Naar de inhoud

Piet van Astenstraat 11, Leende

Een hoekwoning uit 2009, met 147 m² verwarmde woonruimte (geregistreerd: 195 m² gebruiksoppervlakte), in de buurt Breedvennen.

Waarde-indicatie

€ 579.000

Onze beste schatting bij gangbaar onderhoud, op basis van verkopen tot en met september 2026, omgerekend naar de prijzen van nu.

€ 492.000€ 666.000

Vier van de vijf woningen zoals deze verkopen tussen deze twee bedragen. Voor een woning als deze is de marge ± 15%.

Meegewogen: 10 vergelijkbare verkopen binnen 360 meter, tussen mei 2022 en november 2025.

Weet u hoe deze woning erbij staat?

Het bedrag hierboven gaat uit van gangbaar onderhoud: de staat waarin de meeste woningen verkopen, en dat komt vrijwel overeen met goed. Kies hieronder wat er van toepassing is, dan wordt de schatting scherper.

Onderhoudsstaat van de woning

€ 476.000

€ 423.000 tot € 528.000 · marge ± 11% in plaats van ± 15%

verwachte vraagprijs € 462.000

€ 494.000

€ 439.000 tot € 548.000 · marge ± 11% in plaats van ± 15%

verwachte vraagprijs € 480.000

€ 524.000

€ 450.000 tot € 597.000 · marge ± 14% in plaats van ± 15%

verwachte vraagprijs € 511.000

€ 580.000

€ 493.000 tot € 667.000 · marge ± 15%

verwachte vraagprijs € 556.000

€ 602.000

€ 517.000 tot € 686.000 · marge ± 14% in plaats van ± 15%

verwachte vraagprijs € 583.000

Compleet dossierWaarde-indicatie, geen taxatie
Wat is een compleet dossier?

Energielabel, woningtype en bestemmingsplan zijn bekend.

Wat we niet weten

Dit maakt de marge groter. Eerst wat er van dit adres niet geregistreerd is, daarna wat van geen enkele woning geregistreerd wordt.

  • Staat van onderhoud en afwerking binnen: dat staat in geen enkel register
  • Verbouwingen: die worden nergens bijgehouden

Weet u de onderhoudsstaat? Geef hem op bij de waarde-indicatie — dan wordt de schatting scherper.

Weet u meer over deze woning? Vertel het ons.

Luchtfoto van Piet van Astenstraat 11 in Leende en directe omgeving

Waarom dit bedrag?

We nemen de gemiddelde woning in Breedvennen als uitgangspunt en rekenen van daaruit naar deze woning toe. De kenmerken hieronder maken het verschil.

Gemiddeld in Breedvennen

€ 4.515

per m², alle woningtypen

−34% voor deze woning

Deze woning

€ 2.968

per m² × 195 m² = € 579.000

Verhoogt de prijs per m²1

  • Bouwjaar 2009

    Woningen uit deze bouwperiode brengen landelijk gezien meer op dan gemiddeld.

    licht

Verlaagt de prijs per m²4

  • Hoekwoning van 195 m²

    Een hoekwoning van deze maat brengt per m² minder op dan de gemiddelde woning in Breedvennen: hoe groter de woning, hoe lager de prijs per m².

    sterk
  • Gemeten woonoppervlakte 147 m², geregistreerd 195 m²

    De energieadviseur mat in de woning minder verwarmde woonruimte dan er geregistreerd staat.

    sterk
  • Eigen perceel van 244 m²

    Weinig grond voor een woning van 195 m². Het gaat om de verhouding tussen grond en woning, niet om het aantal m² grond alleen.

    duidelijk
  • Energielabel A

    Kopers rekenen de energierekening en de verbeterkosten mee; dat drukt de prijs. Dit label is door een adviseur ter plaatse opgenomen (NTA 8800). Sinds die labels de regel zijn, betalen kopers er iets minder premie voor.

    licht

Nog niet bekend

  • Staat van onderhoud en afwerking binnen

    Dat staat in geen enkel register. Het is het deel van de marge dat altijd blijft, ook als al het andere bekend is.

    Geef het op
Hoe komen we tot dit bedrag?

De pijlen en stippen hebben wij niet zelf bedacht: ze volgen uit ons rekenmodel. Een pijl laat zien of een kenmerk de prijs per m² verhoogt of verlaagt ten opzichte van de gemiddelde woning in Breedvennen. De stippen laten zien hoe sterk: licht, duidelijk of sterk.

De gemiddelde prijs bovenaan is omgerekend naar dezelfde maat als deze woning. Wij rekenen met de oppervlakte zoals die geregistreerd staat, en daarin telt ook een eventuele berging en/of garage mee. Het verschil tussen de twee prijzen komt niet alleen uit de kenmerken hierboven: we vergelijken de uitkomst ook met recente verkopen in de omgeving. Tot slot vermenigvuldigen we de prijs per m² met het aantal vierkante meters; dat geeft het bedrag. Hoe zwaar elk kenmerk precies meetelt, staat in onze methodiek.

Welke vraagprijs past bij Piet van Astenstraat 11?

Verwachte vraagprijs

€ 557.000

tussen € 486.000 en € 628.000

als de woning nu te koop komt, bij gangbaar onderhoud

+4% overboden

Verwachte verkoopprijs

€ 579.000

tussen € 492.000 en € 666.000

de waarde-indicatie van deze woning

De waarde-indicatie van € 579.000 is wat de woning naar verwachting opbrengt. Een vraagprijs ligt daar meestal onder: een woning wordt iets lager in de markt gezet, en kopers bieden eroverheen. Voor een hoekwoning in deze prijsklasse en in Breedvennen verwachten we dat de verkoopprijs 4% boven deze vraagprijs uitkomt. Dat is gemeten op de verkopen van de afgelopen twee jaar, en hangt af van de markt van nu, de prijsklasse, het woningtype en de buurt.

De gemeente Heeze-Leende, de afgelopen twaalf maanden

woningen verkocht waarvan wij de vraagprijs kennen
143
daarvan ging boven de vraagprijs weg
69%
de middelste verkoop boven de vraagprijs
3%

Een vraagprijs is een keuze van verkoper en makelaar, geen meting: hij kan bewust lager of hoger liggen. De marge is iets smaller dan bij de waarde-indicatie, want bij een verkoopprijs maakt ook het bieden het onzeker. In onze metingen valt 80% van de echte vraagprijzen binnen deze marge. Geeft u bij de waarde-indicatie de onderhoudsstaat op, dan staat daar ook de vraagprijs die daarbij past. Hoe wij dit rekenen en hoe dicht het bij echte vraagprijzen ligt, staat in de methodiek; hoeveel er per gemeente en prijsklasse overboden wordt, in ons artikel over overbieden.

Hoe ontwikkelde de waarde van Piet van Astenstraat 11 zich?

Een woning van deze waarde in Noord-Brabant was in november 2016 ongeveer € 280.000 waard en is nu € 579.000: +107% in 10 jaar. Dit is de prijsontwikkeling in Noord-Brabant volgens de CBS/Kadaster-prijsindex, toegepast op onze indicatie van vandaag — niet de verkoopgeschiedenis van dit huis.

nu € 579.000
waarde-indicatie marge

Alle bedragen per jaar
MaandWaarde-indicatieMargeVerandering
januari 2017€ 283.000± 20%—
januari 2018€ 303.000± 19%+7%
januari 2019€ 325.000± 19%+7%
januari 2020€ 345.000± 18%+6%
januari 2021€ 380.000± 18%+10%
januari 2022€ 454.000± 17%+19%
januari 2023€ 465.000± 17%+2%
januari 2024€ 474.000± 16%+2%
januari 2025€ 538.000± 16%+13%
januari 2026€ 569.000± 15%+6%
juni 2026€ 579.000± 15%+2%

Bron: CBS/Kadaster Prijsindex Bestaande Koopwoningen, de reeks voor Noord-Brabant en die voor hoekwoningen, met de landelijke maandbeweging; laatste maand juni 2026, daar staat de lijn op het bedrag van vandaag. De marge groeit naar achteren met een halve procentpunt per jaar. De index beschrijft de markt in Noord-Brabant; hoe deze straat daarvan afweek, weet alleen wie er verkocht heeft. Verbouwingen en onderhoud zitten er niet in.

Wat weten we van Piet van Astenstraat 11?

Postcode5595 CD
WoningtypeHoekwoning · ter plaatse vastgesteld bij de energielabelopname
Plek in de rij1e van 7 aaneengesloten woningen
Gebruiksoppervlakte195 m² · waarvan 147 m² verwarmd volgens de energielabelopname
Bouwjaar2009
Perceeloppervlakte244 m² · kadastraal vastgesteld
EnergielabelA · geregistreerd bij RVO (EP-Online), opname in 2025. Wat daarna veranderde, zoals zonnepanelen of isolatie, staat er pas in na een nieuwe opname.
Inhoud van het pand648 m³ · gemeten uit laserhoogtedata
Bouwlagen3 · bovengronds, geteld uit laserhoogtedata — een kelder telt niet mee
Hoogte van het pand9,6 meter · van straatniveau tot het hoogste punt van het dak
DakvormSchuin dak
Ruimte voor zonnepanelenCirca 60 panelen
Op 160 m² bruikbaar dakvlak, gemeten uit laserhoogtedata. Het grootste dakvlak ligt op het zuidwesten. Daken op het noorden zijn niet meegeteld. Schaduw van bomen of buurpanden kennen wij niet, en die kan het aantal flink drukken.

Oppervlakte, bouwjaar en adres komen uit het landelijke gebouwenregister (de BAG). Het woningtype bepalen we zelf, uit de vorm van het gebouw op de kaart. Hoe dat werkt en hoe nauwkeurig het is, staat in de methodiek.

Huizenprijzen in Leende

Gemiddelde verkoopprijs€ 754.501
Gemiddeld per m²€ 4.649
Gemiddelde verkooptijd53 dagen
Verkocht in 12 maanden36 woningen
Nieuw te koop gezet63 woningen

Voortschrijdend over twaalf maanden tot en met september 2026. De jongste maand laten we bewust weg: een verkoop wordt pas bij de notaris geregistreerd, dus die maand mist nog ongeveer 8% van de transacties. Alle bronnen met hun peildatum staan op de bronnenlijst.

Wat ligt er in de buurt?

Treinstation4,9 km
Groot overstapstation12,8 km
Oprit snelweg of N-weg0,8 km
Supermarkt0,6 km
Basisschool0,4 km
Kinderdagverblijf0,4 km
Huisarts0,6 km
Apotheek4,4 km
Ziekenhuis9 km
Restaurant0,4 km
Bibliotheek0,5 km
Binnenzwembad8,1 km
Bioscoop12,2 km

Afstanden van het CBS, gemeten over de weg. Het is een gemiddelde voor alle inwoners van de buurt, dus niet precies vanaf deze voordeur. Let op: bij het zwembad telt alleen een overdekt bad mee, en bij de oprit ook een provinciale weg.

Welke risico's spelen bij deze woning?

FunderingGeen aandachtsgebied
In dit postcodegebied is 30% van de panden van vóór 1970, en de ondergrond valt onder hogere zandgronden. Deze woning is van 2009 en valt buiten die periode, dus funderingsproblemen zijn hier onwaarschijnlijk.
BestemmingWonen
Volgens het geldende bestemmingsplan heeft deze woning een woonbestemming.

De funderingskaart van RVO zegt iets over het postcodegebied, niet over deze ene woning: twee huizen in dezelfde straat kunnen een heel andere fundering hebben. De kaart is van 2019. Zekerheid krijgt u alleen met een funderingsonderzoek. De leefbaarheidsscore geldt voor de hele buurt.

Waar let u op bij een woning uit 2009?

Gebouwd onder de bouwregels van 1992: vrijwel zonder asbest (verboden sinds 1993) en met redelijke isolatie. Hieronder staat waar u op let bij huizen uit de bouwperiode 1992 – 2011. Het gaat over de bouwperiode, niet over deze woning: een gerenoveerd huis kan er geen last meer van hebben. Zekerheid geeft alleen een bouwkundige keuring.

Isolatie goed, maar niet naar huidige maatstafDubbel glas en spouw-, dak- en vloerisolatie zijn standaard, maar de eisen lagen lager dan nu. Naar HR++-glas of extra dakisolatie is vaak nog winst te halen.
Ketel en ventilatie op leeftijdEen cv-ketel of ventilatiesysteem uit de bouwtijd is aan vervanging toe, of al eens vervangen. Vraag na hoe oud ze zijn.

Welke woningen lijken op Piet van Astenstraat 11?

Hoekwoningen in Breedvennen met een vergelijkbare oppervlakte.

Piet van Astenstraat 11 de woningen hieronder

Welke woningen liggen er nog meer aan de Piet van Astenstraat?

15 woningen. Bekijk de hele straat.

Veelgestelde vragen over Piet van Astenstraat 11

Wat is Piet van Astenstraat 11 in Leende waard?

De waarde-indicatie ligt tussen € 492.000 en € 666.000: 195 m² maal € 2.968 per m² voor deze woning, afgeleid van het prijspeil in Leende en geijkt op werkelijke verkoopprijzen. Die marge van 15% is niet gekozen maar gemeten: van de woningen zoals deze verkocht vier op de vijf binnen dit bereik. Het is een indicatie op basis van omgevingscijfers, geen taxatie van deze specifieke woning.

Welke vraagprijs past bij Piet van Astenstraat 11?

Als deze woning nu te koop komt, verwachten we een vraagprijs rond € 557.000, tussen € 486.000 en € 628.000. De waarde-indicatie is € 579.000: we verwachten dat de verkoopprijs 4% boven deze vraagprijs uitkomt, omdat er voor woningen als deze in Leende overboden wordt. Dat is gemeten op de verkopen van de afgelopen twee jaar, per prijsklasse, woningtype en buurt. Een vraagprijs blijft een keuze van verkoper en makelaar.

Hoeveel is Piet van Astenstraat 11 in waarde gestegen sinds 2021?

Van ongeveer € 380.000 in januari 2021 naar € 579.000 nu: +53%, volgens de CBS/Kadaster-prijsindex van Noord-Brabant op onze indicatie van vandaag — niet de verkoopgeschiedenis van dit huis.

Hoeveel woonoppervlakte heeft Piet van Astenstraat 11?

195 m² gebruiksoppervlakte volgens de Basisregistratie Adressen en Gebouwen (BAG).

Wat voor woning is Piet van Astenstraat 11?

Dit is een hoekwoning. Dat is niet afgeleid maar ter plaatse vastgesteld door de energieadviseur bij de labelopname — de sterkste bron die er voor dit gegeven bestaat. Het type doet ertoe voor het bedrag: het bepaalt met welke prijscurve wij rekenen. Kleine woningen brengen per vierkante meter meer op dan grote, en hoe sterk dat verschil is, verschilt per type.

Uit welk bouwjaar is Piet van Astenstraat 11?

Het bouwjaar is 2009, volgens de BAG.

Welk energielabel heeft Piet van Astenstraat 11?

Energielabel A, vastgesteld bij een opname in 2025. Bron: EP-Online, het officiële labelregister van RVO. Een label geldt tien jaar; een verbouwing of verduurzaming ertussenin maakt het niet automatisch actueel.

Wat verbruikt Piet van Astenstraat 11 aan energie?

Volgens de labelberekening gebruikt deze woning ongeveer 140 kWh aan fossiele energie per m² per jaar. Dat is het getal waarop de labelletter berust: hoe lager, hoe beter. De energiebehoefte is 92 kWh per m² per jaar; dat zegt iets over de isolatie van de schil, los van de installaties. Het zijn genormeerde getallen: ze rekenen met standaard bewonersgedrag en met primaire energie, niet met wat de meter aanwijst. De werkelijke rekening hangt af van gezinsgrootte, thermostaat en tarieven.

Waar komen deze cijfers vandaan?

Wij tonen uitsluitend gegevens over het gebouw, nooit over de bewoners of de eigenaar (waarom dit huis hier staat). Klopt er iets niet, of wilt u niet dat deze pagina bestaat? Laat deze pagina verwijderen — u hoeft geen reden te geven, en wij beoordelen het verzoek niet.