Huizenprijzen en woningwaarde in Hoorn
Hoorn telt 26.229 woningen en ligt in de gemeente Hoorn. De helft van de woningen is groter dan 102 m² en het mediane bouwjaar is 1983.
Wat is uw huis in Hoorn waard?
Vul uw adres in. U krijgt een waarde-indicatie met een bandbreedte, en daaronder per kenmerk — oppervlakte, bouwjaar, woningtype, energielabel, perceel — welke kant het het bedrag op duwt en hoe breed de bandbreedte daardoor is.
Huizenprijzen in Hoorn
Over de twaalf maanden tot en met augustus 2026, op basis van 737 verkopen in Hoorn.
| Gemiddelde verkoopprijs | € 452.887 |
|---|---|
| Gemiddeld per m² | € 4.577 |
| Gemiddelde verkooptijd | 35 dagen |
| Verkocht in twaalf maanden | 737 woningen |
| Nieuw te koop gezet | 944 woningen |
De jongste maand laten we bewust weg: een verkoop wordt pas bij de notaris geregistreerd, dus die maand mist nog ongeveer 8% van de transacties. Alle bronnen met hun peildatum staan op de bronnenlijst.
Een realistische verkoopprijs in Hoorn bepalen
Het eerste ijkpunt is de prijs per vierkante meter. De middelste woning in Hoorn is 102 m²; tegen € 4.577 per m² komt die uit rond € 467.000. Dat is een ruwe som: woningtype, bouwjaar, energielabel, buurt en onderhoud schuiven het bedrag, en binnen één plaats scheelt de prijs per m² tussen twee buurten vaak een factor twee.
Een realistische verkoopprijs voor úw huis is daarom geen enkel getal maar een bandbreedte. Vul hierboven uw adres in: u krijgt een richtbedrag met twee grenzen eromheen, en vier van de vijf woningen zoals de uwe verkopen daartussen. Reken daarbij op een verkooptijd van gemiddeld 35 dagen in Hoorn. Hoe wij tot dat bedrag komen staat in Wat is mijn huis waard?.
Woningtypes in Hoorn
| Type | Woningen | Aandeel |
|---|---|---|
| Tussenwoning | 9.676 | 37,4% |
| Appartement | 9.239 | 35,7% |
| Hoekwoning | 3.642 | 14,1% |
| Twee-onder-een-kap | 1.931 | 7,5% |
| Vrijstaand | 1.380 | 5,3% |
Het woningtype leiden wij zelf af uit de vorm en de ligging van het pand, en waar een energieadviseur ter plaatse is geweest nemen we diens vaststelling over. Bekend voor 98,6% van de woningen. Hoe dat werkt.
Buurten in Hoorn
46 buurten, gesorteerd op het aantal woningen dat er in Hoorn ligt. Klik een kolomkop om anders te sorteren.
De buurtindeling van het CBS volgt de gemeente en niet de plaats. Ligt een buurt deels buiten Hoorn, dan staat hier het aantal woningen dat er wél in ligt, terwijl de WOZ-waarde over de hele buurt gaat.
Straten in Hoorn
De 60 grootste van 424 straten. Elke straatpagina toont de woningen met hun oppervlakte, bouwjaar en type. Bekijk alle 424 straten in Hoorn.
| Astronautenweg | 416 | 100 m² | 1973 |
| Noorderlicht | 362 | 60 m² | 2022 |
| Geldelozeweg | 338 | 67 m² | 1991 |
| Drieboomlaan | 296 | 104 m² | 1923 |
| Robert Stolzhof | 296 | 120 m² | 1997 |
| Achterom | 283 | 48 m² | 1972 |
| Boedijnhof | 282 | 81 m² | 1993 |
| Poolster | 259 | 90 m² | 1978 |
| Venenlaan | 245 | 87 m² | 1920 |
| Houtzaagmolen | 230 | 114 m² | 1979 |
| Koepoortsweg | 229 | 93 m² | 1986 |
| Han Hoekstrahof | 228 | 123 m² | 1996 |
| Breitnerhof | 219 | 119 m² | 2000 |
| John Raedeckerhof | 214 | 122 m² | 2003 |
| Oliemolen | 214 | 124 m² | 1980 |
| Leemhorststraat | 212 | 84 m² | 2019 |
| Visserseiland | 209 | 104 m² | 2000 |
| De Huesmolen | 207 | 68 m² | 1980 |
| Bertus Aafjeshof | 201 | 134 m² | 1995 |
| Matissehof | 201 | 157 m² | 2002 |
| De Wieken | 197 | 120 m² | 1978 |
| De Streektuinen | 196 | 95 m² | 2008 |
| Patio | 191 | 94 m² | 1986 |
| Betje Wolffplein | 187 | 77 m² | 1987 |
| Betsy Perk | 185 | 69 m² | 1995 |
| Reaal | 183 | 85 m² | 1991 |
| Westfriese Hof | 182 | 68 m² | 1960 |
| Boogschutter | 179 | 105 m² | 1975 |
| Dubloen | 175 | 115 m² | 1992 |
| Nieuwe Noord | 175 | 63 m² | 1907 |
| Keern | 172 | 98 m² | 1938 |
| Lijndraaier | 170 | 130 m² | 1976 |
| Cole Porterhof | 168 | 114 m² | 1994 |
| Florijn | 165 | 117 m² | 1991 |
| Cees Buddingh'hof | 164 | 108 m² | 1996 |
| Renoirhof | 162 | 118 m² | 1998 |
| Waterman | 160 | 101 m² | 1975 |
| Ekster | 155 | 77 m² | 1983 |
| 't Grachtje over | 154 | 109 m² | 1980 |
| Grote Oost | 154 | 132 m² | 1845 |
| Pergola | 154 | 93 m² | 1985 |
| Korenmolen | 153 | 106 m² | 1980 |
| Jacques Bloemhof | 150 | 123 m² | 1995 |
| Watersnip | 150 | 98 m² | 1983 |
| Nachtegaal | 149 | 105 m² | 1983 |
| Botter | 141 | 110 m² | 1976 |
| Zonnesteen | 141 | 59 m² | 2024 |
| Dampten | 136 | 42 m² | 2025 |
| Tweeboomlaan | 136 | 119 m² | 1930 |
| Charlotte van Pallandthof | 135 | 141 m² | 2003 |
| Bazillehof | 132 | 131 m² | 1998 |
| Zandsteen | 132 | 62 m² | 1977 |
| Spant | 129 | 99 m² | 1983 |
| Brik | 127 | 116 m² | 1977 |
| Gerrit Achterberghof | 127 | 120 m² | 1995 |
| Cézannehof | 125 | 108 m² | 1998 |
| Kievit | 124 | 98 m² | 1983 |
| Kolfbaan | 124 | 110 m² | 2011 |
| Moerbalk | 124 | 83 m² | 1987 |
| Gording | 122 | 116 m² | 1983 |
Uitleg bij deze cijfers
- Hoeveel wordt er boven de vraagprijs geboden?
- Hoe ontwikkelen de huizenprijzen zich in Nederland?
- Wat is mijn huis waard?
- Wat kost een vierkante meter woning in Nederland?
Bron: BAG (Kadaster) voor de woningen, CBS voor de buurtcijfers, en ingekochte marktdata voor de verkopen — met peildatum per bron op de bronnenpagina. Hoe wij van deze cijfers een bedrag per adres maken staat in de methodiek.