Piet Heinstraat 63, Nijmegen
Piet Heinstraat 63 (6512 GS Nijmegen, Gelderland) is een tussenwoning uit 1901, met 123 m² gebruiksoppervlakte op een perceel van 148 m², in de buurt Bottendaal.
Waarde-indicatie
€ 645.000
Onze beste schatting bij gangbaar onderhoud, op basis van verkopen tot en met september 2026, omgerekend naar de prijzen van nu.
Vier van de vijf woningen zoals deze verkopen tussen deze twee bedragen. Voor een woning als deze is de marge ± 15%. De marge is hier breder, omdat nergens staat of een woning uit deze bouwperiode met dit energielabel verbouwd is.
Meegewogen: 10 vergelijkbare verkopen binnen 47 meter, tussen juni 2021 en september 2025.
Weet u hoe deze woning erbij staat?
Het bedrag hierboven gaat uit van gangbaar onderhoud: de staat waarin de meeste woningen verkopen, en dat komt vrijwel overeen met goed. Kies hieronder wat er van toepassing is, dan wordt de schatting scherper.
Wat is een compleet dossier?
Energielabel, woningtype en bestemmingsplan zijn bekend.
Dit maakt de marge groter. Eerst wat er van dit adres niet geregistreerd is, daarna wat van geen enkele woning geregistreerd wordt.
- Staat van onderhoud en afwerking binnen: dat staat in geen enkel register
- Verbouwingen die (nog) niet in het gebouwenregister (de BAG) staan
Weet u de onderhoudsstaat? Geef hem op bij de waarde-indicatie — dan wordt de schatting scherper.
Weet u meer over deze woning? Vertel het ons.
- Gebruiksoppervlakte123 m²
- Bouwjaar1901
- WoningtypeTussenwoning
- Prijs per m²€ 5.247voor deze woning
Waarom dit bedrag?
We nemen de gemiddelde woning in Bottendaal als uitgangspunt en rekenen van daaruit naar deze woning toe. De kenmerken hieronder maken het verschil.
Gemiddeld in Bottendaal
€ 5.068
per m², alle woningtypen
+4% voor deze woning
Deze woning
€ 5.247
per m² × 123 m² = € 645.000
Verhoogt de prijs per m²1
- Bouwjaar 1901licht
Woningen uit deze bouwperiode brengen landelijk gezien meer op dan gemiddeld.
Verlaagt de prijs per m²3
- Tussenwoning van 123 m²sterk
Een tussenwoning van deze maat brengt per m² minder op dan de gemiddelde woning in Bottendaal: hoe groter de woning, hoe lager de prijs per m².
- Energielabel Fduidelijk
Kopers rekenen de energierekening en de verbeterkosten mee; dat drukt de prijs. Dit label is vóór 2021 vastgesteld, met een oudere rekenmethode dan de huidige (NTA 8800). Zulke labels blijken bij verkoop iets meer waard dan de letter alleen doet vermoeden.
- Eigen perceel van 148 m²licht
Weinig grond voor een woning van 123 m². Het gaat om de verhouding tussen grond en woning, niet om het aantal m² grond alleen.
Nog niet bekend
- Staat van onderhoud en afwerking binnenGeef het op
Dat staat in geen enkel register. Het is het deel van de marge dat altijd blijft, ook als al het andere bekend is.
Hoe komen we tot dit bedrag?
De pijlen en stippen hebben wij niet zelf bedacht: ze volgen uit ons rekenmodel. Een pijl laat zien of een kenmerk de prijs per m² verhoogt of verlaagt ten opzichte van de gemiddelde woning in Bottendaal. De stippen laten zien hoe sterk: licht, duidelijk of sterk.
De gemiddelde prijs bovenaan is omgerekend naar dezelfde maat als deze woning. Wij rekenen met de oppervlakte zoals die geregistreerd staat, en daarin telt ook een eventuele berging en/of garage mee. Het verschil tussen de twee prijzen komt niet alleen uit de kenmerken hierboven: we vergelijken de uitkomst ook met recente verkopen in de omgeving. Tot slot vermenigvuldigen we de prijs per m² met het aantal vierkante meters; dat geeft het bedrag. Hoe zwaar elk kenmerk precies meetelt, staat in onze methodiek.
Welke vraagprijs past bij Piet Heinstraat 63?
Verwachte vraagprijs
€ 601.000
tussen € 527.000 en € 675.000
als de woning nu te koop komt, bij gangbaar onderhoud
+7% overboden
Verwachte verkoopprijs
€ 645.000
tussen € 549.000 en € 742.000
de waarde-indicatie van deze woning
De waarde-indicatie van € 645.000 is wat de woning naar verwachting opbrengt. Een vraagprijs ligt daar meestal onder: een woning wordt iets lager in de markt gezet, en kopers bieden eroverheen. Voor een tussenwoning in deze prijsklasse en in Bottendaal verwachten we dat de verkoopprijs 7% boven deze vraagprijs uitkomt. Dat is gemeten op de verkopen van de afgelopen twee jaar, en hangt af van de markt van nu, de prijsklasse, het woningtype en de buurt.
De buurt Bottendaal, de afgelopen twaalf maanden
- woningen verkocht waarvan wij de vraagprijs kennen
- 69
- daarvan ging boven de vraagprijs weg
- 83%
- de mediane verkoop boven de vraagprijs
- 7%
Een vraagprijs is een keuze van verkoper en makelaar, geen meting: hij kan bewust lager of hoger liggen. De marge is iets smaller dan bij de waarde-indicatie, want bij een verkoopprijs maakt ook het bieden het onzeker. In onze metingen valt 80% van de echte vraagprijzen binnen deze marge. Geeft u bij de waarde-indicatie de onderhoudsstaat op, dan staat daar ook de vraagprijs die daarbij past. Hoe wij dit rekenen en hoe dicht het bij echte vraagprijzen ligt, staat in de methodiek; hoeveel er per gemeente en prijsklasse overboden wordt, in ons artikel over overbieden.
Hoe ontwikkelde de waarde van Piet Heinstraat 63 zich?
Een woning van deze waarde in Gelderland was in november 2016 ongeveer € 290.000 waard en is nu € 645.000: +122% in 10 jaar. Dit is de prijsontwikkeling in Gelderland volgens de CBS/Kadaster-prijsindex, toegepast op onze indicatie van vandaag — niet de verkoopgeschiedenis van dit huis.
Alle bedragen per jaar
| Maand | Waarde-indicatie | Marge | Verandering |
|---|---|---|---|
| januari 2017 | € 294.000 | ± 20% | — |
| januari 2018 | € 317.000 | ± 19% | +8% |
| januari 2019 | € 341.000 | ± 19% | +8% |
| januari 2020 | € 362.000 | ± 18% | +6% |
| januari 2021 | € 403.000 | ± 18% | +11% |
| januari 2022 | € 502.000 | ± 17% | +25% |
| januari 2023 | € 507.000 | ± 17% | +1% |
| januari 2024 | € 519.000 | ± 16% | +2% |
| januari 2025 | € 589.000 | ± 16% | +14% |
| januari 2026 | € 631.000 | ± 15% | +7% |
| juni 2026 | € 645.000 | ± 15% | +2% |
Bron: CBS/Kadaster Prijsindex Bestaande Koopwoningen, de reeks voor Gelderland en die voor tussenwoningen, aangevuld met de landelijke beweging per maand. De lijn loopt tot juni 2026 en staat daar op het bedrag van vandaag. Hoe verder terug, hoe breder de marge: een half procentpunt per jaar. De index beschrijft de markt in Gelderland; hoe deze straat daarvan afweek, weet alleen wie er verkocht heeft. Verbouwingen en onderhoud zitten er niet in.
Wat weten we van Piet Heinstraat 63?
| Postcode | 6512 GS |
|---|---|
| Woningtype | Tussenwoning · ter plaatse vastgesteld bij de energielabelopname |
| Plek in de rij | 3e van 12 aaneengesloten woningen |
| Gebruiksoppervlakte | 123 m² |
| Bouwjaar | 1901 |
| Perceeloppervlakte | 148 m² · kadastraal vastgesteld |
| Energielabel | F · geregistreerd bij RVO (EP-Online), opname in 2020. Wat daarna veranderde, zoals zonnepanelen of isolatie, staat er pas in na een nieuwe opname. |
| Inhoud van het pand | 268 m³ · gemeten met laserhoogtemetingen vanuit de lucht (3DBAG) |
| Bouwlagen | 3 · bovengronds, geteld met laserhoogtemetingen (3DBAG). Een kelder telt niet mee |
| Dakvorm | Plat dak |
| Ruimte voor zonnepanelen | Circa 17 panelen Op 55 m² bruikbaar dakvlak, gemeten met laserhoogtemetingen vanuit de lucht (3DBAG). Het grootste dakvlak ligt op het oosten. Daken op het noorden zijn niet meegeteld. Schaduw van bomen of buurpanden kennen wij niet, en die kan het aantal flink drukken. |
Oppervlakte, bouwjaar en adres komen uit het landelijke gebouwenregister (de BAG). Het woningtype bepalen we zelf, uit de vorm van het gebouw op de kaart. Hoe dat werkt en hoe nauwkeurig het is, staat in de methodiek.
Huizenprijzen in Nijmegen
| Gemiddelde verkoopprijs | € 476.684 |
|---|---|
| Gemiddeld per m² | € 5.231 |
| Gemiddelde verkooptijd | 32 dagen |
| Verkocht in 12 maanden | 2.094 woningen |
| Nieuw te koop gezet | 2.604 woningen |
Over de twaalf maanden tot en met september 2026. De jongste maand laten we bewust weg: een verkoop wordt pas bij de notaris geregistreerd, dus van die maand ontbreekt nog ongeveer 8% van de verkopen. Alle bronnen met hun peildatum staan op de bronnenlijst.
Wat ligt er in de buurt?
| Treinstation | 0,9 km |
|---|---|
| Groot overstapstation | 0,9 km |
| Oprit snelweg of N-weg | 1,9 km |
| Supermarkt | 0,4 km |
| Basisschool | 0,5 km |
| Kinderdagverblijf | 0,4 km |
| Huisarts | 0,4 km |
| Apotheek | 1 km |
| Ziekenhuis | 2,1 km |
| Restaurant | 0,2 km |
| Bibliotheek | 1,4 km |
| Binnenzwembad | 2,7 km |
| Bioscoop | 1,3 km |
Afstanden van het CBS, gemeten over de weg. Het is een gemiddelde voor alle inwoners van de buurt, dus niet precies vanaf deze voordeur. Let op: bij het zwembad telt alleen een overdekt bad mee, en bij de oprit ook een provinciale weg.
Welke risico's spelen bij deze woning?
| Fundering | Verhoogde aandacht voor de fundering In dit postcodegebied is 93% van de panden van vóór 1970. Deze woning is van 1901 en valt daarmee in de bouwperiode waar de kaart op wijst. |
|---|---|
| Overstroming | Onbeschermd overstromingsgebied Deze woning ligt in een gebied langs het hoofdwatersysteem (de grote rivieren, het IJsselmeer of de zee) dat níét door dijken of duinen wordt beschermd — bijvoorbeeld buitendijks of in een uiterwaard. Het gebied hoort bij het stroomgebied van de Rijn. Bij hoogwater is de kans op wateroverlast hier reëler dan achter de dijk. Dit geldt voor het hele gebied; hoe diep het water bij dít adres zou komen, is niet per woning openbaar bekend. Bron: de Richtlijn Overstromingsrisico's van Rijkswaterstaat. |
| Bestemming | Wonen Volgens het geldende bestemmingsplan heeft deze woning een woonbestemming. |
| Leefbaarheid | Rond het landelijk gemiddelde Leefbaarometer-score 4,03 in Bottendaal (2024). Het ministerie van BZK berekent die score uit vijf onderdelen: woningvoorraad, voorzieningen, veiligheid, sociale samenhang en fysieke omgeving. |
| Geluid | Geen opvallende geluidsbronnen
|
De funderingskaart van RVO zegt iets over het postcodegebied, niet over deze ene woning: twee huizen in dezelfde straat kunnen een heel andere fundering hebben. De kaart is van 2019. Zekerheid krijgt u alleen met een funderingsonderzoek. De leefbaarheidsscore geldt voor de hele buurt. De geluidscijfers geven aan hoeveel inwoners zeggen dat ze ernstige hinder ervaren; het is geen meting in decibel. Het is een schatting voor de hele buurt, uit een landelijke enquête (Gezondheidsmonitor 2024 van GGD, CBS en RIVM), dus niet voor deze woning.
Waar let u op bij een woning uit 1901?
Gebouwd voordat er landelijke bouwregels waren (de eerste Woningwet). Vaak karaktervol, maar wat er nu goed aan is, is er later in aangebracht. Hieronder staat waar u op let bij huizen uit de bouwperiode vóór 1906. Het gaat over de bouwperiode, niet over deze woning: een gerenoveerd huis kan er geen last meer van hebben. Zekerheid geeft alleen een bouwkundige keuring.
| Fundering uit de tijd vóór beton | Woningen uit deze periode staan op houten palen of direct op de grond ("op staal"). Houten palen kunnen gaan rotten als het grondwater zakt. Of dat hier speelt, hangt van de bodem af: zie het funderingsrisico op deze pagina. |
|---|---|
| Massieve muren, geen spouw | De spouwmuur (twee muren met een luchtlaag ertussen) werd pas in de jaren twintig gewoon. Oudere muren zijn massief: isoleren kan dan alleen aan de binnen- of buitenkant, en dat is ingrijpender en duurder dan de spouw vullen. |
| Loden waterleidingen | Tot circa 1960 werden waterleidingen van lood aangelegd. Zijn ze nooit vervangen, dan raadt de GGD af het water als drinkwater voor jonge kinderen te gebruiken. Vervanging is bij de meeste woningen allang gebeurd, maar het is iets om na te vragen bij aankoop. |
| Houten balklagen en kap | De uiteinden van houten balken in vochtige muren, en een oude dakconstructie, zijn de bekende plekken voor houtrot en zwam. Bij een huis van deze leeftijd is een bouwkundige keuring geen formaliteit maar het belangrijkste huiswerk. |
Welke woningen lijken op Piet Heinstraat 63?
Tussenwoningen in Bottendaal met een vergelijkbare oppervlakte.
- Piet Heinstraat 49E
- Piet Heinstraat 25Geen label
- Dr. Jan Berendsstraat 66F
- Dr. Jan Berendsstraat 60Geen label
- Jan van Galenstraat 79Geen label
- van Heemskerckstraat 24C
Welke woningen liggen er nog meer aan de Piet Heinstraat?
64 woningen. Bekijk de hele straat.
- Piet Heinstraat 1
- Piet Heinstraat 2
- Piet Heinstraat 3
- Piet Heinstraat 5
- Piet Heinstraat 6
- Piet Heinstraat 8
- Piet Heinstraat 9
- Piet Heinstraat 10
- Piet Heinstraat 11
- Piet Heinstraat 12
- Piet Heinstraat 13
- Piet Heinstraat 14
Veelgestelde vragen over Piet Heinstraat 63
Wat is Piet Heinstraat 63 in Nijmegen waard?
De waarde-indicatie ligt tussen € 549.000 en € 742.000: 123 m² maal € 5.247 per m² voor deze woning, afgeleid van het prijspeil in Nijmegen en geijkt op werkelijke verkoopprijzen. Die marge van 15% is niet gekozen maar gemeten: van de woningen zoals deze verkocht vier op de vijf binnen dit bereik. Het is een indicatie op basis van omgevingscijfers, geen taxatie van deze specifieke woning.
Welke vraagprijs past bij Piet Heinstraat 63?
Als deze woning nu te koop komt, verwachten we een vraagprijs rond € 601.000, tussen € 527.000 en € 675.000. De waarde-indicatie is € 645.000: we verwachten dat de verkoopprijs 7% boven deze vraagprijs uitkomt, omdat er voor woningen als deze in Nijmegen overboden wordt. Dat is gemeten op de verkopen van de afgelopen twee jaar, per prijsklasse, woningtype en buurt. Een vraagprijs blijft een keuze van verkoper en makelaar.
Hoeveel is Piet Heinstraat 63 in waarde gestegen sinds 2021?
Van ongeveer € 403.000 in januari 2021 naar € 645.000 nu: +60%, volgens de CBS/Kadaster-prijsindex van Gelderland op onze indicatie van vandaag — niet de verkoopgeschiedenis van dit huis.
Hoeveel woonoppervlakte heeft Piet Heinstraat 63?
Volgens de Basisregistratie Adressen en Gebouwen (BAG) heeft deze woning 123 m² gebruiksoppervlakte. Dat is niet precies de woonoppervlakte: in de gebruiksoppervlakte telt bijvoorbeeld ook een inpandige berging of garage mee.
Wat voor woning is Piet Heinstraat 63?
Dit is een tussenwoning. Dat is niet afgeleid maar ter plaatse vastgesteld door de energieadviseur bij de labelopname — de sterkste bron die er voor dit gegeven bestaat. Het type doet ertoe voor het bedrag: het bepaalt met welke prijscurve wij rekenen. Kleine woningen brengen per vierkante meter meer op dan grote, en hoe sterk dat verschil is, verschilt per type.
Uit welk bouwjaar is Piet Heinstraat 63?
Het bouwjaar is 1901, volgens de BAG.
Welk energielabel heeft Piet Heinstraat 63?
Energielabel F, vastgesteld bij een opname in 2020. Bron: EP-Online, het officiële labelregister van RVO. Een label geldt tien jaar; een verbouwing of verduurzaming ertussenin maakt het niet automatisch actueel.
Hoe groot is het perceel van Piet Heinstraat 63?
Het kadastrale perceel is 148 m². Dat is de grond die bij deze woning hoort volgens de Kadastrale Kaart, inclusief de grond onder het huis zelf — de tuin is dus kleiner dan dit getal.
Waar komen deze cijfers vandaan?
- Wat doet funderingsschade met de waarde van mijn huis?
- Wat betekent funderingsrisicoklasse A tot E?
- Is mijn huis minder waard door overstromingsrisico?
- Wat doet het bouwjaar met de waarde van een huis?
Wij tonen uitsluitend gegevens over het gebouw, nooit over de bewoners of de eigenaar (waarom dit huis hier staat). Klopt er iets niet, of wilt u niet dat deze pagina bestaat? Laat deze pagina verwijderen — u hoeft geen reden te geven, en wij beoordelen het verzoek niet.