Naar de inhoud

Bellostraat 6, Wageningen

Bellostraat 6 (6706 EX Wageningen, Gelderland) is een appartement uit 2014, met 29 m² gebruiksoppervlakte, in de buurt Bovenbuurt.

Waarde-indicatie

€ 229.000

Onze beste schatting bij gangbaar onderhoud, op basis van verkopen tot en met september 2026, omgerekend naar de prijzen van nu.

€ 199.000€ 259.000

Vier van de vijf woningen zoals deze verkopen tussen deze twee bedragen. Voor een woning als deze is de marge ± 13%. De marge is hier breder, omdat er dichtbij te weinig vergelijkbare woningen verkocht zijn.

Weet u hoe deze woning erbij staat?

Het bedrag hierboven gaat uit van gangbaar onderhoud: de staat waarin de meeste woningen verkopen, en dat komt vrijwel overeen met goed. Kies hieronder wat er van toepassing is, dan wordt de schatting scherper.

Onderhoudsstaat van de woning

€ 188.000

€ 170.000 tot € 207.000 · marge ± 10% in plaats van ± 13%

verwachte vraagprijs € 176.000

€ 195.000

€ 176.000 tot € 215.000 · marge ± 10% in plaats van ± 13%

verwachte vraagprijs € 183.000

€ 207.000

€ 180.000 tot € 234.000 · marge ± 13%

verwachte vraagprijs € 194.000

€ 230.000

€ 200.000 tot € 260.000 · marge ± 13%

verwachte vraagprijs € 212.000

€ 238.000

€ 207.000 tot € 269.000 · marge ± 13%

verwachte vraagprijs € 221.000

Weet u de WOZ-waarde van deze woning?

Met de WOZ-waarde van uw beschikking wordt de schatting gemiddeld ruim een kwart scherper. Wij bewaren het bedrag niet: het verandert alleen wat u nu ziet. Het grijze bedrag in het veld is een voorbeeld bij onze schatting, niet uw WOZ.

Compleet dossierWaarde-indicatie, geen taxatie
Wat is een compleet dossier?

Energielabel, woningtype en bestemmingsplan zijn bekend.

Wat we niet weten

Dit maakt de marge groter. Eerst wat er van dit adres niet geregistreerd is, daarna wat van geen enkele woning geregistreerd wordt.

  • Staat van onderhoud en afwerking binnen: dat staat in geen enkel register
  • Verbouwingen die (nog) niet in het gebouwenregister (de BAG) staan

Weet u de onderhoudsstaat? Geef hem op bij de waarde-indicatie — dan wordt de schatting scherper.

Weet u meer over deze woning? Vertel het ons.

Luchtfoto van Bellostraat 6 in Wageningen en directe omgeving

Waarom dit bedrag?

We nemen de gemiddelde woning in Bovenbuurt als uitgangspunt en rekenen van daaruit naar deze woning toe. De kenmerken hieronder maken het verschil.

Gemiddeld in Bovenbuurt

€ 4.851

per m², alle woningtypen

+63% voor deze woning

Deze woning

€ 7.900

per m² × 29 m² = € 229.000

Verhoogt de prijs per m²4

  • Appartement van 29 m²

    Een appartement van deze maat brengt per m² meer op dan de gemiddelde woning in Bovenbuurt.

    sterk
  • Bouwjaar 2014

    Woningen uit deze bouwperiode brengen landelijk gezien meer op dan gemiddeld.

    sterk
  • Ligging in het gebouw: onderste woonlaag

    Deze verdieping brengt landelijk gezien meer op dan de andere verdiepingen in een gebouw.

    duidelijk
  • Gemeten woonoppervlakte 28 m², geregistreerd 29 m²

    De energieadviseur mat in de woning meer verwarmde woonruimte dan er geregistreerd staat.

    licht

Verlaagt de prijs per m²1

  • Energielabel A

    Kopers rekenen de energierekening en de verbeterkosten mee; dat drukt de prijs. Dit label is door een adviseur ter plaatse opgenomen (NTA 8800). Sinds die labels de regel zijn, betalen kopers er iets minder premie voor.

    licht

Nog niet bekend

  • Staat van onderhoud en afwerking binnen

    Dat staat in geen enkel register. Het is het deel van de marge dat altijd blijft, ook als al het andere bekend is.

    Geef het op
Hoe komen we tot dit bedrag?

De pijlen en stippen hebben wij niet zelf bedacht: ze volgen uit ons rekenmodel. Een pijl laat zien of een kenmerk de prijs per m² verhoogt of verlaagt ten opzichte van de gemiddelde woning in Bovenbuurt. De stippen laten zien hoe sterk: licht, duidelijk of sterk.

De gemiddelde prijs bovenaan is omgerekend naar dezelfde maat als deze woning. Wij rekenen met de oppervlakte zoals die geregistreerd staat, en daarin telt ook een eventuele berging en/of garage mee. Het verschil tussen de twee prijzen komt niet alleen uit de kenmerken hierboven: we vergelijken de uitkomst ook met recente verkopen in de omgeving. Tot slot vermenigvuldigen we de prijs per m² met het aantal vierkante meters; dat geeft het bedrag. Hoe zwaar elk kenmerk precies meetelt, staat in onze methodiek.

Welke vraagprijs past bij Bellostraat 6?

Verwachte vraagprijs

€ 211.000

tussen € 189.000 en € 234.000

als de woning nu te koop komt, bij gangbaar onderhoud

+9% overboden

Verwachte verkoopprijs

€ 229.000

tussen € 199.000 en € 259.000

de waarde-indicatie van deze woning

De waarde-indicatie van € 229.000 is wat de woning naar verwachting opbrengt. Een vraagprijs ligt daar meestal onder: een woning wordt iets lager in de markt gezet, en kopers bieden eroverheen. Voor een appartement in deze prijsklasse en in Bovenbuurt verwachten we dat de verkoopprijs 9% boven deze vraagprijs uitkomt. Dat is gemeten op de verkopen van de afgelopen twee jaar, en hangt af van de markt van nu, de prijsklasse, het woningtype en de buurt.

De buurt Bovenbuurt, de afgelopen twaalf maanden

woningen verkocht waarvan wij de vraagprijs kennen
55
daarvan ging boven de vraagprijs weg
85%
de mediane verkoop boven de vraagprijs
8%

Een vraagprijs is een keuze van verkoper en makelaar, geen meting: hij kan bewust lager of hoger liggen. De marge is iets smaller dan bij de waarde-indicatie, want bij een verkoopprijs maakt ook het bieden het onzeker. In onze metingen valt 80% van de echte vraagprijzen binnen deze marge. Geeft u bij de waarde-indicatie de onderhoudsstaat op, dan staat daar ook de vraagprijs die daarbij past. Hoe wij dit rekenen en hoe dicht het bij echte vraagprijzen ligt, staat in de methodiek; hoeveel er per gemeente en prijsklasse overboden wordt, in ons artikel over overbieden.

Hoe ontwikkelde de waarde van Bellostraat 6 zich?

Een woning van deze waarde in Gelderland was in november 2016 ongeveer € 104.000 waard en is nu € 229.000: +120% in 10 jaar. Dit is de prijsontwikkeling in Gelderland volgens de CBS/Kadaster-prijsindex, toegepast op onze indicatie van vandaag — niet de verkoopgeschiedenis van dit huis.

nu € 229.000
waarde-indicatie marge

Alle bedragen per jaar
MaandWaarde-indicatieMargeVerandering
januari 2017€ 106.000± 18%—
januari 2018€ 118.000± 17%+11%
januari 2019€ 131.000± 17%+11%
januari 2020€ 140.000± 16%+7%
januari 2021€ 153.000± 16%+9%
januari 2022€ 187.000± 15%+22%
januari 2023€ 185.000± 15%−1%
januari 2024€ 190.000± 14%+3%
januari 2025€ 212.000± 14%+11%
januari 2026€ 224.000± 13%+6%
juni 2026€ 229.000± 13%+2%

Bron: CBS/Kadaster Prijsindex Bestaande Koopwoningen, de reeks voor Gelderland en die voor appartementen, aangevuld met de landelijke beweging per maand. De lijn loopt tot juni 2026 en staat daar op het bedrag van vandaag. Hoe verder terug, hoe breder de marge: een half procentpunt per jaar. De index beschrijft de markt in Gelderland; hoe deze straat daarvan afweek, weet alleen wie er verkocht heeft. Verbouwingen en onderhoud zitten er niet in.

Wat weten we van Bellostraat 6?

Postcode6706 EX
WoningtypeAppartement · ter plaatse vastgesteld bij de energielabelopname
Gebruiksoppervlakte29 m²
Bouwjaar2014
Ligging in het gebouwOnderste woonlaag · ter plaatse vastgesteld bij de energielabelopname
EnergielabelA · geregistreerd bij RVO (EP-Online), opname in 2026. Wat daarna veranderde, zoals zonnepanelen of isolatie, staat er pas in na een nieuwe opname.
Inhoud van het pand9.638 m³ · gemeten met laserhoogtemetingen vanuit de lucht (3DBAG) — dit is het hele gebouw, niet deze woning
DakvormPlat dak

Oppervlakte, bouwjaar en adres komen uit het landelijke gebouwenregister (de BAG). Het woningtype bepalen we zelf, uit de vorm van het gebouw op de kaart. Hoe dat werkt en hoe nauwkeurig het is, staat in de methodiek.

Huizenprijzen in Wageningen

Gemiddelde verkoopprijs€ 497.578
Gemiddeld per m²€ 4.746
Gemiddelde verkooptijd42 dagen
Verkocht in 12 maanden392 woningen
Nieuw te koop gezet477 woningen

Over de twaalf maanden tot en met september 2026. De jongste maand laten we bewust weg: een verkoop wordt pas bij de notaris geregistreerd, dus van die maand ontbreekt nog ongeveer 8% van de verkopen. Alle bronnen met hun peildatum staan op de bronnenlijst.

Wat ligt er in de buurt?

Op loopafstand, binnen een kilometer over de weg, liggen een grote supermarkt (300 meter), een basisschool (100 meter), een huisarts (500 meter), een kinderdagverblijf (600 meter) en een apotheek (500 meter). Binnen die kilometer zijn er ongeveer 2 grote supermarkten en 4 basisscholen. Het dichtstbijzijnde treinstation ligt op 6,5 km, de oprit van een snelweg of hoofdweg op 1,1 km.

Treinstation6,5 km
Groot overstapstation6,5 km
Oprit snelweg of N-weg1,1 km
Grote supermarkt0,3 km
Basisschool0,1 km
Kinderdagverblijf0,6 km
Huisarts0,5 km
Apotheek0,5 km
Ziekenhuis6,1 km
Restaurant0,7 km
Bibliotheek1,6 km
Binnenzwembad1,3 km
Bioscoop2,4 km

Afstanden van het CBS (2024), gemeten over de weg. Het is een gemiddelde voor de woningen in het vierkant van 100 bij 100 meter waarin dit adres ligt, dus niet precies vanaf deze voordeur. Let op: bij het zwembad telt alleen een overdekt bad mee, en bij de oprit ook een provinciale weg.

Welke risico's spelen bij deze woning?

FunderingGeen aandachtsgebied
In dit postcodegebied is 0% van de panden van vóór 1970. Deze woning is van 2014 en valt buiten die periode, dus funderingsproblemen zijn hier onwaarschijnlijk.
BestemmingWonen - 1
Volgens het geldende bestemmingsplan heeft deze woning een woonbestemming.
LeefbaarheidRond het landelijk gemiddelde
Leefbaarometer-score 4,07 in Bovenbuurt (2024). Het ministerie van BZK berekent die score uit vijf onderdelen: woningvoorraad, voorzieningen, veiligheid, sociale samenhang en fysieke omgeving.
GeluidGeen opvallende geluidsbronnen
  • Wegverkeer: 7,1% van de inwoners ervaart ernstige hinder (in heel Wageningen 6,8%)

De funderingskaart van RVO zegt iets over het postcodegebied, niet over deze ene woning: twee huizen in dezelfde straat kunnen een heel andere fundering hebben. De kaart is van 2019. Zekerheid krijgt u alleen met een funderingsonderzoek. De leefbaarheidsscore geldt voor de hele buurt. De geluidscijfers geven aan hoeveel inwoners zeggen dat ze ernstige hinder ervaren; het is geen meting in decibel. Het is een schatting voor de hele buurt, uit een landelijke enquête (Gezondheidsmonitor 2024 van GGD, CBS en RIVM), dus niet voor deze woning.

Waar let u op bij een woning uit 2014?

Gebouwd onder strengere energie-eisen. Nieuwbouw van na half 2018 heeft bijna altijd geen gasaansluiting meer. Hieronder staat waar u op let bij huizen uit de bouwperiode vanaf 2012. Het gaat over de bouwperiode, niet over deze woning: een gerenoveerd huis kan er geen last meer van hebben. Zekerheid geeft alleen een bouwkundige keuring.

Weinig periodetypische gebrekenDeze bouwperiode kent geen bekende gebreken zoals asbest of betonrot. Let eerder op de afwerking en op kleine gebreken bij de oplevering dan op de constructie.
Goed geïsoleerd, dus goed ventilerenZeer goed geïsoleerde woningen laten weinig lucht door. Wie het ventilatiesysteem niet goed gebruikt, kan last krijgen van vocht of bedompte lucht.

Welke woningen lijken op Bellostraat 6?

Appartementen in Bovenbuurt met een vergelijkbare oppervlakte.

Bellostraat 6 de woningen hieronder

Wij kunnen Bellostraat 6 niet onderscheiden van één andere woning

Op alles wat wij van deze woning weten — woningtype, woonoppervlakte, bouwjaar, energielabel en postcode — is zij gelijk aan één andere woning:

Ze krijgen daarom hetzelfde richtbedrag. Dat is geen afronding en geen tekortkoming van de berekening: onze bronnen kennen tussen deze woningen simpelweg geen verschil.

Waar de werkelijke waarde dan wél uit elkaar loopt, en wat wij niet kunnen zien: de staat van onderhoud, de afwerking en de keuken, of er een dakkapel of uitbouw is, op welke verdieping de woning ligt en waar hij op uitkijkt, en of er recent verbouwd is. Bij appartementen telt daarnaast de financiële staat van de VvE mee. Dat zijn precies de dingen die een taxateur ter plaatse wél ziet, en het is de reden dat een richtbedrag een vertrekpunt is en geen taxatie.

Klopt er iets niet aan de gegevens van deze woning, of weet u meer? Geef het aan ons door.

Welke woningen liggen er nog meer aan de Bellostraat?

69 woningen. Bekijk de hele straat.

Veelgestelde vragen over Bellostraat 6

Wat is Bellostraat 6 in Wageningen waard?

De waarde-indicatie ligt tussen € 199.000 en € 259.000: 29 m² maal € 7.900 per m² voor deze woning, afgeleid van het prijspeil in Wageningen en geijkt op werkelijke verkoopprijzen. Die marge van 13% is niet gekozen maar gemeten: van de woningen zoals deze verkocht vier op de vijf binnen dit bereik. Het is een indicatie op basis van omgevingscijfers, geen taxatie van deze specifieke woning.

Welke vraagprijs past bij Bellostraat 6?

Als deze woning nu te koop komt, verwachten we een vraagprijs rond € 211.000, tussen € 189.000 en € 234.000. De waarde-indicatie is € 229.000: we verwachten dat de verkoopprijs 9% boven deze vraagprijs uitkomt, omdat er voor woningen als deze in Wageningen overboden wordt. Dat is gemeten op de verkopen van de afgelopen twee jaar, per prijsklasse, woningtype en buurt. Een vraagprijs blijft een keuze van verkoper en makelaar.

Hoeveel is Bellostraat 6 in waarde gestegen sinds 2021?

Van ongeveer € 153.000 in januari 2021 naar € 229.000 nu: +50%, volgens de CBS/Kadaster-prijsindex van Gelderland op onze indicatie van vandaag — niet de verkoopgeschiedenis van dit huis.

Hoeveel woonoppervlakte heeft Bellostraat 6?

Volgens de Basisregistratie Adressen en Gebouwen (BAG) heeft deze woning 29 m² gebruiksoppervlakte. Dat is niet precies de woonoppervlakte: in de gebruiksoppervlakte telt bijvoorbeeld ook een inpandige berging of garage mee.

Wat voor woning is Bellostraat 6?

Dit is een appartement. Dat is niet afgeleid maar ter plaatse vastgesteld door de energieadviseur bij de labelopname — de sterkste bron die er voor dit gegeven bestaat. Het type doet ertoe voor het bedrag: het bepaalt met welke prijscurve wij rekenen. Kleine woningen brengen per vierkante meter meer op dan grote, en hoe sterk dat verschil is, verschilt per type.

Uit welk bouwjaar is Bellostraat 6?

Het bouwjaar is 2014, volgens de BAG.

Welk energielabel heeft Bellostraat 6?

Energielabel A, vastgesteld bij een opname in 2026. Bron: EP-Online, het officiële labelregister van RVO. Een label geldt tien jaar; een verbouwing of verduurzaming ertussenin maakt het niet automatisch actueel.

Wat verbruikt Bellostraat 6 aan energie?

Volgens de labelberekening gebruikt deze woning ongeveer 117 kWh aan fossiele energie per m² per jaar. Dat is het getal waarop de labelletter berust: hoe lager, hoe beter. De energiebehoefte is 62 kWh per m² per jaar; dat zegt iets over de isolatie van de schil, los van de installaties. Het zijn genormeerde getallen: ze rekenen met standaard bewonersgedrag en met primaire energie, niet met wat de meter aanwijst. De werkelijke rekening hangt af van gezinsgrootte, thermostaat en tarieven.

Waar komen deze cijfers vandaan?

Wij tonen uitsluitend gegevens over het gebouw, nooit over de bewoners of de eigenaar (waarom dit huis hier staat). Klopt er iets niet, of wilt u niet dat deze pagina bestaat? Laat deze pagina verwijderen — u hoeft geen reden te geven, en wij beoordelen het verzoek niet.