Woningwaarde in Schagen
Schagen telt 9.792 woningen en ligt in de gemeente Schagen. De helft van de woningen is groter dan 114 m² en het mediane bouwjaar is 1976.
Wat is uw huis in Schagen waard?
Vul uw adres in. U krijgt een waarde-indicatie met een bandbreedte, en daaronder per kenmerk — oppervlakte, bouwjaar, woningtype, energielabel, perceel — welke kant het het bedrag op duwt en hoe breed de bandbreedte daardoor is.
Huizenprijzen in Schagen
Over de twaalf maanden tot en met juni 2026, op basis van 244 verkopen in Schagen.
| Gemiddelde verkoopprijs | € 465.308 |
|---|---|
| Gemiddeld per m² | € 4.254 |
| Gemiddelde verkooptijd | 35 dagen |
| Verkocht in twaalf maanden | 244 woningen |
| Nieuw te koop gezet | 291 woningen |
De jongste maand laten we bewust weg: een verkoop wordt pas bij de notaris geregistreerd, dus die maand mist nog ongeveer 8% van de transacties. Alle bronnen met hun peildatum staan op de bronnenlijst.
Woningtypes in Schagen
| Type | Woningen | Aandeel |
|---|---|---|
| Tussenwoning | 3.635 | 38,0% |
| Appartement | 2.384 | 24,9% |
| Hoekwoning | 1.619 | 16,9% |
| Vrijstaand | 1.091 | 11,4% |
| Twee-onder-een-kap | 846 | 8,8% |
Het woningtype leiden wij zelf af uit de vorm en de ligging van het pand, en waar een energieadviseur ter plaatse is geweest nemen we diens vaststelling over. Bekend voor 97,8% van de woningen. Hoe dat werkt.
Buurten in Schagen
20 buurten, gesorteerd op het aantal woningen dat er in Schagen ligt. Klik een kolomkop om anders te sorteren.
| Schagen-Centrum | Schagen-Centrum | 1.439 | € 321.000 |
| Nesdijk | Schagen-Noord | 1.007 | € 323.000 |
| Groeneweg-Noord | Schagen-Noord | 969 | € 313.000 |
| Muggenburg | Schagen-Zuid | 961 | € 305.000 |
| Waldervaart-Noordwest | Schagen-West | 885 | € 327.000 |
| Hoep-Noord | Schagen-Oost | 810 | € 455.000 |
| Waldervaart-Noordoost | Schagen-West | 633 | € 315.000 |
| Groeneweg-Zuid | Schagen-Noord | 605 | € 283.000 |
| Schagen-Centrum-Zuid | Schagen-Centrum | 589 | € 368.000 |
| Hoep-Zuid | Schagen-Oost | 516 | € 386.000 |
| Nes-Noord | Schagen-Oost | 469 | € 443.000 |
| Waldervaart-Zuid | Schagen-West | 419 | € 419.000 |
| Muggenburg-Zuid | Schagen-Zuid | 175 | € 292.000 |
| Witte Paal | Schagen-Zuid | 123 | € 536.000 |
| Burghorn en Buitengebied | Schagen-West | 50 | € 665.000 |
| Nes en Buitengebied | Schagen-Oost | 46 | € 613.000 |
| Lagedijk | Schagen-West | 36 | € 312.000 |
| Keinse, 't Wad en Buitengebied | Schagen-Noord | 23 | € 586.000 |
| Tjallewal en Buitengebied | Schagen-West | 19 | € 455.000 |
| Tolke en Buitengebied | Schagen-Zuid | 18 | € 409.000 |
De buurtindeling van het CBS volgt de gemeente en niet de plaats. Ligt een buurt deels buiten Schagen, dan staat hier het aantal woningen dat er wél in ligt, terwijl de WOZ-waarde over de hele buurt gaat.
Straten in Schagen
De 60 grootste van 269 straten. Elke straatpagina toont de woningen met hun oppervlakte, bouwjaar en type. Bekijk alle 269 straten in Schagen.
| Kogerlaan | 297 | 82 m² | 2000 |
| Verzetlaan | 175 | 102 m² | 1986 |
| Westerpark | 160 | 76 m² | 2002 |
| Sperwerhof | 156 | 120 m² | 1976 |
| Acaciaplein | 153 | 54 m² | 1972 |
| A. Mauvestraat | 148 | 92 m² | 1981 |
| Seringenhof | 142 | 129 m² | 1973 |
| Eksterstraat | 141 | 122 m² | 1975 |
| Regioplein | 140 | 77 m² | 2006 |
| De Boog | 136 | 93 m² | 1993 |
| Mezenhof | 132 | 138 m² | 1974 |
| Jan van der Benstraat | 131 | 104 m² | 1988 |
| Noord | 125 | 131 m² | 1950 |
| De Veldwachter | 123 | 78 m² | 2024 |
| Beethovenlaan | 122 | 81 m² | 1987 |
| Meerval | 113 | 121 m² | 2015 |
| Het Schip | 99 | 72 m² | 1994 |
| Vliedlaan | 99 | 175 m² | 2003 |
| Lindenlaan | 98 | 125 m² | 1971 |
| Iepenlaan | 97 | 122 m² | 1972 |
| Gruttolaan | 95 | 110 m² | 1976 |
| Patrijzenhof | 91 | 142 m² | 1973 |
| Piet Blokkerstraat | 91 | 112 m² | 1986 |
| Plevierstraat | 91 | 112 m² | 1973 |
| Marktstraat | 90 | 71 m² | 1971 |
| Spreeuwenlaan | 87 | 101 m² | 1980 |
| Kievitlaan | 86 | 128 m² | 1973 |
| Handelsstraat | 84 | 99 m² | 2001 |
| Populierenlaan | 82 | 123 m² | 1972 |
| de Miede | 80 | 69 m² | 1998 |
| Bernhardstraat | 76 | 95 m² | 2001 |
| Spitskool | 75 | 67 m² | 2026 |
| Rozenlaan | 74 | 112 m² | 1970 |
| Notenhof | 72 | 125 m² | 1972 |
| de Slenk | 70 | 171 m² | 2003 |
| Kastanjestraat | 70 | 127 m² | 1971 |
| Frans Halsstraat | 69 | 115 m² | 1968 |
| Dorpen | 68 | 108 m² | 1958 |
| Witte Paal | 68 | 274 m² | 1994 |
| Hofstraat | 67 | 114 m² | 2011 |
| Christoffelhof | 66 | 78 m² | 2001 |
| Kanaalstraat | 66 | 102 m² | 1957 |
| Haagbeukstraat | 64 | 121 m² | 1971 |
| Nesserpark | 64 | 81 m² | 2013 |
| Hoep | 63 | 145 m² | 1948 |
| Buiskoolstraat | 61 | 69 m² | 1964 |
| Fazantenhof | 61 | 135 m² | 1973 |
| Merelstraat | 60 | 120 m² | 1974 |
| Lenie Blindstraat | 59 | 97 m² | 1989 |
| de Vaart | 58 | 147 m² | 2001 |
| Kwartelhof | 58 | 100 m² | 1976 |
| Jozef Israëlsstraat | 56 | 84 m² | 2025 |
| Cornelis Bregmanstraat | 55 | 155 m² | 1970 |
| Houtduif | 55 | 105 m² | 1980 |
| Abeelstraat | 54 | 130 m² | 1972 |
| Reigershof | 54 | 115 m² | 1973 |
| Elzenhof | 53 | 112 m² | 1970 |
| Gedempte Gracht | 53 | 80 m² | 1910 |
| Leeuwerikstraat | 53 | 135 m² | 1973 |
| Vinkenhof | 53 | 122 m² | 1975 |
Uitleg bij deze cijfers
- Wat is mijn huis waard?
- Wat kost een vierkante meter woning in Nederland?
- Hoeveel scheelt de buurt in de waarde van een woning?
- Hoe lang staat een huis gemiddeld te koop?
Bron: BAG (Kadaster) voor de woningen, CBS voor de buurtcijfers, en ingekochte marktdata voor de verkopen — met peildatum per bron op de bronnenpagina. Hoe wij van deze cijfers een bedrag per adres maken staat in de methodiek.