Lichtenbergweg 291, 's-Gravenhage
Lichtenbergweg 291 (2532 AC 's-Gravenhage, Zuid-Holland) is een appartement uit 2025, met 81 m² gebruiksoppervlakte, in de buurt Moerwijk-Zuid.
Waarde-indicatie
€ 427.000
Onze beste schatting bij gangbaar onderhoud, op basis van verkopen tot en met september 2026, omgerekend naar de prijzen van nu.
Vier van de vijf woningen zoals deze verkopen tussen deze twee bedragen. Voor een woning als deze is de marge ± 14%.
Meegewogen: 10 vergelijkbare verkopen binnen 258 meter, tussen april 2021 en oktober 2025.
Weet u hoe deze woning erbij staat?
Het bedrag hierboven gaat uit van gangbaar onderhoud: de staat waarin de meeste woningen verkopen, en dat komt vrijwel overeen met goed. Kies hieronder wat er van toepassing is, dan wordt de schatting scherper.
Weet u de WOZ-waarde van deze woning?
Met de WOZ-waarde van uw beschikking wordt de schatting gemiddeld ruim een kwart scherper. Wij bewaren het bedrag niet: het verandert alleen wat u nu ziet. Het grijze bedrag in het veld is een voorbeeld bij onze schatting, niet uw WOZ.
Wat is een compleet dossier?
Energielabel, woningtype en bestemmingsplan zijn bekend.
Dit maakt de marge groter. Eerst wat er van dit adres niet geregistreerd is, daarna wat van geen enkele woning geregistreerd wordt.
- Staat van onderhoud en afwerking binnen: dat staat in geen enkel register
- Verbouwingen die (nog) niet in het gebouwenregister (de BAG) staan
Weet u de onderhoudsstaat? Geef hem op bij de waarde-indicatie — dan wordt de schatting scherper.
Weet u meer over deze woning? Vertel het ons.
- Gebruiksoppervlakte81 m²
- Bouwjaar2025
- WoningtypeAppartement
- Prijs per m²€ 5.273voor deze woning
Waarom dit bedrag?
We nemen de gemiddelde woning in Moerwijk-Zuid als uitgangspunt en rekenen van daaruit naar deze woning toe. De kenmerken hieronder maken het verschil.
Gemiddeld in Moerwijk-Zuid
€ 4.584
per m², alle woningtypen
+15% voor deze woning
Deze woning
€ 5.273
per m² × 81 m² = € 427.000
Verhoogt de prijs per m²4
- Bouwjaar 2025sterk
Woningen uit deze bouwperiode brengen landelijk gezien meer op dan gemiddeld.
- Energielabel A+++duidelijk
Een zuinig label telt mee in wat kopers bieden — de energierekening ligt lager.
- Gemeten woonoppervlakte 82 m², geregistreerd 81 m²licht
De energieadviseur mat in de woning meer verwarmde woonruimte dan er geregistreerd staat.
- Ligging in het gebouw: tussenliggende woonlaaglicht
Deze verdieping brengt landelijk gezien meer op dan de andere verdiepingen in een gebouw.
Verlaagt de prijs per m²1
- Appartement van 81 m²licht
Een appartement van deze maat brengt per m² minder op dan de gemiddelde woning in Moerwijk-Zuid: hoe groter de woning, hoe lager de prijs per m².
Nog niet bekend
- Staat van onderhoud en afwerking binnenGeef het op
Dat staat in geen enkel register. Het is het deel van de marge dat altijd blijft, ook als al het andere bekend is.
Hoe komen we tot dit bedrag?
De pijlen en stippen hebben wij niet zelf bedacht: ze volgen uit ons rekenmodel. Een pijl laat zien of een kenmerk de prijs per m² verhoogt of verlaagt ten opzichte van de gemiddelde woning in Moerwijk-Zuid. De stippen laten zien hoe sterk: licht, duidelijk of sterk.
De gemiddelde prijs bovenaan is omgerekend naar dezelfde maat als deze woning. Wij rekenen met de oppervlakte zoals die geregistreerd staat, en daarin telt ook een eventuele berging en/of garage mee. Het verschil tussen de twee prijzen komt niet alleen uit de kenmerken hierboven: we vergelijken de uitkomst ook met recente verkopen in de omgeving. Tot slot vermenigvuldigen we de prijs per m² met het aantal vierkante meters; dat geeft het bedrag. Hoe zwaar elk kenmerk precies meetelt, staat in onze methodiek.
Welke vraagprijs past bij Lichtenbergweg 291?
Verwachte vraagprijs
€ 429.000
tussen € 380.000 en € 477.000
als de woning nu te koop komt, bij gangbaar onderhoud
≈ rond de vraagprijs
Verwachte verkoopprijs
€ 427.000
tussen € 367.000 en € 487.000
de waarde-indicatie van deze woning
De waarde-indicatie van € 427.000 is wat de woning naar verwachting opbrengt. Meestal ligt een vraagprijs daar onder, omdat kopers eroverheen bieden. Bij deze woning verwachten we dat niet: voor een appartement in deze prijsklasse wordt weinig overboden, en een woning die nu te koop komt, wordt gemiddeld iets hoger in de markt gezet dan waarvoor hij uiteindelijk verkocht wordt. We verwachten dat de verkoopprijs rond de vraagprijs uitkomt. Dat is gemeten op de verkopen van de afgelopen twee jaar, en hangt af van de markt van nu, de prijsklasse, het woningtype en de buurt.
De buurt Moerwijk-Zuid, de afgelopen twaalf maanden
- woningen verkocht waarvan wij de vraagprijs kennen
- 11
- daarvan ging boven de vraagprijs weg
- 55%
- de mediane verkoop boven de vraagprijs
- 2%
Deze woning komt lager uit dan die mediane verkoop, omdat een nieuwe woning meestal voor de vraagprijs wordt verkocht, zonder overbieden.
Een vraagprijs is een keuze van verkoper en makelaar, geen meting: hij kan bewust lager of hoger liggen. De marge is iets smaller dan bij de waarde-indicatie, want bij een verkoopprijs maakt ook het bieden het onzeker. In onze metingen valt 80% van de echte vraagprijzen binnen deze marge. Geeft u bij de waarde-indicatie de onderhoudsstaat op, dan staat daar ook de vraagprijs die daarbij past. Hoe wij dit rekenen en hoe dicht het bij echte vraagprijzen ligt, staat in de methodiek; hoeveel er per gemeente en prijsklasse overboden wordt, in ons artikel over overbieden.
Hoe ontwikkelde de waarde van Lichtenbergweg 291 zich?
Een woning van deze waarde in 's-Gravenhage was in november 2016 ongeveer € 203.000 waard en is nu € 427.000: +110% in 10 jaar. Dit is de prijsontwikkeling in 's-Gravenhage volgens de CBS/Kadaster-prijsindex, toegepast op onze indicatie van vandaag — niet de verkoopgeschiedenis van dit huis.
Alle bedragen per jaar
| Maand | Waarde-indicatie | Marge | Verandering |
|---|---|---|---|
| januari 2017 | € 208.000 | ± 19% | — |
| januari 2018 | € 239.000 | ± 18% | +15% |
| januari 2019 | € 274.000 | ± 18% | +15% |
| januari 2020 | € 294.000 | ± 17% | +7% |
| januari 2021 | € 314.000 | ± 17% | +7% |
| januari 2022 | € 370.000 | ± 16% | +18% |
| januari 2023 | € 358.000 | ± 16% | −3% |
| januari 2024 | € 366.000 | ± 15% | +2% |
| januari 2025 | € 403.000 | ± 15% | +10% |
| januari 2026 | € 415.000 | ± 14% | +3% |
| september 2026 | € 427.000 | ± 14% | +3% |
Bron: CBS/Kadaster Prijsindex Bestaande Koopwoningen, de reeks voor 's-Gravenhage en die voor appartementen, aangevuld met de landelijke beweging per maand. De lijn loopt tot september 2026 en staat daar op het bedrag van vandaag. Hoe verder terug, hoe breder de marge: een half procentpunt per jaar. De index beschrijft de markt in 's-Gravenhage; hoe deze straat daarvan afweek, weet alleen wie er verkocht heeft. Verbouwingen en onderhoud zitten er niet in.
Wat weten we van Lichtenbergweg 291?
| Postcode | 2532 AC |
|---|---|
| Woningtype | Appartement · ter plaatse vastgesteld bij de energielabelopname |
| Gebruiksoppervlakte | 81 m² |
| Bouwjaar | 2025 |
| Ligging in het gebouw | Tussenliggende woonlaag, op de hoek van het gebouw · ter plaatse vastgesteld bij de energielabelopname |
| Warmte in de zomer | Kan flink oplopen De energielabelopname berekende een verhoogd risico op oververhitting (TOjuli 2,8; boven 1,2 geldt als aandachtspunt). In de praktijk merkt u dat aan warme slaapkamers op zomerse dagen. Zonwering, ventilatie of koeling helpen — de indicator zegt niets over de waarde van de woning, wel over het wooncomfort. |
| Energielabel | A+++ · geregistreerd bij RVO (EP-Online), opname in 2025. Wat daarna veranderde, zoals zonnepanelen of isolatie, staat er pas in na een nieuwe opname. |
| Gebruik | Gemengd pand Deze woning is zelf uitsluitend woonruimte, maar het pand bevat ook een ruimte met een andere functie. Dat werkt beide kanten op: voorzieningen onder handbereik, maar ook meer loop, laden en lossen, of geluid op andere tijden dan bij buren. |
Oppervlakte, bouwjaar en adres komen uit het landelijke gebouwenregister (de BAG). Het woningtype bepalen we zelf, uit de vorm van het gebouw op de kaart. Hoe dat werkt en hoe nauwkeurig het is, staat in de methodiek.
Huizenprijzen in 's-Gravenhage
| Gemiddelde verkoopprijs | € 511.210 |
|---|---|
| Gemiddeld per m² | € 5.113 |
| Gemiddelde verkooptijd | 41 dagen |
| Verkocht in 12 maanden | 7.433 woningen |
| Nieuw te koop gezet | 11.300 woningen |
Over de twaalf maanden tot en met september 2026. De jongste maand laten we bewust weg: een verkoop wordt pas bij de notaris geregistreerd, dus van die maand ontbreekt nog ongeveer 8% van de verkopen. Alle bronnen met hun peildatum staan op de bronnenlijst.
Wat ligt er in de buurt?
Op loopafstand, binnen een kilometer over de weg, liggen een grote supermarkt (1,0 km), een basisschool (600 meter) en een kinderdagverblijf (500 meter). Het dichtstbijzijnde treinstation ligt op 2,9 km, de oprit van een snelweg of hoofdweg op 3,3 km.
| Treinstation | 2,9 km |
|---|---|
| Groot overstapstation | 4,4 km |
| Oprit snelweg of N-weg | 3,3 km |
| Grote supermarkt | 1 km |
| Basisschool | 0,6 km |
| Kinderdagverblijf | 0,5 km |
| Huisarts | 1,1 km |
| Apotheek | 1,2 km |
| Ziekenhuis | 3,6 km |
| Restaurant | 0,6 km |
| Bibliotheek | 1,4 km |
| Binnenzwembad | 1,1 km |
| Bioscoop | 3,3 km |
Afstanden van het CBS (2024), gemeten over de weg. Het is een gemiddelde voor de woningen in het vierkant van 100 bij 100 meter waarin dit adres ligt, dus niet precies vanaf deze voordeur. Let op: bij het zwembad telt alleen een overdekt bad mee, en bij de oprit ook een provinciale weg.
Welke risico's spelen bij deze woning?
| Fundering | Verhoogde aandacht voor de fundering In dit postcodegebied is 100% van de panden van vóór 1970. Deze woning is van 2025 en valt buiten die periode, dus funderingsproblemen zijn hier onwaarschijnlijk. |
|---|---|
| Overstroming | Beschermd, in een aangewezen risicogebied Dit gebied staat op de landelijke lijst van risicogebieden voor overstromingen vanuit het hoofdwatersysteem (de grote rivieren, het IJsselmeer of de zee). Officieel heet dat een gebied met een potentieel significant overstromingsrisico. De woning ligt achter de grote dijken en duinen die het land beschermen, dus de kans op een overstroming is klein. De Nederlandse dijknormen horen tot de strengste ter wereld. Het gebied hoort bij het stroomgebied van de Rijn. Dit geldt voor alle woningen in dit gebied. Bron: de Richtlijn Overstromingsrisico's van Rijkswaterstaat. |
| Bestemming | Wonen - 1 Volgens het geldende bestemmingsplan heeft deze woning een woonbestemming. |
| Leefbaarheid | Onder het landelijk gemiddelde Leefbaarometer-score 3,92 in Moerwijk-Zuid (2024). Het ministerie van BZK berekent die score uit vijf onderdelen: woningvoorraad, voorzieningen, veiligheid, sociale samenhang en fysieke omgeving. |
| Geluid | Bovengemiddelde hinder van buren
|
De funderingskaart van RVO zegt iets over het postcodegebied, niet over deze ene woning: twee huizen in dezelfde straat kunnen een heel andere fundering hebben. De kaart is van 2019. Zekerheid krijgt u alleen met een funderingsonderzoek. De leefbaarheidsscore geldt voor de hele buurt. De geluidscijfers geven aan hoeveel inwoners zeggen dat ze ernstige hinder ervaren; het is geen meting in decibel. Het is een schatting voor de hele buurt, uit een landelijke enquête (Gezondheidsmonitor 2024 van GGD, CBS en RIVM), dus niet voor deze woning.
Waar let u op bij een woning uit 2025?
Gebouwd onder strengere energie-eisen. Nieuwbouw van na half 2018 heeft bijna altijd geen gasaansluiting meer. Hieronder staat waar u op let bij huizen uit de bouwperiode vanaf 2012. Het gaat over de bouwperiode, niet over deze woning: een gerenoveerd huis kan er geen last meer van hebben. Zekerheid geeft alleen een bouwkundige keuring.
| Weinig periodetypische gebreken | Deze bouwperiode kent geen bekende gebreken zoals asbest of betonrot. Let eerder op de afwerking en op kleine gebreken bij de oplevering dan op de constructie. |
|---|---|
| Goed geïsoleerd, dus goed ventileren | Zeer goed geïsoleerde woningen laten weinig lucht door. Wie het ventilatiesysteem niet goed gebruikt, kan last krijgen van vocht of bedompte lucht. |
Welke woningen lijken op Lichtenbergweg 291?
Appartementen in Moerwijk-Zuid met een vergelijkbare oppervlakte.
- Lichtenbergweg 311A+++
- Lichtenbergweg 271A+++
- Lichtenbergweg 251A+++
- Loevesteinlaan 1043Geen label
- Loevesteinlaan 1021Geen label
- Loevesteinlaan 1065Geen label
Wij kunnen Lichtenbergweg 291 niet onderscheiden van één andere woning
Op alles wat wij van deze woning weten — woningtype, woonoppervlakte, bouwjaar, energielabel en postcode — is zij gelijk aan één andere woning:
Ze krijgen daarom hetzelfde richtbedrag. Dat is geen afronding en geen tekortkoming van de berekening: onze bronnen kennen tussen deze woningen simpelweg geen verschil.
Waar de werkelijke waarde dan wél uit elkaar loopt, en wat wij niet kunnen zien: de staat van onderhoud, de afwerking en de keuken, of er een dakkapel of uitbouw is, op welke verdieping de woning ligt en waar hij op uitkijkt, en of er recent verbouwd is. Bij appartementen telt daarnaast de financiële staat van de VvE mee. Dat zijn precies de dingen die een taxateur ter plaatse wél ziet, en het is de reden dat een richtbedrag een vertrekpunt is en geen taxatie.
Klopt er iets niet aan de gegevens van deze woning, of weet u meer? Geef het aan ons door.
Welke woningen liggen er nog meer aan de Lichtenbergweg?
191 woningen. Bekijk de hele straat.
- Lichtenbergweg 1
- Lichtenbergweg 3
- Lichtenbergweg 5
- Lichtenbergweg 7
- Lichtenbergweg 9
- Lichtenbergweg 11
- Lichtenbergweg 13
- Lichtenbergweg 15
- Lichtenbergweg 17
- Lichtenbergweg 19
- Lichtenbergweg 21
- Lichtenbergweg 23
Veelgestelde vragen over Lichtenbergweg 291
Wat is Lichtenbergweg 291 in 's-Gravenhage waard?
De waarde-indicatie ligt tussen € 367.000 en € 487.000: 81 m² maal € 5.273 per m² voor deze woning, afgeleid van het prijspeil in 's-Gravenhage en geijkt op werkelijke verkoopprijzen. Die marge van 14% is niet gekozen maar gemeten: van de woningen zoals deze verkocht vier op de vijf binnen dit bereik. Het is een indicatie op basis van omgevingscijfers, geen taxatie van deze specifieke woning.
Welke vraagprijs past bij Lichtenbergweg 291?
Als deze woning nu te koop komt, verwachten we een vraagprijs rond € 429.000, tussen € 380.000 en € 477.000. Dat is ongeveer de waarde-indicatie van € 427.000: woningen als deze worden in 's-Gravenhage rond de vraagprijs verkocht. Dat is gemeten op de verkopen van de afgelopen twee jaar, per prijsklasse, woningtype en buurt. Een vraagprijs blijft een keuze van verkoper en makelaar.
Hoeveel is Lichtenbergweg 291 in waarde gestegen sinds 2021?
Van ongeveer € 314.000 in januari 2021 naar € 427.000 nu: +36%, volgens de CBS/Kadaster-prijsindex van 's-Gravenhage op onze indicatie van vandaag — niet de verkoopgeschiedenis van dit huis.
Hoeveel woonoppervlakte heeft Lichtenbergweg 291?
Volgens de Basisregistratie Adressen en Gebouwen (BAG) heeft deze woning 81 m² gebruiksoppervlakte. Dat is niet precies de woonoppervlakte: in de gebruiksoppervlakte telt bijvoorbeeld ook een inpandige berging of garage mee.
Wat voor woning is Lichtenbergweg 291?
Dit is een appartement. Dat is niet afgeleid maar ter plaatse vastgesteld door de energieadviseur bij de labelopname — de sterkste bron die er voor dit gegeven bestaat. Het type doet ertoe voor het bedrag: het bepaalt met welke prijscurve wij rekenen. Kleine woningen brengen per vierkante meter meer op dan grote, en hoe sterk dat verschil is, verschilt per type.
Uit welk bouwjaar is Lichtenbergweg 291?
Het bouwjaar is 2025, volgens de BAG.
Welk energielabel heeft Lichtenbergweg 291?
Energielabel A+++, vastgesteld bij een opname in 2025. Bron: EP-Online, het officiële labelregister van RVO. Een label geldt tien jaar; een verbouwing of verduurzaming ertussenin maakt het niet automatisch actueel.
Wat verbruikt Lichtenbergweg 291 aan energie?
Volgens de labelberekening gebruikt deze woning ongeveer 39 kWh aan fossiele energie per m² per jaar. Dat is het getal waarop de labelletter berust: hoe lager, hoe beter. De energiebehoefte is 57 kWh per m² per jaar; dat zegt iets over de isolatie van de schil, los van de installaties. Het zijn genormeerde getallen: ze rekenen met standaard bewonersgedrag en met primaire energie, niet met wat de meter aanwijst. De werkelijke rekening hangt af van gezinsgrootte, thermostaat en tarieven.
Waar komen deze cijfers vandaan?
- Wat doet funderingsschade met de waarde van mijn huis?
- Wat betekent funderingsrisicoklasse A tot E?
- Wat is mijn appartement waard?
- Wat doet het bouwjaar met de waarde van een huis?
Wij tonen uitsluitend gegevens over het gebouw, nooit over de bewoners of de eigenaar (waarom dit huis hier staat). Klopt er iets niet, of wilt u niet dat deze pagina bestaat? Laat deze pagina verwijderen — u hoeft geen reden te geven, en wij beoordelen het verzoek niet.