Naar de inhoud

Van Ommerenlaan 16, Wassenaar

Een appartement uit 1988, met 128 m² gebruiksoppervlakte, in de buurt Oud-Wassenaar.

Waarde-indicatie

€ 750.000

Onze beste schatting bij gangbaar onderhoud, op basis van verkopen tot en met september 2026, omgerekend naar de prijzen van nu.

€ 623.000€ 878.000

Vier van de vijf woningen zoals deze verkopen tussen deze twee bedragen. Voor een woning als deze is de marge ± 17%.

Meegewogen: 10 vergelijkbare verkopen binnen 28 meter, tussen juni 2021 en april 2026.

Weet u hoe deze woning erbij staat?

Het bedrag hierboven gaat uit van gangbaar onderhoud: de staat waarin de meeste woningen verkopen, en dat komt vrijwel overeen met goed. Kies hieronder wat er van toepassing is, dan wordt de schatting scherper.

Onderhoudsstaat van de woning

€ 617.000

€ 530.000 tot € 703.000 · marge ± 14% in plaats van ± 17%

verwachte vraagprijs € 621.000

€ 640.000

€ 550.000 tot € 729.000 · marge ± 14% in plaats van ± 17%

verwachte vraagprijs € 645.000

€ 679.000

€ 570.000 tot € 787.000 · marge ± 16% in plaats van ± 17%

verwachte vraagprijs € 687.000

€ 752.000

€ 624.000 tot € 880.000 · marge ± 17%

verwachte vraagprijs € 748.000

€ 780.000

€ 647.000 tot € 912.000 · marge ± 17%

verwachte vraagprijs € 784.000

Compleet dossierWaarde-indicatie, geen taxatie
Wat is een compleet dossier?

Energielabel, woningtype en bestemmingsplan zijn bekend.

Wat we niet weten

Dit maakt de marge groter. Eerst wat er van dit adres niet geregistreerd is, daarna wat van geen enkele woning geregistreerd wordt.

  • Staat van onderhoud en afwerking binnen: dat staat in geen enkel register
  • Verbouwingen: die worden nergens bijgehouden

Weet u de onderhoudsstaat? Geef hem op bij de waarde-indicatie — dan wordt de schatting scherper.

Weet u meer over deze woning? Vertel het ons.

Luchtfoto van Van Ommerenlaan 16 in Wassenaar en directe omgeving

Waarom dit bedrag?

We nemen de gemiddelde woning in Oud-Wassenaar als uitgangspunt en rekenen van daaruit naar deze woning toe. De kenmerken hieronder maken het verschil.

Gemiddeld in Oud-Wassenaar

€ 5.954

per m², alle woningtypen

−2% voor deze woning

Deze woning

€ 5.862

per m² × 128 m² = € 750.000

Verhoogt de prijs per m²2

  • Gemeten woonoppervlakte 130 m², geregistreerd 128 m²

    De energieadviseur mat in de woning meer verwarmde woonruimte dan er geregistreerd staat.

    licht
  • Ligging in het gebouw: tussenliggende woonlaag

    Deze verdieping brengt landelijk gezien meer op dan de andere verdiepingen in een gebouw.

    licht

Verlaagt de prijs per m²2

  • Appartement van 128 m²

    Een appartement van deze maat brengt per m² minder op dan de gemiddelde woning in Oud-Wassenaar: hoe groter de woning, hoe lager de prijs per m².

    sterk
  • Energielabel B

    Kopers rekenen de energierekening en de verbeterkosten mee; dat drukt de prijs. Dit label is door een adviseur ter plaatse opgenomen (NTA 8800). Sinds die labels de regel zijn, betalen kopers er iets minder premie voor.

    licht

Nog niet bekend

  • Staat van onderhoud en afwerking binnen

    Dat staat in geen enkel register. Het is het deel van de marge dat altijd blijft, ook als al het andere bekend is.

    Geef het op
Hoe komen we tot dit bedrag?

De pijlen en stippen hebben wij niet zelf bedacht: ze volgen uit ons rekenmodel. Een pijl laat zien of een kenmerk de prijs per m² verhoogt of verlaagt ten opzichte van de gemiddelde woning in Oud-Wassenaar. De stippen laten zien hoe sterk: licht, duidelijk of sterk.

De gemiddelde prijs bovenaan is omgerekend naar dezelfde maat als deze woning. Wij rekenen met de oppervlakte zoals die geregistreerd staat, en daarin telt ook een eventuele berging en/of garage mee. Het verschil tussen de twee prijzen komt niet alleen uit de kenmerken hierboven: we vergelijken de uitkomst ook met recente verkopen in de omgeving. Tot slot vermenigvuldigen we de prijs per m² met het aantal vierkante meters; dat geeft het bedrag. Hoe zwaar elk kenmerk precies meetelt, staat in onze methodiek.

Welke vraagprijs past bij Van Ommerenlaan 16?

Verwachte vraagprijs

€ 749.000

tussen € 646.000 en € 851.000

als de woning nu te koop komt, bij gangbaar onderhoud

≈ rond de vraagprijs

Verwachte verkoopprijs

€ 750.000

tussen € 623.000 en € 878.000

de waarde-indicatie van deze woning

De waarde-indicatie van € 750.000 is wat de woning naar verwachting opbrengt. Een vraagprijs ligt daar meestal onder: een woning wordt iets lager in de markt gezet, en kopers bieden eroverheen. Voor een appartement in deze prijsklasse en in Oud-Wassenaar verwachten we dat de verkoopprijs rond de vraagprijs uitkomt. Dat is gemeten op de verkopen van de afgelopen twee jaar, en hangt af van de markt van nu, de prijsklasse, het woningtype en de buurt.

De gemeente Wassenaar, de afgelopen twaalf maanden

woningen verkocht waarvan wij de vraagprijs kennen
336
daarvan ging boven de vraagprijs weg
36%
de middelste verkoop onder de vraagprijs
1%

Een vraagprijs is een keuze van verkoper en makelaar, geen meting: hij kan bewust lager of hoger liggen. De marge is iets smaller dan bij de waarde-indicatie, want bij een verkoopprijs maakt ook het bieden het onzeker. In onze metingen valt 80% van de echte vraagprijzen binnen deze marge. Geeft u bij de waarde-indicatie de onderhoudsstaat op, dan staat daar ook de vraagprijs die daarbij past. Hoe wij dit rekenen en hoe dicht het bij echte vraagprijzen ligt, staat in de methodiek; hoeveel er per gemeente en prijsklasse overboden wordt, in ons artikel over overbieden.

Hoe ontwikkelde de waarde van Van Ommerenlaan 16 zich?

Een woning van deze waarde in Zuid-Holland was in november 2016 ongeveer € 350.000 waard en is nu € 750.000: +114% in 10 jaar. Dit is de prijsontwikkeling in Zuid-Holland volgens de CBS/Kadaster-prijsindex, toegepast op onze indicatie van vandaag — niet de verkoopgeschiedenis van dit huis.

nu € 750.000
waarde-indicatie marge

Alle bedragen per jaar
MaandWaarde-indicatieMargeVerandering
januari 2017€ 357.000± 22%—
januari 2018€ 405.000± 21%+13%
januari 2019€ 461.000± 21%+14%
januari 2020€ 496.000± 20%+7%
januari 2021€ 533.000± 20%+8%
januari 2022€ 629.000± 19%+18%
januari 2023€ 624.000± 19%−1%
januari 2024€ 640.000± 18%+3%
januari 2025€ 706.000± 18%+10%
januari 2026€ 736.000± 17%+4%
juni 2026€ 750.000± 17%+2%

Bron: CBS/Kadaster Prijsindex Bestaande Koopwoningen, de reeks voor Zuid-Holland en die voor appartementen, met de landelijke maandbeweging; laatste maand juni 2026, daar staat de lijn op het bedrag van vandaag. De marge groeit naar achteren met een halve procentpunt per jaar. De index beschrijft de markt in Zuid-Holland; hoe deze straat daarvan afweek, weet alleen wie er verkocht heeft. Verbouwingen en onderhoud zitten er niet in.

Wat weten we van Van Ommerenlaan 16?

Postcode2243 CE
WoningtypeAppartement · ter plaatse vastgesteld bij de energielabelopname
Gebruiksoppervlakte128 m²
Bouwjaar1988
Ligging in het gebouwTussenliggende woonlaag, op de hoek van het gebouw · ter plaatse vastgesteld bij de energielabelopname
Warmte in de zomerKan flink oplopen
De energielabelopname berekende een verhoogd risico op oververhitting (TOjuli 3,8; boven 1,2 geldt als aandachtspunt). In de praktijk merkt u dat aan warme slaapkamers op zomerse dagen. Zonwering, ventilatie of koeling helpen — de indicator zegt niets over de waarde van de woning, wel over het wooncomfort.
EnergielabelB · geregistreerd bij RVO (EP-Online), opname in 2023. Wat daarna veranderde, zoals zonnepanelen of isolatie, staat er pas in na een nieuwe opname.
Inhoud van het pand13.408 m³ · gemeten uit laserhoogtedata — dit is het hele gebouw, niet deze woning
Bouwlagen4 · bovengronds, geteld uit laserhoogtedata — een kelder telt niet mee
Hoogte van het pand15,2 meter · van straatniveau tot het hoogste punt van het dak
DakvormPlat dak

Oppervlakte, bouwjaar en adres komen uit het landelijke gebouwenregister (de BAG). Het woningtype bepalen we zelf, uit de vorm van het gebouw op de kaart. Hoe dat werkt en hoe nauwkeurig het is, staat in de methodiek.

Huizenprijzen in Wassenaar

Gemiddelde verkoopprijs€ 1.007.072
Gemiddeld per m²€ 5.786
Gemiddelde verkooptijd79 dagen
Verkocht in 12 maanden378 woningen
Nieuw te koop gezet529 woningen

Voortschrijdend over twaalf maanden tot en met september 2026. De jongste maand laten we bewust weg: een verkoop wordt pas bij de notaris geregistreerd, dus die maand mist nog ongeveer 8% van de transacties. Alle bronnen met hun peildatum staan op de bronnenlijst.

Wat ligt er in de buurt?

Treinstation5,2 km
Groot overstapstation6,8 km
Oprit snelweg of N-weg0,9 km
Supermarkt3,2 km
Basisschool1,4 km
Kinderdagverblijf0,9 km
Huisarts2,7 km
Apotheek2 km
Ziekenhuis3,8 km
Restaurant2,1 km
Bibliotheek3,3 km
Binnenzwembad2,6 km
Bioscoop3,3 km

Afstanden van het CBS, gemeten over de weg. Het is een gemiddelde voor alle inwoners van de buurt, dus niet precies vanaf deze voordeur. Let op: bij het zwembad telt alleen een overdekt bad mee, en bij de oprit ook een provinciale weg.

Welke risico's spelen bij deze woning?

Beschermd gezichtLandgoederenzone Wassenaar-Voorschoten-Leidschendam-Voorburg
Deze woning ligt in een rijksbeschermd stads- of dorpsgezicht, aangewezen in 2007. Dat geldt voor het hele gebied, ook voor woningen die zelf geen monument zijn: het beperkt vooral wat er aan het aanzicht mag veranderen.
FunderingGeen aandachtsgebied
In dit postcodegebied is 0% van de panden van vóór 1970, en de ondergrond valt onder duinen. Deze woning is van 1988 en valt buiten die periode, dus funderingsproblemen zijn hier onwaarschijnlijk.
OverstromingBeschermd, in een aangewezen risicogebied
Nederland heeft dit gebied aangewezen als gebied met een potentieel significant overstromingsrisico langs het hoofdwatersysteem (de grote rivieren, het IJsselmeer of de zee). De woning ligt achter de grote dijken en duinen die het land beschermen, dus de kans op een overstroming is klein — de Nederlandse dijknormen horen tot de strengste ter wereld. Het valt onder het stroomgebied van de Rijn. Dit geldt voor alle woningen in dit gebied. Bron: de Richtlijn Overstromingsrisico's van Rijkswaterstaat.
BestemmingWonen - 3
Volgens het geldende bestemmingsplan heeft deze woning een woonbestemming.
LeefbaarheidBoven het landelijk gemiddelde
Leefbaarometer-score 4.47 in Oud-Wassenaar (2024), gemeten door BZK over vijf dimensies: woningvoorraad, voorzieningen, veiligheid, sociale samenhang en fysieke omgeving.
GeluidGeen opvallende geluidsbronnen
  • Wegverkeer: 6% van de inwoners ervaart ernstige hinder (in heel Wassenaar 5,7%)

De funderingskaart van RVO zegt iets over het postcodegebied, niet over deze ene woning: twee huizen in dezelfde straat kunnen een heel andere fundering hebben. De kaart is van 2019. Zekerheid krijgt u alleen met een funderingsonderzoek. De leefbaarheidsscore geldt voor de hele buurt. De geluidscijfers geven aan hoeveel inwoners zeggen dat ze ernstige hinder ervaren; het is geen meting in decibel. Het is een schatting voor de hele buurt, uit een landelijke enquête (Gezondheidsmonitor 2024 van GGD, CBS en RIVM), dus niet voor deze woning.

Waar let u op bij een woning uit 1988?

De eerste generatie met een wettelijke isolatie-eis; asbest was nog toegestaan. Dit zijn aandachtspunten die horen bij de bouwperiode 1975 – 1991 — geen vaststellingen over deze woning. Een gerenoveerde woning kan er niets meer van hebben; alleen een bouwkundige keuring geeft zekerheid.

Asbest mogelijkAsbest werd tot het verbod in 1993 breed toegepast: golfplaten, vensterbanken, kruipruimtes, kachelkanalen. Onbeschadigd en onaangeroerd is het geen direct gevaar, maar bij verbouwing of sloop gelden strenge regels en kosten.
Isolatie van de eerste generatieEr zit isolatie in, maar dun naar huidige maatstaven, en het glas is vaak gewoon dubbel in plaats van HR++. Na-isoleren loont hier vrijwel altijd.

Welke woningen lijken op Van Ommerenlaan 16?

Appartementen in Oud-Wassenaar met een vergelijkbare oppervlakte.

Van Ommerenlaan 16 de woningen hieronder

Welke woningen liggen er nog meer aan de Van Ommerenlaan?

25 woningen. Bekijk de hele straat.

Veelgestelde vragen over Van Ommerenlaan 16

Wat is Van Ommerenlaan 16 in Wassenaar waard?

De waarde-indicatie ligt tussen € 623.000 en € 878.000: 128 m² maal € 5.862 per m² voor deze woning, afgeleid van het prijspeil in Wassenaar en geijkt op werkelijke verkoopprijzen. Die marge van 17% is niet gekozen maar gemeten: van de woningen zoals deze verkocht vier op de vijf binnen dit bereik. Het is een indicatie op basis van omgevingscijfers, geen taxatie van deze specifieke woning.

Welke vraagprijs past bij Van Ommerenlaan 16?

Als deze woning nu te koop komt, verwachten we een vraagprijs rond € 749.000, tussen € 646.000 en € 851.000. Dat is ongeveer de waarde-indicatie van € 750.000: woningen als deze worden in Wassenaar rond de vraagprijs verkocht. Dat is gemeten op de verkopen van de afgelopen twee jaar, per prijsklasse, woningtype en buurt. Een vraagprijs blijft een keuze van verkoper en makelaar.

Hoeveel is Van Ommerenlaan 16 in waarde gestegen sinds 2021?

Van ongeveer € 533.000 in januari 2021 naar € 750.000 nu: +41%, volgens de CBS/Kadaster-prijsindex van Zuid-Holland op onze indicatie van vandaag — niet de verkoopgeschiedenis van dit huis.

Hoeveel woonoppervlakte heeft Van Ommerenlaan 16?

128 m² gebruiksoppervlakte volgens de Basisregistratie Adressen en Gebouwen (BAG).

Wat voor woning is Van Ommerenlaan 16?

Dit is een appartement. Dat is niet afgeleid maar ter plaatse vastgesteld door de energieadviseur bij de labelopname — de sterkste bron die er voor dit gegeven bestaat. Het type doet ertoe voor het bedrag: het bepaalt met welke prijscurve wij rekenen. Kleine woningen brengen per vierkante meter meer op dan grote, en hoe sterk dat verschil is, verschilt per type.

Uit welk bouwjaar is Van Ommerenlaan 16?

Het bouwjaar is 1988, volgens de BAG.

Welk energielabel heeft Van Ommerenlaan 16?

Energielabel B, vastgesteld bij een opname in 2023. Bron: EP-Online, het officiële labelregister van RVO. Een label geldt tien jaar; een verbouwing of verduurzaming ertussenin maakt het niet automatisch actueel.

Wat verbruikt Van Ommerenlaan 16 aan energie?

Volgens de labelberekening gebruikt deze woning ongeveer 162 kWh aan fossiele energie per m² per jaar. Dat is het getal waarop de labelletter berust: hoe lager, hoe beter. De energiebehoefte is 82 kWh per m² per jaar; dat zegt iets over de isolatie van de schil, los van de installaties. Het zijn genormeerde getallen: ze rekenen met standaard bewonersgedrag en met primaire energie, niet met wat de meter aanwijst. De werkelijke rekening hangt af van gezinsgrootte, thermostaat en tarieven.

Waar komen deze cijfers vandaan?

Wij tonen uitsluitend gegevens over het gebouw, nooit over de bewoners of de eigenaar (waarom dit huis hier staat). Klopt er iets niet, of wilt u niet dat deze pagina bestaat? Laat deze pagina verwijderen — u hoeft geen reden te geven, en wij beoordelen het verzoek niet.