Adriën Moonenweg 3, 's-Gravenhage
Een twee-onder-een-kapwoning uit 1960, met 322 m² gebruiksoppervlakte, in de buurt Duttendel.
Waarde-indicatie
€ 1.547.000
Onze beste schatting bij gangbaar onderhoud, op basis van verkopen tot en met september 2026, omgerekend naar de prijzen van nu.
Vier van de vijf woningen zoals deze verkopen tussen deze twee bedragen. Voor een woning als deze is de marge ± 18%. De marge is hier breder, omdat nergens staat of een woning uit deze bouwperiode met dit energielabel verbouwd is.
Meegewogen: 10 vergelijkbare verkopen binnen 147 meter, tussen maart 2021 en mei 2025.
Weet u hoe deze woning erbij staat?
Het bedrag hierboven gaat uit van gangbaar onderhoud: de staat waarin de meeste woningen verkopen, en dat komt vrijwel overeen met goed. Kies hieronder wat er van toepassing is, dan wordt de schatting scherper.
Wat is een compleet dossier?
Energielabel, woningtype en bestemmingsplan zijn bekend.
Dit maakt de marge groter. Eerst wat er van dit adres niet geregistreerd is, daarna wat van geen enkele woning geregistreerd wordt.
- Staat van onderhoud en afwerking binnen: dat staat in geen enkel register
- Verbouwingen: die worden nergens bijgehouden
Weet u de onderhoudsstaat? Geef hem op bij de waarde-indicatie — dan wordt de schatting scherper.
Weet u meer over deze woning? Vertel het ons.
- Gebruiksoppervlakte322 m²
- Bouwjaar1960
- WoningtypeTwee-onder-een-kapwoning
- Prijs per m²€ 4.805voor deze woning
Waarom dit bedrag?
We nemen de gemiddelde woning in Duttendel als uitgangspunt en rekenen van daaruit naar deze woning toe. De kenmerken hieronder maken het verschil.
Gemiddeld in Duttendel
€ 4.802
per m², alle woningtypen
≈ voor deze woning
Deze woning
€ 4.805
per m² × 322 m² = € 1.547.000
Verlaagt de prijs per m²4
- Twee-onder-een-kapwoning van 322 m²sterk
Een twee-onder-een-kapwoning van deze maat brengt per m² minder op dan de gemiddelde woning in Duttendel: hoe groter de woning, hoe lager de prijs per m².
- Eigen perceel van 476 m²duidelijk
Weinig grond voor een woning van 322 m². Het gaat om de verhouding tussen grond en woning, niet om het aantal m² grond alleen.
- Energielabel Fduidelijk
Kopers rekenen de energierekening en de verbeterkosten mee; dat drukt de prijs. Dit label is vóór 2021 op afstand vastgesteld; zulke labels blijken bij verkoop iets meer waard dan de letter alleen doet vermoeden.
- Bouwjaar 1960licht
Woningen uit deze bouwperiode brengen landelijk gezien minder op dan gemiddeld.
Nog niet bekend
- Staat van onderhoud en afwerking binnenGeef het op
Dat staat in geen enkel register. Het is het deel van de marge dat altijd blijft, ook als al het andere bekend is.
Hoe komen we tot dit bedrag?
De pijlen en stippen hebben wij niet zelf bedacht: ze volgen uit ons rekenmodel. Een pijl laat zien of een kenmerk de prijs per m² verhoogt of verlaagt ten opzichte van de gemiddelde woning in Duttendel. De stippen laten zien hoe sterk: licht, duidelijk of sterk.
De gemiddelde prijs bovenaan is omgerekend naar dezelfde maat als deze woning. Wij rekenen met de oppervlakte zoals die geregistreerd staat, en daarin telt ook een eventuele berging en/of garage mee. Het verschil tussen de twee prijzen komt niet alleen uit de kenmerken hierboven: we vergelijken de uitkomst ook met recente verkopen in de omgeving. Tot slot vermenigvuldigen we de prijs per m² met het aantal vierkante meters; dat geeft het bedrag. Hoe zwaar elk kenmerk precies meetelt, staat in onze methodiek.
Welke vraagprijs past bij Adriën Moonenweg 3?
Verwachte vraagprijs
€ 1.630.000
tussen € 1.400.000 en € 1.855.000
als de woning nu te koop komt, bij gangbaar onderhoud
−5% eronder verkocht
Verwachte verkoopprijs
€ 1.547.000
tussen € 1.269.000 en € 1.826.000
de waarde-indicatie van deze woning
De waarde-indicatie van € 1.547.000 is wat de woning naar verwachting opbrengt. Meestal ligt een vraagprijs daar onder, omdat kopers eroverheen bieden. Bij deze woning verwachten we dat niet: voor een twee-onder-een-kapwoning in deze prijsklasse wordt weinig overboden, en een woning die nu te koop komt, wordt gemiddeld iets hoger in de markt gezet dan waarvoor hij uiteindelijk verkocht wordt. We verwachten dat de verkoopprijs 5% onder de vraagprijs uitkomt. Dat is gemeten op de verkopen van de afgelopen twee jaar, en hangt af van de markt van nu, de prijsklasse, het woningtype en de buurt.
De buurt Duttendel, de afgelopen twaalf maanden
- woningen verkocht waarvan wij de vraagprijs kennen
- 27
- daarvan ging boven de vraagprijs weg
- 41%
- de middelste verkoop lag op de vraagprijs
- ±0%
Deze woning komt lager uit dan die middelste verkoop, omdat in deze prijsklasse minder overboden wordt.
Een vraagprijs is een keuze van verkoper en makelaar, geen meting: hij kan bewust lager of hoger liggen. De marge is iets smaller dan bij de waarde-indicatie, want bij een verkoopprijs maakt ook het bieden het onzeker. In onze metingen valt 80% van de echte vraagprijzen binnen deze marge. Geeft u bij de waarde-indicatie de onderhoudsstaat op, dan staat daar ook de vraagprijs die daarbij past. Hoe wij dit rekenen en hoe dicht het bij echte vraagprijzen ligt, staat in de methodiek; hoeveel er per gemeente en prijsklasse overboden wordt, in ons artikel over overbieden.
Hoe ontwikkelde de waarde van Adriën Moonenweg 3 zich?
Een woning van deze waarde in 's-Gravenhage was in november 2016 ongeveer € 767.000 waard en is nu € 1.547.000: +102% in 10 jaar. Dit is de prijsontwikkeling in 's-Gravenhage volgens de CBS/Kadaster-prijsindex, toegepast op onze indicatie van vandaag — niet de verkoopgeschiedenis van dit huis.
Alle bedragen per jaar
| Maand | Waarde-indicatie | Marge | Verandering |
|---|---|---|---|
| januari 2017 | € 782.000 | ± 23% | — |
| januari 2018 | € 862.000 | ± 22% | +10% |
| januari 2019 | € 945.000 | ± 22% | +10% |
| januari 2020 | € 1.000.000 | ± 21% | +6% |
| januari 2021 | € 1.090.000 | ± 21% | +9% |
| januari 2022 | € 1.308.000 | ± 20% | +20% |
| januari 2023 | € 1.294.000 | ± 20% | −1% |
| januari 2024 | € 1.295.000 | ± 19% | +0% |
| januari 2025 | € 1.430.000 | ± 19% | +10% |
| januari 2026 | € 1.510.000 | ± 18% | +6% |
| juni 2026 | € 1.547.000 | ± 18% | +2% |
Bron: CBS/Kadaster Prijsindex Bestaande Koopwoningen, de reeks voor 's-Gravenhage en die voor twee-onder-een-kapwoningen, met de landelijke maandbeweging; laatste maand juni 2026, daar staat de lijn op het bedrag van vandaag. De marge groeit naar achteren met een halve procentpunt per jaar. De index beschrijft de markt in 's-Gravenhage; hoe deze straat daarvan afweek, weet alleen wie er verkocht heeft. Verbouwingen en onderhoud zitten er niet in.
Wat weten we van Adriën Moonenweg 3?
| Postcode | 2597 KM |
|---|---|
| Woningtype | Twee-onder-een-kapwoning · ter plaatse vastgesteld bij de energielabelopname |
| Plek in de rij | 1e van 2 aaneengesloten woningen |
| Gebruiksoppervlakte | 322 m² |
| Bouwjaar | 1960 |
| Perceeloppervlakte | 476 m² · kadastraal vastgesteld |
| Energielabel | F · geregistreerd bij RVO (EP-Online), opname in 2019. Wat daarna veranderde, zoals zonnepanelen of isolatie, staat er pas in na een nieuwe opname. |
| Inhoud van het pand | 1.158 m³ · gemeten uit laserhoogtedata |
| Bouwlagen | 3 · bovengronds, geteld uit laserhoogtedata — een kelder telt niet mee |
| Hoogte van het pand | 11,8 meter · van straatniveau tot het hoogste punt van het dak |
| Dakvorm | Schuin dak |
| Ruimte voor zonnepanelen | Circa 33 panelen Op 93 m² bruikbaar dakvlak, gemeten uit laserhoogtedata. Het grootste dakvlak ligt op het noordoosten. Daken op het noorden zijn niet meegeteld. Schaduw van bomen of buurpanden kennen wij niet, en die kan het aantal flink drukken. |
Oppervlakte, bouwjaar en adres komen uit het landelijke gebouwenregister (de BAG). Het woningtype bepalen we zelf, uit de vorm van het gebouw op de kaart. Hoe dat werkt en hoe nauwkeurig het is, staat in de methodiek.
Huizenprijzen in 's-Gravenhage
| Gemiddelde verkoopprijs | € 511.210 |
|---|---|
| Gemiddeld per m² | € 5.113 |
| Gemiddelde verkooptijd | 41 dagen |
| Verkocht in 12 maanden | 7.433 woningen |
| Nieuw te koop gezet | 11.300 woningen |
Voortschrijdend over twaalf maanden tot en met september 2026. De jongste maand laten we bewust weg: een verkoop wordt pas bij de notaris geregistreerd, dus die maand mist nog ongeveer 8% van de transacties. Alle bronnen met hun peildatum staan op de bronnenlijst.
Wat ligt er in de buurt?
| Treinstation | 4 km |
|---|---|
| Groot overstapstation | 4 km |
| Oprit snelweg of N-weg | 2,2 km |
| Supermarkt | 1,4 km |
| Basisschool | 0,5 km |
| Kinderdagverblijf | 0,5 km |
| Huisarts | 1,3 km |
| Apotheek | 1,2 km |
| Ziekenhuis | 1,7 km |
| Restaurant | 1,1 km |
| Bibliotheek | 2,6 km |
| Binnenzwembad | 2,2 km |
| Bioscoop | 1,9 km |
Afstanden van het CBS, gemeten over de weg. Het is een gemiddelde voor alle inwoners van de buurt, dus niet precies vanaf deze voordeur. Let op: bij het zwembad telt alleen een overdekt bad mee, en bij de oprit ook een provinciale weg.
Welke risico's spelen bij deze woning?
| Fundering | Verhoogde aandacht voor de fundering In dit postcodegebied is 94% van de panden van vóór 1970, en de ondergrond valt onder niet indeelbaar. Deze woning is van 1960 en valt daarmee in de bouwperiode waar de kaart op wijst. |
|---|---|
| Overstroming | Beschermd, in een aangewezen risicogebied Nederland heeft dit gebied aangewezen als gebied met een potentieel significant overstromingsrisico langs het hoofdwatersysteem (de grote rivieren, het IJsselmeer of de zee). De woning ligt achter de grote dijken en duinen die het land beschermen, dus de kans op een overstroming is klein — de Nederlandse dijknormen horen tot de strengste ter wereld. Het valt onder het stroomgebied van de Rijn. Dit geldt voor alle woningen in dit gebied. Bron: de Richtlijn Overstromingsrisico's van Rijkswaterstaat. |
| Leefbaarheid | Boven het landelijk gemiddelde Leefbaarometer-score 4.52 in Duttendel (2024), gemeten door BZK over vijf dimensies: woningvoorraad, voorzieningen, veiligheid, sociale samenhang en fysieke omgeving. |
| Geluid | Geen opvallende geluidsbronnen
|
De funderingskaart van RVO zegt iets over het postcodegebied, niet over deze ene woning: twee huizen in dezelfde straat kunnen een heel andere fundering hebben. De kaart is van 2019. Zekerheid krijgt u alleen met een funderingsonderzoek. De leefbaarheidsscore geldt voor de hele buurt. De geluidscijfers geven aan hoeveel inwoners zeggen dat ze ernstige hinder ervaren; het is geen meting in decibel. Het is een schatting voor de hele buurt, uit een landelijke enquête (Gezondheidsmonitor 2024 van GGD, CBS en RIVM), dus niet voor deze woning.
Waar let u op bij een woning uit 1960?
Wederopbouw: snel en met schaarse materialen gebouwd, zonder isolatie, met asbest in opkomst. Dit zijn aandachtspunten die horen bij de bouwperiode 1946 – 1964 — geen vaststellingen over deze woning. Een gerenoveerde woning kan er niets meer van hebben; alleen een bouwkundige keuring geeft zekerheid.
| Asbest mogelijk | Asbest werd tot het verbod in 1993 breed toegepast: golfplaten, vensterbanken, kruipruimtes, kachelkanalen. Onbeschadigd en onaangeroerd is het geen direct gevaar, maar bij verbouwing of sloop gelden strenge regels en kosten. |
|---|---|
| Gebouwd zonder isolatie-eis | De eerste wettelijke isolatie-eis dateert van 1975. Woningen van vóór die tijd zijn kaal opgeleverd: enkel glas, ongeïsoleerd dak en vloer. Veel is inmiddels na-geïsoleerd, maar het energielabel verklapt hoeveel er werkelijk gebeurd is. |
| Loden waterleidingen | Tot circa 1960 werden waterleidingen van lood aangelegd. Zijn ze nooit vervangen, dan raadt de GGD af het water als drinkwater voor jonge kinderen te gebruiken. Vervanging is bij de meeste woningen allang gebeurd, maar het is een controlepunt bij aankoop. |
| Wisselende materiaalkwaliteit | In de naoorlogse schaarste is met wat voorhanden was gebouwd. De kwaliteit loopt daardoor per project uiteen; een bouwkundige keuring zegt hier meer dan het bouwjaar. |
Welke woningen lijken op Adriën Moonenweg 3?
Twee-onder-een-kapwoningen in Duttendel met een vergelijkbare oppervlakte.
- Adriën Moonenweg 11D
- Abbenbroekweg 12Geen label
- Tapijtweg 7G
- Tapijtweg 3Geen label
- Adriën Moonenweg 5Geen label
- Jean François van Royenweg 10Geen label
Welke woningen liggen er nog meer aan de Adriën Moonenweg?
26 woningen. Bekijk de hele straat.
- Adriën Moonenweg 3
- Adriën Moonenweg 4
- Adriën Moonenweg 5
- Adriën Moonenweg 6
- Adriën Moonenweg 7
- Adriën Moonenweg 8
- Adriën Moonenweg 9
- Adriën Moonenweg 10
- Adriën Moonenweg 11
- Adriën Moonenweg 12
- Adriën Moonenweg 13
- Adriën Moonenweg 14
Veelgestelde vragen over Adriën Moonenweg 3
Wat is Adriën Moonenweg 3 in 's-Gravenhage waard?
De waarde-indicatie ligt tussen € 1.269.000 en € 1.826.000: 322 m² maal € 4.805 per m² voor deze woning, afgeleid van het prijspeil in 's-Gravenhage en geijkt op werkelijke verkoopprijzen. Die marge van 18% is niet gekozen maar gemeten: van de woningen zoals deze verkocht vier op de vijf binnen dit bereik. Het is een indicatie op basis van omgevingscijfers, geen taxatie van deze specifieke woning.
Welke vraagprijs past bij Adriën Moonenweg 3?
Als deze woning nu te koop komt, verwachten we een vraagprijs rond € 1.630.000, tussen € 1.400.000 en € 1.855.000. Dat is iets meer dan de waarde-indicatie van € 1.547.000: voor woningen als deze wordt weinig overboden, en een woning die nu te koop komt, wordt gemiddeld iets hoger in de markt gezet dan waarvoor hij uiteindelijk verkocht wordt. Dat is gemeten op de verkopen van de afgelopen twee jaar, per prijsklasse, woningtype en buurt. Een vraagprijs blijft een keuze van verkoper en makelaar.
Hoeveel is Adriën Moonenweg 3 in waarde gestegen sinds 2021?
Van ongeveer € 1.090.000 in januari 2021 naar € 1.547.000 nu: +42%, volgens de CBS/Kadaster-prijsindex van 's-Gravenhage op onze indicatie van vandaag — niet de verkoopgeschiedenis van dit huis.
Hoeveel woonoppervlakte heeft Adriën Moonenweg 3?
322 m² gebruiksoppervlakte volgens de Basisregistratie Adressen en Gebouwen (BAG).
Wat voor woning is Adriën Moonenweg 3?
Dit is een twee-onder-een-kapwoning. Dat is niet afgeleid maar ter plaatse vastgesteld door de energieadviseur bij de labelopname — de sterkste bron die er voor dit gegeven bestaat. Het type doet ertoe voor het bedrag: het bepaalt met welke prijscurve wij rekenen. Kleine woningen brengen per vierkante meter meer op dan grote, en hoe sterk dat verschil is, verschilt per type.
Uit welk bouwjaar is Adriën Moonenweg 3?
Het bouwjaar is 1960, volgens de BAG.
Welk energielabel heeft Adriën Moonenweg 3?
Energielabel F, vastgesteld bij een opname in 2019. Bron: EP-Online, het officiële labelregister van RVO. Een label geldt tien jaar; een verbouwing of verduurzaming ertussenin maakt het niet automatisch actueel.
Hoe groot is het perceel van Adriën Moonenweg 3?
Het kadastrale perceel is 476 m². Dat is de grond die bij deze woning hoort volgens de Kadastrale Kaart, inclusief de grond onder het huis zelf — de tuin is dus kleiner dan dit getal.
Waar komen deze cijfers vandaan?
- Wat doet funderingsschade met de waarde van mijn huis?
- Wat betekent funderingsrisicoklasse A tot E?
- Wat is mijn huis waard?
- Hoe betrouwbaar is een online woningwaarde-check?
Wij tonen uitsluitend gegevens over het gebouw, nooit over de bewoners of de eigenaar (waarom dit huis hier staat). Klopt er iets niet, of wilt u niet dat deze pagina bestaat? Laat deze pagina verwijderen — u hoeft geen reden te geven, en wij beoordelen het verzoek niet.