Woningwaarde in de gemeente Sittard-Geleen
De gemeente Sittard-Geleen telt 47.306 woningen met een gemiddelde WOZ-waarde van € 271.000 (peiljaar 2025). De gemeente is sterk stedelijk en 59% van de woningen is een koopwoning.
Woningtypes in de gemeente Sittard-Geleen
| Type | Aandeel |
|---|---|
| Appartement | 32% |
| Tussenwoning | 26% |
| Hoekwoning | 15% |
| Twee-onder-een-kap | 15% |
| Vrijstaand | 11% |
De woningmarkt in de gemeente Sittard-Geleen
Over de twaalf maanden tot en met augustus 2026, op basis van 1.130 verkopen in de hele gemeente.
| Gemiddelde verkoopprijs | € 343.328 |
|---|---|
| Gemiddeld per m² | € 2.910 |
| Gemiddelde verkooptijd | 47 dagen |
| Nieuw te koop gezet | 1.400 woningen |
Opgeteld uit de plaatsen in deze gemeente en gewogen naar het aantal verkopen. De jongste maand laten we bewust weg: een verkoop wordt pas bij de notaris geregistreerd, dus die maand mist nog ongeveer 8% van de transacties. Alle bronnen met hun peildatum staan op de bronnenlijst.
De 13 plaatsen in de gemeente Sittard-Geleen
Elke plaats heeft een eigen pagina met de buurten, de straten en de verkoopcijfers. Klik een kolomkop om anders te sorteren.
| Sittard | 20.971 | € 355.036 | € 3.042 | 482 |
| Geleen | 16.913 | € 302.195 | € 2.721 | 391 |
| Born | 2.773 | € 359.828 | € 3.094 | 43 |
| Munstergeleen | 2.165 | € 406.403 | € 3.199 | 49 |
| Limbricht | 1.170 | € 424.629 | € 2.930 | 32 |
| Grevenbicht | 1.142 | € 358.030 | € 2.833 | 34 |
| Buchten | 962 | € 380.434 | € 2.823 | 31 |
| Obbicht | 804 | € 472.008 | € 2.545 | 15 |
| Einighausen | 620 | € 316.282 | € 2.841 | 14 |
| Holtum | 571 | € 378.099 | € 2.980 | 17 |
| Guttecoven | 542 | € 354.242 | € 2.818 | 15 |
| Papenhoven | 316 | — | — | 7 |
| Windraak | 43 | — | — | 0 |
De prijzen gaan over de laatste twaalf maanden. Vanaf 20 verkopen tonen we ze gewoon; tussen 10 en 20 verkopen staan ze grijs, want dan is het niveau zo’n 7% onzeker. Onder de 10 verkopen staat een streepje: dan beschrijft een gemiddelde welke huizen toevallig verkocht zijn en niet de plaats.
WOZ-ontwikkeling
De gemiddelde WOZ-waarde in de gemeente Sittard-Geleen ging van € 165.000 in 2018 naar € 271.000 in 2025 — een verandering van +64,2% over 7 jaar.
| Jaar | Gemiddelde WOZ-waarde | Verandering | Verhouding |
|---|---|---|---|
| 2018 | € 165.000 | — | |
| 2019 | € 178.000 | +7,9% | |
| 2020 | € 192.000 | +7,9% | |
| 2021 | € 204.000 | +6,3% | |
| 2022 | € 218.000 | +6,9% | |
| 2023 | € 252.000 | +15,6% | |
| 2024 | € 251.000 | -0,4% | |
| 2025 | € 271.000 | +8,0% |
De WOZ-waarde loopt achter op de markt: de peildatum ligt een jaar voor het belastingjaar. Bron: CBS Kerncijfers wijken en buurten, jaargangen 2018 tot en met 2025.
Uitleg bij deze cijfers
- Wat is de gemiddelde woningwaarde in Nederland en per gemeente?
- Hoeveel wordt er boven de vraagprijs geboden?
- Hoe ontwikkelen de huizenprijzen zich in Nederland?
- Wat is mijn huis waard?
Wijken in de gemeente Sittard-Geleen
20 wijken, gesorteerd op het aantal woningen. Klik een kolomkop om anders te sorteren.
| Sittard-Oost | 5.130 | 5 |
| Lindenheuvel | 3.722 | 4 |
| Geleen-Centrum | 3.238 | 4 |
| Sittard-Centrum | 3.145 | 4 |
| Sittard-West | 2.995 | 5 |
| Oud-Geleen | 2.984 | 5 |
| Geleen-Zuid | 2.888 | 4 |
| Kemperkoul | 2.715 | 4 |
| Kluis | 2.653 | 4 |
| Born en Graetheide | 2.650 | 4 |
| Sittard-Zuid | 2.640 | 4 |
| Kollenberg-Park Leyenbroek | 2.364 | 3 |
| Limbricht, Einighausen en Guttecoven | 2.317 | 3 |
| Grevenbicht en Obbicht | 2.300 | 4 |
| Munstergeleen en Windraak | 2.205 | 3 |
| Overhoven | 1.763 | 4 |
| Buchten en Holtum | 1.533 | 2 |
| Geleen-Noord | 1.358 | 3 |
| Buitengebied | 220 | 10 |
| Bedrijven- en industrieterrein | 172 | 10 |
Buurten in de gemeente Sittard-Geleen
18 buurten met woningen, op woningvoorraad gesorteerd. Klik een kolomkop voor een andere volgorde.
| Limbrichterveld (Generaalsbuurt) | Sittard-West | 2.724 | € 258.000 |
| Limbrichterveld (Spoorkolonie) | Sittard-West | 2.724 | € 258.000 |
| Hoogveld | Sittard-West | 2.724 | € 258.000 |
| Limbrichterveld (Vogelbuurt) | Sittard-West | 2.724 | € 258.000 |
| Haagsittardpark | Kemperkoul | 2.697 | € 317.000 |
| Lahrhof | Kemperkoul | 2.697 | € 317.000 |
| Kempehof | Kemperkoul | 2.697 | € 317.000 |
| Europapark | Kemperkoul | 2.697 | € 317.000 |
| Binnenstad Sittard | Sittard-Centrum | 2.524 | € 227.000 |
| Linde | Sittard-Centrum | 2.524 | € 227.000 |
| Beekdal en Craaveld | Sittard-Zuid | 2.066 | € 309.000 |
| Ophoven | Sittard-Zuid | 2.066 | € 309.000 |
| Nieuwe Baandert | Sittard-Oost | 1.824 | € 240.000 |
| Baandert | Sittard-Oost | 1.824 | € 240.000 |
| Stadspark | Kollenberg-Park Leyenbroek | 1.761 | € 458.000 |
| Kollenberg | Kollenberg-Park Leyenbroek | 1.761 | € 458.000 |
| Leyenbroek | Kollenberg-Park Leyenbroek | 1.761 | € 458.000 |
| Oud-Overhoven | Overhoven | 1.753 | € 237.000 |
Bron: CBS Kerncijfers wijken en buurten en CBS Wijken en Buurten (indeling 2026), via onze bronnen.