Huizenprijzen en woningwaarde in Voerendaal
Voerendaal telt 3.969 woningen en ligt in de gemeente Voerendaal. De helft van de woningen is groter dan 133 m² en het mediane bouwjaar is 1972.
Wat is uw huis in Voerendaal waard?
Vul uw adres in. U krijgt een waarde-indicatie met een bandbreedte, en daaronder per kenmerk — oppervlakte, bouwjaar, woningtype, energielabel, perceel — welke kant het het bedrag op duwt en hoe breed de bandbreedte daardoor is.
Huizenprijzen in Voerendaal
Over de twaalf maanden tot en met augustus 2026, op basis van 75 verkopen in Voerendaal.
| Gemiddelde verkoopprijs | € 439.422 |
|---|---|
| Gemiddeld per m² | € 3.359 |
| Gemiddelde verkooptijd | 46 dagen |
| Verkocht in twaalf maanden | 75 woningen |
| Nieuw te koop gezet | 83 woningen |
De jongste maand laten we bewust weg: een verkoop wordt pas bij de notaris geregistreerd, dus die maand mist nog ongeveer 8% van de transacties. Alle bronnen met hun peildatum staan op de bronnenlijst.
Een realistische verkoopprijs in Voerendaal bepalen
Het eerste ijkpunt is de prijs per vierkante meter. De middelste woning in Voerendaal is 133 m²; tegen € 3.359 per m² komt die uit rond € 447.000. Dat is een ruwe som: woningtype, bouwjaar, energielabel, buurt en onderhoud schuiven het bedrag, en binnen één plaats scheelt de prijs per m² tussen twee buurten vaak een factor twee.
Een realistische verkoopprijs voor úw huis is daarom geen enkel getal maar een bandbreedte. Vul hierboven uw adres in: u krijgt een richtbedrag met twee grenzen eromheen, en vier van de vijf woningen zoals de uwe verkopen daartussen. Reken daarbij op een verkooptijd van gemiddeld 46 dagen in Voerendaal. Hoe wij tot dat bedrag komen staat in Wat is mijn huis waard?.
Woningtypes in Voerendaal
| Type | Woningen | Aandeel |
|---|---|---|
| Twee-onder-een-kap | 1.183 | 29,9% |
| Vrijstaand | 870 | 22,0% |
| Tussenwoning | 687 | 17,3% |
| Hoekwoning | 678 | 17,1% |
| Appartement | 545 | 13,8% |
Het woningtype leiden wij zelf af uit de vorm en de ligging van het pand, en waar een energieadviseur ter plaatse is geweest nemen we diens vaststelling over. Bekend voor 99,8% van de woningen. Hoe dat werkt.
Buurten in Voerendaal
8 buurten, gesorteerd op het aantal woningen dat er in Voerendaal ligt. Klik een kolomkop om anders te sorteren.
| Kunrade | Kunrade | 1.574 | € 343.000 |
| Voerendaal | Voerendaal | 1.551 | € 320.000 |
| Ubachsberg | Ubachsberg | 675 | € 335.000 |
| Verspreide huizen Voerendaal | Verspreide huizen Voerendaal | 71 | € 526.000 |
| Winthagen | Kunrade | 34 | € 405.000 |
| Colmont | Ubachsberg | 32 | € 445.000 |
| Fromberg | Voerendaal | 12 | — |
| Kunderberg | Kunrade | 11 | — |
De buurtindeling van het CBS volgt de gemeente en niet de plaats. Ligt een buurt deels buiten Voerendaal, dan staat hier het aantal woningen dat er wél in ligt, terwijl de WOZ-waarde over de hele buurt gaat.
Straten in Voerendaal
De 60 grootste van 144 straten. Elke straatpagina toont de woningen met hun oppervlakte, bouwjaar en type. Bekijk alle 144 straten in Voerendaal.
| Tenelenweg | 175 | 112 m² | 1980 |
| Heerlerweg | 160 | 182 m² | 1942 |
| Kerkstraat | 139 | 161 m² | 1930 |
| Teggert | 127 | 119 m² | 1968 |
| Strijthagenstraat | 122 | 28 m² | 2003 |
| Keerberg | 97 | 137 m² | 1954 |
| Hogeweg | 93 | 174 m² | 1955 |
| Valkenburgerweg | 85 | 164 m² | 1930 |
| Onze Lieve Vrouweplein | 81 | 125 m² | 1982 |
| Panhuisstraat | 81 | 112 m² | 1952 |
| Milleveld | 79 | 106 m² | 1974 |
| Hendrik van Veldekestraat | 78 | 136 m² | 1985 |
| Hunsstraat | 73 | 192 m² | 1957 |
| Laurentiusplein | 72 | 117 m² | 2004 |
| Wachtendonkstraat | 64 | 116 m² | 1967 |
| Jeustraat | 63 | 166 m² | 1953 |
| Spekhouwerstraat | 62 | 102 m² | 1954 |
| Dijkstraat | 54 | 122 m² | 1965 |
| Grachtstraat | 54 | 152 m² | 1984 |
| Lindeweg | 53 | 123 m² | 1958 |
| Kerkplein | 51 | 111 m² | 1977 |
| Bostenstraat | 49 | 141 m² | 1971 |
| Desteijnstraat | 47 | 133 m² | 1982 |
| Minnegardsweg | 47 | 130 m² | 1998 |
| Mostardstraat | 46 | 141 m² | 1971 |
| Heggewikke | 44 | 131 m² | 1992 |
| Hoolstraat | 44 | 198 m² | 1958 |
| van Elmptstraat | 43 | 174 m² | 2005 |
| Frans Erensstraat | 41 | 94 m² | 1985 |
| Looierstraat | 41 | 95 m² | 2001 |
| Dammerscheidtstraat | 40 | 110 m² | 1966 |
| Hongerbeekstraat | 39 | 156 m² | 1965 |
| Landsruwe | 38 | 137 m² | 2001 |
| Bongerd | 37 | 143 m² | 1962 |
| Kunostraat | 37 | 134 m² | 1961 |
| Bautseplein | 35 | 138 m² | 1974 |
| Oude Schoolstraat | 35 | 178 m² | 1963 |
| Bergseweg | 34 | 184 m² | 1965 |
| Winthagen | 34 | 192 m² | 1902 |
| Colmont | 32 | 206 m² | 1956 |
| Horionstraat | 30 | 108 m² | 1959 |
| Malbergstraat | 30 | 143 m² | 1975 |
| Klaverweerd | 29 | 153 m² | 2006 |
| Kundergats | 29 | 151 m² | 1986 |
| Minghof | 29 | 128 m² | 1979 |
| Grispenstraat | 28 | 103 m² | 1972 |
| Kunderberg | 28 | 184 m² | 1955 |
| Op de Beek | 28 | 121 m² | 1954 |
| Parkstraat | 28 | 118 m² | 1958 |
| Furenthela | 27 | 74 m² | 1999 |
| Lambrechtsstraat | 27 | 132 m² | 1982 |
| Dalstraat | 26 | 136 m² | 1965 |
| Amacahof | 25 | 102 m² | 2010 |
| Berlostraat | 25 | 217 m² | 1977 |
| Bernardusplein | 25 | 77 m² | 1998 |
| Pontstraat | 25 | 195 m² | 1960 |
| van Mulkenplein | 25 | 117 m² | 1984 |
| Lippestraat | 24 | 112 m² | 1982 |
| Mirbachstraat | 24 | 110 m² | 1961 |
| Parallelweg | 24 | 136 m² | 1969 |
Uitleg bij deze cijfers
- Hoeveel wordt er boven de vraagprijs geboden?
- Hoe ontwikkelen de huizenprijzen zich in Nederland?
- Wat is mijn huis waard?
- Wat kost een vierkante meter woning in Nederland?
Bron: BAG (Kadaster) voor de woningen, CBS voor de buurtcijfers, en ingekochte marktdata voor de verkopen — met peildatum per bron op de bronnenpagina. Hoe wij van deze cijfers een bedrag per adres maken staat in de methodiek.