Naar de inhoud

Meander 80, Noordwijkerhout

Een appartement uit 2009, met 100 m² gebruiksoppervlakte, in de buurt Mossenest Noord.

Waarde-indicatie

€ 585.000

Onze beste schatting bij gangbaar onderhoud, op basis van verkopen tot en met september 2026, omgerekend naar de prijzen van nu.

€ 503.000€ 666.000

Vier van de vijf woningen zoals deze verkopen tussen deze twee bedragen. Voor een woning als deze is de marge ± 14%.

Meegewogen: 10 vergelijkbare verkopen binnen 46 meter, tussen april 2022 en maart 2026.

Weet u hoe deze woning erbij staat?

Het bedrag hierboven gaat uit van gangbaar onderhoud: de staat waarin de meeste woningen verkopen, en dat komt vrijwel overeen met goed. Kies hieronder wat er van toepassing is, dan wordt de schatting scherper.

Onderhoudsstaat van de woning

€ 481.000

€ 428.000 tot € 533.000 · marge ± 11% in plaats van ± 14%

verwachte vraagprijs € 476.000

€ 499.000

€ 444.000 tot € 553.000 · marge ± 11% in plaats van ± 14%

verwachte vraagprijs € 495.000

€ 529.000

€ 460.000 tot € 598.000 · marge ± 13% in plaats van ± 14%

verwachte vraagprijs € 526.000

€ 586.000

€ 504.000 tot € 668.000 · marge ± 14%

verwachte vraagprijs € 573.000

€ 608.000

€ 529.000 tot € 687.000 · marge ± 13% in plaats van ± 14%

verwachte vraagprijs € 600.000

Weet u de WOZ-waarde van deze woning?

Met de WOZ-waarde van uw beschikking wordt de schatting gemiddeld ruim een kwart scherper. Wij bewaren het bedrag niet: het verandert alleen wat u nu ziet. Het grijze bedrag in het veld is een voorbeeld bij onze schatting, niet uw WOZ.

Compleet dossierWaarde-indicatie, geen taxatie
Wat is een compleet dossier?

Energielabel, woningtype en bestemmingsplan zijn bekend.

Wat we niet weten

Dit maakt de marge groter. Eerst wat er van dit adres niet geregistreerd is, daarna wat van geen enkele woning geregistreerd wordt.

  • Staat van onderhoud en afwerking binnen: dat staat in geen enkel register
  • Verbouwingen: die worden nergens bijgehouden

Weet u de onderhoudsstaat? Geef hem op bij de waarde-indicatie — dan wordt de schatting scherper.

Weet u meer over deze woning? Vertel het ons.

Luchtfoto van Meander 80 in Noordwijkerhout en directe omgeving

Waarom dit bedrag?

We nemen de gemiddelde woning in Mossenest Noord als uitgangspunt en rekenen van daaruit naar deze woning toe. De kenmerken hieronder maken het verschil.

Gemiddeld in Mossenest Noord

€ 5.158

per m², alle woningtypen

+13% voor deze woning

Deze woning

€ 5.846

per m² × 100 m² = € 585.000

Verhoogt de prijs per m²3

  • Ligging in het gebouw: dak en begane grond ineen

    Deze verdieping brengt landelijk gezien meer op dan de andere verdiepingen in een gebouw.

    duidelijk
  • Bouwjaar 2009

    Woningen uit deze bouwperiode brengen landelijk gezien meer op dan gemiddeld.

    duidelijk
  • Energielabel A

    Een zuinig label telt mee in wat kopers bieden — de energierekening ligt lager. Dit label is vóór 2021 op afstand vastgesteld; zulke labels blijken bij verkoop iets meer waard dan de letter alleen doet vermoeden.

    duidelijk

Verlaagt de prijs per m²1

  • Appartement van 100 m²

    Een appartement van deze maat brengt per m² minder op dan de gemiddelde woning in Mossenest Noord: hoe groter de woning, hoe lager de prijs per m².

    duidelijk

Nog niet bekend

  • Staat van onderhoud en afwerking binnen

    Dat staat in geen enkel register. Het is het deel van de marge dat altijd blijft, ook als al het andere bekend is.

    Geef het op
Hoe komen we tot dit bedrag?

De pijlen en stippen hebben wij niet zelf bedacht: ze volgen uit ons rekenmodel. Een pijl laat zien of een kenmerk de prijs per m² verhoogt of verlaagt ten opzichte van de gemiddelde woning in Mossenest Noord. De stippen laten zien hoe sterk: licht, duidelijk of sterk.

De gemiddelde prijs bovenaan is omgerekend naar dezelfde maat als deze woning. Wij rekenen met de oppervlakte zoals die geregistreerd staat, en daarin telt ook een eventuele berging en/of garage mee. Het verschil tussen de twee prijzen komt niet alleen uit de kenmerken hierboven: we vergelijken de uitkomst ook met recente verkopen in de omgeving. Tot slot vermenigvuldigen we de prijs per m² met het aantal vierkante meters; dat geeft het bedrag. Hoe zwaar elk kenmerk precies meetelt, staat in onze methodiek.

Welke vraagprijs past bij Meander 80?

Verwachte vraagprijs

€ 574.000

tussen € 509.000 en € 638.000

als de woning nu te koop komt, bij gangbaar onderhoud

+2% overboden

Verwachte verkoopprijs

€ 585.000

tussen € 503.000 en € 666.000

de waarde-indicatie van deze woning

De waarde-indicatie van € 585.000 is wat de woning naar verwachting opbrengt. Een vraagprijs ligt daar meestal onder: een woning wordt iets lager in de markt gezet, en kopers bieden eroverheen. Voor een appartement in deze prijsklasse en in Mossenest Noord verwachten we dat de verkoopprijs 2% boven deze vraagprijs uitkomt. Dat is gemeten op de verkopen van de afgelopen twee jaar, en hangt af van de markt van nu, de prijsklasse, het woningtype en de buurt.

De buurt Mossenest Noord, de afgelopen twaalf maanden

woningen verkocht waarvan wij de vraagprijs kennen
12
daarvan ging boven de vraagprijs weg
50%
de middelste verkoop lag op de vraagprijs
±0%

Een vraagprijs is een keuze van verkoper en makelaar, geen meting: hij kan bewust lager of hoger liggen. De marge is iets smaller dan bij de waarde-indicatie, want bij een verkoopprijs maakt ook het bieden het onzeker. In onze metingen valt 80% van de echte vraagprijzen binnen deze marge. Geeft u bij de waarde-indicatie de onderhoudsstaat op, dan staat daar ook de vraagprijs die daarbij past. Hoe wij dit rekenen en hoe dicht het bij echte vraagprijzen ligt, staat in de methodiek; hoeveel er per gemeente en prijsklasse overboden wordt, in ons artikel over overbieden.

Hoe ontwikkelde de waarde van Meander 80 zich?

Een woning van deze waarde in Zuid-Holland was in november 2016 ongeveer € 273.000 waard en is nu € 585.000: +114% in 10 jaar. Dit is de prijsontwikkeling in Zuid-Holland volgens de CBS/Kadaster-prijsindex, toegepast op onze indicatie van vandaag — niet de verkoopgeschiedenis van dit huis.

nu € 585.000
waarde-indicatie marge

Alle bedragen per jaar
MaandWaarde-indicatieMargeVerandering
januari 2017€ 279.000± 19%—
januari 2018€ 316.000± 18%+13%
januari 2019€ 360.000± 18%+14%
januari 2020€ 387.000± 17%+7%
januari 2021€ 416.000± 17%+8%
januari 2022€ 491.000± 16%+18%
januari 2023€ 487.000± 16%−1%
januari 2024€ 499.000± 15%+3%
januari 2025€ 551.000± 15%+10%
januari 2026€ 574.000± 14%+4%
juni 2026€ 585.000± 14%+2%

Bron: CBS/Kadaster Prijsindex Bestaande Koopwoningen, de reeks voor Zuid-Holland en die voor appartementen, met de landelijke maandbeweging; laatste maand juni 2026, daar staat de lijn op het bedrag van vandaag. De marge groeit naar achteren met een halve procentpunt per jaar. De index beschrijft de markt in Zuid-Holland; hoe deze straat daarvan afweek, weet alleen wie er verkocht heeft. Verbouwingen en onderhoud zitten er niet in.

Wat weten we van Meander 80?

Postcode2211 LW
WoningtypeAppartement · ter plaatse vastgesteld bij de energielabelopname
Gebruiksoppervlakte100 m²
Bouwjaar2009
Ligging in het gebouwDak en begane grond ineen (gebouw van één woonlaag) · ter plaatse vastgesteld bij de energielabelopname
EnergielabelA · geregistreerd bij RVO (EP-Online), opname in 2019. Wat daarna veranderde, zoals zonnepanelen of isolatie, staat er pas in na een nieuwe opname.
GebruikGemengd pand
Deze woning is zelf uitsluitend woonruimte, maar het pand bevat ook een overige ruimte. Dat werkt beide kanten op: voorzieningen onder handbereik, maar ook meer loop, laden en lossen, of geluid op andere tijden dan bij buren.
Inhoud van het pand40.714 m³ · gemeten uit laserhoogtedata — dit is het hele gebouw, niet deze woning
Hoogte van het pand17,6 meter · van straatniveau tot het hoogste punt van het dak
DakvormDeels plat, deels schuin dak

Oppervlakte, bouwjaar en adres komen uit het landelijke gebouwenregister (de BAG). Het woningtype bepalen we zelf, uit de vorm van het gebouw op de kaart. Hoe dat werkt en hoe nauwkeurig het is, staat in de methodiek.

Huizenprijzen in Noordwijkerhout

Gemiddelde verkoopprijs€ 644.375
Gemiddeld per m²€ 5.368
Gemiddelde verkooptijd52 dagen
Verkocht in 12 maanden212 woningen
Nieuw te koop gezet254 woningen

Voortschrijdend over twaalf maanden tot en met september 2026. De jongste maand laten we bewust weg: een verkoop wordt pas bij de notaris geregistreerd, dus die maand mist nog ongeveer 8% van de transacties. Alle bronnen met hun peildatum staan op de bronnenlijst.

Wat ligt er in de buurt?

Treinstation6,4 km
Groot overstapstation13,9 km
Oprit snelweg of N-weg1 km
Supermarkt0,9 km
Basisschool1,2 km
Kinderdagverblijf1 km
Huisarts0,7 km
Apotheek0,7 km
Ziekenhuis5,8 km
Restaurant0,9 km
Bibliotheek1,2 km
Binnenzwembad6,5 km
Bioscoop7,6 km

Afstanden van het CBS, gemeten over de weg. Het is een gemiddelde voor alle inwoners van de buurt, dus niet precies vanaf deze voordeur. Let op: bij het zwembad telt alleen een overdekt bad mee, en bij de oprit ook een provinciale weg.

Welke risico's spelen bij deze woning?

FunderingGeen aandachtsgebied
In dit postcodegebied is 33% van de panden van vóór 1970, en de ondergrond valt onder duinen. Deze woning is van 2009 en valt buiten die periode, dus funderingsproblemen zijn hier onwaarschijnlijk.
OverstromingBeschermd, in een aangewezen risicogebied
Nederland heeft dit gebied aangewezen als gebied met een potentieel significant overstromingsrisico langs het hoofdwatersysteem (de grote rivieren, het IJsselmeer of de zee). De woning ligt achter de grote dijken en duinen die het land beschermen, dus de kans op een overstroming is klein — de Nederlandse dijknormen horen tot de strengste ter wereld. Het valt onder het stroomgebied van de Rijn. Dit geldt voor alle woningen in dit gebied. Bron: de Richtlijn Overstromingsrisico's van Rijkswaterstaat.
BestemmingWonen
Volgens het geldende bestemmingsplan heeft deze woning een woonbestemming.
LeefbaarheidRond het landelijk gemiddelde
Leefbaarometer-score 4.14 in Mossenest Noord (2024), gemeten door BZK over vijf dimensies: woningvoorraad, voorzieningen, veiligheid, sociale samenhang en fysieke omgeving.
GeluidGeen opvallende geluidsbronnen
  • Wegverkeer: 7,1% van de inwoners ervaart ernstige hinder (in heel Noordwijk 5,9%)

De funderingskaart van RVO zegt iets over het postcodegebied, niet over deze ene woning: twee huizen in dezelfde straat kunnen een heel andere fundering hebben. De kaart is van 2019. Zekerheid krijgt u alleen met een funderingsonderzoek. De leefbaarheidsscore geldt voor de hele buurt. De geluidscijfers geven aan hoeveel inwoners zeggen dat ze ernstige hinder ervaren; het is geen meting in decibel. Het is een schatting voor de hele buurt, uit een landelijke enquête (Gezondheidsmonitor 2024 van GGD, CBS en RIVM), dus niet voor deze woning.

Waar let u op bij een woning uit 2009?

Gebouwd onder het Bouwbesluit van 1992, na het asbestverbod van 1993 vrijwel asbestvrij, met een degelijke basisisolatie. Dit zijn aandachtspunten die horen bij de bouwperiode 1992 – 2011 — geen vaststellingen over deze woning. Een gerenoveerde woning kan er niets meer van hebben; alleen een bouwkundige keuring geeft zekerheid.

Isolatie goed, maar niet naar huidige maatstafDubbel glas en spouw-, dak- en vloerisolatie zijn standaard, maar de eisen lagen lager dan nu. Naar HR++-glas of extra dakisolatie is vaak nog winst te halen.
Eerste generatie installaties op leeftijdCV-ketels en mechanische ventilatie uit de bouwtijd zijn aan vervanging toe of al eens vervangen; controleer de leeftijd van de installaties.

Welke woningen lijken op Meander 80?

Appartementen in Mossenest Noord met een vergelijkbare oppervlakte.

Meander 80 de woningen hieronder

Welke woningen liggen er nog meer aan de Meander?

91 woningen. Bekijk de hele straat.

Veelgestelde vragen over Meander 80

Wat is Meander 80 in Noordwijkerhout waard?

De waarde-indicatie ligt tussen € 503.000 en € 666.000: 100 m² maal € 5.846 per m² voor deze woning, afgeleid van het prijspeil in Noordwijkerhout en geijkt op werkelijke verkoopprijzen. Die marge van 14% is niet gekozen maar gemeten: van de woningen zoals deze verkocht vier op de vijf binnen dit bereik. Het is een indicatie op basis van omgevingscijfers, geen taxatie van deze specifieke woning.

Welke vraagprijs past bij Meander 80?

Als deze woning nu te koop komt, verwachten we een vraagprijs rond € 574.000, tussen € 509.000 en € 638.000. De waarde-indicatie is € 585.000: we verwachten dat de verkoopprijs 2% boven deze vraagprijs uitkomt, omdat er voor woningen als deze in Noordwijkerhout overboden wordt. Dat is gemeten op de verkopen van de afgelopen twee jaar, per prijsklasse, woningtype en buurt. Een vraagprijs blijft een keuze van verkoper en makelaar.

Hoeveel is Meander 80 in waarde gestegen sinds 2021?

Van ongeveer € 416.000 in januari 2021 naar € 585.000 nu: +41%, volgens de CBS/Kadaster-prijsindex van Zuid-Holland op onze indicatie van vandaag — niet de verkoopgeschiedenis van dit huis.

Hoeveel woonoppervlakte heeft Meander 80?

100 m² gebruiksoppervlakte volgens de Basisregistratie Adressen en Gebouwen (BAG).

Wat voor woning is Meander 80?

Dit is een appartement. Dat is niet afgeleid maar ter plaatse vastgesteld door de energieadviseur bij de labelopname — de sterkste bron die er voor dit gegeven bestaat. Het type doet ertoe voor het bedrag: het bepaalt met welke prijscurve wij rekenen. Kleine woningen brengen per vierkante meter meer op dan grote, en hoe sterk dat verschil is, verschilt per type.

Uit welk bouwjaar is Meander 80?

Het bouwjaar is 2009, volgens de BAG.

Welk energielabel heeft Meander 80?

Energielabel A, vastgesteld bij een opname in 2019. Bron: EP-Online, het officiële labelregister van RVO. Een label geldt tien jaar; een verbouwing of verduurzaming ertussenin maakt het niet automatisch actueel.

Op welke woonlaag ligt Meander 80?

Dit appartement grenst zowel aan het dak als aan de begane grond. Dat staat zo in de energielabelopname, waarbij een adviseur ter plaatse is geweest. De ligging telt mee in het bedrag: een woning met verwarmde woonruimte boven én onder zich verliest minder warmte dan een woning onder het dak of op de begane grond, en dat is terug te zien in de verkoopprijzen.

Waar komen deze cijfers vandaan?

Wij tonen uitsluitend gegevens over het gebouw, nooit over de bewoners of de eigenaar (waarom dit huis hier staat). Klopt er iets niet, of wilt u niet dat deze pagina bestaat? Laat deze pagina verwijderen — u hoeft geen reden te geven, en wij beoordelen het verzoek niet.