Velpsestraat 152, 's-Gravenhage
Velpsestraat 152 (2573 SV 's-Gravenhage, Zuid-Holland) is een appartement uit 1936, met 89 m² gebruiksoppervlakte, in de buurt Oostbroek-Zuid.
Waarde-indicatie
€ 332.000
Onze beste schatting bij gangbaar onderhoud, op basis van verkopen tot en met september 2026, omgerekend naar de prijzen van nu.
Vier van de vijf woningen zoals deze verkopen tussen deze twee bedragen. Zonder geregistreerd energielabel is de marge ± 24%; met een label zou dat ± 20% zijn. De marge is hier breder, omdat nergens staat of een woning uit deze bouwperiode verbouwd is.
Meegewogen: 10 vergelijkbare verkopen binnen 39 meter, tussen augustus 2021 en december 2025.
Weet u hoe deze woning erbij staat?
Het bedrag hierboven gaat uit van gangbaar onderhoud: de staat waarin de meeste woningen verkopen, en dat komt vrijwel overeen met goed. Kies hieronder wat er van toepassing is, dan wordt de schatting scherper.
Weet u de WOZ-waarde van deze woning?
Met de WOZ-waarde van uw beschikking wordt de schatting gemiddeld ruim een kwart scherper. Wij bewaren het bedrag niet: het verandert alleen wat u nu ziet. Het grijze bedrag in het veld is een voorbeeld bij onze schatting, niet uw WOZ.
Dit maakt de marge groter. Eerst wat er van dit adres niet geregistreerd is, daarna wat van geen enkele woning geregistreerd wordt.
- Geen energielabel in de laatste stand van RVO die wij hebben — meestal sinds 2008 niet verkocht of verhuurd, soms zo recent geregistreerd dat het hier nog niet staat
- Staat van onderhoud en afwerking binnen: dat staat in geen enkel register
- Verbouwingen die (nog) niet in het gebouwenregister (de BAG) staan
Weet u de onderhoudsstaat? Geef hem op bij de waarde-indicatie — dan wordt de schatting scherper.
Weet u meer over deze woning? Vertel het ons.
- Gebruiksoppervlakte89 m²
- Bouwjaar1936
- WoningtypeAppartement
- Prijs per m²€ 3.726voor deze woning
Waarom dit bedrag?
We nemen de gemiddelde woning in Oostbroek-Zuid als uitgangspunt en rekenen van daaruit naar deze woning toe. De kenmerken hieronder maken het verschil.
Gemiddeld in Oostbroek-Zuid
€ 4.372
per m², alle woningtypen
−15% voor deze woning
Deze woning
€ 3.726
per m² × 89 m² = € 332.000
Verlaagt de prijs per m²2
- Appartement van 89 m²duidelijk
Een appartement van deze maat brengt per m² minder op dan de gemiddelde woning in Oostbroek-Zuid: hoe groter de woning, hoe lager de prijs per m².
- Bouwjaar 1936duidelijk
Woningen uit deze bouwperiode brengen landelijk gezien minder op dan gemiddeld.
Nog niet bekend
- Geen energielabel geregistreerd
Voor het bedrag rekent het model met het gemiddelde. Het gevolg zit vooral in de bandbreedte hierboven: dit is daarin de grootste post, en hij verdwijnt zodra er een label wordt geregistreerd.
- Staat van onderhoud en afwerking binnenGeef het op
Dat staat in geen enkel register. Het is het deel van de marge dat altijd blijft, ook als al het andere bekend is.
Hoe komen we tot dit bedrag?
De pijlen en stippen hebben wij niet zelf bedacht: ze volgen uit ons rekenmodel. Een pijl laat zien of een kenmerk de prijs per m² verhoogt of verlaagt ten opzichte van de gemiddelde woning in Oostbroek-Zuid. De stippen laten zien hoe sterk: licht, duidelijk of sterk.
De gemiddelde prijs bovenaan is omgerekend naar dezelfde maat als deze woning. Wij rekenen met de oppervlakte zoals die geregistreerd staat, en daarin telt ook een eventuele berging en/of garage mee. Het verschil tussen de twee prijzen komt niet alleen uit de kenmerken hierboven: we vergelijken de uitkomst ook met recente verkopen in de omgeving. Tot slot vermenigvuldigen we de prijs per m² met het aantal vierkante meters; dat geeft het bedrag. Hoe zwaar elk kenmerk precies meetelt, staat in onze methodiek.
Welke vraagprijs past bij Velpsestraat 152?
Verwachte vraagprijs
€ 320.000
tussen € 258.000 en € 381.000
als de woning nu te koop komt, bij gangbaar onderhoud
+4% overboden
Verwachte verkoopprijs
€ 332.000
tussen € 252.000 en € 411.000
de waarde-indicatie van deze woning
De waarde-indicatie van € 332.000 is wat de woning naar verwachting opbrengt. Een vraagprijs ligt daar meestal onder: een woning wordt iets lager in de markt gezet, en kopers bieden eroverheen. Voor een appartement in deze prijsklasse en in Oostbroek-Zuid verwachten we dat de verkoopprijs 4% boven deze vraagprijs uitkomt. Dat is gemeten op de verkopen van de afgelopen twee jaar, en hangt af van de markt van nu, de prijsklasse, het woningtype en de buurt.
De buurt Oostbroek-Zuid, de afgelopen twaalf maanden
- woningen verkocht waarvan wij de vraagprijs kennen
- 140
- daarvan ging boven de vraagprijs weg
- 79%
- de mediane verkoop boven de vraagprijs
- 5%
Een vraagprijs is een keuze van verkoper en makelaar, geen meting: hij kan bewust lager of hoger liggen. De marge is iets smaller dan bij de waarde-indicatie, want bij een verkoopprijs maakt ook het bieden het onzeker. In onze metingen valt 80% van de echte vraagprijzen binnen deze marge. Geeft u bij de waarde-indicatie de onderhoudsstaat op, dan staat daar ook de vraagprijs die daarbij past. Hoe wij dit rekenen en hoe dicht het bij echte vraagprijzen ligt, staat in de methodiek; hoeveel er per gemeente en prijsklasse overboden wordt, in ons artikel over overbieden.
Hoe ontwikkelde de waarde van Velpsestraat 152 zich?
Een woning van deze waarde in 's-Gravenhage was in november 2016 ongeveer € 159.000 waard en is nu € 332.000: +109% in 10 jaar. Dit is de prijsontwikkeling in 's-Gravenhage volgens de CBS/Kadaster-prijsindex, toegepast op onze indicatie van vandaag — niet de verkoopgeschiedenis van dit huis.
Alle bedragen per jaar
| Maand | Waarde-indicatie | Marge | Verandering |
|---|---|---|---|
| januari 2017 | € 163.000 | ± 29% | — |
| januari 2018 | € 187.000 | ± 28% | +15% |
| januari 2019 | € 214.000 | ± 28% | +15% |
| januari 2020 | € 229.000 | ± 27% | +7% |
| januari 2021 | € 245.000 | ± 27% | +7% |
| januari 2022 | € 289.000 | ± 26% | +18% |
| januari 2023 | € 279.000 | ± 26% | −3% |
| januari 2024 | € 286.000 | ± 25% | +2% |
| januari 2025 | € 315.000 | ± 25% | +10% |
| januari 2026 | € 324.000 | ± 24% | +3% |
| juni 2026 | € 332.000 | ± 24% | +2% |
Bron: CBS/Kadaster Prijsindex Bestaande Koopwoningen, de reeks voor 's-Gravenhage en die voor appartementen, aangevuld met de landelijke beweging per maand. De lijn loopt tot juni 2026 en staat daar op het bedrag van vandaag. Hoe verder terug, hoe breder de marge: een half procentpunt per jaar. De index beschrijft de markt in 's-Gravenhage; hoe deze straat daarvan afweek, weet alleen wie er verkocht heeft. Verbouwingen en onderhoud zitten er niet in.
Wat weten we van Velpsestraat 152?
| Postcode | 2573 SV |
|---|---|
| Woningtype | Appartement |
| Gebruiksoppervlakte | 89 m² |
| Bouwjaar | 1936 |
| Energielabel | Geen label · niet geregistreerd bij RVO (EP-Online) |
| Inhoud van het pand | 1.810 m³ · gemeten met laserhoogtemetingen vanuit de lucht (3DBAG) — dit is het hele gebouw, niet deze woning |
| Bouwlagen | 3 · bovengronds, geteld met laserhoogtemetingen (3DBAG). Een kelder telt niet mee |
| Dakvorm | Plat dak |
Oppervlakte, bouwjaar en adres komen uit het landelijke gebouwenregister (de BAG). Het woningtype bepalen we zelf, uit de vorm van het gebouw op de kaart. Hoe dat werkt en hoe nauwkeurig het is, staat in de methodiek.
Huizenprijzen in 's-Gravenhage
| Gemiddelde verkoopprijs | € 511.210 |
|---|---|
| Gemiddeld per m² | € 5.113 |
| Gemiddelde verkooptijd | 41 dagen |
| Verkocht in 12 maanden | 7.433 woningen |
| Nieuw te koop gezet | 11.300 woningen |
Over de twaalf maanden tot en met september 2026. De jongste maand laten we bewust weg: een verkoop wordt pas bij de notaris geregistreerd, dus van die maand ontbreekt nog ongeveer 8% van de verkopen. Alle bronnen met hun peildatum staan op de bronnenlijst.
Wat ligt er in de buurt?
Op loopafstand, binnen een kilometer over de weg, liggen een grote supermarkt (500 meter), een basisschool (200 meter), een huisarts (600 meter), een kinderdagverblijf (200 meter) en een apotheek (800 meter). Binnen die kilometer zijn er ongeveer 6 grote supermarkten en 4 basisscholen. Het dichtstbijzijnde treinstation ligt op 2,9 km, de oprit van een snelweg of hoofdweg op 4,8 km.
| Treinstation | 2,9 km |
|---|---|
| Groot overstapstation | 3,3 km |
| Oprit snelweg of N-weg | 4,8 km |
| Grote supermarkt | 0,5 km |
| Basisschool | 0,2 km |
| Kinderdagverblijf | 0,2 km |
| Huisarts | 0,6 km |
| Apotheek | 0,8 km |
| Ziekenhuis | 2,1 km |
| Restaurant | 0,3 km |
| Bibliotheek | 1,3 km |
| Binnenzwembad | 1,8 km |
| Bioscoop | 2,7 km |
Afstanden van het CBS (2024), gemeten over de weg. Het is een gemiddelde voor de woningen in het vierkant van 100 bij 100 meter waarin dit adres ligt, dus niet precies vanaf deze voordeur. Let op: bij het zwembad telt alleen een overdekt bad mee, en bij de oprit ook een provinciale weg.
Welke risico's spelen bij deze woning?
| Fundering | Verhoogde aandacht voor de fundering In dit postcodegebied is 100% van de panden van vóór 1970. Deze woning is van 1936 en valt daarmee in de bouwperiode waar de kaart op wijst. |
|---|---|
| Overstroming | Beschermd, in een aangewezen risicogebied Dit gebied staat op de landelijke lijst van risicogebieden voor overstromingen vanuit het hoofdwatersysteem (de grote rivieren, het IJsselmeer of de zee). Officieel heet dat een gebied met een potentieel significant overstromingsrisico. De woning ligt achter de grote dijken en duinen die het land beschermen, dus de kans op een overstroming is klein. De Nederlandse dijknormen horen tot de strengste ter wereld. Het gebied hoort bij het stroomgebied van de Rijn. Dit geldt voor alle woningen in dit gebied. Bron: de Richtlijn Overstromingsrisico's van Rijkswaterstaat. |
| Bestemming | Wonen Volgens het geldende bestemmingsplan heeft deze woning een woonbestemming. |
| Leefbaarheid | Onder het landelijk gemiddelde Leefbaarometer-score 3,81 in Oostbroek-Zuid (2024). Het ministerie van BZK berekent die score uit vijf onderdelen: woningvoorraad, voorzieningen, veiligheid, sociale samenhang en fysieke omgeving. |
| Geluid | Geen opvallende geluidsbronnen
|
De funderingskaart van RVO zegt iets over het postcodegebied, niet over deze ene woning: twee huizen in dezelfde straat kunnen een heel andere fundering hebben. De kaart is van 2019. Zekerheid krijgt u alleen met een funderingsonderzoek. De leefbaarheidsscore geldt voor de hele buurt. De geluidscijfers geven aan hoeveel inwoners zeggen dat ze ernstige hinder ervaren; het is geen meting in decibel. Het is een schatting voor de hele buurt, uit een landelijke enquête (Gezondheidsmonitor 2024 van GGD, CBS en RIVM), dus niet voor deze woning.
Waar let u op bij een woning uit 1936?
In deze tijd kwam de spouwmuur op. Kozijnen zijn van staal of hout, vloeren meestal van hout. Hieronder staat waar u op let bij huizen uit de bouwperiode 1920 – 1945. Het gaat over de bouwperiode, niet over deze woning: een gerenoveerd huis kan er geen last meer van hebben. Zekerheid geeft alleen een bouwkundige keuring.
| Loden waterleidingen | Tot circa 1960 werden waterleidingen van lood aangelegd. Zijn ze nooit vervangen, dan raadt de GGD af het water als drinkwater voor jonge kinderen te gebruiken. Vervanging is bij de meeste woningen allang gebeurd, maar het is iets om na te vragen bij aankoop. |
|---|---|
| Gebouwd zonder isolatie-eis | Pas sinds 1975 moeten nieuwe woningen geïsoleerd worden. Oudere woningen zijn gebouwd met enkel glas en zonder isolatie in dak en vloer. Veel is inmiddels alsnog geïsoleerd; het energielabel laat zien hoeveel er werkelijk gebeurd is. |
| Houten vloeren boven een kruipruimte | Een houten vloer op de begane grond kan last krijgen van vocht en zwam uit de kruipruimte. Ruikt het muf of veert de vloer, laat hem dan nakijken. |
| Stalen kozijnen laten kou door | Stalen kozijnen uit deze tijd laten kou door en geven condens. Mooi, maar een zwakke plek voor de energierekening als ze er nog origineel in zitten. |
Welke woningen lijken op Velpsestraat 152?
Appartementen in Oostbroek-Zuid met een vergelijkbare oppervlakte.
- Nunspeetlaan 444Geen label
- Nunspeetlaan 394Geen label
- Velpsestraat 65Geen label
- Terletstraat 46Geen label
- Nunspeetlaan 448F
- Nunspeetlaan 472E
Welke woningen liggen er nog meer aan de Velpsestraat?
262 woningen. Bekijk de hele straat.
- Velpsestraat 1
- Velpsestraat 2
- Velpsestraat 2A
- Velpsestraat 2B
- Velpsestraat 3
- Velpsestraat 3A
- Velpsestraat 4
- Velpsestraat 5
- Velpsestraat 6
- Velpsestraat 7
- Velpsestraat 7A
- Velpsestraat 8
Veelgestelde vragen over Velpsestraat 152
Wat is Velpsestraat 152 in 's-Gravenhage waard?
De waarde-indicatie ligt tussen € 252.000 en € 411.000: 89 m² maal € 3.726 per m² voor deze woning, afgeleid van het prijspeil in 's-Gravenhage en geijkt op werkelijke verkoopprijzen. Die marge van 24% is niet gekozen maar gemeten: van de woningen zoals deze verkocht vier op de vijf binnen dit bereik. De marge is hier extra breed doordat er geen energielabel geregistreerd is; met een label zou hij 20% zijn. Het is een indicatie op basis van omgevingscijfers, geen taxatie van deze specifieke woning.
Welke vraagprijs past bij Velpsestraat 152?
Als deze woning nu te koop komt, verwachten we een vraagprijs rond € 320.000, tussen € 258.000 en € 381.000. De waarde-indicatie is € 332.000: we verwachten dat de verkoopprijs 4% boven deze vraagprijs uitkomt, omdat er voor woningen als deze in 's-Gravenhage overboden wordt. Dat is gemeten op de verkopen van de afgelopen twee jaar, per prijsklasse, woningtype en buurt. Een vraagprijs blijft een keuze van verkoper en makelaar.
Hoeveel is Velpsestraat 152 in waarde gestegen sinds 2021?
Van ongeveer € 245.000 in januari 2021 naar € 332.000 nu: +35%, volgens de CBS/Kadaster-prijsindex van 's-Gravenhage op onze indicatie van vandaag — niet de verkoopgeschiedenis van dit huis.
Hoeveel woonoppervlakte heeft Velpsestraat 152?
Volgens de Basisregistratie Adressen en Gebouwen (BAG) heeft deze woning 89 m² gebruiksoppervlakte. Dat is niet precies de woonoppervlakte: in de gebruiksoppervlakte telt bijvoorbeeld ook een inpandige berging of garage mee.
Wat voor woning is Velpsestraat 152?
Dit is een appartement. De BAG legt het woningtype niet vast, dus leiden wij het zelf af uit de vorm van het pand, het aantal woningen erin en het aantal panden dat eraan vastzit. Het type doet ertoe voor het bedrag: het bepaalt met welke prijscurve wij rekenen. Kleine woningen brengen per vierkante meter meer op dan grote, en hoe sterk dat verschil is, verschilt per type.
Uit welk bouwjaar is Velpsestraat 152?
Het bouwjaar is 1936, volgens de BAG.
Welk energielabel heeft Velpsestraat 152?
Voor dit adres is geen energielabel geregistreerd in EP-Online, het officiële labelregister van RVO — dat geldt voor ongeveer vier op de tien Nederlandse woningen. Bij verkoop of verhuur is een geldig label verplicht; een gecertificeerd adviseur stelt het dan ter plekke vast.
Is er funderingsrisico bij Velpsestraat 152?
De funderingskaart van RVO geeft voor dit postcodegebied een verhoogd risico, en met bouwjaar 1936 valt deze woning in de bouwperiode waar de kaart op wijst. Dat is een gebiedsuitspraak, geen diagnose: alleen funderingsonderzoek geeft zekerheid.
Waar komen deze cijfers vandaan?
- Wat doet funderingsschade met de waarde van mijn huis?
- Wat betekent funderingsrisicoklasse A tot E?
- Wat is mijn appartement waard?
- Wat doet het bouwjaar met de waarde van een huis?
Wij tonen uitsluitend gegevens over het gebouw, nooit over de bewoners of de eigenaar (waarom dit huis hier staat). Klopt er iets niet, of wilt u niet dat deze pagina bestaat? Laat deze pagina verwijderen — u hoeft geen reden te geven, en wij beoordelen het verzoek niet.