Naar de inhoud

Hazenkampseweg 13, Nijmegen

Een twee-onder-een-kapwoning uit 1931, met 183 m² gebruiksoppervlakte, in de buurt Hazenkamp.

Waarde-indicatie

€ 985.000

Onze beste schatting bij gangbaar onderhoud, op basis van verkopen tot en met september 2026, omgerekend naar de prijzen van nu.

€ 758.000€ 1.211.000

Vier van de vijf woningen zoals deze verkopen tussen deze twee bedragen. Zonder geregistreerd energielabel is de marge ± 23%; met een label zou dat ± 19% zijn. De marge is hier breder, omdat nergens staat of een woning uit deze bouwperiode verbouwd is.

Meegewogen: 10 vergelijkbare verkopen binnen 141 meter, tussen april 2021 en juli 2026.

Weet u hoe deze woning erbij staat?

Het bedrag hierboven gaat uit van gangbaar onderhoud: de staat waarin de meeste woningen verkopen, en dat komt vrijwel overeen met goed. Kies hieronder wat er van toepassing is, dan wordt de schatting scherper.

Onderhoudsstaat van de woning

€ 809.000

€ 664.000 tot € 955.000 · marge ± 18% in plaats van ± 23%

verwachte vraagprijs € 772.000

€ 840.000

€ 689.000 tot € 991.000 · marge ± 18% in plaats van ± 23%

verwachte vraagprijs € 802.000

€ 891.000

€ 695.000 tot € 1.087.000 · marge ± 22% in plaats van ± 23%

verwachte vraagprijs € 854.000

€ 987.000

€ 760.000 tot € 1.214.000 · marge ± 23%

verwachte vraagprijs € 931.000

€ 1.023.000

€ 798.000 tot € 1.248.000 · marge ± 22% in plaats van ± 23%

verwachte vraagprijs € 976.000

Weet u de WOZ-waarde van deze woning?

Met de WOZ-waarde van uw beschikking wordt de schatting gemiddeld ruim een kwart scherper. Wij bewaren het bedrag niet: het verandert alleen wat u nu ziet. Het grijze bedrag in het veld is een voorbeeld bij onze schatting, niet uw WOZ.

Waarde-indicatie, geen taxatie
Wat we niet weten

Dit maakt de marge groter. Eerst wat er van dit adres niet geregistreerd is, daarna wat van geen enkele woning geregistreerd wordt.

  • Geen energielabel in de laatste stand van RVO die wij hebben — meestal sinds 2008 niet verkocht of verhuurd, soms zo recent geregistreerd dat het hier nog niet staat
  • Staat van onderhoud en afwerking binnen: dat staat in geen enkel register
  • Verbouwingen die (nog) niet in het gebouwenregister (de BAG) staan

Weet u de onderhoudsstaat? Geef hem op bij de waarde-indicatie — dan wordt de schatting scherper.

Weet u meer over deze woning? Vertel het ons.

Luchtfoto van Hazenkampseweg 13 in Nijmegen en directe omgeving

Waarom dit bedrag?

We nemen de gemiddelde woning in Hazenkamp als uitgangspunt en rekenen van daaruit naar deze woning toe. De kenmerken hieronder maken het verschil.

Gemiddeld in Hazenkamp

€ 5.157

per m², alle woningtypen

+4% voor deze woning

Deze woning

€ 5.381

per m² × 183 m² = € 985.000

Verhoogt de prijs per m²2

  • Eigen perceel van 354 m²

    Ruim bemeten voor een woning van 183 m².

    licht
  • Bouwjaar 1931

    Woningen uit deze bouwperiode brengen landelijk gezien meer op dan gemiddeld.

    licht

Verlaagt de prijs per m²1

  • Twee-onder-een-kapwoning van 183 m²

    Een twee-onder-een-kapwoning van deze maat brengt per m² minder op dan de gemiddelde woning in Hazenkamp: hoe groter de woning, hoe lager de prijs per m².

    duidelijk

Nog niet bekend

  • Geen energielabel geregistreerd

    Voor het bedrag rekent het model met het gemiddelde. Het gevolg zit vooral in de bandbreedte hierboven: dit is daarin de grootste post, en hij verdwijnt zodra er een label wordt geregistreerd.

  • Staat van onderhoud en afwerking binnen

    Dat staat in geen enkel register. Het is het deel van de marge dat altijd blijft, ook als al het andere bekend is.

    Geef het op
Hoe komen we tot dit bedrag?

De pijlen en stippen hebben wij niet zelf bedacht: ze volgen uit ons rekenmodel. Een pijl laat zien of een kenmerk de prijs per m² verhoogt of verlaagt ten opzichte van de gemiddelde woning in Hazenkamp. De stippen laten zien hoe sterk: licht, duidelijk of sterk.

De gemiddelde prijs bovenaan is omgerekend naar dezelfde maat als deze woning. Wij rekenen met de oppervlakte zoals die geregistreerd staat, en daarin telt ook een eventuele berging en/of garage mee. Het verschil tussen de twee prijzen komt niet alleen uit de kenmerken hierboven: we vergelijken de uitkomst ook met recente verkopen in de omgeving. Tot slot vermenigvuldigen we de prijs per m² met het aantal vierkante meters; dat geeft het bedrag. Hoe zwaar elk kenmerk precies meetelt, staat in onze methodiek.

Welke vraagprijs past bij Hazenkampseweg 13?

Verwachte vraagprijs

€ 932.000

tussen € 765.000 en € 1.100.000

als de woning nu te koop komt, bij gangbaar onderhoud

+6% overboden

Verwachte verkoopprijs

€ 985.000

tussen € 758.000 en € 1.211.000

de waarde-indicatie van deze woning

De waarde-indicatie van € 985.000 is wat de woning naar verwachting opbrengt. Een vraagprijs ligt daar meestal onder: een woning wordt iets lager in de markt gezet, en kopers bieden eroverheen. Voor een twee-onder-een-kapwoning in deze prijsklasse en in Hazenkamp verwachten we dat de verkoopprijs 6% boven deze vraagprijs uitkomt. Dat is gemeten op de verkopen van de afgelopen twee jaar, en hangt af van de markt van nu, de prijsklasse, het woningtype en de buurt.

De buurt Hazenkamp, de afgelopen twaalf maanden

woningen verkocht waarvan wij de vraagprijs kennen
88
daarvan ging boven de vraagprijs weg
81%
de mediane verkoop boven de vraagprijs
9%

Deze woning komt lager uit dan die mediane verkoop, omdat in deze prijsklasse minder overboden wordt en woningen die nu te koop komen meestal iets hoger worden aangeboden dan de al verkochte woningen in deze cijfers.

Een vraagprijs is een keuze van verkoper en makelaar, geen meting: hij kan bewust lager of hoger liggen. De marge is iets smaller dan bij de waarde-indicatie, want bij een verkoopprijs maakt ook het bieden het onzeker. In onze metingen valt 80% van de echte vraagprijzen binnen deze marge. Geeft u bij de waarde-indicatie de onderhoudsstaat op, dan staat daar ook de vraagprijs die daarbij past. Hoe wij dit rekenen en hoe dicht het bij echte vraagprijzen ligt, staat in de methodiek; hoeveel er per gemeente en prijsklasse overboden wordt, in ons artikel over overbieden.

Hoe ontwikkelde de waarde van Hazenkampseweg 13 zich?

Een woning van deze waarde in Gelderland was in november 2016 ongeveer € 464.000 waard en is nu € 985.000: +112% in 10 jaar. Dit is de prijsontwikkeling in Gelderland volgens de CBS/Kadaster-prijsindex, toegepast op onze indicatie van vandaag — niet de verkoopgeschiedenis van dit huis.

nu € 985.000
waarde-indicatie marge

Alle bedragen per jaar
MaandWaarde-indicatieMargeVerandering
januari 2017€ 470.000± 28%—
januari 2018€ 503.000± 27%+7%
januari 2019€ 535.000± 27%+6%
januari 2020€ 564.000± 26%+5%
januari 2021€ 627.000± 26%+11%
januari 2022€ 781.000± 25%+25%
januari 2023€ 790.000± 25%+1%
januari 2024€ 794.000± 24%+1%
januari 2025€ 888.000± 24%+12%
januari 2026€ 961.000± 23%+8%
juni 2026€ 985.000± 23%+2%

Bron: CBS/Kadaster Prijsindex Bestaande Koopwoningen, de reeks voor Gelderland en die voor twee-onder-een-kapwoningen, met de landelijke maandbeweging; laatste maand juni 2026, daar staat de lijn op het bedrag van vandaag. De marge groeit naar achteren met een halve procentpunt per jaar. De index beschrijft de markt in Gelderland; hoe deze straat daarvan afweek, weet alleen wie er verkocht heeft. Verbouwingen en onderhoud zitten er niet in.

Wat weten we van Hazenkampseweg 13?

Postcode6531 NA
WoningtypeTwee-onder-een-kapwoning
Plek in de rij2e van 2 aaneengesloten woningen
Gebruiksoppervlakte183 m²
Bouwjaar1931
Perceeloppervlakte354 m² · kadastraal vastgesteld
EnergielabelGeen label · niet geregistreerd bij RVO (EP-Online)
Inhoud van het pand691 m³ · gemeten met laserhoogtemetingen vanuit de lucht (3DBAG)
Bouwlagen3 · bovengronds, geteld met laserhoogtemetingen (3DBAG). Een kelder telt niet mee
Hoogte van het pand10,9 meter · van straatniveau tot het hoogste punt van het dak
DakvormDeels plat, deels schuin dak
Ruimte voor zonnepanelenCirca 32 panelen
Op 91 m² bruikbaar dakvlak, gemeten met laserhoogtemetingen vanuit de lucht (3DBAG). Het grootste dakvlak ligt op het noorden. Daken op het noorden zijn niet meegeteld. Schaduw van bomen of buurpanden kennen wij niet, en die kan het aantal flink drukken.

Oppervlakte, bouwjaar en adres komen uit het landelijke gebouwenregister (de BAG). Het woningtype bepalen we zelf, uit de vorm van het gebouw op de kaart. Hoe dat werkt en hoe nauwkeurig het is, staat in de methodiek.

Huizenprijzen in Nijmegen

Gemiddelde verkoopprijs€ 476.684
Gemiddeld per m²€ 5.231
Gemiddelde verkooptijd32 dagen
Verkocht in 12 maanden2.094 woningen
Nieuw te koop gezet2.604 woningen

Voortschrijdend over twaalf maanden tot en met september 2026. De jongste maand laten we bewust weg: een verkoop wordt pas bij de notaris geregistreerd, dus die maand mist nog ongeveer 8% van de transacties. Alle bronnen met hun peildatum staan op de bronnenlijst.

Wat ligt er in de buurt?

Treinstation1,9 km
Groot overstapstation2,4 km
Oprit snelweg of N-weg2,8 km
Supermarkt0,5 km
Basisschool0,5 km
Kinderdagverblijf0,4 km
Huisarts0,7 km
Apotheek0,6 km
Ziekenhuis1,5 km
Restaurant0,4 km
Bibliotheek1,4 km
Binnenzwembad2,5 km
Bioscoop2,9 km

Afstanden van het CBS, gemeten over de weg. Het is een gemiddelde voor alle inwoners van de buurt, dus niet precies vanaf deze voordeur. Let op: bij het zwembad telt alleen een overdekt bad mee, en bij de oprit ook een provinciale weg.

Welke risico's spelen bij deze woning?

FunderingVerhoogde aandacht voor de fundering
In dit postcodegebied is 86% van de panden van vóór 1970. Deze woning is van 1931 en valt daarmee in de bouwperiode waar de kaart op wijst.
OverstromingOnbeschermd overstromingsgebied
Deze woning ligt in een gebied langs het hoofdwatersysteem (de grote rivieren, het IJsselmeer of de zee) dat níét door dijken of duinen wordt beschermd — bijvoorbeeld buitendijks of in een uiterwaard. Het gebied hoort bij het stroomgebied van de Rijn. Bij hoogwater is de kans op wateroverlast hier reëler dan achter de dijk. Dit geldt voor het hele gebied; hoe diep het water bij dít adres zou komen, is niet per woning openbaar bekend. Bron: de Richtlijn Overstromingsrisico's van Rijkswaterstaat.
BestemmingWonen
Volgens het geldende bestemmingsplan heeft deze woning een woonbestemming.
LeefbaarheidBoven het landelijk gemiddelde
Leefbaarometer-score 4,27 in Hazenkamp (2024). Het ministerie van BZK berekent die score uit vijf onderdelen: woningvoorraad, voorzieningen, veiligheid, sociale samenhang en fysieke omgeving.
GeluidGeen opvallende geluidsbronnen
  • Wegverkeer: 5,4% van de inwoners ervaart ernstige hinder (in heel Nijmegen 7,7%)

De funderingskaart van RVO zegt iets over het postcodegebied, niet over deze ene woning: twee huizen in dezelfde straat kunnen een heel andere fundering hebben. De kaart is van 2019. Zekerheid krijgt u alleen met een funderingsonderzoek. De leefbaarheidsscore geldt voor de hele buurt. De geluidscijfers geven aan hoeveel inwoners zeggen dat ze ernstige hinder ervaren; het is geen meting in decibel. Het is een schatting voor de hele buurt, uit een landelijke enquête (Gezondheidsmonitor 2024 van GGD, CBS en RIVM), dus niet voor deze woning.

Waar let u op bij een woning uit 1931?

In deze tijd kwam de spouwmuur op. Kozijnen zijn van staal of hout, vloeren meestal van hout. Hieronder staat waar u op let bij huizen uit de bouwperiode 1920 – 1945. Het gaat over de bouwperiode, niet over deze woning: een gerenoveerd huis kan er geen last meer van hebben. Zekerheid geeft alleen een bouwkundige keuring.

Loden waterleidingenTot circa 1960 werden waterleidingen van lood aangelegd. Zijn ze nooit vervangen, dan raadt de GGD af het water als drinkwater voor jonge kinderen te gebruiken. Vervanging is bij de meeste woningen allang gebeurd, maar het is iets om na te vragen bij aankoop.
Gebouwd zonder isolatie-eisPas sinds 1975 moeten nieuwe woningen geïsoleerd worden. Oudere woningen zijn gebouwd met enkel glas en zonder isolatie in dak en vloer. Veel is inmiddels alsnog geïsoleerd; het energielabel laat zien hoeveel er werkelijk gebeurd is.
Houten vloeren boven een kruipruimteEen houten vloer op de begane grond kan last krijgen van vocht en zwam uit de kruipruimte. Ruikt het muf of veert de vloer, laat hem dan nakijken.
Stalen kozijnen laten kou doorStalen kozijnen uit deze tijd laten kou door en geven condens. Mooi, maar een zwakke plek voor de energierekening als ze er nog origineel in zitten.

Welke woningen lijken op Hazenkampseweg 13?

Twee-onder-een-kapwoningen in Hazenkamp met een vergelijkbare oppervlakte.

Hazenkampseweg 13 de woningen hieronder

Welke woningen liggen er nog meer aan de Hazenkampseweg?

213 woningen. Bekijk de hele straat.

Veelgestelde vragen over Hazenkampseweg 13

Wat is Hazenkampseweg 13 in Nijmegen waard?

De waarde-indicatie ligt tussen € 758.000 en € 1.211.000: 183 m² maal € 5.381 per m² voor deze woning, afgeleid van het prijspeil in Nijmegen en geijkt op werkelijke verkoopprijzen. Die marge van 23% is niet gekozen maar gemeten: van de woningen zoals deze verkocht vier op de vijf binnen dit bereik. De marge is hier extra breed doordat er geen energielabel geregistreerd is; met een label zou hij 19% zijn. Het is een indicatie op basis van omgevingscijfers, geen taxatie van deze specifieke woning.

Welke vraagprijs past bij Hazenkampseweg 13?

Als deze woning nu te koop komt, verwachten we een vraagprijs rond € 932.000, tussen € 765.000 en € 1.100.000. De waarde-indicatie is € 985.000: we verwachten dat de verkoopprijs 6% boven deze vraagprijs uitkomt, omdat er voor woningen als deze in Nijmegen overboden wordt. Dat is gemeten op de verkopen van de afgelopen twee jaar, per prijsklasse, woningtype en buurt. Een vraagprijs blijft een keuze van verkoper en makelaar.

Hoeveel is Hazenkampseweg 13 in waarde gestegen sinds 2021?

Van ongeveer € 626.000 in januari 2021 naar € 985.000 nu: +57%, volgens de CBS/Kadaster-prijsindex van Gelderland op onze indicatie van vandaag — niet de verkoopgeschiedenis van dit huis.

Hoeveel woonoppervlakte heeft Hazenkampseweg 13?

183 m² gebruiksoppervlakte volgens de Basisregistratie Adressen en Gebouwen (BAG).

Wat voor woning is Hazenkampseweg 13?

Dit is een twee-onder-een-kapwoning. De BAG legt het woningtype niet vast, dus leiden wij het zelf af uit de vorm van het pand, het aantal woningen erin en het aantal panden dat eraan vastzit. Het type doet ertoe voor het bedrag: het bepaalt met welke prijscurve wij rekenen. Kleine woningen brengen per vierkante meter meer op dan grote, en hoe sterk dat verschil is, verschilt per type.

Uit welk bouwjaar is Hazenkampseweg 13?

Het bouwjaar is 1931, volgens de BAG.

Welk energielabel heeft Hazenkampseweg 13?

Voor dit adres is geen energielabel geregistreerd in EP-Online, het officiële labelregister van RVO — dat geldt voor ongeveer vier op de tien Nederlandse woningen. Bij verkoop of verhuur is een geldig label verplicht; een gecertificeerd adviseur stelt het dan ter plekke vast.

Hoe groot is het perceel van Hazenkampseweg 13?

Het kadastrale perceel is 354 m². Dat is de grond die bij deze woning hoort volgens de Kadastrale Kaart, inclusief de grond onder het huis zelf — de tuin is dus kleiner dan dit getal.

Waar komen deze cijfers vandaan?

Wij tonen uitsluitend gegevens over het gebouw, nooit over de bewoners of de eigenaar (waarom dit huis hier staat). Klopt er iets niet, of wilt u niet dat deze pagina bestaat? Laat deze pagina verwijderen — u hoeft geen reden te geven, en wij beoordelen het verzoek niet.