Naar de inhoud

Viviënstraat 64, 's-Gravenhage

Viviënstraat 64 (2582 RV 's-Gravenhage, Zuid-Holland) is een tussenwoning uit 1914, met 212 m² gebruiksoppervlakte op een perceel van 153 m², in de buurt Statenkwartier.

Waarde-indicatie

€ 1.252.000

Onze beste schatting bij gangbaar onderhoud, op basis van verkopen tot en met september 2026, omgerekend naar de prijzen van nu.

€ 927.000€ 1.578.000

Vier van de vijf woningen zoals deze verkopen tussen deze twee bedragen. Zonder geregistreerd energielabel is de marge ± 26%; met een label zou dat ± 22% zijn. De marge is hier breder, omdat nergens staat of een woning uit deze bouwperiode verbouwd is.

Meegewogen: 10 vergelijkbare verkopen binnen 66 meter, tussen augustus 2021 en september 2026.

Weet u hoe deze woning erbij staat?

Het bedrag hierboven gaat uit van gangbaar onderhoud: de staat waarin de meeste woningen verkopen, en dat komt vrijwel overeen met goed. Kies hieronder wat er van toepassing is, dan wordt de schatting scherper.

Onderhoudsstaat van de woning

€ 1.029.000

€ 823.000 tot € 1.235.000 · marge ± 20% in plaats van ± 26%

verwachte vraagprijs € 1.045.000

€ 1.068.000

€ 854.000 tot € 1.281.000 · marge ± 20% in plaats van ± 26%

verwachte vraagprijs € 1.090.000

€ 1.133.000

€ 849.000 tot € 1.416.000 · marge ± 25% in plaats van ± 26%

verwachte vraagprijs € 1.160.000

€ 1.255.000

€ 929.000 tot € 1.582.000 · marge ± 26%

verwachte vraagprijs € 1.270.000

€ 1.301.000

€ 976.000 tot € 1.627.000 · marge ± 25% in plaats van ± 26%

verwachte vraagprijs € 1.330.000

Weet u de WOZ-waarde van deze woning?

Met de WOZ-waarde van uw beschikking wordt de schatting gemiddeld ruim een kwart scherper. Wij bewaren het bedrag niet: het verandert alleen wat u nu ziet. Het grijze bedrag in het veld is een voorbeeld bij onze schatting, niet uw WOZ.

Waarde-indicatie, geen taxatie
Wat we niet weten

Dit maakt de marge groter. Eerst wat er van dit adres niet geregistreerd is, daarna wat van geen enkele woning geregistreerd wordt.

  • Geen energielabel in de laatste stand van RVO die wij hebben — meestal sinds 2008 niet verkocht of verhuurd, soms zo recent geregistreerd dat het hier nog niet staat
  • Staat van onderhoud en afwerking binnen: dat staat in geen enkel register
  • Verbouwingen die (nog) niet in het gebouwenregister (de BAG) staan

Weet u de onderhoudsstaat? Geef hem op bij de waarde-indicatie — dan wordt de schatting scherper.

Weet u meer over deze woning? Vertel het ons.

Luchtfoto van Viviënstraat 64 in 's-Gravenhage en directe omgeving

Waarom dit bedrag?

We nemen de gemiddelde woning in Statenkwartier als uitgangspunt en rekenen van daaruit naar deze woning toe. De kenmerken hieronder maken het verschil.

Gemiddeld in Statenkwartier

€ 5.559

per m², alle woningtypen

+6% voor deze woning

Deze woning

€ 5.906

per m² × 212 m² = € 1.252.000

Verhoogt de prijs per m²2

  • In het beschermde gezicht 's-Gravenhage - Statenkwartier

    Huizen in een beschermd stads- of dorpsgezicht worden doorgaans iets hoger verkocht dan vergelijkbare huizen in de buurt.

    licht
  • Bouwjaar 1914

    Woningen uit deze bouwperiode brengen landelijk gezien meer op dan gemiddeld.

    licht

Verlaagt de prijs per m²2

  • Tussenwoning van 212 m²

    Een tussenwoning van deze maat brengt per m² minder op dan de gemiddelde woning in Statenkwartier: hoe groter de woning, hoe lager de prijs per m².

    sterk
  • Eigen perceel van 153 m²

    Weinig grond voor een woning van 212 m². Het gaat om de verhouding tussen grond en woning, niet om het aantal m² grond alleen.

    duidelijk

Nog niet bekend

  • Geen energielabel geregistreerd

    Voor het bedrag rekent het model met het gemiddelde. Het gevolg zit vooral in de bandbreedte hierboven: dit is daarin de grootste post, en hij verdwijnt zodra er een label wordt geregistreerd.

  • Staat van onderhoud en afwerking binnen

    Dat staat in geen enkel register. Het is het deel van de marge dat altijd blijft, ook als al het andere bekend is.

    Geef het op
Hoe komen we tot dit bedrag?

De pijlen en stippen hebben wij niet zelf bedacht: ze volgen uit ons rekenmodel. Een pijl laat zien of een kenmerk de prijs per m² verhoogt of verlaagt ten opzichte van de gemiddelde woning in Statenkwartier. De stippen laten zien hoe sterk: licht, duidelijk of sterk.

De gemiddelde prijs bovenaan is omgerekend naar dezelfde maat als deze woning. Wij rekenen met de oppervlakte zoals die geregistreerd staat, en daarin telt ook een eventuele berging en/of garage mee. Het verschil tussen de twee prijzen komt niet alleen uit de kenmerken hierboven: we vergelijken de uitkomst ook met recente verkopen in de omgeving. Tot slot vermenigvuldigen we de prijs per m² met het aantal vierkante meters; dat geeft het bedrag. Hoe zwaar elk kenmerk precies meetelt, staat in onze methodiek.

Welke vraagprijs past bij Viviënstraat 64?

Verwachte vraagprijs

€ 1.270.000

tussen € 998.000 en € 1.540.000

als de woning nu te koop komt, bij gangbaar onderhoud

−1% eronder verkocht

Verwachte verkoopprijs

€ 1.252.000

tussen € 927.000 en € 1.578.000

de waarde-indicatie van deze woning

De waarde-indicatie van € 1.252.000 is wat de woning naar verwachting opbrengt. Meestal ligt een vraagprijs daar onder, omdat kopers eroverheen bieden. Bij deze woning verwachten we dat niet: voor een tussenwoning in deze prijsklasse wordt weinig overboden, en een woning die nu te koop komt, wordt gemiddeld iets hoger in de markt gezet dan waarvoor hij uiteindelijk verkocht wordt. We verwachten dat de verkoopprijs 1% onder de vraagprijs uitkomt. Dat is gemeten op de verkopen van de afgelopen twee jaar, en hangt af van de markt van nu, de prijsklasse, het woningtype en de buurt.

De buurt Statenkwartier, de afgelopen twaalf maanden

woningen verkocht waarvan wij de vraagprijs kennen
181
daarvan ging boven de vraagprijs weg
51%
de mediane verkoop lag op de vraagprijs
±0%

Een vraagprijs is een keuze van verkoper en makelaar, geen meting: hij kan bewust lager of hoger liggen. De marge is iets smaller dan bij de waarde-indicatie, want bij een verkoopprijs maakt ook het bieden het onzeker. In onze metingen valt 80% van de echte vraagprijzen binnen deze marge. Geeft u bij de waarde-indicatie de onderhoudsstaat op, dan staat daar ook de vraagprijs die daarbij past. Hoe wij dit rekenen en hoe dicht het bij echte vraagprijzen ligt, staat in de methodiek; hoeveel er per gemeente en prijsklasse overboden wordt, in ons artikel over overbieden.

Hoe ontwikkelde de waarde van Viviënstraat 64 zich?

Een woning van deze waarde in 's-Gravenhage was in november 2016 ongeveer € 590.000 waard en is nu € 1.252.000: +112% in 10 jaar. Dit is de prijsontwikkeling in 's-Gravenhage volgens de CBS/Kadaster-prijsindex, toegepast op onze indicatie van vandaag — niet de verkoopgeschiedenis van dit huis.

nu € 1.252.000
waarde-indicatie marge

Alle bedragen per jaar
MaandWaarde-indicatieMargeVerandering
januari 2017€ 602.000± 31%—
januari 2018€ 669.000± 30%+11%
januari 2019€ 743.000± 30%+11%
januari 2020€ 790.000± 29%+6%
januari 2021€ 863.000± 29%+9%
januari 2022€ 1.036.000± 28%+20%
januari 2023€ 1.022.000± 28%−1%
januari 2024€ 1.042.000± 27%+2%
januari 2025€ 1.169.000± 27%+12%
januari 2026€ 1.222.000± 26%+5%
september 2026€ 1.252.000± 26%+2%

Bron: CBS/Kadaster Prijsindex Bestaande Koopwoningen, de reeks voor 's-Gravenhage en die voor tussenwoningen, aangevuld met de landelijke beweging per maand. De lijn loopt tot september 2026 en staat daar op het bedrag van vandaag. Hoe verder terug, hoe breder de marge: een half procentpunt per jaar. De index beschrijft de markt in 's-Gravenhage; hoe deze straat daarvan afweek, weet alleen wie er verkocht heeft. Verbouwingen en onderhoud zitten er niet in.

Wat weten we van Viviënstraat 64?

Postcode2582 RV
WoningtypeTussenwoning
Plek in de rij23e van 53 aaneengesloten woningen
Gebruiksoppervlakte212 m²
Bouwjaar1914
Perceeloppervlakte153 m² · kadastraal vastgesteld
EnergielabelGeen label · niet geregistreerd bij RVO (EP-Online)
Inhoud van het pand931 m³ · gemeten met laserhoogtemetingen vanuit de lucht (3DBAG)
Bouwlagen3 · bovengronds, geteld met laserhoogtemetingen (3DBAG). Een kelder telt niet mee
DakvormPlat dak
Ruimte voor zonnepanelenCirca 27 tot 29 panelen
Op 99 m² bruikbaar dakvlak, gemeten met laserhoogtemetingen vanuit de lucht (3DBAG). Een schatting met marge: van dit pand kennen wij de dakvlakken nog niet per windrichting, en dat maakt voor de opbrengst veel uit.

Oppervlakte, bouwjaar en adres komen uit het landelijke gebouwenregister (de BAG). Het woningtype bepalen we zelf, uit de vorm van het gebouw op de kaart. Hoe dat werkt en hoe nauwkeurig het is, staat in de methodiek.

Huizenprijzen in 's-Gravenhage

Gemiddelde verkoopprijs€ 511.210
Gemiddeld per m²€ 5.113
Gemiddelde verkooptijd41 dagen
Verkocht in 12 maanden7.433 woningen
Nieuw te koop gezet11.300 woningen

Over de twaalf maanden tot en met september 2026. De jongste maand laten we bewust weg: een verkoop wordt pas bij de notaris geregistreerd, dus van die maand ontbreekt nog ongeveer 8% van de verkopen. Alle bronnen met hun peildatum staan op de bronnenlijst.

Wat ligt er in de buurt?

Op loopafstand, binnen een kilometer over de weg, liggen een grote supermarkt (600 meter), een basisschool (400 meter), een huisarts (500 meter), een kinderdagverblijf (400 meter) en een apotheek (500 meter). Binnen die kilometer zijn er ongeveer 4 grote supermarkten en 4 basisscholen. Het dichtstbijzijnde treinstation ligt op 4,8 km, de oprit van een snelweg of hoofdweg op 4,8 km.

Treinstation4,8 km
Groot overstapstation4,8 km
Oprit snelweg of N-weg4,8 km
Grote supermarkt0,6 km
Basisschool0,4 km
Kinderdagverblijf0,4 km
Huisarts0,5 km
Apotheek0,5 km
Ziekenhuis3,6 km
Restaurant0,3 km
Bibliotheek1,3 km
Binnenzwembad2 km
Bioscoop1,4 km

Afstanden van het CBS (2024), gemeten over de weg. Het is een gemiddelde voor de woningen in het vierkant van 100 bij 100 meter waarin dit adres ligt, dus niet precies vanaf deze voordeur. Let op: bij het zwembad telt alleen een overdekt bad mee, en bij de oprit ook een provinciale weg.

Welke risico's spelen bij deze woning?

Beschermd gezicht's-Gravenhage - Statenkwartier
Deze woning ligt in een rijksbeschermd stads- of dorpsgezicht, aangewezen in 1996. Dat geldt voor het hele gebied, ook voor woningen die zelf geen monument zijn: het beperkt vooral wat er aan het aanzicht mag veranderen.
FunderingVerhoogde aandacht voor de fundering
In dit postcodegebied is 100% van de panden van vóór 1970. Deze woning is van 1914 en valt daarmee in de bouwperiode waar de kaart op wijst.
OverstromingBeschermd, in een aangewezen risicogebied
Dit gebied staat op de landelijke lijst van risicogebieden voor overstromingen vanuit het hoofdwatersysteem (de grote rivieren, het IJsselmeer of de zee). Officieel heet dat een gebied met een potentieel significant overstromingsrisico. De woning ligt achter de grote dijken en duinen die het land beschermen, dus de kans op een overstroming is klein. De Nederlandse dijknormen horen tot de strengste ter wereld. Het gebied hoort bij het stroomgebied van de Rijn. Dit geldt voor alle woningen in dit gebied. Bron: de Richtlijn Overstromingsrisico's van Rijkswaterstaat.
BestemmingWonen - 1
Volgens het geldende bestemmingsplan heeft deze woning een woonbestemming.
LeefbaarheidBoven het landelijk gemiddelde
Leefbaarometer-score 4,56 in Statenkwartier (2024). Het ministerie van BZK berekent die score uit vijf onderdelen: woningvoorraad, voorzieningen, veiligheid, sociale samenhang en fysieke omgeving.
GeluidGeen opvallende geluidsbronnen
  • Wegverkeer: 6,2% van de inwoners ervaart ernstige hinder (in heel 's-Gravenhage 8,2%)

De funderingskaart van RVO zegt iets over het postcodegebied, niet over deze ene woning: twee huizen in dezelfde straat kunnen een heel andere fundering hebben. De kaart is van 2019. Zekerheid krijgt u alleen met een funderingsonderzoek. De leefbaarheidsscore geldt voor de hele buurt. De geluidscijfers geven aan hoeveel inwoners zeggen dat ze ernstige hinder ervaren; het is geen meting in decibel. Het is een schatting voor de hele buurt, uit een landelijke enquête (Gezondheidsmonitor 2024 van GGD, CBS en RIVM), dus niet voor deze woning.

Waar let u op bij een woning uit 1914?

Gebouwd onder de eerste Woningwet (1901), meestal nog met massieve muren en houten balken. Hieronder staat waar u op let bij huizen uit de bouwperiode 1906 – 1919. Het gaat over de bouwperiode, niet over deze woning: een gerenoveerd huis kan er geen last meer van hebben. Zekerheid geeft alleen een bouwkundige keuring.

Fundering uit de tijd vóór betonWoningen uit deze periode staan op houten palen of direct op de grond ("op staal"). Houten palen kunnen gaan rotten als het grondwater zakt. Of dat hier speelt, hangt van de bodem af: zie het funderingsrisico op deze pagina.
Massieve muren, geen spouwDe spouwmuur (twee muren met een luchtlaag ertussen) werd pas in de jaren twintig gewoon. Oudere muren zijn massief: isoleren kan dan alleen aan de binnen- of buitenkant, en dat is ingrijpender en duurder dan de spouw vullen.
Loden waterleidingenTot circa 1960 werden waterleidingen van lood aangelegd. Zijn ze nooit vervangen, dan raadt de GGD af het water als drinkwater voor jonge kinderen te gebruiken. Vervanging is bij de meeste woningen allang gebeurd, maar het is iets om na te vragen bij aankoop.
Gebouwd zonder isolatie-eisPas sinds 1975 moeten nieuwe woningen geïsoleerd worden. Oudere woningen zijn gebouwd met enkel glas en zonder isolatie in dak en vloer. Veel is inmiddels alsnog geïsoleerd; het energielabel laat zien hoeveel er werkelijk gebeurd is.

Welke woningen lijken op Viviënstraat 64?

Tussenwoningen in Statenkwartier met een vergelijkbare oppervlakte.

Viviënstraat 64 de woningen hieronder

Wij kunnen Viviënstraat 64 niet onderscheiden van één andere woning

Op alles wat wij van deze woning weten — woningtype, woonoppervlakte, bouwjaar en postcode — is zij gelijk aan één andere woning:

Ze krijgen daarom hetzelfde richtbedrag. Dat is geen afronding en geen tekortkoming van de berekening: onze bronnen kennen tussen deze woningen simpelweg geen verschil.

Waar de werkelijke waarde dan wél uit elkaar loopt, en wat wij niet kunnen zien: de staat van onderhoud, de afwerking en de keuken, of er een dakkapel of uitbouw is, op welke verdieping de woning ligt en waar hij op uitkijkt, en of er recent verbouwd is. Bij appartementen telt daarnaast de financiële staat van de VvE mee. Dat zijn precies de dingen die een taxateur ter plaatse wél ziet, en het is de reden dat een richtbedrag een vertrekpunt is en geen taxatie.

Klopt er iets niet aan de gegevens van deze woning, of weet u meer? Geef het aan ons door.

Welke woningen liggen er nog meer aan de Viviënstraat?

90 woningen. Bekijk de hele straat.

Veelgestelde vragen over Viviënstraat 64

Wat is Viviënstraat 64 in 's-Gravenhage waard?

De waarde-indicatie ligt tussen € 927.000 en € 1.578.000: 212 m² maal € 5.906 per m² voor deze woning, afgeleid van het prijspeil in 's-Gravenhage en geijkt op werkelijke verkoopprijzen. Die marge van 26% is niet gekozen maar gemeten: van de woningen zoals deze verkocht vier op de vijf binnen dit bereik. De marge is hier extra breed doordat er geen energielabel geregistreerd is; met een label zou hij 22% zijn. Het is een indicatie op basis van omgevingscijfers, geen taxatie van deze specifieke woning.

Welke vraagprijs past bij Viviënstraat 64?

Als deze woning nu te koop komt, verwachten we een vraagprijs rond € 1.270.000, tussen € 998.000 en € 1.540.000. Dat is iets meer dan de waarde-indicatie van € 1.252.000: voor woningen als deze wordt weinig overboden, en een woning die nu te koop komt, wordt gemiddeld iets hoger in de markt gezet dan waarvoor hij uiteindelijk verkocht wordt. Dat is gemeten op de verkopen van de afgelopen twee jaar, per prijsklasse, woningtype en buurt. Een vraagprijs blijft een keuze van verkoper en makelaar.

Hoeveel is Viviënstraat 64 in waarde gestegen sinds 2021?

Van ongeveer € 863.000 in januari 2021 naar € 1.252.000 nu: +45%, volgens de CBS/Kadaster-prijsindex van 's-Gravenhage op onze indicatie van vandaag — niet de verkoopgeschiedenis van dit huis.

Hoeveel woonoppervlakte heeft Viviënstraat 64?

Volgens de Basisregistratie Adressen en Gebouwen (BAG) heeft deze woning 212 m² gebruiksoppervlakte. Dat is niet precies de woonoppervlakte: in de gebruiksoppervlakte telt bijvoorbeeld ook een inpandige berging of garage mee.

Wat voor woning is Viviënstraat 64?

Dit is een tussenwoning. De BAG legt het woningtype niet vast, dus leiden wij het zelf af uit de vorm van het pand, het aantal woningen erin en het aantal panden dat eraan vastzit. Het type doet ertoe voor het bedrag: het bepaalt met welke prijscurve wij rekenen. Kleine woningen brengen per vierkante meter meer op dan grote, en hoe sterk dat verschil is, verschilt per type.

Uit welk bouwjaar is Viviënstraat 64?

Het bouwjaar is 1914, volgens de BAG.

Welk energielabel heeft Viviënstraat 64?

Voor dit adres is geen energielabel geregistreerd in EP-Online, het officiële labelregister van RVO — dat geldt voor ongeveer vier op de tien Nederlandse woningen. Bij verkoop of verhuur is een geldig label verplicht; een gecertificeerd adviseur stelt het dan ter plekke vast.

Hoe groot is het perceel van Viviënstraat 64?

Het kadastrale perceel is 153 m². Dat is de grond die bij deze woning hoort volgens de Kadastrale Kaart, inclusief de grond onder het huis zelf — de tuin is dus kleiner dan dit getal.

Waar komen deze cijfers vandaan?

Wij tonen uitsluitend gegevens over het gebouw, nooit over de bewoners of de eigenaar (waarom dit huis hier staat). Klopt er iets niet, of wilt u niet dat deze pagina bestaat? Laat deze pagina verwijderen — u hoeft geen reden te geven, en wij beoordelen het verzoek niet.