Erve Odinck 46, Hardenberg
Een tussenwoning uit 2022, met 167 m² gebruiksoppervlakte, in de buurt Marslanden.
Waarde-indicatie
€ 507.000
Onze beste schatting bij gangbaar onderhoud, op basis van verkopen tot en met september 2026, omgerekend naar de prijzen van nu.
Vier van de vijf woningen zoals deze verkopen tussen deze twee bedragen. Voor een woning als deze is de marge ± 17%. De marge is hier breder, omdat er dichtbij te weinig vergelijkbare woningen verkocht zijn.
Weet u hoe deze woning erbij staat?
Het bedrag hierboven gaat uit van gangbaar onderhoud: de staat waarin de meeste woningen verkopen, en dat komt vrijwel overeen met goed. Kies hieronder wat er van toepassing is, dan wordt de schatting scherper.
Weet u de WOZ-waarde van deze woning?
Met de WOZ-waarde van uw beschikking wordt de schatting gemiddeld ruim een kwart scherper. Wij bewaren het bedrag niet: het verandert alleen wat u nu ziet. Het grijze bedrag in het veld is een voorbeeld bij onze schatting, niet uw WOZ.
Dit maakt de marge groter. Eerst wat er van dit adres niet geregistreerd is, daarna wat van geen enkele woning geregistreerd wordt.
- Geen energielabel in de laatste stand van RVO die wij hebben — meestal sinds 2008 niet verkocht of verhuurd, soms zo recent geregistreerd dat het hier nog niet staat
- Woningtype niet bevestigd door een adviseur
- Staat van onderhoud en afwerking binnen: dat staat in geen enkel register
- Verbouwingen: die worden nergens bijgehouden
Weet u de onderhoudsstaat? Geef hem op bij de waarde-indicatie — dan wordt de schatting scherper.
Weet u meer over deze woning? Vertel het ons.
- Gebruiksoppervlakte167 m²
- Bouwjaar2022
- WoningtypeTussenwoning
- Prijs per m²€ 3.034voor deze woning
Waarom dit bedrag?
We nemen de gemiddelde woning in Marslanden als uitgangspunt en rekenen van daaruit naar deze woning toe. De kenmerken hieronder maken het verschil.
Gemiddeld in Marslanden
€ 3.383
per m², alle woningtypen
−10% voor deze woning
Deze woning
€ 3.034
per m² × 167 m² = € 507.000
Verhoogt de prijs per m²2
- Bouwjaar 2022sterk
Woningen uit deze bouwperiode brengen landelijk gezien meer op dan gemiddeld.
- Eigen perceel van 309 m²duidelijk
Ruim bemeten voor een woning van 167 m².
Verlaagt de prijs per m²2
- Tussenwoning van 167 m²sterk
Een tussenwoning van deze maat brengt per m² minder op dan de gemiddelde woning in Marslanden: hoe groter de woning, hoe lager de prijs per m².
- Bestemming Gemengdduidelijk
Geen zuivere woonbestemming. Dat beperkt de kring van kopers, en dat is in de verkoopprijzen terug te zien.
Nog niet bekend
- Geen energielabel geregistreerd
Voor het bedrag rekent het model met het gemiddelde. Het gevolg zit vooral in de bandbreedte hierboven: dit is daarin de grootste post, en hij verdwijnt zodra er een label wordt geregistreerd.
- Staat van onderhoud en afwerking binnenGeef het op
Dat staat in geen enkel register. Het is het deel van de marge dat altijd blijft, ook als al het andere bekend is.
Hoe komen we tot dit bedrag?
De pijlen en stippen hebben wij niet zelf bedacht: ze volgen uit ons rekenmodel. Een pijl laat zien of een kenmerk de prijs per m² verhoogt of verlaagt ten opzichte van de gemiddelde woning in Marslanden. De stippen laten zien hoe sterk: licht, duidelijk of sterk.
De gemiddelde prijs bovenaan is omgerekend naar dezelfde maat als deze woning. Wij rekenen met de oppervlakte zoals die geregistreerd staat, en daarin telt ook een eventuele berging en/of garage mee. Het verschil tussen de twee prijzen komt niet alleen uit de kenmerken hierboven: we vergelijken de uitkomst ook met recente verkopen in de omgeving. Tot slot vermenigvuldigen we de prijs per m² met het aantal vierkante meters; dat geeft het bedrag. Hoe zwaar elk kenmerk precies meetelt, staat in onze methodiek.
Welke vraagprijs past bij Erve Odinck 46?
Verwachte vraagprijs
€ 480.000
tussen € 413.000 en € 547.000
als de woning nu te koop komt, bij gangbaar onderhoud
+6% overboden
Verwachte verkoopprijs
€ 507.000
tussen € 421.000 en € 593.000
de waarde-indicatie van deze woning
De waarde-indicatie van € 507.000 is wat de woning naar verwachting opbrengt. Een vraagprijs ligt daar meestal onder: een woning wordt iets lager in de markt gezet, en kopers bieden eroverheen. Voor een tussenwoning in deze prijsklasse en in Marslanden verwachten we dat de verkoopprijs 6% boven deze vraagprijs uitkomt. Dat is gemeten op de verkopen van de afgelopen twee jaar, en hangt af van de markt van nu, de prijsklasse, het woningtype en de buurt.
De buurt Marslanden, de afgelopen twaalf maanden
- woningen verkocht waarvan wij de vraagprijs kennen
- 43
- daarvan ging boven de vraagprijs weg
- 79%
- de middelste verkoop boven de vraagprijs
- 4%
Een vraagprijs is een keuze van verkoper en makelaar, geen meting: hij kan bewust lager of hoger liggen. De marge is iets smaller dan bij de waarde-indicatie, want bij een verkoopprijs maakt ook het bieden het onzeker. In onze metingen valt 80% van de echte vraagprijzen binnen deze marge. Geeft u bij de waarde-indicatie de onderhoudsstaat op, dan staat daar ook de vraagprijs die daarbij past. Hoe wij dit rekenen en hoe dicht het bij echte vraagprijzen ligt, staat in de methodiek; hoeveel er per gemeente en prijsklasse overboden wordt, in ons artikel over overbieden.
Hoe ontwikkelde de waarde van Erve Odinck 46 zich?
Een woning van deze waarde in Overijssel was in november 2016 ongeveer € 236.000 waard en is nu € 507.000: +114% in 10 jaar. Dit is de prijsontwikkeling in Overijssel volgens de CBS/Kadaster-prijsindex, toegepast op onze indicatie van vandaag — niet de verkoopgeschiedenis van dit huis.
Alle bedragen per jaar
| Maand | Waarde-indicatie | Marge | Verandering |
|---|---|---|---|
| januari 2017 | € 239.000 | ± 22% | — |
| januari 2018 | € 254.000 | ± 21% | +6% |
| januari 2019 | € 274.000 | ± 21% | +8% |
| januari 2020 | € 291.000 | ± 20% | +6% |
| januari 2021 | € 323.000 | ± 20% | +11% |
| januari 2022 | € 389.000 | ± 19% | +20% |
| januari 2023 | € 401.000 | ± 19% | +3% |
| januari 2024 | € 412.000 | ± 18% | +3% |
| januari 2025 | € 470.000 | ± 18% | +14% |
| januari 2026 | € 501.000 | ± 17% | +7% |
| juni 2026 | € 507.000 | ± 17% | +1% |
Bron: CBS/Kadaster Prijsindex Bestaande Koopwoningen, de reeks voor Overijssel en die voor tussenwoningen, met de landelijke maandbeweging; laatste maand juni 2026, daar staat de lijn op het bedrag van vandaag. De marge groeit naar achteren met een halve procentpunt per jaar. De index beschrijft de markt in Overijssel; hoe deze straat daarvan afweek, weet alleen wie er verkocht heeft. Verbouwingen en onderhoud zitten er niet in.
Wat weten we van Erve Odinck 46?
| Postcode | 7773 DG |
|---|---|
| Woningtype | Tussenwoning · zekerheid laag |
| Plek in de rij | 9e van 15 aaneengesloten woningen |
| Gebruiksoppervlakte | 167 m² |
| Bouwjaar | 2022 |
| Perceeloppervlakte | 309 m² · kadastraal vastgesteld |
| Energielabel | Geen label · niet geregistreerd bij RVO (EP-Online) |
| Inhoud van het pand | 684 m³ · gemeten uit laserhoogtedata |
| Bouwlagen | 3 · bovengronds, geteld uit laserhoogtedata — een kelder telt niet mee |
| Hoogte van het pand | 10,2 meter · van straatniveau tot het hoogste punt van het dak |
| Dakvorm | Deels plat, deels schuin dak |
| Ruimte voor zonnepanelen | Circa 43 panelen Op 116 m² bruikbaar dakvlak, gemeten uit laserhoogtedata. Het grootste dakvlak ligt op het oosten. Daken op het noorden zijn niet meegeteld. Schaduw van bomen of buurpanden kennen wij niet, en die kan het aantal flink drukken. |
Oppervlakte, bouwjaar en adres komen uit het landelijke gebouwenregister (de BAG). Het woningtype bepalen we zelf, uit de vorm van het gebouw op de kaart. Hoe dat werkt en hoe nauwkeurig het is, staat in de methodiek.
Huizenprijzen in Hardenberg
| Gemiddelde verkoopprijs | € 429.960 |
|---|---|
| Gemiddeld per m² | € 3.458 |
| Gemiddelde verkooptijd | 40 dagen |
| Verkocht in 12 maanden | 306 woningen |
| Nieuw te koop gezet | 331 woningen |
Voortschrijdend over twaalf maanden tot en met september 2026. De jongste maand laten we bewust weg: een verkoop wordt pas bij de notaris geregistreerd, dus die maand mist nog ongeveer 8% van de transacties. Alle bronnen met hun peildatum staan op de bronnenlijst.
Wat ligt er in de buurt?
| Treinstation | 3,7 km |
|---|---|
| Groot overstapstation | 30,4 km |
| Oprit snelweg of N-weg | 1 km |
| Supermarkt | 0,9 km |
| Basisschool | 1 km |
| Kinderdagverblijf | 0,6 km |
| Huisarts | 1,6 km |
| Apotheek | 2,5 km |
| Ziekenhuis | 4,4 km |
| Restaurant | 1,4 km |
| Bibliotheek | 3,3 km |
| Binnenzwembad | 4,2 km |
| Bioscoop | 2,9 km |
Afstanden van het CBS, gemeten over de weg. Het is een gemiddelde voor alle inwoners van de buurt, dus niet precies vanaf deze voordeur. Let op: bij het zwembad telt alleen een overdekt bad mee, en bij de oprit ook een provinciale weg.
Welke risico's spelen bij deze woning?
| Bestemming | Gemengde bestemming — Gemengd Volgens het geldende bestemmingsplan mag hier meer dan alleen wonen: denk aan winkels, horeca, kantoren of dienstverlening, afhankelijk van wat het plan toelaat. Dat betekent levendigheid en voorzieningen dichtbij, maar ook kans op reuring en verkeer. In de markt ligt de prijs op zo'n plek gemiddeld iets hóger dan bij een zuivere woonbestemming. |
|---|---|
| Leefbaarheid | Rond het landelijk gemiddelde Leefbaarometer-score 4.18 in Marslanden (2024), gemeten door BZK over vijf dimensies: woningvoorraad, voorzieningen, veiligheid, sociale samenhang en fysieke omgeving. |
| Geluid | Geen opvallende geluidsbronnen
|
De leefbaarheidsscore geldt voor de hele buurt. De geluidscijfers geven aan hoeveel inwoners zeggen dat ze ernstige hinder ervaren; het is geen meting in decibel. Het is een schatting voor de hele buurt, uit een landelijke enquête (Gezondheidsmonitor 2024 van GGD, CBS en RIVM), dus niet voor deze woning.
Waar let u op bij een woning uit 2022?
Gebouwd onder de aangescherpte energie-eisen; nieuwbouw van na medio 2018 is bovendien vrijwel altijd aardgasvrij. Dit zijn aandachtspunten die horen bij de bouwperiode vanaf 2012 — geen vaststellingen over deze woning. Een gerenoveerde woning kan er niets meer van hebben; alleen een bouwkundige keuring geeft zekerheid.
| Weinig periodetypische gebreken | Deze bouwperiode kent geen klassieke gebreken zoals asbest of betonrot. Aandachtspunten zitten eerder in de afwerking en in opleverpunten van de nieuwbouw dan in de constructie. |
|---|---|
| Kierdichte bouw vraagt om ventileren | Zeer goed geïsoleerde woningen zijn kierdicht gebouwd. Zonder goed gebruik van het ventilatiesysteem kan vocht- en binnenluchtkwaliteit een punt worden. |
Welke woningen lijken op Erve Odinck 46?
Tussenwoningen in Marslanden met een vergelijkbare oppervlakte.
- Molckenbourstraat 3Geen label
- Van Raesfeltallee 8A
- Erve Odinck 58A+++
- Erve Odinck 56A+++
- Erve Odinck 60A+++
- Erve Odinck 50Geen label
Welke woningen liggen er nog meer aan de Erve Odinck?
37 woningen. Bekijk de hele straat.
- Erve Odinck 2
- Erve Odinck 4
- Erve Odinck 6
- Erve Odinck 8
- Erve Odinck 9
- Erve Odinck 10
- Erve Odinck 11
- Erve Odinck 12
- Erve Odinck 13
- Erve Odinck 14
- Erve Odinck 15
- Erve Odinck 16
Veelgestelde vragen over Erve Odinck 46
Wat is Erve Odinck 46 in Hardenberg waard?
De waarde-indicatie ligt tussen € 421.000 en € 593.000: 167 m² maal € 3.034 per m² voor deze woning, afgeleid van het prijspeil in Hardenberg en geijkt op werkelijke verkoopprijzen. Die marge van 17% is niet gekozen maar gemeten: van de woningen zoals deze verkocht vier op de vijf binnen dit bereik. Het is een indicatie op basis van omgevingscijfers, geen taxatie van deze specifieke woning.
Welke vraagprijs past bij Erve Odinck 46?
Als deze woning nu te koop komt, verwachten we een vraagprijs rond € 480.000, tussen € 413.000 en € 547.000. De waarde-indicatie is € 507.000: we verwachten dat de verkoopprijs 6% boven deze vraagprijs uitkomt, omdat er voor woningen als deze in Hardenberg overboden wordt. Dat is gemeten op de verkopen van de afgelopen twee jaar, per prijsklasse, woningtype en buurt. Een vraagprijs blijft een keuze van verkoper en makelaar.
Hoeveel is Erve Odinck 46 in waarde gestegen sinds 2021?
Van ongeveer € 323.000 in januari 2021 naar € 507.000 nu: +57%, volgens de CBS/Kadaster-prijsindex van Overijssel op onze indicatie van vandaag — niet de verkoopgeschiedenis van dit huis.
Hoeveel woonoppervlakte heeft Erve Odinck 46?
167 m² gebruiksoppervlakte volgens de Basisregistratie Adressen en Gebouwen (BAG).
Wat voor woning is Erve Odinck 46?
Dit is een tussenwoning. De BAG legt het woningtype niet vast, dus leiden wij het zelf af uit de vorm van het pand, het aantal woningen erin en het aantal panden dat eraan vastzit. Bij dit adres is die afleiding minder eenduidig dan gemiddeld. Het type doet ertoe voor het bedrag: het bepaalt met welke prijscurve wij rekenen. Kleine woningen brengen per vierkante meter meer op dan grote, en hoe sterk dat verschil is, verschilt per type.
Uit welk bouwjaar is Erve Odinck 46?
Het bouwjaar is 2022, volgens de BAG.
Welk energielabel heeft Erve Odinck 46?
Voor dit adres is geen energielabel geregistreerd in EP-Online, het officiële labelregister van RVO — dat geldt voor ongeveer vier op de tien Nederlandse woningen. Bij verkoop of verhuur is een geldig label verplicht; een gecertificeerd adviseur stelt het dan ter plekke vast.
Hoe groot is het perceel van Erve Odinck 46?
Het kadastrale perceel is 309 m². Dat is de grond die bij deze woning hoort volgens de Kadastrale Kaart, inclusief de grond onder het huis zelf — de tuin is dus kleiner dan dit getal.
Waar komen deze cijfers vandaan?
- Wat doet het bouwjaar met de waarde van een huis?
- Wat is mijn huis waard?
- Hoe betrouwbaar is een online woningwaarde-check?
- Is een woningwaarde-indicatie hetzelfde als een taxatie?
Wij tonen uitsluitend gegevens over het gebouw, nooit over de bewoners of de eigenaar (waarom dit huis hier staat). Klopt er iets niet, of wilt u niet dat deze pagina bestaat? Laat deze pagina verwijderen — u hoeft geen reden te geven, en wij beoordelen het verzoek niet.