Woningwaarde in de gemeente Lingewaard
De gemeente Lingewaard telt 20.569 woningen met een gemiddelde WOZ-waarde van € 415.000 (peiljaar 2025). De gemeente is weinig stedelijk en 73% van de woningen is een koopwoning.
Woningtypes in de gemeente Lingewaard
| Type | Aandeel |
|---|---|
| Tussenwoning | 33% |
| Vrijstaand | 20% |
| Hoekwoning | 18% |
| Appartement | 18% |
| Twee-onder-een-kap | 12% |
De woningmarkt in de gemeente Lingewaard
Over de twaalf maanden tot en met juni 2026, op basis van 525 verkopen in de hele gemeente.
| Gemiddelde verkoopprijs | € 539.905 |
|---|---|
| Gemiddeld per m² | € 4.327 |
| Gemiddelde verkooptijd | 40 dagen |
| Nieuw te koop gezet | 639 woningen |
Opgeteld uit de plaatsen in deze gemeente en gewogen naar het aantal verkopen. De jongste maand laten we bewust weg: een verkoop wordt pas bij de notaris geregistreerd, dus die maand mist nog ongeveer 8% van de transacties. Alle bronnen met hun peildatum staan op de bronnenlijst.
De 8 plaatsen in de gemeente Lingewaard
Elke plaats heeft een eigen pagina met de buurten, de straten en de verkoopcijfers. Klik een kolomkop om anders te sorteren.
| Huissen | 9.179 | € 510.074 | € 4.304 | 280 |
| Bemmel | 5.366 | € 588.108 | € 4.405 | 127 |
| Gendt | 3.394 | € 519.934 | € 4.298 | 68 |
| Doornenburg | 1.235 | € 681.333 | € 3.935 | 19 |
| Angeren | 1.225 | € 626.350 | € 4.821 | 17 |
| Haalderen | 979 | € 499.339 | € 4.162 | 14 |
| Loo Gld | 501 | € 610.267 | € 4.071 | 11 |
| Ressen | 50 | — | — | 0 |
De prijzen gaan over de laatste twaalf maanden. Vanaf 20 verkopen tonen we ze gewoon; tussen 10 en 20 verkopen staan ze grijs, want dan is het niveau zo’n 7% onzeker. Onder de 10 verkopen staat een streepje: dan beschrijft een gemiddelde welke huizen toevallig verkocht zijn en niet de plaats.
WOZ-ontwikkeling
De gemiddelde WOZ-waarde in de gemeente Lingewaard ging van € 240.000 in 2018 naar € 415.000 in 2025 — een verandering van +72,9% over 7 jaar.
| Jaar | Gemiddelde WOZ-waarde | Verandering | Verhouding |
|---|---|---|---|
| 2018 | € 240.000 | — | |
| 2019 | € 255.000 | +6,3% | |
| 2020 | € 273.000 | +7,1% | |
| 2021 | € 293.000 | +7,3% | |
| 2022 | € 326.000 | +11,3% | |
| 2023 | € 372.000 | +14,1% | |
| 2024 | € 401.000 | +7,8% | |
| 2025 | € 415.000 | +3,5% |
De WOZ-waarde loopt achter op de markt: de peildatum ligt een jaar voor het belastingjaar. Bron: CBS Kerncijfers wijken en buurten, jaargangen 2018 tot en met 2025.
Uitleg bij deze cijfers
- Wat is mijn huis waard?
- Wat kost een vierkante meter woning in Nederland?
- Hoeveel scheelt de buurt in de waarde van een woning?
- Hoe lang staat een huis gemiddeld te koop?
Wijken in de gemeente Lingewaard
6 wijken, gesorteerd op het aantal woningen. Klik een kolomkop om anders te sorteren.
| Huissen | 9.179 | 14 |
| Bemmel | 5.366 | 13 |
| Gendt | 3.394 | 7 |
| Doornenburg | 1.235 | 2 |
| Angeren | 1.225 | 2 |
| Haalderen | 979 | 2 |
Buurten in de gemeente Lingewaard
42 buurten met woningen, op woningvoorraad gesorteerd. Klik een kolomkop voor een andere volgorde.
| Loovelden | Huissen | 1.196 | € 528.000 |
| Klappenburg | Bemmel | 1.077 | € 330.000 |
| Kern Angeren | Angeren | 948 | € 384.000 |
| Het Hoog | Bemmel | 928 | € 405.000 |
| Zilverkamp 1e fase | Huissen | 905 | € 355.000 |
| Kern Doornenburg | Doornenburg | 895 | € 376.000 |
| Klaverkamp-Klein Rome | Bemmel | 821 | € 492.000 |
| De Laak-Binnenveld | Huissen | 816 | € 394.000 |
| Brouwersland | Huissen | 801 | € 353.000 |
| Vleumingen | Gendt | 777 | € 338.000 |
| Kern Haalderen | Haalderen | 747 | € 376.000 |
| 't Kempke-Bloemstraat | Huissen | 715 | € 463.000 |
| Zilverkamp 4e fase | Huissen | 677 | € 307.000 |
| Lootakkers | Gendt | 635 | € 331.000 |
| Zilverkamp 3e fase | Huissen | 620 | € 324.000 |
| Centrum Huissen | Huissen | 617 | € 297.000 |
| 't Zand-Tabakshof | Huissen | 607 | € 434.000 |
| Zilverkamp 2e fase-Rietbaan | Huissen | 574 | € 298.000 |
| Buitengebied Gendt | Gendt | 574 | € 591.000 |
| Centrum Bemmel | Bemmel | 526 | € 405.000 |
| Essenpas | Bemmel | 513 | € 485.000 |
| Hofmeesterij-Kampstuk | Huissen | 508 | € 347.000 |
| Molenwijk-Dries | Gendt | 482 | € 360.000 |
| Buitengebied Huissen | Huissen | 477 | € 615.000 |
| Boswei | Bemmel | 422 | € 428.000 |
| Plakse Wei | Bemmel | 411 | € 489.000 |
| Centrum Gendt | Gendt | 394 | € 365.000 |
| Oostervelden | Bemmel | 336 | € 387.000 |
| Walburgen | Gendt | 327 | € 322.000 |
| Johannahoeve | Huissen | 290 | € 414.000 |
| Buitengebied Doornenburg | Doornenburg | 262 | € 581.000 |
| Buitengebied Angeren | Angeren | 228 | € 599.000 |
| Buitengebied Bemmel Zuid | Bemmel | 96 | € 627.000 |
| Buitengebied Haalderen | Haalderen | 93 | € 554.000 |
| Buitengebied Bemmel Noord | Bemmel | 81 | € 666.000 |
| Bergerden | Bemmel | 49 | € 678.000 |
| Bedrijventerrein Gendt | Gendt | 48 | € 381.000 |
| Ressen | Ressen | 46 | € 732.000 |
| Bedrijventerrein Pannenhuis-Agropark | Huissen | 31 | € 395.000 |
| Bedrijventerrein Houtakker | Bemmel | 14 | € 496.000 |
| Bedrijventerrein Pannenhuis | Bemmel | 3 | — |
| Loo Gld | Loo Gld | 2 | — |
Bron: CBS Kerncijfers wijken en buurten en CBS Wijken en Buurten (indeling 2026), via onze bronnen.