Woningwaarde in de gemeente Venlo
De gemeente Venlo telt 49.137 woningen met een gemiddelde WOZ-waarde van € 312.000 (peiljaar 2025). De gemeente is sterk stedelijk en 59% van de woningen is een koopwoning.
Let op: Venlo is ook de naam van een plaats. Deze pagina gaat over de héle gemeente, met 7 plaatsen erin. Zoekt u de plaats Venlo zelf — 34.846 woningen — kijk dan op de pagina van Venlo.
Woningtypes in de gemeente Venlo
| Type | Aandeel |
|---|---|
| Tussenwoning | 33% |
| Appartement | 32% |
| Hoekwoning | 15% |
| Vrijstaand | 11% |
| Twee-onder-een-kap | 8% |
De woningmarkt in de gemeente Venlo
Over de twaalf maanden tot en met juni 2026, op basis van 1.279 verkopen in de hele gemeente.
| Gemiddelde verkoopprijs | € 380.626 |
|---|---|
| Gemiddeld per m² | € 3.344 |
| Gemiddelde verkooptijd | 50 dagen |
| Nieuw te koop gezet | 1.622 woningen |
Opgeteld uit de plaatsen in deze gemeente en gewogen naar het aantal verkopen. De jongste maand laten we bewust weg: een verkoop wordt pas bij de notaris geregistreerd, dus die maand mist nog ongeveer 8% van de transacties. Alle bronnen met hun peildatum staan op de bronnenlijst.
De 7 plaatsen in de gemeente Venlo
Elke plaats heeft een eigen pagina met de buurten, de straten en de verkoopcijfers. Klik een kolomkop om anders te sorteren.
| Venlo | 34.846 | € 377.675 | € 3.390 | 904 |
| Tegelen | 7.598 | € 353.228 | € 3.227 | 207 |
| Belfeld | 2.502 | € 377.677 | € 2.915 | 37 |
| Velden | 2.470 | € 483.462 | € 3.460 | 56 |
| Steyl | 1.804 | € 421.061 | € 2.973 | 27 |
| Arcen | 1.410 | € 421.466 | € 3.497 | 39 |
| Lomm | 473 | — | — | 9 |
De prijzen gaan over de laatste twaalf maanden. Vanaf 20 verkopen tonen we ze gewoon; tussen 10 en 20 verkopen staan ze grijs, want dan is het niveau zo’n 7% onzeker. Onder de 10 verkopen staat een streepje: dan beschrijft een gemiddelde welke huizen toevallig verkocht zijn en niet de plaats.
WOZ-ontwikkeling
De gemiddelde WOZ-waarde in de gemeente Venlo ging van € 188.000 in 2018 naar € 312.000 in 2025 — een verandering van +66,0% over 7 jaar.
| Jaar | Gemiddelde WOZ-waarde | Verandering | Verhouding |
|---|---|---|---|
| 2018 | € 188.000 | — | |
| 2019 | € 200.000 | +6,4% | |
| 2020 | € 215.000 | +7,5% | |
| 2021 | € 226.000 | +5,1% | |
| 2022 | € 241.000 | +6,6% | |
| 2023 | € 285.000 | +18,3% | |
| 2024 | € 287.000 | +0,7% | |
| 2025 | € 312.000 | +8,7% |
De WOZ-waarde loopt achter op de markt: de peildatum ligt een jaar voor het belastingjaar. Bron: CBS Kerncijfers wijken en buurten, jaargangen 2018 tot en met 2025.
Uitleg bij deze cijfers
- Wat is mijn huis waard?
- Wat kost een vierkante meter woning in Nederland?
- Hoeveel scheelt de buurt in de waarde van een woning?
- Hoe lang staat een huis gemiddeld te koop?
Wijken in de gemeente Venlo
21 wijken, gesorteerd op het aantal woningen. Klik een kolomkop om anders te sorteren.
| Tegelen-Centrum | 5.057 | 5 |
| Venlo-Oost-Noord | 4.875 | 8 |
| Venlo-Zuid | 4.856 | 10 |
| Venlo-Noord | 4.171 | 5 |
| Venlo-Centrum | 3.672 | 4 |
| Blerick-Midden | 3.612 | 2 |
| Venlo-Oost-Zuid | 2.716 | 12 |
| Op de Hei | 2.540 | 6 |
| Blerick-Noord | 2.539 | 3 |
| Belfeld | 2.501 | 7 |
| Velden | 2.470 | 7 |
| Steyl | 1.804 | 2 |
| Klingerberg | 1.665 | 2 |
| Blerick-Zuid | 1.599 | 4 |
| Vossener | 1.510 | 4 |
| Het Ven | 1.439 | 5 |
| Arcen | 1.410 | 4 |
| Hout-Blerick | 1.233 | 3 |
| Trade-Port | 605 | 8 |
| Lomm | 473 | 3 |
| Boekend | 355 | 2 |
Buurten in de gemeente Venlo
107 buurten met woningen, op woningvoorraad gesorteerd. Klik een kolomkop voor een andere volgorde.
| Kern Belfeld | Wijk 51 Belfeld | 2.218 | € 316.000 |
| Tegelen-Centrum | Wijk 31 Tegelen-Centrum | 2.065 | € 275.000 |
| Blerick-Centrum | Wijk 21 Blerick-Midden | 1.903 | € 300.000 |
| Bosserhof | Wijk 31 Tegelen-Centrum | 1.819 | € 286.000 |
| Op de Heide | Wijk 32 Op de Hei | 1.638 | € 257.000 |
| Hazenkamp | Wijk 21 Blerick-Midden | 1.611 | € 233.000 |
| Withuis | Wijk 14 Venlo-Noord | 1.508 | € 231.000 |
| 't Zand | Wijk 14 Venlo-Noord | 1.327 | € 286.000 |
| Vastenavondkamp-Noord | Wijk 22 Blerick-Noord | 1.296 | € 195.000 |
| Hogekamp | Wijk 13 Venlo-Oost-Noord | 1.207 | € 356.000 |
| Klingerberg-Zuid | Wijk 25 Klingerberg | 1.159 | € 227.000 |
| Winkelcentrum | Wijk 11 Venlo-Centrum | 1.153 | € 240.000 |
| Craneveld | Wijk 14 Venlo-Noord | 1.117 | € 271.000 |
| Sinselveld | Wijk 12 Venlo-Zuid | 1.092 | € 253.000 |
| Velden-Oost | Wijk 41 Velden | 1.042 | € 376.000 |
| Rijnbeek | Wijk 13 Venlo-Oost-Noord | 977 | € 311.000 |
| Nieuw-Steyl | Wijk 35 Steyl | 967 | € 242.000 |
| Kern Arcen | Wijk 44 Arcen | 954 | € 351.000 |
| Hagerbroek | Wijk 12 Venlo-Zuid | 943 | € 392.000 |
| Hagerhof-Oost | Wijk 12 Venlo-Zuid | 922 | € 250.000 |
| Groeneveld | Wijk 13 Venlo-Oost-Noord | 902 | € 350.000 |
| Velden-West | Wijk 41 Velden | 869 | € 317.000 |
| Lage Heide | Wijk 32 Op de Hei | 793 | € 253.000 |
| Q4 | Wijk 11 Venlo-Centrum | 778 | € 256.000 |
| Rosarium e.o. | Wijk 11 Venlo-Centrum | 766 | € 290.000 |
| Kloosterdorp | Wijk 35 Steyl | 760 | € 396.000 |
| Binnenstad-Noord | Wijk 11 Venlo-Centrum | 712 | € 309.000 |
| Kern Hout-Blerick | Wijk 26 Hout-Blerick | 709 | € 449.000 |
| Vastenavondkamp-Zuid | Wijk 22 Blerick-Noord | 669 | € 281.000 |
| Hagerhof-West | Wijk 12 Venlo-Zuid | 639 | € 229.000 |
| Stalberg-West | Wijk 13 Venlo-Oost-Noord | 620 | € 373.000 |
| De Tichelarij | Wijk 13 Venlo-Oost-Noord | 612 | € 428.000 |
| Molenbossen | Wijk 23 Blerick-Zuid | 610 | € 183.000 |
| Smeliënkamp | Wijk 22 Blerick-Noord | 569 | € 287.000 |
| Kern 't Ven | Wijk 16 Het Ven | 529 | € 410.000 |
| Annakamp-Oost | Wijk 23 Blerick-Zuid | 524 | € 268.000 |
| Maaswaard | Wijk 12 Venlo-Zuid | 511 | € 319.000 |
| Klingerberg-Noord | Wijk 25 Klingerberg | 506 | € 352.000 |
| Dr. Poelsplein e.o. | Wijk 15 Venlo-Oost-Zuid | 488 | € 247.000 |
| Vossener-Centrum | Wijk 24 Vossener | 486 | € 258.000 |
| Maasveld II | Wijk 31 Tegelen-Centrum | 479 | € 432.000 |
| Jezuïtenbuurt | Wijk 15 Venlo-Oost-Zuid | 463 | € 308.000 |
| Kern Lomm | Wijk 43 Lomm | 427 | € 348.000 |
| Bloemenbuurt | Wijk 15 Venlo-Oost-Zuid | 397 | € 396.000 |
| Vossener-West | Wijk 24 Vossener | 393 | € 256.000 |
| Spoorsingel | Wijk 12 Venlo-Zuid | 384 | € 283.000 |
| Maasveld I | Wijk 31 Tegelen-Centrum | 362 | € 344.000 |
| Meuleveld | Wijk 26 Hout-Blerick | 345 | € 536.000 |
| Vierpaardjes | Wijk 15 Venlo-Oost-Zuid | 340 | € 254.000 |
| Vossener-Zuid | Wijk 24 Vossener | 317 | € 334.000 |
| Annakamp-West | Wijk 23 Blerick-Zuid | 315 | € 271.000 |
| Vossener-Noord | Wijk 24 Vossener | 304 | € 264.000 |
| Groenstraat-Noord | Wijk 13 Venlo-Oost-Noord | 285 | € 433.000 |
| Verspreide huizen Arcen | Wijk 44 Arcen | 253 | € 370.000 |
| Kern Boekend | Wijk 27 Boekend | 252 | € 450.000 |
| Horsterweg | Wijk 28 Trade-Port | 224 | € 379.000 |
| Herungerberg | Wijk 16 Het Ven | 221 | € 558.000 |
| Stalberg-Oost | Wijk 15 Venlo-Oost-Zuid | 197 | € 895.000 |
| Groenstraat-Zuid | Wijk 13 Venlo-Oost-Noord | 194 | € 491.000 |
| Vogelbuurt | Wijk 15 Venlo-Oost-Zuid | 182 | € 266.000 |
| Krekelveld | Wijk 12 Venlo-Zuid | 173 | € 324.000 |
| Stalberg (midden) | Wijk 15 Venlo-Oost-Zuid | 157 | € 703.000 |
| Zonneveld | Wijk 23 Blerick-Zuid | 150 | € 398.000 |
| Hasselt en Het Vorst | Wijk 41 Velden | 140 | € 552.000 |
| Hasselderheide | Wijk 41 Velden | 139 | € 460.000 |
| Verspreide huizen Hout-Blerick | Wijk 26 Hout-Blerick | 125 | € 611.000 |
| Arenborg | Wijk 16 Het Ven | 122 | € 602.000 |
| Casinoflat | Wijk 15 Venlo-Oost-Zuid | 120 | € 176.000 |
| Postwegflat | Wijk 15 Venlo-Oost-Zuid | 120 | € 131.000 |
| Auxillatrix | Wijk 15 Venlo-Oost-Zuid | 112 | € 196.000 |
| Venkoelen | Wijk 16 Het Ven | 111 | € 489.000 |
| Verspreide huizen Boekend | Wijk 27 Boekend | 95 | € 513.000 |
| Schandelo | Wijk 41 Velden | 91 | € 583.000 |
| Genooybergen | Wijk 14 Venlo-Noord | 88 | € 313.000 |
| Brandemolen en Veld | Wijk 44 Arcen | 88 | € 476.000 |
| Grote Hei | Wijk 15 Venlo-Oost-Zuid | 84 | € 494.000 |
| Maalbeek | Wijk 51 Belfeld | 78 | € 491.000 |
| Verspreide huizen Velden | Wijk 41 Velden | 78 | € 529.000 |
| Lingsfort | Wijk 44 Arcen | 76 | € 551.000 |
| Stalberg-Noord | Wijk 13 Venlo-Oost-Noord | 63 | € 785.000 |
| Veegtes | Wijk 16 Het Ven | 61 | € 341.000 |
| De Krosselt | Wijk 41 Velden | 55 | € 587.000 |
| Wylrehof | Wijk 12 Venlo-Zuid | 51 | € 538.000 |
| Aan de Stuw | Wijk 51 Belfeld | 50 | € 343.000 |
| Gebied Patersweg | Wijk 51 Belfeld | 49 | € 512.000 |
| Onderste en Bovenste Molen | Wijk 12 Venlo-Zuid | 47 | € 708.000 |
| Geloö | Wijk 51 Belfeld | 41 | € 465.000 |
| Zaarderheiken | Wijk 28 Trade-Port | 41 | € 483.000 |
| Verspreide huizen Lomm | Wijk 43 Lomm | 40 | € 531.000 |
| Genooy | Wijk 14 Venlo-Noord | 36 | € 603.000 |
| Keulse Barriére | Wijk 15 Venlo-Oost-Zuid | 28 | € 374.000 |
| Krekelsberg | Wijk 31 Tegelen-Centrum | 26 | € 386.000 |
| Kaldenkerkerweg-Oost | Wijk 32 Op de Hei | 24 | € 427.000 |
| Ulingshei | Wijk 32 Op de Hei | 15 | — |
| Kaldenkerkerweg-West | Wijk 32 Op de Hei | 14 | — |
| Groot Boller | Wijk 28 Trade-Port | 10 | — |
| Ubroek | Wijk 28 Trade-Port | 9 | — |
| Trade-Port-Noord | Wijk 28 Trade-Port | 8 | — |
| Bedr.terr. Windhond | Wijk 32 Op de Hei | 7 | — |
| Kazerneterrein | Wijk 28 Trade-Port | 3 | — |
| Floriade Park | Wijk 28 Trade-Port | 2 | — |
| Geloérveld / Pannenberg | Wijk 51 Belfeld | 1 | — |
| Spikweien | Wijk 43 Lomm | 1 | — |
| Havengebied | Wijk 28 Trade-Port | 1 | — |
| Bolenberg | Wijk 51 Belfeld | 1 | — |
| Bedrijventerrein Hagerhof | Wijk 12 Venlo-Zuid | 1 | — |
| Fresh Park | Wijk 28 Trade-Port | 1 | — |
Bron: CBS Kerncijfers wijken en buurten en CBS Wijken en Buurten (indeling 2026), via onze bronnen.