Naar de inhoud

Hogeweg 43, Voerendaal

Hogeweg 43 (6367 BB Voerendaal, Limburg) is een vrijstaande woning uit 2017, met 376 m² gebruiksoppervlakte op een perceel van 771 m², in de buurt Voerendaal.

Waarde-indicatie

€ 1.078.000

Onze beste schatting bij gangbaar onderhoud, op basis van verkopen tot en met september 2026, omgerekend naar de prijzen van nu.

€ 679.000€ 1.477.000

Vier van de vijf woningen zoals deze verkopen tussen deze twee bedragen. Voor een woning als deze is de marge ± 37%. De marge is hier breder, omdat de woning naast wonen nog een andere functie heeft en er dichtbij te weinig vergelijkbare woningen verkocht zijn.

Weet u hoe deze woning erbij staat?

Het bedrag hierboven gaat uit van gangbaar onderhoud: de staat waarin de meeste woningen verkopen, en dat komt vrijwel overeen met goed. Kies hieronder wat er van toepassing is, dan wordt de schatting scherper.

Onderhoudsstaat van de woning

€ 886.000

€ 620.000 tot € 1.152.000 · marge ± 30% in plaats van ± 37%

verwachte vraagprijs € 906.000

€ 920.000

€ 644.000 tot € 1.195.000 · marge ± 30% in plaats van ± 37%

verwachte vraagprijs € 942.000

€ 975.000

€ 624.000 tot € 1.326.000 · marge ± 36% in plaats van ± 37%

verwachte vraagprijs € 1.005.000

€ 1.081.000

€ 681.000 tot € 1.481.000 · marge ± 37%

verwachte vraagprijs € 1.095.000

€ 1.120.000

€ 717.000 tot € 1.524.000 · marge ± 36% in plaats van ± 37%

verwachte vraagprijs € 1.150.000

Weet u de WOZ-waarde van deze woning?

Met de WOZ-waarde van uw beschikking wordt de schatting gemiddeld ruim een kwart scherper. Wij bewaren het bedrag niet: het verandert alleen wat u nu ziet. Het grijze bedrag in het veld is een voorbeeld bij onze schatting, niet uw WOZ.

Waarde-indicatie, geen taxatie
Wat we niet weten

Dit maakt de marge groter. Eerst wat er van dit adres niet geregistreerd is, daarna wat van geen enkele woning geregistreerd wordt.

  • Geen energielabel in de laatste stand van RVO die wij hebben — meestal sinds 2008 niet verkocht of verhuurd, soms zo recent geregistreerd dat het hier nog niet staat
  • Staat van onderhoud en afwerking binnen: dat staat in geen enkel register
  • Verbouwingen die (nog) niet in het gebouwenregister (de BAG) staan

Weet u de onderhoudsstaat? Geef hem op bij de waarde-indicatie — dan wordt de schatting scherper.

Weet u meer over deze woning? Vertel het ons.

Luchtfoto van Hogeweg 43 in Voerendaal en directe omgeving

Waarom dit bedrag?

We nemen de gemiddelde woning in Voerendaal als uitgangspunt en rekenen van daaruit naar deze woning toe. De kenmerken hieronder maken het verschil.

Gemiddeld in Voerendaal

€ 3.086

per m², alle woningtypen

−7% voor deze woning

Deze woning

€ 2.867

per m² × 376 m² = € 1.078.000

Verhoogt de prijs per m²1

  • Bouwjaar 2017

    Woningen uit deze bouwperiode brengen landelijk gezien meer op dan gemiddeld.

    sterk

Verlaagt de prijs per m²2

  • Vrijstaande woning van 376 m²

    Een vrijstaande woning van deze maat brengt per m² minder op dan de gemiddelde woning in Voerendaal: hoe groter de woning, hoe lager de prijs per m².

    sterk
  • Eigen perceel van 771 m²

    Weinig grond voor een woning van 376 m². Het gaat om de verhouding tussen grond en woning, niet om het aantal m² grond alleen.

    sterk

Nog niet bekend

  • Geen energielabel geregistreerd

    Voor het bedrag rekent het model met het gemiddelde. Het gevolg zit vooral in de bandbreedte hierboven: dit is daarin de grootste post, en hij verdwijnt zodra er een label wordt geregistreerd.

  • Staat van onderhoud en afwerking binnen

    Dat staat in geen enkel register. Het is het deel van de marge dat altijd blijft, ook als al het andere bekend is.

    Geef het op
Hoe komen we tot dit bedrag?

De pijlen en stippen hebben wij niet zelf bedacht: ze volgen uit ons rekenmodel. Een pijl laat zien of een kenmerk de prijs per m² verhoogt of verlaagt ten opzichte van de gemiddelde woning in Voerendaal. De stippen laten zien hoe sterk: licht, duidelijk of sterk.

De gemiddelde prijs bovenaan is omgerekend naar dezelfde maat als deze woning. Wij rekenen met de oppervlakte zoals die geregistreerd staat, en daarin telt ook een eventuele berging en/of garage mee. Het verschil tussen de twee prijzen komt niet alleen uit de kenmerken hierboven: we vergelijken de uitkomst ook met recente verkopen in de omgeving. Tot slot vermenigvuldigen we de prijs per m² met het aantal vierkante meters; dat geeft het bedrag. Hoe zwaar elk kenmerk precies meetelt, staat in onze methodiek.

Welke vraagprijs past bij Hogeweg 43?

Verwachte vraagprijs

€ 1.095.000

tussen € 738.000 en € 1.455.000

als de woning nu te koop komt, bij gangbaar onderhoud

−2% eronder verkocht

Verwachte verkoopprijs

€ 1.078.000

tussen € 679.000 en € 1.477.000

de waarde-indicatie van deze woning

De waarde-indicatie van € 1.078.000 is wat de woning naar verwachting opbrengt. Meestal ligt een vraagprijs daar onder, omdat kopers eroverheen bieden. Bij deze woning verwachten we dat niet: voor een vrijstaande woning in deze prijsklasse wordt weinig overboden, en een woning die nu te koop komt, wordt gemiddeld iets hoger in de markt gezet dan waarvoor hij uiteindelijk verkocht wordt. We verwachten dat de verkoopprijs 2% onder de vraagprijs uitkomt. Dat is gemeten op de verkopen van de afgelopen twee jaar, en hangt af van de markt van nu, de prijsklasse, het woningtype en de buurt.

De buurt Voerendaal, de afgelopen twaalf maanden

woningen verkocht waarvan wij de vraagprijs kennen
21
daarvan ging boven de vraagprijs weg
81%
de mediane verkoop boven de vraagprijs
5%

Deze woning komt lager uit dan die mediane verkoop, omdat in deze prijsklasse minder overboden wordt en om een vrijstaande woning minder hard geboden wordt dan om een appartement.

Een vraagprijs is een keuze van verkoper en makelaar, geen meting: hij kan bewust lager of hoger liggen. De marge is iets smaller dan bij de waarde-indicatie, want bij een verkoopprijs maakt ook het bieden het onzeker. In onze metingen valt 80% van de echte vraagprijzen binnen deze marge. Geeft u bij de waarde-indicatie de onderhoudsstaat op, dan staat daar ook de vraagprijs die daarbij past. Hoe wij dit rekenen en hoe dicht het bij echte vraagprijzen ligt, staat in de methodiek; hoeveel er per gemeente en prijsklasse overboden wordt, in ons artikel over overbieden.

Hoe ontwikkelde de waarde van Hogeweg 43 zich?

Een woning van deze waarde in Limburg was in november 2016 ongeveer € 563.000 waard en is nu € 1.078.000: +92% in 10 jaar. Dit is de prijsontwikkeling in Limburg volgens de CBS/Kadaster-prijsindex, toegepast op onze indicatie van vandaag — niet de verkoopgeschiedenis van dit huis.

nu € 1.078.000
waarde-indicatie marge

Alle bedragen per jaar
MaandWaarde-indicatieMargeVerandering
januari 2017€ 566.000± 42%—
januari 2018€ 592.000± 41%+5%
januari 2019€ 632.000± 41%+7%
januari 2020€ 674.000± 40%+7%
januari 2021€ 732.000± 40%+9%
januari 2022€ 867.000± 39%+18%
januari 2023€ 900.000± 39%+4%
januari 2024€ 910.000± 38%+1%
januari 2025€ 989.000± 38%+9%
januari 2026€ 1.055.000± 37%+7%
september 2026€ 1.078.000± 37%+2%

Bron: CBS/Kadaster Prijsindex Bestaande Koopwoningen, de reeks voor Limburg en die voor vrijstaande woningen, aangevuld met de landelijke beweging per maand. De lijn loopt tot september 2026 en staat daar op het bedrag van vandaag. Hoe verder terug, hoe breder de marge: een half procentpunt per jaar. De index beschrijft de markt in Limburg; hoe deze straat daarvan afweek, weet alleen wie er verkocht heeft. Verbouwingen en onderhoud zitten er niet in.

Wat weten we van Hogeweg 43?

Postcode6367 BB
WoningtypeVrijstaande woning
Gebruiksoppervlakte376 m²
Bouwjaar2017
Perceeloppervlakte771 m² · kadastraal vastgesteld
EnergielabelGeen label · niet geregistreerd bij RVO (EP-Online)
GebruikGemengd gebruik
Deze woning heeft naast de woonruimte ook een winkel, op hetzelfde adres. In de BAG is het één verblijfsobject, geen woning met een aparte bedrijfsruimte ernaast. Dat verandert de waardering: zulke panden zijn vaak lastiger te financieren met een gewone hypotheek en spreken een kleinere groep kopers aan.
Inhoud van het pand1.145 m³ · gemeten met laserhoogtemetingen vanuit de lucht (3DBAG)
DakvormPlat dak
Ruimte voor zonnepanelenCirca 57 panelen
Op 199 m² bruikbaar dakvlak, gemeten met laserhoogtemetingen vanuit de lucht (3DBAG). Het grootste dakvlak ligt op het westen. Daken op het noorden zijn niet meegeteld. Schaduw van bomen of buurpanden kennen wij niet, en die kan het aantal flink drukken.

Oppervlakte, bouwjaar en adres komen uit het landelijke gebouwenregister (de BAG). Het woningtype bepalen we zelf, uit de vorm van het gebouw op de kaart. Hoe dat werkt en hoe nauwkeurig het is, staat in de methodiek.

Huizenprijzen in Voerendaal

Gemiddelde verkoopprijs€ 435.304
Gemiddeld per m²€ 3.457
Gemiddelde verkooptijd47 dagen
Verkocht in 12 maanden70 woningen
Nieuw te koop gezet90 woningen

Over de twaalf maanden tot en met september 2026. De jongste maand laten we bewust weg: een verkoop wordt pas bij de notaris geregistreerd, dus van die maand ontbreekt nog ongeveer 8% van de verkopen. Alle bronnen met hun peildatum staan op de bronnenlijst.

Wat ligt er in de buurt?

Op loopafstand, binnen een kilometer over de weg, liggen een grote supermarkt (500 meter), een basisschool (300 meter), een huisarts (300 meter), een kinderdagverblijf (200 meter) en een apotheek (300 meter). Binnen die kilometer zijn er ongeveer 2 grote supermarkten. Het dichtstbijzijnde treinstation ligt op 800 meter, de oprit van een snelweg of hoofdweg op 1,4 km.

Treinstation0,8 km
Groot overstapstation4,5 km
Oprit snelweg of N-weg1,4 km
Grote supermarkt0,5 km
Basisschool0,3 km
Kinderdagverblijf0,2 km
Huisarts0,3 km
Apotheek0,3 km
Ziekenhuis4,9 km
Restaurant0,1 km
Bibliotheek0,5 km
Binnenzwembad0,3 km
Bioscoop4,2 km

Afstanden van het CBS (2024), gemeten over de weg. Het is een gemiddelde voor de woningen in het vierkant van 100 bij 100 meter waarin dit adres ligt, dus niet precies vanaf deze voordeur. Let op: bij het zwembad telt alleen een overdekt bad mee, en bij de oprit ook een provinciale weg.

Welke risico's spelen bij deze woning?

FunderingGeen aandachtsgebied
In dit postcodegebied is 59% van de panden van vóór 1970, en het gebied ligt in het heuvelland. Deze woning is van 2017 en valt buiten die periode, dus funderingsproblemen zijn hier onwaarschijnlijk.
BestemmingWoongebied
Volgens het geldende bestemmingsplan heeft deze woning een woonbestemming.
LeefbaarheidRond het landelijk gemiddelde
Leefbaarometer-score 4,21 in Voerendaal (2024). Het ministerie van BZK berekent die score uit vijf onderdelen: woningvoorraad, voorzieningen, veiligheid, sociale samenhang en fysieke omgeving.
GeluidGeen opvallende geluidsbronnen
  • Wegverkeer: 8,3% van de inwoners ervaart ernstige hinder (in heel Voerendaal 8,7%)

De funderingskaart van RVO zegt iets over het postcodegebied, niet over deze ene woning: twee huizen in dezelfde straat kunnen een heel andere fundering hebben. De kaart is van 2019. Zekerheid krijgt u alleen met een funderingsonderzoek. De leefbaarheidsscore geldt voor de hele buurt. De geluidscijfers geven aan hoeveel inwoners zeggen dat ze ernstige hinder ervaren; het is geen meting in decibel. Het is een schatting voor de hele buurt, uit een landelijke enquête (Gezondheidsmonitor 2024 van GGD, CBS en RIVM), dus niet voor deze woning.

Waar let u op bij een woning uit 2017?

Gebouwd onder strengere energie-eisen. Nieuwbouw van na half 2018 heeft bijna altijd geen gasaansluiting meer. Hieronder staat waar u op let bij huizen uit de bouwperiode vanaf 2012. Het gaat over de bouwperiode, niet over deze woning: een gerenoveerd huis kan er geen last meer van hebben. Zekerheid geeft alleen een bouwkundige keuring.

Weinig periodetypische gebrekenDeze bouwperiode kent geen bekende gebreken zoals asbest of betonrot. Let eerder op de afwerking en op kleine gebreken bij de oplevering dan op de constructie.
Goed geïsoleerd, dus goed ventilerenZeer goed geïsoleerde woningen laten weinig lucht door. Wie het ventilatiesysteem niet goed gebruikt, kan last krijgen van vocht of bedompte lucht.

Welke woningen lijken op Hogeweg 43?

Vrijstaande woningen in Voerendaal met een vergelijkbare oppervlakte.

Hogeweg 43 de woningen hieronder

Welke woningen liggen er nog meer aan de Hogeweg?

93 woningen. Bekijk de hele straat.

Veelgestelde vragen over Hogeweg 43

Wat is Hogeweg 43 in Voerendaal waard?

De waarde-indicatie ligt tussen € 679.000 en € 1.477.000: 376 m² maal € 2.867 per m² voor deze woning, afgeleid van het prijspeil in Voerendaal en geijkt op werkelijke verkoopprijzen. Die marge van 37% is niet gekozen maar gemeten: van de woningen zoals deze verkocht vier op de vijf binnen dit bereik. Het is een indicatie op basis van omgevingscijfers, geen taxatie van deze specifieke woning.

Welke vraagprijs past bij Hogeweg 43?

Als deze woning nu te koop komt, verwachten we een vraagprijs rond € 1.095.000, tussen € 738.000 en € 1.455.000. Dat is iets meer dan de waarde-indicatie van € 1.078.000: voor woningen als deze wordt weinig overboden, en een woning die nu te koop komt, wordt gemiddeld iets hoger in de markt gezet dan waarvoor hij uiteindelijk verkocht wordt. Dat is gemeten op de verkopen van de afgelopen twee jaar, per prijsklasse, woningtype en buurt. Een vraagprijs blijft een keuze van verkoper en makelaar.

Hoeveel is Hogeweg 43 in waarde gestegen sinds 2021?

Van ongeveer € 732.000 in januari 2021 naar € 1.078.000 nu: +47%, volgens de CBS/Kadaster-prijsindex van Limburg op onze indicatie van vandaag — niet de verkoopgeschiedenis van dit huis.

Hoeveel woonoppervlakte heeft Hogeweg 43?

Volgens de Basisregistratie Adressen en Gebouwen (BAG) heeft deze woning 376 m² gebruiksoppervlakte. Dat is niet precies de woonoppervlakte: in de gebruiksoppervlakte telt bijvoorbeeld ook een inpandige berging of garage mee.

Wat voor woning is Hogeweg 43?

Dit is een vrijstaande woning. De BAG legt het woningtype niet vast, dus leiden wij het zelf af uit de vorm van het pand, het aantal woningen erin en het aantal panden dat eraan vastzit. Het type doet ertoe voor het bedrag: het bepaalt met welke prijscurve wij rekenen. Kleine woningen brengen per vierkante meter meer op dan grote, en hoe sterk dat verschil is, verschilt per type.

Uit welk bouwjaar is Hogeweg 43?

Het bouwjaar is 2017, volgens de BAG.

Welk energielabel heeft Hogeweg 43?

Voor dit adres is geen energielabel geregistreerd in EP-Online, het officiële labelregister van RVO — dat geldt voor ongeveer vier op de tien Nederlandse woningen. Bij verkoop of verhuur is een geldig label verplicht; een gecertificeerd adviseur stelt het dan ter plekke vast.

Hoe groot is het perceel van Hogeweg 43?

Het kadastrale perceel is 771 m². Dat is de grond die bij deze woning hoort volgens de Kadastrale Kaart, inclusief de grond onder het huis zelf — de tuin is dus kleiner dan dit getal.

Waar komen deze cijfers vandaan?

Wij tonen uitsluitend gegevens over het gebouw, nooit over de bewoners of de eigenaar (waarom dit huis hier staat). Klopt er iets niet, of wilt u niet dat deze pagina bestaat? Laat deze pagina verwijderen — u hoeft geen reden te geven, en wij beoordelen het verzoek niet.