Naar de inhoud

Rembrandtstraat 19, St.-Annaparochie

Rembrandtstraat 19 (9076 BB St.-Annaparochie, gemeente Waadhoeke, Fryslân) is een vrijstaande woning uit 1964, met 84 m² gebruiksoppervlakte op een perceel van 236 m², in de buurt St.-Annaparochie Noordoost.

Waarde-indicatie

€ 272.000

Onze beste schatting bij gangbaar onderhoud, op basis van verkopen tot en met september 2026, omgerekend naar de prijzen van nu.

€ 223.000€ 320.000

Vier van de vijf woningen zoals deze verkopen tussen deze twee bedragen. Voor een woning als deze is de marge ± 18%.

Meegewogen: 10 vergelijkbare verkopen binnen 316 meter, tussen november 2021 en mei 2026.

Weet u hoe deze woning erbij staat?

Het bedrag hierboven gaat uit van gangbaar onderhoud: de staat waarin de meeste woningen verkopen, en dat komt vrijwel overeen met goed. Kies hieronder wat er van toepassing is, dan wordt de schatting scherper.

Onderhoudsstaat van de woning

€ 223.000

€ 192.000 tot € 254.000 · marge ± 14% in plaats van ± 18%

verwachte vraagprijs € 221.000

€ 232.000

€ 199.000 tot € 264.000 · marge ± 14% in plaats van ± 18%

verwachte vraagprijs € 230.000

€ 246.000

€ 204.000 tot € 287.000 · marge ± 17% in plaats van ± 18%

verwachte vraagprijs € 245.000

€ 272.000

€ 223.000 tot € 321.000 · marge ± 18%

verwachte vraagprijs € 265.000

€ 282.000

€ 234.000 tot € 330.000 · marge ± 17% in plaats van ± 18%

verwachte vraagprijs € 278.000

Weet u de WOZ-waarde van deze woning?

Met de WOZ-waarde van uw beschikking wordt de schatting gemiddeld ruim een kwart scherper. Wij bewaren het bedrag niet: het verandert alleen wat u nu ziet. Het grijze bedrag in het veld is een voorbeeld bij onze schatting, niet uw WOZ.

Compleet dossierWaarde-indicatie, geen taxatie
Wat is een compleet dossier?

Energielabel, woningtype en bestemmingsplan zijn bekend.

Wat we niet weten

Dit maakt de marge groter. Eerst wat er van dit adres niet geregistreerd is, daarna wat van geen enkele woning geregistreerd wordt.

  • Staat van onderhoud en afwerking binnen: dat staat in geen enkel register
  • Verbouwingen die (nog) niet in het gebouwenregister (de BAG) staan

Weet u de onderhoudsstaat? Geef hem op bij de waarde-indicatie — dan wordt de schatting scherper.

Weet u meer over deze woning? Vertel het ons.

Luchtfoto van Rembrandtstraat 19 in St.-Annaparochie en directe omgeving

Waarom dit bedrag?

We nemen de gemiddelde woning in St.-Annaparochie Noordoost als uitgangspunt en rekenen van daaruit naar deze woning toe. De kenmerken hieronder maken het verschil.

Gemiddeld in St.-Annaparochie Noordoost

€ 2.958

per m², alle woningtypen

+9% voor deze woning

Deze woning

€ 3.233

per m² × 84 m² = € 272.000

Verhoogt de prijs per m²1

  • Vrijstaande woning van 84 m²

    Een vrijstaande woning van deze maat brengt per m² meer op dan de gemiddelde woning in St.-Annaparochie Noordoost.

    sterk

Verlaagt de prijs per m²4

  • Energielabel E

    Kopers rekenen de energierekening en de verbeterkosten mee; dat drukt de prijs. Dit label is vóór 2021 vastgesteld, met een oudere rekenmethode dan de huidige (NTA 8800). Zulke labels blijken bij verkoop iets meer waard dan de letter alleen doet vermoeden.

    duidelijk
  • Een tweede meting van de woonoppervlakte wijkt af van de geregistreerde 84 m²

    Een andere meting van deze woning komt op minder woonruimte uit dan de registratie vermeldt.

    duidelijk
  • Bouwjaar 1964

    Woningen uit deze bouwperiode brengen landelijk gezien minder op dan gemiddeld.

    licht
  • Eigen perceel van 236 m²

    Weinig grond voor een woning van 84 m². Het gaat om de verhouding tussen grond en woning, niet om het aantal m² grond alleen.

    licht

Nog niet bekend

  • Staat van onderhoud en afwerking binnen

    Dat staat in geen enkel register. Het is het deel van de marge dat altijd blijft, ook als al het andere bekend is.

    Geef het op
Hoe komen we tot dit bedrag?

De pijlen en stippen hebben wij niet zelf bedacht: ze volgen uit ons rekenmodel. Een pijl laat zien of een kenmerk de prijs per m² verhoogt of verlaagt ten opzichte van de gemiddelde woning in St.-Annaparochie Noordoost. De stippen laten zien hoe sterk: licht, duidelijk of sterk.

De gemiddelde prijs bovenaan is omgerekend naar dezelfde maat als deze woning. Wij rekenen met de oppervlakte zoals die geregistreerd staat, en daarin telt ook een eventuele berging en/of garage mee. Het verschil tussen de twee prijzen komt niet alleen uit de kenmerken hierboven: we vergelijken de uitkomst ook met recente verkopen in de omgeving. Tot slot vermenigvuldigen we de prijs per m² met het aantal vierkante meters; dat geeft het bedrag. Hoe zwaar elk kenmerk precies meetelt, staat in onze methodiek.

Welke vraagprijs past bij Rembrandtstraat 19?

Verwachte vraagprijs

€ 267.000

tussen € 224.000 en € 308.000

als de woning nu te koop komt, bij gangbaar onderhoud

+2% overboden

Verwachte verkoopprijs

€ 272.000

tussen € 223.000 en € 320.000

de waarde-indicatie van deze woning

De waarde-indicatie van € 272.000 is wat de woning naar verwachting opbrengt. Een vraagprijs ligt daar meestal onder: een woning wordt iets lager in de markt gezet, en kopers bieden eroverheen. Voor een vrijstaande woning in deze prijsklasse en in St.-Annaparochie Noordoost verwachten we dat de verkoopprijs 2% boven deze vraagprijs uitkomt. Dat is gemeten op de verkopen van de afgelopen twee jaar, en hangt af van de markt van nu, de prijsklasse, het woningtype en de buurt.

De buurt St.-Annaparochie Noordoost, de afgelopen twaalf maanden

woningen verkocht waarvan wij de vraagprijs kennen
10
daarvan ging boven de vraagprijs weg
60%
de mediane verkoop boven de vraagprijs
3%

Een vraagprijs is een keuze van verkoper en makelaar, geen meting: hij kan bewust lager of hoger liggen. De marge is iets smaller dan bij de waarde-indicatie, want bij een verkoopprijs maakt ook het bieden het onzeker. In onze metingen valt 80% van de echte vraagprijzen binnen deze marge. Geeft u bij de waarde-indicatie de onderhoudsstaat op, dan staat daar ook de vraagprijs die daarbij past. Hoe wij dit rekenen en hoe dicht het bij echte vraagprijzen ligt, staat in de methodiek; hoeveel er per gemeente en prijsklasse overboden wordt, in ons artikel over overbieden.

Hoe ontwikkelde de waarde van Rembrandtstraat 19 zich?

Een woning van deze waarde in Fryslân was in november 2016 ongeveer € 135.000 waard en is nu € 272.000: +102% in 10 jaar. Dit is de prijsontwikkeling in Fryslân volgens de CBS/Kadaster-prijsindex, toegepast op onze indicatie van vandaag — niet de verkoopgeschiedenis van dit huis.

nu € 272.000
waarde-indicatie marge

Alle bedragen per jaar
MaandWaarde-indicatieMargeVerandering
januari 2017€ 136.000± 23%—
januari 2018€ 143.000± 22%+6%
januari 2019€ 153.000± 22%+7%
januari 2020€ 163.000± 21%+6%
januari 2021€ 178.000± 21%+9%
januari 2022€ 219.000± 20%+23%
januari 2023€ 226.000± 20%+3%
januari 2024€ 226.000± 19%+0%
januari 2025€ 248.000± 19%+10%
januari 2026€ 267.000± 18%+8%
juni 2026€ 272.000± 18%+2%

Bron: CBS/Kadaster Prijsindex Bestaande Koopwoningen, de reeks voor Fryslân en die voor vrijstaande woningen, aangevuld met de landelijke beweging per maand. De lijn loopt tot juni 2026 en staat daar op het bedrag van vandaag. Hoe verder terug, hoe breder de marge: een half procentpunt per jaar. De index beschrijft de markt in Fryslân; hoe deze straat daarvan afweek, weet alleen wie er verkocht heeft. Verbouwingen en onderhoud zitten er niet in.

Wat weten we van Rembrandtstraat 19?

Postcode9076 BB
WoningtypeVrijstaande woning · ter plaatse vastgesteld bij de energielabelopname
Gebruiksoppervlakte84 m²
Bouwjaar1964
Perceeloppervlakte236 m² · kadastraal vastgesteld
EnergielabelE · geregistreerd bij RVO (EP-Online), opname in 2020. Wat daarna veranderde, zoals zonnepanelen of isolatie, staat er pas in na een nieuwe opname.
Inhoud van het pand276 m³ · gemeten met laserhoogtemetingen vanuit de lucht (3DBAG)
Bouwlagen2 · bovengronds, geteld met laserhoogtemetingen (3DBAG). Een kelder telt niet mee
Hoogte van het pand6,2 meter · van straatniveau tot het hoogste punt van het dak
DakvormSchuin dak
Ruimte voor zonnepanelenCirca 24 panelen
Op 61 m² bruikbaar dakvlak, gemeten met laserhoogtemetingen vanuit de lucht (3DBAG). Het grootste dakvlak ligt op het westen. Daken op het noorden zijn niet meegeteld. Schaduw van bomen of buurpanden kennen wij niet, en die kan het aantal flink drukken.

Oppervlakte, bouwjaar en adres komen uit het landelijke gebouwenregister (de BAG). Het woningtype bepalen we zelf, uit de vorm van het gebouw op de kaart. Hoe dat werkt en hoe nauwkeurig het is, staat in de methodiek.

Huizenprijzen in St.-Annaparochie

Gemiddelde verkoopprijs€ 402.997
Gemiddeld per m²€ 3.175
Gemiddelde verkooptijd44 dagen
Verkocht in 12 maanden40 woningen
Nieuw te koop gezet49 woningen

Over de twaalf maanden tot en met september 2026. De jongste maand laten we bewust weg: een verkoop wordt pas bij de notaris geregistreerd, dus van die maand ontbreekt nog ongeveer 8% van de verkopen. Alle bronnen met hun peildatum staan op de bronnenlijst.

Wat ligt er in de buurt?

Op loopafstand, binnen een kilometer over de weg, liggen een grote supermarkt (300 meter), een basisschool (500 meter), een huisarts (400 meter), een kinderdagverblijf (500 meter) en een apotheek (400 meter). Binnen die kilometer zijn er ongeveer 3 grote supermarkten. Het dichtstbijzijnde treinstation ligt op 13,7 km, de oprit van een snelweg of hoofdweg op 700 meter.

Treinstation13,7 km
Groot overstapstation16,5 km
Oprit snelweg of N-weg0,7 km
Grote supermarkt0,3 km
Basisschool0,5 km
Kinderdagverblijf0,5 km
Huisarts0,4 km
Apotheek0,4 km
Ziekenhuis17,7 km
Restaurant0,4 km
Bibliotheek0,5 km
Binnenzwembad1,2 km
Bioscoop15,5 km

Afstanden van het CBS (2024), gemeten over de weg. Het is een gemiddelde voor de woningen in het vierkant van 100 bij 100 meter waarin dit adres ligt, dus niet precies vanaf deze voordeur. Let op: bij het zwembad telt alleen een overdekt bad mee, en bij de oprit ook een provinciale weg.

Welke risico's spelen bij deze woning?

FunderingVerhoogde aandacht voor de fundering
In dit postcodegebied is 58% van de panden van vóór 1970, en het gebied ligt in het zeekleigebied. Deze woning is van 1964 en valt daarmee in de bouwperiode waar de kaart op wijst.
OverstromingBeschermd, in een aangewezen risicogebied
Dit gebied staat op de landelijke lijst van risicogebieden voor overstromingen vanuit het hoofdwatersysteem (de grote rivieren, het IJsselmeer of de zee). Officieel heet dat een gebied met een potentieel significant overstromingsrisico. De woning ligt achter de grote dijken en duinen die het land beschermen, dus de kans op een overstroming is klein. De Nederlandse dijknormen horen tot de strengste ter wereld. Het gebied hoort bij het stroomgebied van de Rijn. Dit geldt voor alle woningen in dit gebied. Bron: de Richtlijn Overstromingsrisico's van Rijkswaterstaat.
BestemmingWonen
Volgens het geldende bestemmingsplan heeft deze woning een woonbestemming.
LeefbaarheidRond het landelijk gemiddelde
Leefbaarometer-score 4,07 in St.-Annaparochie Noordoost (2024). Het ministerie van BZK berekent die score uit vijf onderdelen: woningvoorraad, voorzieningen, veiligheid, sociale samenhang en fysieke omgeving.
GeluidBovengemiddelde hinder van buren
  • Buren: 7% van de inwoners ervaart ernstige hinder (in heel Waadhoeke 4,5%)
  • Wegverkeer: 5,1% van de inwoners ervaart ernstige hinder (in heel Waadhoeke 5,9%)

De funderingskaart van RVO zegt iets over het postcodegebied, niet over deze ene woning: twee huizen in dezelfde straat kunnen een heel andere fundering hebben. De kaart is van 2019. Zekerheid krijgt u alleen met een funderingsonderzoek. De leefbaarheidsscore geldt voor de hele buurt. De geluidscijfers geven aan hoeveel inwoners zeggen dat ze ernstige hinder ervaren; het is geen meting in decibel. Het is een schatting voor de hele buurt, uit een landelijke enquête (Gezondheidsmonitor 2024 van GGD, CBS en RIVM), dus niet voor deze woning.

Waar let u op bij een woning uit 1964?

Wederopbouw: snel gebouwd, met de materialen die er waren, zonder isolatie en steeds vaker met asbest. Hieronder staat waar u op let bij huizen uit de bouwperiode 1946 – 1964. Het gaat over de bouwperiode, niet over deze woning: een gerenoveerd huis kan er geen last meer van hebben. Zekerheid geeft alleen een bouwkundige keuring.

Asbest mogelijkAsbest werd tot het verbod in 1993 breed toegepast: golfplaten, vensterbanken, kruipruimtes, kachelkanalen. Onbeschadigd en onaangeroerd is het geen direct gevaar, maar bij verbouwing of sloop gelden strenge regels en kosten.
Gebouwd zonder isolatie-eisPas sinds 1975 moeten nieuwe woningen geïsoleerd worden. Oudere woningen zijn gebouwd met enkel glas en zonder isolatie in dak en vloer. Veel is inmiddels alsnog geïsoleerd; het energielabel laat zien hoeveel er werkelijk gebeurd is.
Loden waterleidingenTot circa 1960 werden waterleidingen van lood aangelegd. Zijn ze nooit vervangen, dan raadt de GGD af het water als drinkwater voor jonge kinderen te gebruiken. Vervanging is bij de meeste woningen allang gebeurd, maar het is iets om na te vragen bij aankoop.
Wisselende materiaalkwaliteitNa de oorlog was er weinig materiaal en werd gebouwd met wat er was. De kwaliteit verschilt daardoor per project; een bouwkundige keuring zegt hier meer dan het bouwjaar.

Welke woningen lijken op Rembrandtstraat 19?

Vrijstaande woningen in St.-Annaparochie Noordoost met een vergelijkbare oppervlakte.

Rembrandtstraat 19 de woningen hieronder

Welke woningen liggen er nog meer aan de Rembrandtstraat?

26 woningen. Bekijk de hele straat.

Veelgestelde vragen over Rembrandtstraat 19

Wat is Rembrandtstraat 19 in St.-Annaparochie waard?

De waarde-indicatie ligt tussen € 223.000 en € 320.000: 84 m² maal € 3.233 per m² voor deze woning, afgeleid van het prijspeil in St.-Annaparochie en geijkt op werkelijke verkoopprijzen. Die marge van 18% is niet gekozen maar gemeten: van de woningen zoals deze verkocht vier op de vijf binnen dit bereik. Het is een indicatie op basis van omgevingscijfers, geen taxatie van deze specifieke woning.

Welke vraagprijs past bij Rembrandtstraat 19?

Als deze woning nu te koop komt, verwachten we een vraagprijs rond € 267.000, tussen € 224.000 en € 308.000. De waarde-indicatie is € 272.000: we verwachten dat de verkoopprijs 2% boven deze vraagprijs uitkomt, omdat er voor woningen als deze in St.-Annaparochie overboden wordt. Dat is gemeten op de verkopen van de afgelopen twee jaar, per prijsklasse, woningtype en buurt. Een vraagprijs blijft een keuze van verkoper en makelaar.

Hoeveel is Rembrandtstraat 19 in waarde gestegen sinds 2021?

Van ongeveer € 178.000 in januari 2021 naar € 272.000 nu: +53%, volgens de CBS/Kadaster-prijsindex van Fryslân op onze indicatie van vandaag — niet de verkoopgeschiedenis van dit huis.

Hoeveel woonoppervlakte heeft Rembrandtstraat 19?

Volgens de Basisregistratie Adressen en Gebouwen (BAG) heeft deze woning 84 m² gebruiksoppervlakte. Dat is niet precies de woonoppervlakte: in de gebruiksoppervlakte telt bijvoorbeeld ook een inpandige berging of garage mee.

Wat voor woning is Rembrandtstraat 19?

Dit is een vrijstaande woning. Dat is niet afgeleid maar ter plaatse vastgesteld door de energieadviseur bij de labelopname — de sterkste bron die er voor dit gegeven bestaat. Het type doet ertoe voor het bedrag: het bepaalt met welke prijscurve wij rekenen. Kleine woningen brengen per vierkante meter meer op dan grote, en hoe sterk dat verschil is, verschilt per type.

Uit welk bouwjaar is Rembrandtstraat 19?

Het bouwjaar is 1964, volgens de BAG.

Welk energielabel heeft Rembrandtstraat 19?

Energielabel E, vastgesteld bij een opname in 2020. Bron: EP-Online, het officiële labelregister van RVO. Een label geldt tien jaar; een verbouwing of verduurzaming ertussenin maakt het niet automatisch actueel.

Hoe groot is het perceel van Rembrandtstraat 19?

Het kadastrale perceel is 236 m². Dat is de grond die bij deze woning hoort volgens de Kadastrale Kaart, inclusief de grond onder het huis zelf — de tuin is dus kleiner dan dit getal.

Waar komen deze cijfers vandaan?

Wij tonen uitsluitend gegevens over het gebouw, nooit over de bewoners of de eigenaar (waarom dit huis hier staat). Klopt er iets niet, of wilt u niet dat deze pagina bestaat? Laat deze pagina verwijderen — u hoeft geen reden te geven, en wij beoordelen het verzoek niet.