Huizenprijzen en woningwaarde in Noordwijkerhout
Noordwijkerhout telt 7.243 woningen en ligt in de gemeente Noordwijk. De helft van de woningen is groter dan 112 m² en het mediane bouwjaar is 1986.
Wat is uw huis in Noordwijkerhout waard?
Vul uw adres in. U krijgt een waarde-indicatie met een bandbreedte, en daaronder per kenmerk — oppervlakte, bouwjaar, woningtype, energielabel, perceel — welke kant het het bedrag op duwt en hoe breed de bandbreedte daardoor is.
Huizenprijzen in Noordwijkerhout
Over de twaalf maanden tot en met augustus 2026, op basis van 211 verkopen in Noordwijkerhout.
| Gemiddelde verkoopprijs | € 596.249 |
|---|---|
| Gemiddeld per m² | € 5.288 |
| Gemiddelde verkooptijd | 53 dagen |
| Verkocht in twaalf maanden | 211 woningen |
| Nieuw te koop gezet | 263 woningen |
De jongste maand laten we bewust weg: een verkoop wordt pas bij de notaris geregistreerd, dus die maand mist nog ongeveer 8% van de transacties. Alle bronnen met hun peildatum staan op de bronnenlijst.
Een realistische verkoopprijs in Noordwijkerhout bepalen
Het eerste ijkpunt is de prijs per vierkante meter. De middelste woning in Noordwijkerhout is 112 m²; tegen € 5.288 per m² komt die uit rond € 592.000. Dat is een ruwe som: woningtype, bouwjaar, energielabel, buurt en onderhoud schuiven het bedrag, en binnen één plaats scheelt de prijs per m² tussen twee buurten vaak een factor twee.
Een realistische verkoopprijs voor úw huis is daarom geen enkel getal maar een bandbreedte. Vul hierboven uw adres in: u krijgt een richtbedrag met twee grenzen eromheen, en vier van de vijf woningen zoals de uwe verkopen daartussen. Reken daarbij op een verkooptijd van gemiddeld 53 dagen in Noordwijkerhout. Hoe wij tot dat bedrag komen staat in Wat is mijn huis waard?.
Woningtypes in Noordwijkerhout
| Type | Woningen | Aandeel |
|---|---|---|
| Tussenwoning | 2.355 | 32,8% |
| Appartement | 2.154 | 30,0% |
| Hoekwoning | 1.169 | 16,3% |
| Vrijstaand | 914 | 12,7% |
| Twee-onder-een-kap | 583 | 8,1% |
Het woningtype leiden wij zelf af uit de vorm en de ligging van het pand, en waar een energieadviseur ter plaatse is geweest nemen we diens vaststelling over. Bekend voor 99,1% van de woningen. Hoe dat werkt.
Buurten in Noordwijkerhout
14 buurten, gesorteerd op het aantal woningen dat er in Noordwijkerhout ligt. Klik een kolomkop om anders te sorteren.
| Zeeburg | Noordwijkerhout | 1.048 | € 397.000 |
| Noordwijkerhout Centrum | Noordwijkerhout | 914 | € 358.000 |
| Mossenest Noord | Noordwijkerhout | 887 | € 474.000 |
| In den Houte | Noordwijkerhout | 817 | € 505.000 |
| Victor Midden | Noordwijkerhout | 773 | € 421.000 |
| Buitengebied Noordwijkerhout | Noordwijkerhout Buitengebied | 624 | € 610.000 |
| Victor Noord | Noordwijkerhout | 541 | € 418.000 |
| Guldemond | Noordwijkerhout | 426 | € 438.000 |
| Victor Zuid | Noordwijkerhout | 424 | € 465.000 |
| Mossenest Zuid | Noordwijkerhout | 371 | € 499.000 |
| Boekhorst | Noordwijkerhout | 241 | € 568.000 |
| Sancta Maria Noordwijkerhout | Noordwijkerhout Buitengebied | 123 | € 1.140.000 |
| Gravendam | Noordwijkerhout | 40 | € 571.000 |
| Delfweg | Noordwijkerhout Buitengebied | 14 | — |
De buurtindeling van het CBS volgt de gemeente en niet de plaats. Ligt een buurt deels buiten Noordwijkerhout, dan staat hier het aantal woningen dat er wél in ligt, terwijl de WOZ-waarde over de hele buurt gaat.
Straten in Noordwijkerhout
De 60 grootste van 198 straten. Elke straatpagina toont de woningen met hun oppervlakte, bouwjaar en type. Bekijk alle 198 straten in Noordwijkerhout.
| Zeestraat | 230 | 102 m² | 1984 |
| Herenweg | 226 | 138 m² | 1952 |
| Kerkstraat | 197 | 150 m² | 1958 |
| Pilarenlaan | 183 | 78 m² | 2015 |
| Victoriberg | 175 | 117 m² | 1980 |
| Schippersvaartweg | 171 | 76 m² | 2022 |
| Dorpsstraat | 153 | 80 m² | 1980 |
| Langevelderweg | 117 | 129 m² | 1960 |
| Brittenhuis | 116 | 89 m² | 1987 |
| Groenewege | 106 | 98 m² | 1981 |
| Spanjaarskrocht | 100 | 89 m² | 1984 |
| Sint Bavolaan | 99 | 128 m² | 2023 |
| Westerhout | 93 | 103 m² | 1990 |
| 's-Gravendamseweg | 92 | 104 m² | 1960 |
| Meander | 91 | 90 m² | 2009 |
| Via Antiqua | 87 | 50 m² | 2004 |
| Viaductweg | 87 | 94 m² | 1956 |
| Castellum | 85 | 149 m² | 2013 |
| Koninginneweg | 85 | 100 m² | 1960 |
| Absveen | 84 | 101 m² | 1982 |
| Leidsevaart | 83 | 174 m² | 1967 |
| Westeinde | 82 | 224 m² | 1974 |
| Maandagsewetering | 80 | 97 m² | 1986 |
| Havenstraat | 78 | 88 m² | 1957 |
| Weversland | 75 | 97 m² | 1989 |
| Clemenshof | 73 | 77 m² | 1996 |
| Stuifduin | 73 | 46 m² | 2022 |
| Parallelweg | 71 | 119 m² | 2004 |
| De Duinsloot | 70 | 134 m² | 1980 |
| Duin en Dal | 69 | 75 m² | 1960 |
| Coremolen | 68 | 43 m² | 2013 |
| Duinhuislaan | 68 | 210 m² | 2025 |
| Hoogstraat | 67 | 83 m² | 1952 |
| Nieuwe Duinstraat | 67 | 110 m² | 2013 |
| Sint Antoniusstraat | 63 | 81 m² | 2023 |
| Kievitshorn | 58 | 114 m² | 1972 |
| Parnassialaan | 54 | 148 m² | 1975 |
| Vlonderkamp | 54 | 103 m² | 1985 |
| van Iersellaan | 52 | 99 m² | 1965 |
| Colosseum | 51 | 132 m² | 2006 |
| Erfvoort | 51 | 126 m² | 1980 |
| Koepelberg | 50 | 62 m² | 1981 |
| Schoolstraat | 50 | 117 m² | 1938 |
| Akelei | 49 | 85 m² | 1994 |
| Beltmolen | 49 | 138 m² | 2016 |
| Poldermolen | 49 | 118 m² | 2009 |
| Kornoeljelaan | 47 | 65 m² | 1974 |
| 't Hoogt | 46 | 125 m² | 2026 |
| Sint Vincentiusplantsoen | 46 | 81 m² | 2025 |
| Gooweg | 45 | 233 m² | 2012 |
| Campus | 44 | 80 m² | 2007 |
| Guldemondvaart | 44 | 118 m² | 1968 |
| Sint Aloysiuslaan | 44 | 90 m² | 2024 |
| Cicero | 43 | 113 m² | 2012 |
| De Vlashoven | 43 | 152 m² | 1930 |
| Meeuwenlaan | 43 | 115 m² | 1970 |
| Fazantlaan | 41 | 107 m² | 1970 |
| Helmstraat | 41 | 86 m² | 1965 |
| Sint Paulusplantsoen | 40 | 106 m² | 2023 |
| Eyken Donck | 39 | 149 m² | 1966 |
Uitleg bij deze cijfers
- Hoeveel wordt er boven de vraagprijs geboden?
- Hoe ontwikkelen de huizenprijzen zich in Nederland?
- Wat is mijn huis waard?
- Wat kost een vierkante meter woning in Nederland?
Bron: BAG (Kadaster) voor de woningen, CBS voor de buurtcijfers, en ingekochte marktdata voor de verkopen — met peildatum per bron op de bronnenpagina. Hoe wij van deze cijfers een bedrag per adres maken staat in de methodiek.