Naar de inhoud

Pannesheuvel 8, Grevenbicht

Pannesheuvel 8 (6127 AM Grevenbicht, gemeente Sittard-Geleen, Limburg) is een twee-onder-een-kapwoning uit 1931, met 217 m² gebruiksoppervlakte op een perceel van 444 m², in de buurt Grevenbicht.

Waarde-indicatie

€ 340.000

Onze beste schatting bij gangbaar onderhoud, op basis van verkopen tot en met september 2026, omgerekend naar de prijzen van nu.

€ 269.000€ 412.000

Vier van de vijf woningen zoals deze verkopen tussen deze twee bedragen. Voor een woning als deze is de marge ± 21%. De marge is hier breder, omdat nergens staat of een woning uit deze bouwperiode met dit energielabel verbouwd is.

Meegewogen: 3 vergelijkbare verkopen binnen 327 meter, tussen mei 2021 en september 2024.

Weet u hoe deze woning erbij staat?

Het bedrag hierboven gaat uit van gangbaar onderhoud: de staat waarin de meeste woningen verkopen, en dat komt vrijwel overeen met goed. Kies hieronder wat er van toepassing is, dan wordt de schatting scherper.

Onderhoudsstaat van de woning

€ 280.000

€ 229.000 tot € 330.000 · marge ± 18% in plaats van ± 21%

verwachte vraagprijs € 275.000

€ 290.000

€ 238.000 tot € 343.000 · marge ± 18% in plaats van ± 21%

verwachte vraagprijs € 285.000

€ 308.000

€ 246.000 tot € 369.000 · marge ± 20% in plaats van ± 21%

verwachte vraagprijs € 303.000

€ 341.000

€ 270.000 tot € 413.000 · marge ± 21%

verwachte vraagprijs € 330.000

€ 354.000

€ 283.000 tot € 424.000 · marge ± 20% in plaats van ± 21%

verwachte vraagprijs € 346.000

Waarde-indicatie, geen taxatie
Wat we niet weten

Dit maakt de marge groter. Eerst wat er van dit adres niet geregistreerd is, daarna wat van geen enkele woning geregistreerd wordt.

  • Bestemming horeca, geen zuivere woonbestemming
  • Staat van onderhoud en afwerking binnen: dat staat in geen enkel register
  • Verbouwingen die (nog) niet in het gebouwenregister (de BAG) staan

Weet u de onderhoudsstaat? Geef hem op bij de waarde-indicatie — dan wordt de schatting scherper.

Weet u meer over deze woning? Vertel het ons.

Luchtfoto van Pannesheuvel 8 in Grevenbicht en directe omgeving

Waarom dit bedrag?

We nemen de gemiddelde woning in Grevenbicht als uitgangspunt en rekenen van daaruit naar deze woning toe. De kenmerken hieronder maken het verschil.

Gemiddeld in Grevenbicht

€ 2.596

per m², alle woningtypen

−40% voor deze woning

Deze woning

€ 1.568

per m² × 217 m² = € 340.000

Verhoogt de prijs per m²2

  • Eigen perceel van 444 m²

    Ruim bemeten voor een woning van 217 m².

    licht
  • Bouwjaar 1931

    Woningen uit deze bouwperiode brengen landelijk gezien meer op dan gemiddeld.

    licht

Verlaagt de prijs per m²2

  • Twee-onder-een-kapwoning van 217 m²

    Een twee-onder-een-kapwoning van deze maat brengt per m² minder op dan de gemiddelde woning in Grevenbicht: hoe groter de woning, hoe lager de prijs per m².

    duidelijk
  • Energielabel G

    Kopers rekenen de energierekening en de verbeterkosten mee; dat drukt de prijs. Dit label is vóór 2021 vastgesteld, met een oudere rekenmethode dan de huidige (NTA 8800). Zulke labels blijken bij verkoop iets meer waard dan de letter alleen doet vermoeden.

    duidelijk

Nog niet bekend

  • Staat van onderhoud en afwerking binnen

    Dat staat in geen enkel register. Het is het deel van de marge dat altijd blijft, ook als al het andere bekend is.

    Geef het op
Hoe komen we tot dit bedrag?

De pijlen en stippen hebben wij niet zelf bedacht: ze volgen uit ons rekenmodel. Een pijl laat zien of een kenmerk de prijs per m² verhoogt of verlaagt ten opzichte van de gemiddelde woning in Grevenbicht. De stippen laten zien hoe sterk: licht, duidelijk of sterk.

De gemiddelde prijs bovenaan is omgerekend naar dezelfde maat als deze woning. Wij rekenen met de oppervlakte zoals die geregistreerd staat, en daarin telt ook een eventuele berging en/of garage mee. Het verschil tussen de twee prijzen komt niet alleen uit de kenmerken hierboven: we vergelijken de uitkomst ook met recente verkopen in de omgeving. Tot slot vermenigvuldigen we de prijs per m² met het aantal vierkante meters; dat geeft het bedrag. Hoe zwaar elk kenmerk precies meetelt, staat in onze methodiek.

Welke vraagprijs past bij Pannesheuvel 8?

Verwachte vraagprijs

€ 330.000

tussen € 276.000 en € 385.000

als de woning nu te koop komt, bij gangbaar onderhoud

+3% overboden

Verwachte verkoopprijs

€ 340.000

tussen € 269.000 en € 412.000

de waarde-indicatie van deze woning

De waarde-indicatie van € 340.000 is wat de woning naar verwachting opbrengt. Een vraagprijs ligt daar meestal onder: een woning wordt iets lager in de markt gezet, en kopers bieden eroverheen. Voor een twee-onder-een-kapwoning in deze prijsklasse en in Grevenbicht verwachten we dat de verkoopprijs 3% boven deze vraagprijs uitkomt. Dat is gemeten op de verkopen van de afgelopen twee jaar, en hangt af van de markt van nu, de prijsklasse, het woningtype en de buurt.

De buurt Grevenbicht, de afgelopen twaalf maanden

woningen verkocht waarvan wij de vraagprijs kennen
19
daarvan ging boven de vraagprijs weg
58%
de mediane verkoop boven de vraagprijs
4%

Een vraagprijs is een keuze van verkoper en makelaar, geen meting: hij kan bewust lager of hoger liggen. De marge is iets smaller dan bij de waarde-indicatie, want bij een verkoopprijs maakt ook het bieden het onzeker. In onze metingen valt 80% van de echte vraagprijzen binnen deze marge. Geeft u bij de waarde-indicatie de onderhoudsstaat op, dan staat daar ook de vraagprijs die daarbij past. Hoe wij dit rekenen en hoe dicht het bij echte vraagprijzen ligt, staat in de methodiek; hoeveel er per gemeente en prijsklasse overboden wordt, in ons artikel over overbieden.

Hoe ontwikkelde de waarde van Pannesheuvel 8 zich?

Een woning van deze waarde in Limburg was in november 2016 ongeveer € 176.000 waard en is nu € 340.000: +94% in 10 jaar. Dit is de prijsontwikkeling in Limburg volgens de CBS/Kadaster-prijsindex, toegepast op onze indicatie van vandaag — niet de verkoopgeschiedenis van dit huis.

nu € 340.000
waarde-indicatie marge

Alle bedragen per jaar
MaandWaarde-indicatieMargeVerandering
januari 2017€ 177.000± 26%—
januari 2018€ 185.000± 25%+5%
januari 2019€ 197.000± 25%+7%
januari 2020€ 209.000± 24%+6%
januari 2021€ 229.000± 24%+10%
januari 2022€ 273.000± 23%+19%
januari 2023€ 276.000± 23%+1%
januari 2024€ 283.000± 22%+3%
januari 2025€ 312.000± 22%+10%
januari 2026€ 333.000± 21%+7%
juni 2026€ 340.000± 21%+2%

Bron: CBS/Kadaster Prijsindex Bestaande Koopwoningen, de reeks voor Limburg en die voor twee-onder-een-kapwoningen, aangevuld met de landelijke beweging per maand. De lijn loopt tot juni 2026 en staat daar op het bedrag van vandaag. Hoe verder terug, hoe breder de marge: een half procentpunt per jaar. De index beschrijft de markt in Limburg; hoe deze straat daarvan afweek, weet alleen wie er verkocht heeft. Verbouwingen en onderhoud zitten er niet in.

Wat weten we van Pannesheuvel 8?

Postcode6127 AM
WoningtypeTwee-onder-een-kapwoning · ter plaatse vastgesteld bij de energielabelopname
Plek in de rij1e van 2 aaneengesloten woningen
Gebruiksoppervlakte217 m²
Bouwjaar1931
Perceeloppervlakte444 m² · kadastraal vastgesteld
EnergielabelG · geregistreerd bij RVO (EP-Online), opname in 2017. Wat daarna veranderde, zoals zonnepanelen of isolatie, staat er pas in na een nieuwe opname.
Inhoud van het pand805 m³ · gemeten met laserhoogtemetingen vanuit de lucht (3DBAG)
Bouwlagen3 · bovengronds, geteld met laserhoogtemetingen (3DBAG). Een kelder telt niet mee
Hoogte van het pand10,3 meter · van straatniveau tot het hoogste punt van het dak
DakvormDeels plat, deels schuin dak
Ruimte voor zonnepanelenCirca 44 panelen
Op 124 m² bruikbaar dakvlak, gemeten met laserhoogtemetingen vanuit de lucht (3DBAG). Het grootste dakvlak ligt op het noordwesten. Daken op het noorden zijn niet meegeteld. Schaduw van bomen of buurpanden kennen wij niet, en die kan het aantal flink drukken.

Oppervlakte, bouwjaar en adres komen uit het landelijke gebouwenregister (de BAG). Het woningtype bepalen we zelf, uit de vorm van het gebouw op de kaart. Hoe dat werkt en hoe nauwkeurig het is, staat in de methodiek.

Huizenprijzen in Grevenbicht

Gemiddelde verkoopprijs€ 379.407
Gemiddeld per m²€ 2.879
Gemiddelde verkooptijd38 dagen
Verkocht in 12 maanden35 woningen
Nieuw te koop gezet44 woningen

Over de twaalf maanden tot en met september 2026. De jongste maand laten we bewust weg: een verkoop wordt pas bij de notaris geregistreerd, dus van die maand ontbreekt nog ongeveer 8% van de verkopen. Alle bronnen met hun peildatum staan op de bronnenlijst.

Wat ligt er in de buurt?

Op loopafstand, binnen een kilometer over de weg, liggen een grote supermarkt (900 meter), een basisschool (700 meter), een kinderdagverblijf (600 meter) en een apotheek (200 meter). Het dichtstbijzijnde treinstation ligt op 8,6 km, de oprit van een snelweg of hoofdweg op 4,0 km.

Treinstation8,6 km
Groot overstapstation8,6 km
Oprit snelweg of N-weg4 km
Grote supermarkt0,9 km
Basisschool0,7 km
Kinderdagverblijf0,6 km
Huisarts1,2 km
Apotheek0,2 km
Ziekenhuis10,7 km
Restaurant0,2 km
Bibliotheek3,1 km
Binnenzwembad4,3 km
Bioscoop9,3 km

Afstanden van het CBS (2024), gemeten over de weg. Het is een gemiddelde voor de woningen in het vierkant van 100 bij 100 meter waarin dit adres ligt, dus niet precies vanaf deze voordeur. Let op: bij het zwembad telt alleen een overdekt bad mee, en bij de oprit ook een provinciale weg.

Welke risico's spelen bij deze woning?

FunderingAandachtsgebied funderingsproblematiek
In dit postcodegebied is 80% van de panden van vóór 1970, en het gebied ligt in het rivierengebied. Deze woning is van 1931 en valt daarmee in de bouwperiode waar de kaart op wijst.
OverstromingBeschermd, in een aangewezen risicogebied
Dit gebied staat op de landelijke lijst van risicogebieden voor overstromingen vanuit het hoofdwatersysteem (de grote rivieren, het IJsselmeer of de zee). Officieel heet dat een gebied met een potentieel significant overstromingsrisico. De woning ligt achter de grote dijken en duinen die het land beschermen, dus de kans op een overstroming is klein. De Nederlandse dijknormen horen tot de strengste ter wereld. Het gebied hoort bij het stroomgebied van de Maas. Dit geldt voor alle woningen in dit gebied. Bron: de Richtlijn Overstromingsrisico's van Rijkswaterstaat.
BestemmingHoreca
Volgens het geldende bestemmingsplan valt deze woning onder de bestemming "Horeca" — geen zuivere woonbestemming. Wat er precies is toegestaan staat in de planregels; de gemeente kan die toelichten.

De funderingskaart van RVO zegt iets over het postcodegebied, niet over deze ene woning: twee huizen in dezelfde straat kunnen een heel andere fundering hebben. De kaart is van 2019. Zekerheid krijgt u alleen met een funderingsonderzoek. De leefbaarheidsscore geldt voor de hele buurt.

Waar let u op bij een woning uit 1931?

In deze tijd kwam de spouwmuur op. Kozijnen zijn van staal of hout, vloeren meestal van hout. Hieronder staat waar u op let bij huizen uit de bouwperiode 1920 – 1945. Het gaat over de bouwperiode, niet over deze woning: een gerenoveerd huis kan er geen last meer van hebben. Zekerheid geeft alleen een bouwkundige keuring.

Loden waterleidingenTot circa 1960 werden waterleidingen van lood aangelegd. Zijn ze nooit vervangen, dan raadt de GGD af het water als drinkwater voor jonge kinderen te gebruiken. Vervanging is bij de meeste woningen allang gebeurd, maar het is iets om na te vragen bij aankoop.
Gebouwd zonder isolatie-eisPas sinds 1975 moeten nieuwe woningen geïsoleerd worden. Oudere woningen zijn gebouwd met enkel glas en zonder isolatie in dak en vloer. Veel is inmiddels alsnog geïsoleerd; het energielabel laat zien hoeveel er werkelijk gebeurd is.
Houten vloeren boven een kruipruimteEen houten vloer op de begane grond kan last krijgen van vocht en zwam uit de kruipruimte. Ruikt het muf of veert de vloer, laat hem dan nakijken.
Stalen kozijnen laten kou doorStalen kozijnen uit deze tijd laten kou door en geven condens. Mooi, maar een zwakke plek voor de energierekening als ze er nog origineel in zitten.

Welke woningen lijken op Pannesheuvel 8?

Twee-onder-een-kapwoningen in Grevenbicht met een vergelijkbare oppervlakte.

Pannesheuvel 8 de woningen hieronder

Welke woningen liggen er nog meer aan de Pannesheuvel?

24 woningen. Bekijk de hele straat.

Veelgestelde vragen over Pannesheuvel 8

Wat is Pannesheuvel 8 in Grevenbicht waard?

De waarde-indicatie ligt tussen € 269.000 en € 412.000: 217 m² maal € 1.568 per m² voor deze woning, afgeleid van het prijspeil in Grevenbicht en geijkt op werkelijke verkoopprijzen. Die marge van 21% is niet gekozen maar gemeten: van de woningen zoals deze verkocht vier op de vijf binnen dit bereik. Het is een indicatie op basis van omgevingscijfers, geen taxatie van deze specifieke woning.

Welke vraagprijs past bij Pannesheuvel 8?

Als deze woning nu te koop komt, verwachten we een vraagprijs rond € 330.000, tussen € 276.000 en € 385.000. De waarde-indicatie is € 340.000: we verwachten dat de verkoopprijs 3% boven deze vraagprijs uitkomt, omdat er voor woningen als deze in Grevenbicht overboden wordt. Dat is gemeten op de verkopen van de afgelopen twee jaar, per prijsklasse, woningtype en buurt. Een vraagprijs blijft een keuze van verkoper en makelaar.

Hoeveel is Pannesheuvel 8 in waarde gestegen sinds 2021?

Van ongeveer € 229.000 in januari 2021 naar € 340.000 nu: +48%, volgens de CBS/Kadaster-prijsindex van Limburg op onze indicatie van vandaag — niet de verkoopgeschiedenis van dit huis.

Hoeveel woonoppervlakte heeft Pannesheuvel 8?

Volgens de Basisregistratie Adressen en Gebouwen (BAG) heeft deze woning 217 m² gebruiksoppervlakte. Dat is niet precies de woonoppervlakte: in de gebruiksoppervlakte telt bijvoorbeeld ook een inpandige berging of garage mee.

Wat voor woning is Pannesheuvel 8?

Dit is een twee-onder-een-kapwoning. Dat is niet afgeleid maar ter plaatse vastgesteld door de energieadviseur bij de labelopname — de sterkste bron die er voor dit gegeven bestaat. Het type doet ertoe voor het bedrag: het bepaalt met welke prijscurve wij rekenen. Kleine woningen brengen per vierkante meter meer op dan grote, en hoe sterk dat verschil is, verschilt per type.

Uit welk bouwjaar is Pannesheuvel 8?

Het bouwjaar is 1931, volgens de BAG.

Welk energielabel heeft Pannesheuvel 8?

Energielabel G, vastgesteld bij een opname in 2017. Bron: EP-Online, het officiële labelregister van RVO. Een label geldt tien jaar; een verbouwing of verduurzaming ertussenin maakt het niet automatisch actueel.

Hoe groot is het perceel van Pannesheuvel 8?

Het kadastrale perceel is 444 m². Dat is de grond die bij deze woning hoort volgens de Kadastrale Kaart, inclusief de grond onder het huis zelf — de tuin is dus kleiner dan dit getal.

Waar komen deze cijfers vandaan?

Wij tonen uitsluitend gegevens over het gebouw, nooit over de bewoners of de eigenaar (waarom dit huis hier staat). Klopt er iets niet, of wilt u niet dat deze pagina bestaat? Laat deze pagina verwijderen — u hoeft geen reden te geven, en wij beoordelen het verzoek niet.