Naar de inhoud

Vredesplein 50, Waalwijk

Vredesplein 50 (5142 RA Waalwijk, Noord-Brabant) is een appartement uit 2002, met 131 m² gebruiksoppervlakte, in de buurt Centrum.

Waarde-indicatie

€ 700.000

Onze beste schatting bij gangbaar onderhoud, op basis van verkopen tot en met september 2026, omgerekend naar de prijzen van nu.

€ 567.000€ 833.000

Vier van de vijf woningen zoals deze verkopen tussen deze twee bedragen. Voor een woning als deze is de marge ± 19%.

Meegewogen: 10 vergelijkbare verkopen binnen 172 meter, tussen oktober 2021 en november 2025.

Weet u hoe deze woning erbij staat?

Het bedrag hierboven gaat uit van gangbaar onderhoud: de staat waarin de meeste woningen verkopen, en dat komt vrijwel overeen met goed. Kies hieronder wat er van toepassing is, dan wordt de schatting scherper.

Onderhoudsstaat van de woning

€ 575.000

€ 489.000 tot € 662.000 · marge ± 15% in plaats van ± 19%

verwachte vraagprijs € 581.000

€ 597.000

€ 507.000 tot € 686.000 · marge ± 15% in plaats van ± 19%

verwachte vraagprijs € 604.000

€ 633.000

€ 519.000 tot € 747.000 · marge ± 18% in plaats van ± 19%

verwachte vraagprijs € 643.000

€ 702.000

€ 568.000 tot € 835.000 · marge ± 19%

verwachte vraagprijs € 700.000

€ 727.000

€ 596.000 tot € 858.000 · marge ± 18% in plaats van ± 19%

verwachte vraagprijs € 733.000

Weet u de WOZ-waarde van deze woning?

Met de WOZ-waarde van uw beschikking wordt de schatting gemiddeld ruim een kwart scherper. Wij bewaren het bedrag niet: het verandert alleen wat u nu ziet. Het grijze bedrag in het veld is een voorbeeld bij onze schatting, niet uw WOZ.

Compleet dossierWaarde-indicatie, geen taxatie
Wat is een compleet dossier?

Energielabel, woningtype en bestemmingsplan zijn bekend.

Wat we niet weten

Dit maakt de marge groter. Eerst wat er van dit adres niet geregistreerd is, daarna wat van geen enkele woning geregistreerd wordt.

  • Staat van onderhoud en afwerking binnen: dat staat in geen enkel register
  • Verbouwingen die (nog) niet in het gebouwenregister (de BAG) staan

Weet u de onderhoudsstaat? Geef hem op bij de waarde-indicatie — dan wordt de schatting scherper.

Weet u meer over deze woning? Vertel het ons.

Luchtfoto van Vredesplein 50 in Waalwijk en directe omgeving

Waarom dit bedrag?

We nemen de gemiddelde woning in Centrum als uitgangspunt en rekenen van daaruit naar deze woning toe. De kenmerken hieronder maken het verschil.

Gemiddeld in Centrum

€ 4.194

per m², alle woningtypen

+27% voor deze woning

Deze woning

€ 5.341

per m² × 131 m² = € 700.000

Verhoogt de prijs per m²3

  • Bouwjaar 2002

    Woningen uit deze bouwperiode brengen landelijk gezien meer op dan gemiddeld.

    duidelijk
  • Gemeten woonoppervlakte 136 m², geregistreerd 131 m²

    De energieadviseur mat in de woning meer verwarmde woonruimte dan er geregistreerd staat.

    licht
  • Ligging in het gebouw: bovenste woonlaag

    Deze verdieping brengt landelijk gezien meer op dan de andere verdiepingen in een gebouw.

    licht

Verlaagt de prijs per m²2

  • Appartement van 131 m²

    Een appartement van deze maat brengt per m² minder op dan de gemiddelde woning in Centrum: hoe groter de woning, hoe lager de prijs per m².

    sterk
  • Energielabel B

    Kopers rekenen de energierekening en de verbeterkosten mee; dat drukt de prijs. Dit label is door een adviseur ter plaatse opgenomen (NTA 8800). Sinds die labels de regel zijn, betalen kopers er iets minder premie voor.

    licht

Nog niet bekend

  • Staat van onderhoud en afwerking binnen

    Dat staat in geen enkel register. Het is het deel van de marge dat altijd blijft, ook als al het andere bekend is.

    Geef het op
Hoe komen we tot dit bedrag?

De pijlen en stippen hebben wij niet zelf bedacht: ze volgen uit ons rekenmodel. Een pijl laat zien of een kenmerk de prijs per m² verhoogt of verlaagt ten opzichte van de gemiddelde woning in Centrum. De stippen laten zien hoe sterk: licht, duidelijk of sterk.

De gemiddelde prijs bovenaan is omgerekend naar dezelfde maat als deze woning. Wij rekenen met de oppervlakte zoals die geregistreerd staat, en daarin telt ook een eventuele berging en/of garage mee. Het verschil tussen de twee prijzen komt niet alleen uit de kenmerken hierboven: we vergelijken de uitkomst ook met recente verkopen in de omgeving. Tot slot vermenigvuldigen we de prijs per m² met het aantal vierkante meters; dat geeft het bedrag. Hoe zwaar elk kenmerk precies meetelt, staat in onze methodiek.

Welke vraagprijs past bij Vredesplein 50?

Verwachte vraagprijs

€ 701.000

tussen € 594.000 en € 808.000

als de woning nu te koop komt, bij gangbaar onderhoud

≈ rond de vraagprijs

Verwachte verkoopprijs

€ 700.000

tussen € 567.000 en € 833.000

de waarde-indicatie van deze woning

De waarde-indicatie van € 700.000 is wat de woning naar verwachting opbrengt. Meestal ligt een vraagprijs daar onder, omdat kopers eroverheen bieden. Bij deze woning verwachten we dat niet: voor een appartement in deze prijsklasse wordt weinig overboden, en een woning die nu te koop komt, wordt gemiddeld iets hoger in de markt gezet dan waarvoor hij uiteindelijk verkocht wordt. We verwachten dat de verkoopprijs rond de vraagprijs uitkomt. Dat is gemeten op de verkopen van de afgelopen twee jaar, en hangt af van de markt van nu, de prijsklasse, het woningtype en de buurt.

De buurt Centrum, de afgelopen twaalf maanden

woningen verkocht waarvan wij de vraagprijs kennen
94
daarvan ging boven de vraagprijs weg
59%
de mediane verkoop boven de vraagprijs
2%

Deze woning komt lager uit dan die mediane verkoop, omdat in deze prijsklasse minder overboden wordt.

Een vraagprijs is een keuze van verkoper en makelaar, geen meting: hij kan bewust lager of hoger liggen. De marge is iets smaller dan bij de waarde-indicatie, want bij een verkoopprijs maakt ook het bieden het onzeker. In onze metingen valt 80% van de echte vraagprijzen binnen deze marge. Geeft u bij de waarde-indicatie de onderhoudsstaat op, dan staat daar ook de vraagprijs die daarbij past. Hoe wij dit rekenen en hoe dicht het bij echte vraagprijzen ligt, staat in de methodiek; hoeveel er per gemeente en prijsklasse overboden wordt, in ons artikel over overbieden.

Hoe ontwikkelde de waarde van Vredesplein 50 zich?

Een woning van deze waarde in Noord-Brabant was in november 2016 ongeveer € 339.000 waard en is nu € 700.000: +107% in 10 jaar. Dit is de prijsontwikkeling in Noord-Brabant volgens de CBS/Kadaster-prijsindex, toegepast op onze indicatie van vandaag — niet de verkoopgeschiedenis van dit huis.

nu € 700.000
waarde-indicatie marge

Alle bedragen per jaar
MaandWaarde-indicatieMargeVerandering
januari 2017€ 344.000± 24%—
januari 2018€ 381.000± 23%+11%
januari 2019€ 421.000± 23%+11%
januari 2020€ 450.000± 22%+7%
januari 2021€ 485.000± 22%+8%
januari 2022€ 572.000± 21%+18%
januari 2023€ 572.000± 21%+0%
januari 2024€ 591.000± 20%+3%
januari 2025€ 659.000± 20%+11%
januari 2026€ 687.000± 19%+4%
september 2026€ 700.000± 19%+2%

Bron: CBS/Kadaster Prijsindex Bestaande Koopwoningen, de reeks voor Noord-Brabant en die voor appartementen, aangevuld met de landelijke beweging per maand. De lijn loopt tot september 2026 en staat daar op het bedrag van vandaag. Hoe verder terug, hoe breder de marge: een half procentpunt per jaar. De index beschrijft de markt in Noord-Brabant; hoe deze straat daarvan afweek, weet alleen wie er verkocht heeft. Verbouwingen en onderhoud zitten er niet in.

Wat weten we van Vredesplein 50?

Postcode5142 RA
WoningtypeAppartement · ter plaatse vastgesteld bij de energielabelopname
Gebruiksoppervlakte131 m²
Bouwjaar2002
Ligging in het gebouwBovenste woonlaag · ter plaatse vastgesteld bij de energielabelopname
EnergielabelB · geregistreerd bij RVO (EP-Online), opname in 2023. Wat daarna veranderde, zoals zonnepanelen of isolatie, staat er pas in na een nieuwe opname.
GebruikGemengd pand
Deze woning is zelf uitsluitend woonruimte, maar het pand bevat ook een zorgruimte en ruimte met een andere functie. Dat werkt beide kanten op: voorzieningen onder handbereik, maar ook meer loop, laden en lossen, of geluid op andere tijden dan bij buren.
Inhoud van het pand12.419 m³ · gemeten met laserhoogtemetingen vanuit de lucht (3DBAG) — dit is het hele gebouw, niet deze woning
Bouwlagen5 · bovengronds, geteld met laserhoogtemetingen (3DBAG). Een kelder telt niet mee
DakvormPlat dak

Oppervlakte, bouwjaar en adres komen uit het landelijke gebouwenregister (de BAG). Het woningtype bepalen we zelf, uit de vorm van het gebouw op de kaart. Hoe dat werkt en hoe nauwkeurig het is, staat in de methodiek.

Huizenprijzen in Waalwijk

Gemiddelde verkoopprijs€ 465.408
Gemiddeld per m²€ 4.200
Gemiddelde verkooptijd42 dagen
Verkocht in 12 maanden475 woningen
Nieuw te koop gezet584 woningen

Over de twaalf maanden tot en met september 2026. De jongste maand laten we bewust weg: een verkoop wordt pas bij de notaris geregistreerd, dus van die maand ontbreekt nog ongeveer 8% van de verkopen. Alle bronnen met hun peildatum staan op de bronnenlijst.

Wat ligt er in de buurt?

Op loopafstand, binnen een kilometer over de weg, liggen een grote supermarkt (500 meter), een basisschool (200 meter), een huisarts (900 meter), een kinderdagverblijf (200 meter) en een apotheek (1,0 km). Binnen die kilometer zijn er ongeveer 5 grote supermarkten. Het dichtstbijzijnde treinstation ligt op 16,3 km, de oprit van een snelweg of hoofdweg op 900 meter.

Treinstation16,3 km
Groot overstapstation16,3 km
Oprit snelweg of N-weg0,9 km
Grote supermarkt0,5 km
Basisschool0,2 km
Kinderdagverblijf0,2 km
Huisarts0,9 km
Apotheek1 km
Ziekenhuis1,6 km
Restaurant0,4 km
Bibliotheek0,3 km
Binnenzwembad2,1 km
Bioscoop16,8 km

Afstanden van het CBS (2024), gemeten over de weg. Het is een gemiddelde voor de woningen in het vierkant van 100 bij 100 meter waarin dit adres ligt, dus niet precies vanaf deze voordeur. Let op: bij het zwembad telt alleen een overdekt bad mee, en bij de oprit ook een provinciale weg.

Welke risico's spelen bij deze woning?

FunderingVerhoogde aandacht voor de fundering
In dit postcodegebied is 75% van de panden van vóór 1970. Deze woning is van 2002 en valt buiten die periode, dus funderingsproblemen zijn hier onwaarschijnlijk.
OverstromingBeschermd, in een aangewezen risicogebied
Dit gebied staat op de landelijke lijst van risicogebieden voor overstromingen vanuit het hoofdwatersysteem (de grote rivieren, het IJsselmeer of de zee). Officieel heet dat een gebied met een potentieel significant overstromingsrisico. De woning ligt achter de grote dijken en duinen die het land beschermen, dus de kans op een overstroming is klein. De Nederlandse dijknormen horen tot de strengste ter wereld. Het gebied hoort bij het stroomgebied van de Maas. Dit geldt voor alle woningen in dit gebied. Bron: de Richtlijn Overstromingsrisico's van Rijkswaterstaat.
LeefbaarheidRond het landelijk gemiddelde
Leefbaarometer-score 4,10 in Centrum (2024). Het ministerie van BZK berekent die score uit vijf onderdelen: woningvoorraad, voorzieningen, veiligheid, sociale samenhang en fysieke omgeving.
GeluidGeen opvallende geluidsbronnen
  • Wegverkeer: 9,2% van de inwoners ervaart ernstige hinder (in heel Waalwijk 6,6%)

De funderingskaart van RVO zegt iets over het postcodegebied, niet over deze ene woning: twee huizen in dezelfde straat kunnen een heel andere fundering hebben. De kaart is van 2019. Zekerheid krijgt u alleen met een funderingsonderzoek. De leefbaarheidsscore geldt voor de hele buurt. De geluidscijfers geven aan hoeveel inwoners zeggen dat ze ernstige hinder ervaren; het is geen meting in decibel. Het is een schatting voor de hele buurt, uit een landelijke enquête (Gezondheidsmonitor 2024 van GGD, CBS en RIVM), dus niet voor deze woning.

Waar let u op bij een woning uit 2002?

Gebouwd onder de bouwregels van 1992: vrijwel zonder asbest (verboden sinds 1993) en met redelijke isolatie. Hieronder staat waar u op let bij huizen uit de bouwperiode 1992 – 2011. Het gaat over de bouwperiode, niet over deze woning: een gerenoveerd huis kan er geen last meer van hebben. Zekerheid geeft alleen een bouwkundige keuring.

Isolatie goed, maar niet naar huidige maatstafDubbel glas en spouw-, dak- en vloerisolatie zijn standaard, maar de eisen lagen lager dan nu. Naar HR++-glas of extra dakisolatie is vaak nog winst te halen.
Ketel en ventilatie op leeftijdEen cv-ketel of ventilatiesysteem uit de bouwtijd is aan vervanging toe, of al eens vervangen. Vraag na hoe oud ze zijn.

Welke woningen lijken op Vredesplein 50?

Appartementen in Centrum met een vergelijkbare oppervlakte.

Vredesplein 50 de woningen hieronder

Welke woningen liggen er nog meer aan de Vredesplein?

242 woningen. Bekijk de hele straat.

Veelgestelde vragen over Vredesplein 50

Wat is Vredesplein 50 in Waalwijk waard?

De waarde-indicatie ligt tussen € 567.000 en € 833.000: 131 m² maal € 5.341 per m² voor deze woning, afgeleid van het prijspeil in Waalwijk en geijkt op werkelijke verkoopprijzen. Die marge van 19% is niet gekozen maar gemeten: van de woningen zoals deze verkocht vier op de vijf binnen dit bereik. Het is een indicatie op basis van omgevingscijfers, geen taxatie van deze specifieke woning.

Welke vraagprijs past bij Vredesplein 50?

Als deze woning nu te koop komt, verwachten we een vraagprijs rond € 701.000, tussen € 594.000 en € 808.000. Dat is ongeveer de waarde-indicatie van € 700.000: woningen als deze worden in Waalwijk rond de vraagprijs verkocht. Dat is gemeten op de verkopen van de afgelopen twee jaar, per prijsklasse, woningtype en buurt. Een vraagprijs blijft een keuze van verkoper en makelaar.

Hoeveel is Vredesplein 50 in waarde gestegen sinds 2021?

Van ongeveer € 485.000 in januari 2021 naar € 700.000 nu: +44%, volgens de CBS/Kadaster-prijsindex van Noord-Brabant op onze indicatie van vandaag — niet de verkoopgeschiedenis van dit huis.

Hoeveel woonoppervlakte heeft Vredesplein 50?

Volgens de Basisregistratie Adressen en Gebouwen (BAG) heeft deze woning 131 m² gebruiksoppervlakte. Dat is niet precies de woonoppervlakte: in de gebruiksoppervlakte telt bijvoorbeeld ook een inpandige berging of garage mee.

Wat voor woning is Vredesplein 50?

Dit is een appartement. Dat is niet afgeleid maar ter plaatse vastgesteld door de energieadviseur bij de labelopname — de sterkste bron die er voor dit gegeven bestaat. Het type doet ertoe voor het bedrag: het bepaalt met welke prijscurve wij rekenen. Kleine woningen brengen per vierkante meter meer op dan grote, en hoe sterk dat verschil is, verschilt per type.

Uit welk bouwjaar is Vredesplein 50?

Het bouwjaar is 2002, volgens de BAG.

Welk energielabel heeft Vredesplein 50?

Energielabel B, vastgesteld bij een opname in 2023. Bron: EP-Online, het officiële labelregister van RVO. Een label geldt tien jaar; een verbouwing of verduurzaming ertussenin maakt het niet automatisch actueel.

Wat verbruikt Vredesplein 50 aan energie?

Volgens de labelberekening gebruikt deze woning ongeveer 174 kWh aan fossiele energie per m² per jaar. Dat is het getal waarop de labelletter berust: hoe lager, hoe beter. De energiebehoefte is 97 kWh per m² per jaar; dat zegt iets over de isolatie van de schil, los van de installaties. Het zijn genormeerde getallen: ze rekenen met standaard bewonersgedrag en met primaire energie, niet met wat de meter aanwijst. De werkelijke rekening hangt af van gezinsgrootte, thermostaat en tarieven.

Waar komen deze cijfers vandaan?

Wij tonen uitsluitend gegevens over het gebouw, nooit over de bewoners of de eigenaar (waarom dit huis hier staat). Klopt er iets niet, of wilt u niet dat deze pagina bestaat? Laat deze pagina verwijderen — u hoeft geen reden te geven, en wij beoordelen het verzoek niet.