Naar de inhoud

Erve Odinck 8, Hardenberg

Een tussenwoning uit 2021, met 135 m² verwarmde woonruimte (geregistreerd: 121 m² gebruiksoppervlakte), in de buurt Marslanden.

Waarde-indicatie

€ 408.000

Onze beste schatting bij gangbaar onderhoud, op basis van verkopen tot en met september 2026, omgerekend naar de prijzen van nu.

€ 371.000€ 445.000

Vier van de vijf woningen zoals deze verkopen tussen deze twee bedragen. Voor een woning als deze is de marge ± 9%.

Meegewogen: 10 vergelijkbare verkopen binnen 314 meter, tussen februari 2023 en december 2024.

Weet u hoe deze woning erbij staat?

Het bedrag hierboven gaat uit van gangbaar onderhoud: de staat waarin de meeste woningen verkopen, en dat komt vrijwel overeen met goed. Kies hieronder wat er van toepassing is, dan wordt de schatting scherper.

Onderhoudsstaat van de woning

€ 335.000

€ 312.000 tot € 359.000 · marge ± 7% in plaats van ± 9%

verwachte vraagprijs € 317.000

€ 348.000

€ 324.000 tot € 372.000 · marge ± 7% in plaats van ± 9%

verwachte vraagprijs € 330.000

€ 369.000

€ 336.000 tot € 402.000 · marge ± 9%

verwachte vraagprijs € 351.000

€ 409.000

€ 372.000 tot € 446.000 · marge ± 9%

verwachte vraagprijs € 382.000

€ 424.000

€ 386.000 tot € 462.000 · marge ± 9%

verwachte vraagprijs € 401.000

Compleet dossierWaarde-indicatie, geen taxatie
Wat is een compleet dossier?

Energielabel, woningtype en bestemmingsplan zijn bekend.

Wat we niet weten

Dit maakt de marge groter. Eerst wat er van dit adres niet geregistreerd is, daarna wat van geen enkele woning geregistreerd wordt.

  • Staat van onderhoud en afwerking binnen: dat staat in geen enkel register
  • Verbouwingen: die worden nergens bijgehouden

Weet u de onderhoudsstaat? Geef hem op bij de waarde-indicatie — dan wordt de schatting scherper.

Weet u meer over deze woning? Vertel het ons.

Luchtfoto van Erve Odinck 8 in Hardenberg en directe omgeving

Waarom dit bedrag?

We nemen de gemiddelde woning in Marslanden als uitgangspunt en rekenen van daaruit naar deze woning toe. De kenmerken hieronder maken het verschil.

Gemiddeld in Marslanden

€ 3.383

per m², alle woningtypen

≈ voor deze woning

Deze woning

€ 3.372

per m² × 121 m² = € 408.000

Verhoogt de prijs per m²3

  • Bouwjaar 2021

    Woningen uit deze bouwperiode brengen landelijk gezien meer op dan gemiddeld.

    sterk
  • Gemeten woonoppervlakte 135 m², geregistreerd 121 m²

    De energieadviseur mat in de woning meer verwarmde woonruimte dan er geregistreerd staat.

    duidelijk
  • Energielabel A+++

    Een zuinig label telt mee in wat kopers bieden — de energierekening ligt lager.

    duidelijk

Verlaagt de prijs per m²3

  • Tussenwoning van 121 m²

    Een tussenwoning van deze maat brengt per m² minder op dan de gemiddelde woning in Marslanden: hoe groter de woning, hoe lager de prijs per m².

    sterk
  • Bestemming Gemengd

    Geen zuivere woonbestemming. Dat beperkt de kring van kopers, en dat is in de verkoopprijzen terug te zien.

    duidelijk
  • Eigen perceel van 146 m²

    Weinig grond voor een woning van 121 m². Het gaat om de verhouding tussen grond en woning, niet om het aantal m² grond alleen.

    licht

Nog niet bekend

  • Staat van onderhoud en afwerking binnen

    Dat staat in geen enkel register. Het is het deel van de marge dat altijd blijft, ook als al het andere bekend is.

    Geef het op
Hoe komen we tot dit bedrag?

De pijlen en stippen hebben wij niet zelf bedacht: ze volgen uit ons rekenmodel. Een pijl laat zien of een kenmerk de prijs per m² verhoogt of verlaagt ten opzichte van de gemiddelde woning in Marslanden. De stippen laten zien hoe sterk: licht, duidelijk of sterk.

De gemiddelde prijs bovenaan is omgerekend naar dezelfde maat als deze woning. Wij rekenen met de oppervlakte zoals die geregistreerd staat, en daarin telt ook een eventuele berging en/of garage mee. Het verschil tussen de twee prijzen komt niet alleen uit de kenmerken hierboven: we vergelijken de uitkomst ook met recente verkopen in de omgeving. Tot slot vermenigvuldigen we de prijs per m² met het aantal vierkante meters; dat geeft het bedrag. Hoe zwaar elk kenmerk precies meetelt, staat in onze methodiek.

Welke vraagprijs past bij Erve Odinck 8?

Verwachte vraagprijs

€ 383.000

tussen € 354.000 en € 412.000

als de woning nu te koop komt, bij gangbaar onderhoud

+7% overboden

Verwachte verkoopprijs

€ 408.000

tussen € 371.000 en € 445.000

de waarde-indicatie van deze woning

De waarde-indicatie van € 408.000 is wat de woning naar verwachting opbrengt. Een vraagprijs ligt daar meestal onder: een woning wordt iets lager in de markt gezet, en kopers bieden eroverheen. Voor een tussenwoning in deze prijsklasse en in Marslanden verwachten we dat de verkoopprijs 7% boven deze vraagprijs uitkomt. Dat is gemeten op de verkopen van de afgelopen twee jaar, en hangt af van de markt van nu, de prijsklasse, het woningtype en de buurt.

De buurt Marslanden, de afgelopen twaalf maanden

woningen verkocht waarvan wij de vraagprijs kennen
43
daarvan ging boven de vraagprijs weg
79%
de middelste verkoop boven de vraagprijs
4%

Deze woning komt hoger uit dan die middelste verkoop, omdat om een tussenwoning harder geboden wordt dan om een appartement.

Een vraagprijs is een keuze van verkoper en makelaar, geen meting: hij kan bewust lager of hoger liggen. De marge is iets smaller dan bij de waarde-indicatie, want bij een verkoopprijs maakt ook het bieden het onzeker. In onze metingen valt 80% van de echte vraagprijzen binnen deze marge. Geeft u bij de waarde-indicatie de onderhoudsstaat op, dan staat daar ook de vraagprijs die daarbij past. Hoe wij dit rekenen en hoe dicht het bij echte vraagprijzen ligt, staat in de methodiek; hoeveel er per gemeente en prijsklasse overboden wordt, in ons artikel over overbieden.

Hoe ontwikkelde de waarde van Erve Odinck 8 zich?

Een woning van deze waarde in Overijssel was in november 2016 ongeveer € 190.000 waard en is nu € 408.000: +114% in 10 jaar. Dit is de prijsontwikkeling in Overijssel volgens de CBS/Kadaster-prijsindex, toegepast op onze indicatie van vandaag — niet de verkoopgeschiedenis van dit huis.

nu € 408.000
waarde-indicatie marge

Alle bedragen per jaar
MaandWaarde-indicatieMargeVerandering
januari 2017€ 192.000± 14%—
januari 2018€ 205.000± 13%+7%
januari 2019€ 220.000± 13%+8%
januari 2020€ 234.000± 12%+6%
januari 2021€ 260.000± 12%+11%
januari 2022€ 313.000± 11%+20%
januari 2023€ 323.000± 11%+3%
januari 2024€ 331.000± 10%+3%
januari 2025€ 378.000± 10%+14%
januari 2026€ 403.000± 9%+7%
juni 2026€ 408.000± 9%+1%

Bron: CBS/Kadaster Prijsindex Bestaande Koopwoningen, de reeks voor Overijssel en die voor tussenwoningen, met de landelijke maandbeweging; laatste maand juni 2026, daar staat de lijn op het bedrag van vandaag. De marge groeit naar achteren met een halve procentpunt per jaar. De index beschrijft de markt in Overijssel; hoe deze straat daarvan afweek, weet alleen wie er verkocht heeft. Verbouwingen en onderhoud zitten er niet in.

Wat weten we van Erve Odinck 8?

Postcode7773 DG
WoningtypeTussenwoning · ter plaatse vastgesteld bij de energielabelopname
Plek in de rij4e van 6 aaneengesloten woningen
Gebruiksoppervlakte121 m² · waarvan 135 m² verwarmd volgens de energielabelopname
Bouwjaar2021
Perceeloppervlakte146 m² · kadastraal vastgesteld
EnergielabelA+++ · geregistreerd bij RVO (EP-Online), opname in 2025. Wat daarna veranderde, zoals zonnepanelen of isolatie, staat er pas in na een nieuwe opname.
Inhoud van het pand434 m³ · gemeten uit laserhoogtedata
Bouwlagen3 · bovengronds, geteld uit laserhoogtedata — een kelder telt niet mee
Hoogte van het pand9,7 meter · van straatniveau tot het hoogste punt van het dak
DakvormSchuin dak
Ruimte voor zonnepanelenCirca 27 panelen
Op 67 m² bruikbaar dakvlak, gemeten uit laserhoogtedata. Het grootste dakvlak ligt op het oosten. Daken op het noorden zijn niet meegeteld. Schaduw van bomen of buurpanden kennen wij niet, en die kan het aantal flink drukken.

Oppervlakte, bouwjaar en adres komen uit het landelijke gebouwenregister (de BAG). Het woningtype bepalen we zelf, uit de vorm van het gebouw op de kaart. Hoe dat werkt en hoe nauwkeurig het is, staat in de methodiek.

Huizenprijzen in Hardenberg

Gemiddelde verkoopprijs€ 429.960
Gemiddeld per m²€ 3.458
Gemiddelde verkooptijd40 dagen
Verkocht in 12 maanden306 woningen
Nieuw te koop gezet331 woningen

Voortschrijdend over twaalf maanden tot en met september 2026. De jongste maand laten we bewust weg: een verkoop wordt pas bij de notaris geregistreerd, dus die maand mist nog ongeveer 8% van de transacties. Alle bronnen met hun peildatum staan op de bronnenlijst.

Wat ligt er in de buurt?

Treinstation3,7 km
Groot overstapstation30,4 km
Oprit snelweg of N-weg1 km
Supermarkt0,9 km
Basisschool1 km
Kinderdagverblijf0,6 km
Huisarts1,6 km
Apotheek2,5 km
Ziekenhuis4,4 km
Restaurant1,4 km
Bibliotheek3,3 km
Binnenzwembad4,2 km
Bioscoop2,9 km

Afstanden van het CBS, gemeten over de weg. Het is een gemiddelde voor alle inwoners van de buurt, dus niet precies vanaf deze voordeur. Let op: bij het zwembad telt alleen een overdekt bad mee, en bij de oprit ook een provinciale weg.

Welke risico's spelen bij deze woning?

BestemmingGemengde bestemming — Gemengd
Volgens het geldende bestemmingsplan mag hier meer dan alleen wonen: denk aan winkels, horeca, kantoren of dienstverlening, afhankelijk van wat het plan toelaat. Dat betekent levendigheid en voorzieningen dichtbij, maar ook kans op reuring en verkeer. In de markt ligt de prijs op zo'n plek gemiddeld iets hóger dan bij een zuivere woonbestemming.
LeefbaarheidRond het landelijk gemiddelde
Leefbaarometer-score 4.18 in Marslanden (2024), gemeten door BZK over vijf dimensies: woningvoorraad, voorzieningen, veiligheid, sociale samenhang en fysieke omgeving.
GeluidGeen opvallende geluidsbronnen
  • Wegverkeer: slechts 4,5% van de inwoners ervaart ernstige hinder (in heel Hardenberg 5,2%)

De leefbaarheidsscore geldt voor de hele buurt. De geluidscijfers geven aan hoeveel inwoners zeggen dat ze ernstige hinder ervaren; het is geen meting in decibel. Het is een schatting voor de hele buurt, uit een landelijke enquête (Gezondheidsmonitor 2024 van GGD, CBS en RIVM), dus niet voor deze woning.

Waar let u op bij een woning uit 2021?

Gebouwd onder strengere energie-eisen. Nieuwbouw van na half 2018 heeft bijna altijd geen gasaansluiting meer. Hieronder staat waar u op let bij huizen uit de bouwperiode vanaf 2012. Het gaat over de bouwperiode, niet over deze woning: een gerenoveerd huis kan er geen last meer van hebben. Zekerheid geeft alleen een bouwkundige keuring.

Weinig periodetypische gebrekenDeze bouwperiode kent geen bekende gebreken zoals asbest of betonrot. Let eerder op de afwerking en op kleine gebreken bij de oplevering dan op de constructie.
Goed geïsoleerd, dus goed ventilerenZeer goed geïsoleerde woningen laten weinig lucht door. Wie het ventilatiesysteem niet goed gebruikt, kan last krijgen van vocht of bedompte lucht.

Welke woningen lijken op Erve Odinck 8?

Tussenwoningen in Marslanden met een vergelijkbare oppervlakte.

Erve Odinck 8 de woningen hieronder

Wij kunnen Erve Odinck 8 niet onderscheiden van 2 andere woningen

Op alles wat wij van deze woning weten — woningtype, woonoppervlakte, bouwjaar, energielabel en postcode — is zij gelijk aan 2 andere woningen:

Ze krijgen daarom hetzelfde richtbedrag. Dat is geen afronding en geen tekortkoming van de berekening: onze bronnen kennen tussen deze woningen simpelweg geen verschil.

Waar de werkelijke waarde dan wél uit elkaar loopt, en wat wij niet kunnen zien: de staat van onderhoud, de afwerking en de keuken, of er een dakkapel of uitbouw is, op welke verdieping de woning ligt en waar hij op uitkijkt, en of er recent verbouwd is. Bij appartementen telt daarnaast de financiële staat van de VvE mee. Dat zijn precies de dingen die een taxateur ter plaatse wél ziet, en het is de reden dat een richtbedrag een vertrekpunt is en geen taxatie.

Klopt er iets niet aan de gegevens van deze woning, of weet u meer? Geef het aan ons door.

Welke woningen liggen er nog meer aan de Erve Odinck?

37 woningen. Bekijk de hele straat.

Veelgestelde vragen over Erve Odinck 8

Wat is Erve Odinck 8 in Hardenberg waard?

De waarde-indicatie ligt tussen € 371.000 en € 445.000: 121 m² maal € 3.372 per m² voor deze woning, afgeleid van het prijspeil in Hardenberg en geijkt op werkelijke verkoopprijzen. Die marge van 9% is niet gekozen maar gemeten: van de woningen zoals deze verkocht vier op de vijf binnen dit bereik. Het is een indicatie op basis van omgevingscijfers, geen taxatie van deze specifieke woning.

Welke vraagprijs past bij Erve Odinck 8?

Als deze woning nu te koop komt, verwachten we een vraagprijs rond € 383.000, tussen € 354.000 en € 412.000. De waarde-indicatie is € 408.000: we verwachten dat de verkoopprijs 7% boven deze vraagprijs uitkomt, omdat er voor woningen als deze in Hardenberg overboden wordt. Dat is gemeten op de verkopen van de afgelopen twee jaar, per prijsklasse, woningtype en buurt. Een vraagprijs blijft een keuze van verkoper en makelaar.

Hoeveel is Erve Odinck 8 in waarde gestegen sinds 2021?

Van ongeveer € 260.000 in januari 2021 naar € 408.000 nu: +57%, volgens de CBS/Kadaster-prijsindex van Overijssel op onze indicatie van vandaag — niet de verkoopgeschiedenis van dit huis.

Hoeveel woonoppervlakte heeft Erve Odinck 8?

121 m² gebruiksoppervlakte volgens de Basisregistratie Adressen en Gebouwen (BAG).

Wat voor woning is Erve Odinck 8?

Dit is een tussenwoning. Dat is niet afgeleid maar ter plaatse vastgesteld door de energieadviseur bij de labelopname — de sterkste bron die er voor dit gegeven bestaat. Het type doet ertoe voor het bedrag: het bepaalt met welke prijscurve wij rekenen. Kleine woningen brengen per vierkante meter meer op dan grote, en hoe sterk dat verschil is, verschilt per type.

Uit welk bouwjaar is Erve Odinck 8?

Het bouwjaar is 2021, volgens de BAG.

Welk energielabel heeft Erve Odinck 8?

Energielabel A+++, vastgesteld bij een opname in 2025. Bron: EP-Online, het officiële labelregister van RVO. Een label geldt tien jaar; een verbouwing of verduurzaming ertussenin maakt het niet automatisch actueel.

Wat verbruikt Erve Odinck 8 aan energie?

Volgens de labelberekening gebruikt deze woning ongeveer 27 kWh aan fossiele energie per m² per jaar. Dat is het getal waarop de labelletter berust: hoe lager, hoe beter. De energiebehoefte is 58 kWh per m² per jaar; dat zegt iets over de isolatie van de schil, los van de installaties. Het zijn genormeerde getallen: ze rekenen met standaard bewonersgedrag en met primaire energie, niet met wat de meter aanwijst. De werkelijke rekening hangt af van gezinsgrootte, thermostaat en tarieven.

Waar komen deze cijfers vandaan?

Wij tonen uitsluitend gegevens over het gebouw, nooit over de bewoners of de eigenaar (waarom dit huis hier staat). Klopt er iets niet, of wilt u niet dat deze pagina bestaat? Laat deze pagina verwijderen — u hoeft geen reden te geven, en wij beoordelen het verzoek niet.