Naar de inhoud

Kortenaerstraat 18, Ter Heijde

Een hoekwoning uit 1958, met 101 m² gebruiksoppervlakte, in de buurt Ter Heijde.

Waarde-indicatie

€ 489.000

Onze beste schatting bij gangbaar onderhoud, op basis van verkopen tot en met september 2026, omgerekend naar de prijzen van nu.

€ 382.000€ 597.000

Vier van de vijf woningen zoals deze verkopen tussen deze twee bedragen. Voor een woning als deze is de marge ± 22%.

Meegewogen: 10 vergelijkbare verkopen binnen 418 meter, tussen mei 2021 en juli 2026.

Weet u hoe deze woning erbij staat?

Het bedrag hierboven gaat uit van gangbaar onderhoud: de staat waarin de meeste woningen verkopen, en dat komt vrijwel overeen met goed. Kies hieronder wat er van toepassing is, dan wordt de schatting scherper.

Onderhoudsstaat van de woning

€ 402.000

€ 322.000 tot € 483.000 · marge ± 20% in plaats van ± 22%

verwachte vraagprijs € 390.000

€ 417.000

€ 334.000 tot € 501.000 · marge ± 20% in plaats van ± 22%

verwachte vraagprijs € 405.000

€ 443.000

€ 345.000 tot € 540.000 · marge ± 22%

verwachte vraagprijs € 432.000

€ 490.000

€ 383.000 tot € 598.000 · marge ± 22%

verwachte vraagprijs € 469.000

€ 508.000

€ 397.000 tot € 620.000 · marge ± 22%

verwachte vraagprijs € 492.000

Weet u de WOZ-waarde van deze woning?

Met de WOZ-waarde van uw beschikking wordt de schatting gemiddeld ruim een kwart scherper. Wij bewaren het bedrag niet: het verandert alleen wat u nu ziet. Het grijze bedrag in het veld is een voorbeeld bij onze schatting, niet uw WOZ.

Compleet dossierWaarde-indicatie, geen taxatie
Wat is een compleet dossier?

Energielabel, woningtype en bestemmingsplan zijn bekend.

Wat we niet weten

Dit maakt de marge groter. Eerst wat er van dit adres niet geregistreerd is, daarna wat van geen enkele woning geregistreerd wordt.

  • Staat van onderhoud en afwerking binnen: dat staat in geen enkel register
  • Verbouwingen: die worden nergens bijgehouden

Weet u de onderhoudsstaat? Geef hem op bij de waarde-indicatie — dan wordt de schatting scherper.

Weet u meer over deze woning? Vertel het ons.

Luchtfoto van Kortenaerstraat 18 in Ter Heijde en directe omgeving

Waarom dit bedrag?

We nemen de gemiddelde woning in Ter Heijde als uitgangspunt en rekenen van daaruit naar deze woning toe. De kenmerken hieronder maken het verschil.

Gemiddeld in Ter Heijde

€ 4.783

per m², alle woningtypen

+1% voor deze woning

Deze woning

€ 4.844

per m² × 101 m² = € 489.000

Verhoogt de prijs per m²2

  • Hoekwoning van 101 m²

    Een hoekwoning van deze maat brengt per m² meer op dan de gemiddelde woning in Ter Heijde.

    duidelijk
  • Perceel van 4.514 m², gedeeld door 24 woningen

    Ruim bemeten voor een woning van 101 m².

    duidelijk

Verlaagt de prijs per m²3

  • Bouwjaar 1958

    Woningen uit deze bouwperiode brengen landelijk gezien minder op dan gemiddeld.

    duidelijk
  • Energielabel C

    Kopers rekenen de energierekening en de verbeterkosten mee; dat drukt de prijs.

    licht
  • Gemeten woonoppervlakte 93 m², geregistreerd 101 m²

    De energieadviseur mat in de woning minder verwarmde woonruimte dan er geregistreerd staat.

    licht

Nog niet bekend

  • Staat van onderhoud en afwerking binnen

    Dat staat in geen enkel register. Het is het deel van de marge dat altijd blijft, ook als al het andere bekend is.

    Geef het op
Hoe komen we tot dit bedrag?

De pijlen en stippen hebben wij niet zelf bedacht: ze volgen uit ons rekenmodel. Een pijl laat zien of een kenmerk de prijs per m² verhoogt of verlaagt ten opzichte van de gemiddelde woning in Ter Heijde. De stippen laten zien hoe sterk: licht, duidelijk of sterk.

De gemiddelde prijs bovenaan is omgerekend naar dezelfde maat als deze woning. Wij rekenen met de oppervlakte zoals die geregistreerd staat, en daarin telt ook een eventuele berging en/of garage mee. Het verschil tussen de twee prijzen komt niet alleen uit de kenmerken hierboven: we vergelijken de uitkomst ook met recente verkopen in de omgeving. Tot slot vermenigvuldigen we de prijs per m² met het aantal vierkante meters; dat geeft het bedrag. Hoe zwaar elk kenmerk precies meetelt, staat in onze methodiek.

Welke vraagprijs past bij Kortenaerstraat 18?

Verwachte vraagprijs

€ 470.000

tussen € 383.000 en € 558.000

als de woning nu te koop komt, bij gangbaar onderhoud

+4% overboden

Verwachte verkoopprijs

€ 489.000

tussen € 382.000 en € 597.000

de waarde-indicatie van deze woning

De waarde-indicatie van € 489.000 is wat de woning naar verwachting opbrengt. Een vraagprijs ligt daar meestal onder: een woning wordt iets lager in de markt gezet, en kopers bieden eroverheen. Voor een hoekwoning in deze prijsklasse en in Ter Heijde verwachten we dat de verkoopprijs 4% boven deze vraagprijs uitkomt. Dat is gemeten op de verkopen van de afgelopen twee jaar, en hangt af van de markt van nu, de prijsklasse, het woningtype en de buurt.

De gemeente Westland, de afgelopen twaalf maanden

woningen verkocht waarvan wij de vraagprijs kennen
1.053
daarvan ging boven de vraagprijs weg
67%
de middelste verkoop boven de vraagprijs
3%

Een vraagprijs is een keuze van verkoper en makelaar, geen meting: hij kan bewust lager of hoger liggen. De marge is iets smaller dan bij de waarde-indicatie, want bij een verkoopprijs maakt ook het bieden het onzeker. In onze metingen valt 80% van de echte vraagprijzen binnen deze marge. Geeft u bij de waarde-indicatie de onderhoudsstaat op, dan staat daar ook de vraagprijs die daarbij past. Hoe wij dit rekenen en hoe dicht het bij echte vraagprijzen ligt, staat in de methodiek; hoeveel er per gemeente en prijsklasse overboden wordt, in ons artikel over overbieden.

Hoe ontwikkelde de waarde van Kortenaerstraat 18 zich?

Een woning van deze waarde in Zuid-Holland was in november 2016 ongeveer € 228.000 waard en is nu € 489.000: +114% in 10 jaar. Dit is de prijsontwikkeling in Zuid-Holland volgens de CBS/Kadaster-prijsindex, toegepast op onze indicatie van vandaag — niet de verkoopgeschiedenis van dit huis.

nu € 489.000
waarde-indicatie marge

Alle bedragen per jaar
MaandWaarde-indicatieMargeVerandering
januari 2017€ 232.000± 27%—
januari 2018€ 255.000± 26%+10%
januari 2019€ 281.000± 26%+10%
januari 2020€ 300.000± 25%+7%
januari 2021€ 329.000± 25%+10%
januari 2022€ 394.000± 24%+20%
januari 2023€ 400.000± 24%+2%
januari 2024€ 405.000± 23%+1%
januari 2025€ 455.000± 23%+12%
januari 2026€ 481.000± 22%+6%
juni 2026€ 489.000± 22%+2%

Bron: CBS/Kadaster Prijsindex Bestaande Koopwoningen, de reeks voor Zuid-Holland en die voor hoekwoningen, met de landelijke maandbeweging; laatste maand juni 2026, daar staat de lijn op het bedrag van vandaag. De marge groeit naar achteren met een halve procentpunt per jaar. De index beschrijft de markt in Zuid-Holland; hoe deze straat daarvan afweek, weet alleen wie er verkocht heeft. Verbouwingen en onderhoud zitten er niet in.

Wat weten we van Kortenaerstraat 18?

Postcode2684 XV
WoningtypeHoekwoning · ter plaatse vastgesteld bij de energielabelopname
Plek in de rij9e van 9 aaneengesloten woningen
Gebruiksoppervlakte101 m² · waarvan 93 m² verwarmd volgens de energielabelopname
Bouwjaar1958
Perceeloppervlakte188 m² · aandeel in een kavel van 4.514 m² die met 24 woningen wordt gedeeld
Warmte in de zomerKan flink oplopen
De energielabelopname berekende een verhoogd risico op oververhitting (TOjuli 2,6; boven 1,2 geldt als aandachtspunt). In de praktijk merkt u dat aan warme slaapkamers op zomerse dagen. Zonwering, ventilatie of koeling helpen — de indicator zegt niets over de waarde van de woning, wel over het wooncomfort.
EnergielabelC · geregistreerd bij RVO (EP-Online), opname in 2024. Wat daarna veranderde, zoals zonnepanelen of isolatie, staat er pas in na een nieuwe opname.
Inhoud van het pand352 m³ · gemeten uit laserhoogtedata
Bouwlagen2 · bovengronds, geteld uit laserhoogtedata — een kelder telt niet mee
Hoogte van het pand7,7 meter · van straatniveau tot het hoogste punt van het dak
DakvormSchuin dak
Ruimte voor zonnepanelenCirca 25 panelen
Op 66 m² bruikbaar dakvlak, gemeten uit laserhoogtedata. Het grootste dakvlak ligt op het noordoosten. Daken op het noorden zijn niet meegeteld. Schaduw van bomen of buurpanden kennen wij niet, en die kan het aantal flink drukken.

Oppervlakte, bouwjaar en adres komen uit het landelijke gebouwenregister (de BAG). Het woningtype bepalen we zelf, uit de vorm van het gebouw op de kaart. Hoe dat werkt en hoe nauwkeurig het is, staat in de methodiek.

Huizenprijzen in de gemeente Westland

Gemiddelde verkoopprijs€ 572.231
Gemiddeld per m²€ 5.094
Gemiddelde verkooptijd40 dagen
Verkocht in 12 maanden1.354 woningen
Nieuw te koop gezet1.776 woningen

Voortschrijdend over twaalf maanden tot en met september 2026. De jongste maand laten we bewust weg: een verkoop wordt pas bij de notaris geregistreerd, dus die maand mist nog ongeveer 8% van de transacties. Alle bronnen met hun peildatum staan op de bronnenlijst.

Wat ligt er in de buurt?

Treinstation12,5 km
Groot overstapstation13,1 km
Oprit snelweg of N-weg1,4 km
Supermarkt1 km
Basisschool0,6 km
Kinderdagverblijf0,6 km
Huisarts1,2 km
Apotheek1,3 km
Ziekenhuis4 km
Restaurant0,4 km
Bibliotheek1,3 km
Binnenzwembad2 km
Bioscoop12,3 km

Afstanden van het CBS, gemeten over de weg. Het is een gemiddelde voor alle inwoners van de buurt, dus niet precies vanaf deze voordeur. Let op: bij het zwembad telt alleen een overdekt bad mee, en bij de oprit ook een provinciale weg.

Welke risico's spelen bij deze woning?

FunderingVerhoogde aandacht voor de fundering
In dit postcodegebied is 100% van de panden van vóór 1970, en de ondergrond valt onder niet indeelbaar. Deze woning is van 1958 en valt daarmee in de bouwperiode waar de kaart op wijst.
OverstromingOnbeschermd overstromingsgebied
Deze woning ligt in een gebied langs het hoofdwatersysteem (de grote rivieren, het IJsselmeer of de zee) dat níét door dijken of duinen wordt beschermd — bijvoorbeeld buitendijks of in een uiterwaard. Het valt onder het stroomgebied van de Rijn. Bij hoogwater is de kans op wateroverlast hier reëler dan achter de dijk. Dit geldt voor het hele gebied; hoe diep het water bij dít adres zou komen, is niet per woning openbaar bekend. Bron: de Richtlijn Overstromingsrisico's van Rijkswaterstaat.
BestemmingWonen
Volgens het geldende bestemmingsplan heeft deze woning een woonbestemming.
LeefbaarheidRond het landelijk gemiddelde
Leefbaarometer-score 4.23 in Ter Heijde (2024), gemeten door BZK over vijf dimensies: woningvoorraad, voorzieningen, veiligheid, sociale samenhang en fysieke omgeving.
GeluidBovengemiddelde hinder van buren
  • Buren: 8,4% van de inwoners ervaart ernstige hinder (in heel Westland 4,5%)
  • Wegverkeer: slechts 3,5% van de inwoners ervaart ernstige hinder (in heel Westland 5,3%)

De funderingskaart van RVO zegt iets over het postcodegebied, niet over deze ene woning: twee huizen in dezelfde straat kunnen een heel andere fundering hebben. De kaart is van 2019. Zekerheid krijgt u alleen met een funderingsonderzoek. De leefbaarheidsscore geldt voor de hele buurt. De geluidscijfers geven aan hoeveel inwoners zeggen dat ze ernstige hinder ervaren; het is geen meting in decibel. Het is een schatting voor de hele buurt, uit een landelijke enquête (Gezondheidsmonitor 2024 van GGD, CBS en RIVM), dus niet voor deze woning.

Waar let u op bij een woning uit 1958?

Wederopbouw: snel en met schaarse materialen gebouwd, zonder isolatie, met asbest in opkomst. Dit zijn aandachtspunten die horen bij de bouwperiode 1946 – 1964 — geen vaststellingen over deze woning. Een gerenoveerde woning kan er niets meer van hebben; alleen een bouwkundige keuring geeft zekerheid.

Asbest mogelijkAsbest werd tot het verbod in 1993 breed toegepast: golfplaten, vensterbanken, kruipruimtes, kachelkanalen. Onbeschadigd en onaangeroerd is het geen direct gevaar, maar bij verbouwing of sloop gelden strenge regels en kosten.
Gebouwd zonder isolatie-eisDe eerste wettelijke isolatie-eis dateert van 1975. Woningen van vóór die tijd zijn kaal opgeleverd: enkel glas, ongeïsoleerd dak en vloer. Veel is inmiddels na-geïsoleerd, maar het energielabel verklapt hoeveel er werkelijk gebeurd is.
Loden waterleidingenTot circa 1960 werden waterleidingen van lood aangelegd. Zijn ze nooit vervangen, dan raadt de GGD af het water als drinkwater voor jonge kinderen te gebruiken. Vervanging is bij de meeste woningen allang gebeurd, maar het is een controlepunt bij aankoop.
Wisselende materiaalkwaliteitIn de naoorlogse schaarste is met wat voorhanden was gebouwd. De kwaliteit loopt daardoor per project uiteen; een bouwkundige keuring zegt hier meer dan het bouwjaar.

Welke woningen lijken op Kortenaerstraat 18?

Hoekwoningen in Ter Heijde met een vergelijkbare oppervlakte.

Kortenaerstraat 18 de woningen hieronder

Welke woningen liggen er nog meer aan de Kortenaerstraat?

17 woningen. Bekijk de hele straat.

Veelgestelde vragen over Kortenaerstraat 18

Wat is Kortenaerstraat 18 in Ter Heijde waard?

De waarde-indicatie ligt tussen € 382.000 en € 597.000: 101 m² maal € 4.844 per m² voor deze woning, afgeleid van het prijspeil in de gemeente Westland en geijkt op werkelijke verkoopprijzen. Die marge van 22% is niet gekozen maar gemeten: van de woningen zoals deze verkocht vier op de vijf binnen dit bereik. Het is een indicatie op basis van omgevingscijfers, geen taxatie van deze specifieke woning.

Welke vraagprijs past bij Kortenaerstraat 18?

Als deze woning nu te koop komt, verwachten we een vraagprijs rond € 470.000, tussen € 383.000 en € 558.000. De waarde-indicatie is € 489.000: we verwachten dat de verkoopprijs 4% boven deze vraagprijs uitkomt, omdat er voor woningen als deze in de gemeente Westland overboden wordt. Dat is gemeten op de verkopen van de afgelopen twee jaar, per prijsklasse, woningtype en buurt. Een vraagprijs blijft een keuze van verkoper en makelaar.

Hoeveel is Kortenaerstraat 18 in waarde gestegen sinds 2021?

Van ongeveer € 329.000 in januari 2021 naar € 489.000 nu: +49%, volgens de CBS/Kadaster-prijsindex van Zuid-Holland op onze indicatie van vandaag — niet de verkoopgeschiedenis van dit huis.

Hoeveel woonoppervlakte heeft Kortenaerstraat 18?

101 m² gebruiksoppervlakte volgens de Basisregistratie Adressen en Gebouwen (BAG).

Wat voor woning is Kortenaerstraat 18?

Dit is een hoekwoning. Dat is niet afgeleid maar ter plaatse vastgesteld door de energieadviseur bij de labelopname — de sterkste bron die er voor dit gegeven bestaat. Het type doet ertoe voor het bedrag: het bepaalt met welke prijscurve wij rekenen. Kleine woningen brengen per vierkante meter meer op dan grote, en hoe sterk dat verschil is, verschilt per type.

Uit welk bouwjaar is Kortenaerstraat 18?

Het bouwjaar is 1958, volgens de BAG.

Welk energielabel heeft Kortenaerstraat 18?

Energielabel C, vastgesteld bij een opname in 2024. Bron: EP-Online, het officiële labelregister van RVO. Een label geldt tien jaar; een verbouwing of verduurzaming ertussenin maakt het niet automatisch actueel.

Wat verbruikt Kortenaerstraat 18 aan energie?

Volgens de labelberekening gebruikt deze woning ongeveer 193 kWh aan fossiele energie per m² per jaar. Dat is het getal waarop de labelletter berust: hoe lager, hoe beter. De energiebehoefte is 163 kWh per m² per jaar; dat zegt iets over de isolatie van de schil, los van de installaties. Het zijn genormeerde getallen: ze rekenen met standaard bewonersgedrag en met primaire energie, niet met wat de meter aanwijst. De werkelijke rekening hangt af van gezinsgrootte, thermostaat en tarieven.

Waar komen deze cijfers vandaan?

Wij tonen uitsluitend gegevens over het gebouw, nooit over de bewoners of de eigenaar (waarom dit huis hier staat). Klopt er iets niet, of wilt u niet dat deze pagina bestaat? Laat deze pagina verwijderen — u hoeft geen reden te geven, en wij beoordelen het verzoek niet.