Nieuwstraat 8, Brouwershaven
Een vrijstaande woning uit 2024, met 130 m² verwarmde woonruimte (geregistreerd: 153 m² gebruiksoppervlakte), in de buurt Brouwershaven.
Waarde-indicatie
€ 436.000
Onze beste schatting bij gangbaar onderhoud, op basis van verkopen tot en met september 2026, omgerekend naar de prijzen van nu.
Vier van de vijf woningen zoals deze verkopen tussen deze twee bedragen. Voor een woning als deze is de marge ± 20%.
Meegewogen: 10 vergelijkbare verkopen binnen 221 meter, tussen februari 2021 en februari 2025.
Weet u hoe deze woning erbij staat?
Het bedrag hierboven gaat uit van gangbaar onderhoud: de staat waarin de meeste woningen verkopen, en dat komt vrijwel overeen met goed. Kies hieronder wat er van toepassing is, dan wordt de schatting scherper.
Weet u de WOZ-waarde van deze woning?
Met de WOZ-waarde van uw beschikking wordt de schatting gemiddeld ruim een kwart scherper. Wij bewaren het bedrag niet: het verandert alleen wat u nu ziet. Het grijze bedrag in het veld is een voorbeeld bij onze schatting, niet uw WOZ.
Wat is een compleet dossier?
Energielabel, woningtype en bestemmingsplan zijn bekend.
Dit maakt de marge groter. Eerst wat er van dit adres niet geregistreerd is, daarna wat van geen enkele woning geregistreerd wordt.
- Staat van onderhoud en afwerking binnen: dat staat in geen enkel register
- Verbouwingen: die worden nergens bijgehouden
Weet u de onderhoudsstaat? Geef hem op bij de waarde-indicatie — dan wordt de schatting scherper.
Weet u meer over deze woning? Vertel het ons.
- Gebruiksoppervlakte153 m²
- Bouwjaar2024
- WoningtypeVrijstaande woning
- Prijs per m²€ 2.852voor deze woning
Waarom dit bedrag?
We nemen de gemiddelde woning in Brouwershaven als uitgangspunt en rekenen van daaruit naar deze woning toe. De kenmerken hieronder maken het verschil.
Gemiddeld in Brouwershaven
€ 2.815
per m², alle woningtypen
+1% voor deze woning
Deze woning
€ 2.852
per m² × 153 m² = € 436.000
Verhoogt de prijs per m²3
- Vrijstaande woning van 153 m²sterk
Een vrijstaande woning van deze maat brengt per m² meer op dan de gemiddelde woning in Brouwershaven.
- Bouwjaar 2024sterk
Woningen uit deze bouwperiode brengen landelijk gezien meer op dan gemiddeld.
- Energielabel A++++duidelijk
Een zuinig label telt mee in wat kopers bieden — de energierekening ligt lager.
Verlaagt de prijs per m²3
- Eigen perceel van 124 m²sterk
Weinig grond voor een woning van 153 m². Het gaat om de verhouding tussen grond en woning, niet om het aantal m² grond alleen.
- Gemeten woonoppervlakte 130 m², geregistreerd 153 m²duidelijk
De energieadviseur mat in de woning minder verwarmde woonruimte dan er geregistreerd staat.
- Bestemming Gemengdduidelijk
Geen zuivere woonbestemming. Dat beperkt de kring van kopers, en dat is in de verkoopprijzen terug te zien.
Nog niet bekend
- Staat van onderhoud en afwerking binnenGeef het op
Dat staat in geen enkel register. Het is het deel van de marge dat altijd blijft, ook als al het andere bekend is.
Hoe komen we tot dit bedrag?
De pijlen en stippen hebben wij niet zelf bedacht: ze volgen uit ons rekenmodel. Een pijl laat zien of een kenmerk de prijs per m² verhoogt of verlaagt ten opzichte van de gemiddelde woning in Brouwershaven. De stippen laten zien hoe sterk: licht, duidelijk of sterk.
De gemiddelde prijs bovenaan is omgerekend naar dezelfde maat als deze woning. Wij rekenen met de oppervlakte zoals die geregistreerd staat, en daarin telt ook een eventuele berging en/of garage mee. Het verschil tussen de twee prijzen komt niet alleen uit de kenmerken hierboven: we vergelijken de uitkomst ook met recente verkopen in de omgeving. Tot slot vermenigvuldigen we de prijs per m² met het aantal vierkante meters; dat geeft het bedrag. Hoe zwaar elk kenmerk precies meetelt, staat in onze methodiek.
Welke vraagprijs past bij Nieuwstraat 8?
Verwachte vraagprijs
€ 446.000
tussen € 368.000 en € 526.000
als de woning nu te koop komt, bij gangbaar onderhoud
−2% eronder verkocht
Verwachte verkoopprijs
€ 436.000
tussen € 349.000 en € 524.000
de waarde-indicatie van deze woning
De waarde-indicatie van € 436.000 is wat de woning naar verwachting opbrengt. Meestal ligt een vraagprijs daar onder, omdat kopers eroverheen bieden. Bij deze woning verwachten we dat niet: voor een vrijstaande woning in deze prijsklasse wordt weinig overboden, en een woning die nu te koop komt, wordt gemiddeld iets hoger in de markt gezet dan waarvoor hij uiteindelijk verkocht wordt. We verwachten dat de verkoopprijs 2% onder de vraagprijs uitkomt. Dat is gemeten op de verkopen van de afgelopen twee jaar, en hangt af van de markt van nu, de prijsklasse, het woningtype en de buurt.
De gemeente Schouwen-Duiveland, de afgelopen twaalf maanden
- woningen verkocht waarvan wij de vraagprijs kennen
- 195
- daarvan ging boven de vraagprijs weg
- 44%
- de mediane verkoop lag op de vraagprijs
- ±0%
Deze woning komt lager uit dan die mediane verkoop, omdat om een vrijstaande woning minder hard geboden wordt dan om een appartement.
Een vraagprijs is een keuze van verkoper en makelaar, geen meting: hij kan bewust lager of hoger liggen. De marge is iets smaller dan bij de waarde-indicatie, want bij een verkoopprijs maakt ook het bieden het onzeker. In onze metingen valt 80% van de echte vraagprijzen binnen deze marge. Geeft u bij de waarde-indicatie de onderhoudsstaat op, dan staat daar ook de vraagprijs die daarbij past. Hoe wij dit rekenen en hoe dicht het bij echte vraagprijzen ligt, staat in de methodiek; hoeveel er per gemeente en prijsklasse overboden wordt, in ons artikel over overbieden.
Hoe ontwikkelde de waarde van Nieuwstraat 8 zich?
Een woning van deze waarde in Zeeland was in november 2016 ongeveer € 241.000 waard en is nu € 436.000: +81% in 10 jaar. Dit is de prijsontwikkeling in Zeeland volgens de CBS/Kadaster-prijsindex, toegepast op onze indicatie van vandaag — niet de verkoopgeschiedenis van dit huis.
Alle bedragen per jaar
| Maand | Waarde-indicatie | Marge | Verandering |
|---|---|---|---|
| januari 2017 | € 240.000 | ± 25% | — |
| januari 2018 | € 246.000 | ± 24% | +2% |
| januari 2019 | € 261.000 | ± 24% | +6% |
| januari 2020 | € 278.000 | ± 23% | +6% |
| januari 2021 | € 304.000 | ± 23% | +10% |
| januari 2022 | € 369.000 | ± 22% | +21% |
| januari 2023 | € 389.000 | ± 22% | +5% |
| januari 2024 | € 383.000 | ± 21% | −1% |
| januari 2025 | € 406.000 | ± 21% | +6% |
| januari 2026 | € 433.000 | ± 20% | +7% |
| juni 2026 | € 436.000 | ± 20% | +1% |
Bron: CBS/Kadaster Prijsindex Bestaande Koopwoningen, de reeks voor Zeeland en die voor vrijstaande woningen, met de landelijke maandbeweging; laatste maand juni 2026, daar staat de lijn op het bedrag van vandaag. De marge groeit naar achteren met een halve procentpunt per jaar. De index beschrijft de markt in Zeeland; hoe deze straat daarvan afweek, weet alleen wie er verkocht heeft. Verbouwingen en onderhoud zitten er niet in.
Wat weten we van Nieuwstraat 8?
| Postcode | 4318 BZ |
|---|---|
| Woningtype | Vrijstaande woning · ter plaatse vastgesteld bij de energielabelopname |
| Gebruiksoppervlakte | 153 m² · waarvan 130 m² verwarmd volgens de energielabelopname |
| Bouwjaar | 2024 |
| Perceeloppervlakte | 124 m² · kadastraal vastgesteld |
| Energielabel | A++++ · geregistreerd bij RVO (EP-Online), opname in 2026. Wat daarna veranderde, zoals zonnepanelen of isolatie, staat er pas in na een nieuwe opname. |
Oppervlakte, bouwjaar en adres komen uit het landelijke gebouwenregister (de BAG). Het woningtype bepalen we zelf, uit de vorm van het gebouw op de kaart. Hoe dat werkt en hoe nauwkeurig het is, staat in de methodiek.
Huizenprijzen in Brouwershaven
| Gemiddelde verkoopprijs | € 252.765 |
|---|---|
| Gemiddeld per m² | € 3.186 |
| Gemiddelde verkooptijd | 128 dagen |
| Verkocht in 12 maanden | 36 woningen |
| Nieuw te koop gezet | 60 woningen |
Voortschrijdend over twaalf maanden tot en met september 2026. De jongste maand laten we bewust weg: een verkoop wordt pas bij de notaris geregistreerd, dus die maand mist nog ongeveer 8% van de transacties. Alle bronnen met hun peildatum staan op de bronnenlijst.
Wat ligt er in de buurt?
| Treinstation | 31,2 km |
|---|---|
| Groot overstapstation | 41,4 km |
| Oprit snelweg of N-weg | 0,6 km |
| Supermarkt | 0,4 km |
| Basisschool | 0,4 km |
| Kinderdagverblijf | 0,6 km |
| Huisarts | 0,4 km |
| Apotheek | 0,4 km |
| Ziekenhuis | 9 km |
| Restaurant | 0,4 km |
| Bibliotheek | 10 km |
| Binnenzwembad | 3,3 km |
| Bioscoop | 9,9 km |
Afstanden van het CBS, gemeten over de weg. Het is een gemiddelde voor alle inwoners van de buurt, dus niet precies vanaf deze voordeur. Let op: bij het zwembad telt alleen een overdekt bad mee, en bij de oprit ook een provinciale weg.
Welke risico's spelen bij deze woning?
| Beschermd gezicht | Brouwershaven Deze woning ligt in een rijksbeschermd stads- of dorpsgezicht, aangewezen in 1973. Dat geldt voor het hele gebied, ook voor woningen die zelf geen monument zijn: het beperkt vooral wat er aan het aanzicht mag veranderen. |
|---|---|
| Fundering | Aandachtsgebied funderingsproblematiek In dit postcodegebied is 86% van de panden van vóór 1970, en de ondergrond valt onder zeekleigebied. Deze woning is van 2024 en valt buiten die periode, dus funderingsproblemen zijn hier onwaarschijnlijk. |
| Overstroming | Beschermd, in een aangewezen risicogebied Nederland heeft dit gebied aangewezen als gebied met een potentieel significant overstromingsrisico langs het hoofdwatersysteem (de grote rivieren, het IJsselmeer of de zee). De woning ligt achter de grote dijken en duinen die het land beschermen, dus de kans op een overstroming is klein — de Nederlandse dijknormen horen tot de strengste ter wereld. Het valt onder het stroomgebied van de Schelde. Dit geldt voor alle woningen in dit gebied. Bron: de Richtlijn Overstromingsrisico's van Rijkswaterstaat. |
| Bestemming | Gemengde bestemming — Gemengd Volgens het geldende bestemmingsplan mag hier meer dan alleen wonen: denk aan winkels, horeca, kantoren of dienstverlening, afhankelijk van wat het plan toelaat. Dat betekent levendigheid en voorzieningen dichtbij, maar ook kans op reuring en verkeer. In de markt ligt de prijs op zo'n plek gemiddeld iets hóger dan bij een zuivere woonbestemming. |
| Leefbaarheid | Rond het landelijk gemiddelde Leefbaarometer-score 4.14 in Brouwershaven (2024), gemeten door BZK over vijf dimensies: woningvoorraad, voorzieningen, veiligheid, sociale samenhang en fysieke omgeving. |
| Geluid | Geen opvallende geluidsbronnen
|
De funderingskaart van RVO zegt iets over het postcodegebied, niet over deze ene woning: twee huizen in dezelfde straat kunnen een heel andere fundering hebben. De kaart is van 2019. Zekerheid krijgt u alleen met een funderingsonderzoek. De leefbaarheidsscore geldt voor de hele buurt. De geluidscijfers geven aan hoeveel inwoners zeggen dat ze ernstige hinder ervaren; het is geen meting in decibel. Het is een schatting voor de hele buurt, uit een landelijke enquête (Gezondheidsmonitor 2024 van GGD, CBS en RIVM), dus niet voor deze woning.
Waar let u op bij een woning uit 2024?
Gebouwd onder strengere energie-eisen. Nieuwbouw van na half 2018 heeft bijna altijd geen gasaansluiting meer. Hieronder staat waar u op let bij huizen uit de bouwperiode vanaf 2012. Het gaat over de bouwperiode, niet over deze woning: een gerenoveerd huis kan er geen last meer van hebben. Zekerheid geeft alleen een bouwkundige keuring.
| Weinig periodetypische gebreken | Deze bouwperiode kent geen bekende gebreken zoals asbest of betonrot. Let eerder op de afwerking en op kleine gebreken bij de oplevering dan op de constructie. |
|---|---|
| Goed geïsoleerd, dus goed ventileren | Zeer goed geïsoleerde woningen laten weinig lucht door. Wie het ventilatiesysteem niet goed gebruikt, kan last krijgen van vocht of bedompte lucht. |
Welke woningen lijken op Nieuwstraat 8?
Vrijstaande woningen in Brouwershaven met een vergelijkbare oppervlakte.
- Noorwegenlaan 13Geen label
- Noorwegenlaan 10Geen label
- Noorwegenlaan 1Geen label
- Noorwegenlaan 2Geen label
- Noorwegenlaan 3Geen label
- Zuidwal 3aGeen label
Welke woningen liggen er nog meer aan de Nieuwstraat?
19 woningen. Bekijk de hele straat.
- Nieuwstraat 1
- Nieuwstraat 3
- Nieuwstraat 4
- Nieuwstraat 7
- Nieuwstraat 8
- Nieuwstraat 10
- Nieuwstraat 11
- Nieuwstraat 12
- Nieuwstraat 17
- Nieuwstraat 18
- Nieuwstraat 19
- Nieuwstraat 20
Veelgestelde vragen over Nieuwstraat 8
Wat is Nieuwstraat 8 in Brouwershaven waard?
De waarde-indicatie ligt tussen € 349.000 en € 524.000: 153 m² maal € 2.852 per m² voor deze woning, afgeleid van het prijspeil in Brouwershaven en geijkt op werkelijke verkoopprijzen. Die marge van 20% is niet gekozen maar gemeten: van de woningen zoals deze verkocht vier op de vijf binnen dit bereik. Het is een indicatie op basis van omgevingscijfers, geen taxatie van deze specifieke woning.
Welke vraagprijs past bij Nieuwstraat 8?
Als deze woning nu te koop komt, verwachten we een vraagprijs rond € 446.000, tussen € 368.000 en € 526.000. Dat is iets meer dan de waarde-indicatie van € 436.000: voor woningen als deze wordt weinig overboden, en een woning die nu te koop komt, wordt gemiddeld iets hoger in de markt gezet dan waarvoor hij uiteindelijk verkocht wordt. Dat is gemeten op de verkopen van de afgelopen twee jaar, per prijsklasse, woningtype en buurt. Een vraagprijs blijft een keuze van verkoper en makelaar.
Hoeveel is Nieuwstraat 8 in waarde gestegen sinds 2021?
Van ongeveer € 304.000 in januari 2021 naar € 436.000 nu: +43%, volgens de CBS/Kadaster-prijsindex van Zeeland op onze indicatie van vandaag — niet de verkoopgeschiedenis van dit huis.
Hoeveel woonoppervlakte heeft Nieuwstraat 8?
153 m² gebruiksoppervlakte volgens de Basisregistratie Adressen en Gebouwen (BAG).
Wat voor woning is Nieuwstraat 8?
Dit is een vrijstaande woning. Dat is niet afgeleid maar ter plaatse vastgesteld door de energieadviseur bij de labelopname — de sterkste bron die er voor dit gegeven bestaat. Het type doet ertoe voor het bedrag: het bepaalt met welke prijscurve wij rekenen. Kleine woningen brengen per vierkante meter meer op dan grote, en hoe sterk dat verschil is, verschilt per type.
Uit welk bouwjaar is Nieuwstraat 8?
Het bouwjaar is 2024, volgens de BAG.
Welk energielabel heeft Nieuwstraat 8?
Energielabel A++++, vastgesteld bij een opname in 2026. Bron: EP-Online, het officiële labelregister van RVO. Een label geldt tien jaar; een verbouwing of verduurzaming ertussenin maakt het niet automatisch actueel.
Wat verbruikt Nieuwstraat 8 aan energie?
Volgens de labelberekening wekt deze woning over een jaar minstens zoveel energie op als hij aan fossiele energie gebruikt: per saldo -3 kWh per m² per jaar. De energiebehoefte is 93 kWh per m² per jaar; dat zegt iets over de isolatie van de schil, los van de installaties. Het zijn genormeerde getallen: ze rekenen met standaard bewonersgedrag en met primaire energie, niet met wat de meter aanwijst. De werkelijke rekening hangt af van gezinsgrootte, thermostaat en tarieven.
Waar komen deze cijfers vandaan?
- Is een monument meer of minder waard?
- Wat doet funderingsschade met de waarde van mijn huis?
- Wat betekent funderingsrisicoklasse A tot E?
- Wat doet het bouwjaar met de waarde van een huis?
Wij tonen uitsluitend gegevens over het gebouw, nooit over de bewoners of de eigenaar (waarom dit huis hier staat). Klopt er iets niet, of wilt u niet dat deze pagina bestaat? Laat deze pagina verwijderen — u hoeft geen reden te geven, en wij beoordelen het verzoek niet.