176.000 en € 210.000. De waarde-indicatie is € 203.000: we verwachten dat de verkoopprijs 6% boven deze vraagprijs uitkomt, omdat er voor woningen als deze in Roosendaal overboden wordt. Dat is gemeten op de verkopen van de afgelopen twee jaar, per prijsklasse, woningtype en buurt. Een vraagprijs blijft een keuze van verkoper en makelaar.
Hoeveel is Bredaseweg 28b in waarde gestegen sinds 2021?
Van ongeveer € 141.000 in januari 2021 naar € 203.000 nu: +44%, volgens de CBS/Kadaster-prijsindex van Noord-Brabant op onze indicatie van vandaag — niet de verkoopgeschiedenis van dit huis.
Hoeveel woonoppervlakte heeft Bredaseweg 28b?
Volgens de Basisregistratie Adressen en Gebouwen (BAG) heeft deze woning 36 m² gebruiksoppervlakte. Dat is niet precies de woonoppervlakte: in de gebruiksoppervlakte telt bijvoorbeeld ook een inpandige berging of garage mee. Bij de energielabelopname is 34 m² verwarmde woonruimte gemeten.
Wat voor woning is Bredaseweg 28b?
Dit is een appartement. Dat is niet afgeleid maar ter plaatse vastgesteld door de energieadviseur bij de labelopname — de sterkste bron die er voor dit gegeven bestaat. Het type doet ertoe voor het bedrag: het bepaalt met welke prijscurve wij rekenen. Kleine woningen brengen per vierkante meter meer op dan grote, en hoe sterk dat verschil is, verschilt per type.
Uit welk bouwjaar is Bredaseweg 28b?
Het bouwjaar is 2023, volgens de BAG.
Welk energielabel heeft Bredaseweg 28b?
Energielabel B, vastgesteld bij een opname in 2023. Bron: EP-Online, het officiële labelregister van RVO. Een label geldt tien jaar; een verbouwing of verduurzaming ertussenin maakt het niet automatisch actueel.
Wat verbruikt Bredaseweg 28b aan energie?
Volgens de labelberekening gebruikt deze woning ongeveer 183 kWh aan fossiele energie per m² per jaar. Dat is het getal waarop de labelletter berust: hoe lager, hoe beter. De energiebehoefte is 93 kWh per m² per jaar; dat zegt iets over de isolatie van de schil, los van de installaties. Het zijn genormeerde getallen: ze rekenen met standaard bewonersgedrag en met primaire energie, niet met wat de meter aanwijst. De werkelijke rekening hangt af van gezinsgrootte, thermostaat en tarieven.
Waar komen deze cijfers vandaan?
- Wat doet funderingsschade met de waarde van mijn huis?
- Wat betekent funderingsrisicoklasse A tot E?
- Wat is mijn appartement waard?
- Wat doet het bouwjaar met de waarde van een huis?
Wij tonen uitsluitend gegevens over het gebouw, nooit over de bewoners of de eigenaar (waarom dit huis hier staat). Klopt er iets niet, of wilt u niet dat deze pagina bestaat? Laat deze pagina verwijderen — u hoeft geen reden te geven, en wij beoordelen het verzoek niet.