Huizenprijzen en woningwaarde in Leende
Leende telt 2.138 woningen en ligt in de gemeente Heeze-Leende. De helft van de woningen is groter dan 160 m² en het mediane bouwjaar is 1982.
Wat is uw huis in Leende waard?
Vul uw adres in. U krijgt een waarde-indicatie met een bandbreedte, en daaronder per kenmerk — oppervlakte, bouwjaar, woningtype, energielabel, perceel — welke kant het het bedrag op duwt en hoe breed de bandbreedte daardoor is.
Huizenprijzen in Leende
Over de twaalf maanden tot en met augustus 2026, op basis van 40 verkopen in Leende.
| Gemiddelde verkoopprijs | € 705.051 |
|---|---|
| Gemiddeld per m² | € 4.695 |
| Gemiddelde verkooptijd | 52 dagen |
| Verkocht in twaalf maanden | 40 woningen |
| Nieuw te koop gezet | 60 woningen |
De jongste maand laten we bewust weg: een verkoop wordt pas bij de notaris geregistreerd, dus die maand mist nog ongeveer 8% van de transacties. Alle bronnen met hun peildatum staan op de bronnenlijst.
Een realistische verkoopprijs in Leende bepalen
Het eerste ijkpunt is de prijs per vierkante meter. De middelste woning in Leende is 160 m²; tegen € 4.695 per m² komt die uit rond € 751.000. Dat is een ruwe som: woningtype, bouwjaar, energielabel, buurt en onderhoud schuiven het bedrag, en binnen één plaats scheelt de prijs per m² tussen twee buurten vaak een factor twee.
Een realistische verkoopprijs voor úw huis is daarom geen enkel getal maar een bandbreedte. Vul hierboven uw adres in: u krijgt een richtbedrag met twee grenzen eromheen, en vier van de vijf woningen zoals de uwe verkopen daartussen. Reken daarbij op een verkooptijd van gemiddeld 52 dagen in Leende. Hoe wij tot dat bedrag komen staat in Wat is mijn huis waard?.
Woningtypes in Leende
| Type | Woningen | Aandeel |
|---|---|---|
| Vrijstaand | 851 | 41,4% |
| Twee-onder-een-kap | 449 | 21,8% |
| Tussenwoning | 293 | 14,2% |
| Hoekwoning | 261 | 12,7% |
| Appartement | 204 | 9,9% |
Het woningtype leiden wij zelf af uit de vorm en de ligging van het pand, en waar een energieadviseur ter plaatse is geweest nemen we diens vaststelling over. Bekend voor 96,3% van de woningen. Hoe dat werkt.
Buurten in Leende
13 buurten, gesorteerd op het aantal woningen dat er in Leende ligt. Klik een kolomkop om anders te sorteren.
| Broekerstraat | Leende | 431 | € 466.000 |
| Oosterik | Leende | 396 | € 522.000 |
| Breedvennen | Leende | 322 | € 467.000 |
| Langakkers | Leende | 275 | € 459.000 |
| Dorpstraat | Leende | 237 | € 427.000 |
| Leenderstrijp | Leenderstrijp | 172 | € 669.000 |
| Zevenhuizen | Leende | 79 | € 610.000 |
| Villapark | Leende | 62 | € 945.000 |
| Renhoek | Leende | 46 | € 672.000 |
| Groote Heide | Leende | 37 | € 614.000 |
| Boschoven | Leende | 30 | € 751.000 |
| Paaldijk | Leenderstrijp | 27 | € 504.000 |
| Biesven | Leende | 24 | € 672.000 |
De buurtindeling van het CBS volgt de gemeente en niet de plaats. Ligt een buurt deels buiten Leende, dan staat hier het aantal woningen dat er wél in ligt, terwijl de WOZ-waarde over de hele buurt gaat.
Straten in Leende
De 60 grootste van 86 straten. Elke straatpagina toont de woningen met hun oppervlakte, bouwjaar en type. Bekijk alle 86 straten in Leende.
| Dorpstraat | 148 | 170 m² | 1952 |
| Strijperstraat | 126 | 214 m² | 1971 |
| Pomperschans | 116 | 134 m² | 1976 |
| Valkenswaardseweg | 104 | 109 m² | 2005 |
| Kroonakker | 90 | 110 m² | 1989 |
| Broekerstraat | 73 | 174 m² | 1968 |
| Boschhoven | 68 | 197 m² | 1978 |
| Lindenlaan | 61 | 135 m² | 1962 |
| Schoolstraat | 60 | 100 m² | 1967 |
| Breedvennen | 50 | 182 m² | 2008 |
| Kraanven | 50 | 134 m² | 1995 |
| Margrietlaan | 50 | 123 m² | 1972 |
| Oostrikkerstraat | 47 | 179 m² | 1937 |
| Halvenne | 45 | 126 m² | 1986 |
| Julianastraat | 43 | 162 m² | 1967 |
| Beukenlaan | 39 | 154 m² | 1961 |
| Hofpad | 38 | 41 m² | 2003 |
| Narcislaan | 38 | 175 m² | 1975 |
| Krokuslaan | 36 | 179 m² | 2006 |
| Halfeindschestraat | 33 | 186 m² | 1987 |
| Kerkstraat | 33 | 148 m² | 1969 |
| Langstraat | 33 | 224 m² | 1956 |
| Freesialaan | 32 | 114 m² | 2006 |
| Oostrikkerdijk | 32 | 212 m² | 1976 |
| Irislaan | 29 | 193 m² | 1975 |
| Bolle Akker | 27 | 125 m² | 2026 |
| Flins | 26 | 111 m² | 1983 |
| Kattestraat | 25 | 141 m² | 1932 |
| Renhoek | 24 | 209 m² | 1940 |
| Lavendelstraat | 21 | 172 m² | 2006 |
| Merellaan | 21 | 279 m² | 1961 |
| de Loonwerker | 20 | 234 m² | 2010 |
| Jan Verhoevenstraat | 20 | 107 m² | 2022 |
| Zwarte Pad | 20 | 73 m² | 2024 |
| Hoge Akker | 19 | 86 m² | 1988 |
| Klooster | 18 | 234 m² | 1988 |
| Marijkeplein | 18 | 63 m² | 1993 |
| Paaldijk | 17 | 211 m² | 1980 |
| Strijperdijk | 17 | 200 m² | 1969 |
| Steenakker | 16 | 101 m² | 2015 |
| Harrie Weijershof | 15 | 108 m² | 2010 |
| Piet van Astenstraat | 15 | 141 m² | 2009 |
| Zevenhuizen | 15 | 214 m² | 1939 |
| Biesven | 14 | 266 m² | 1999 |
| Eikenlaan | 14 | 129 m² | 1961 |
| Fazantlaan | 14 | 307 m² | 1960 |
| Orchideestraat | 14 | 176 m² | 1969 |
| Prins Willem-Alexanderplein | 14 | 192 m² | 1969 |
| Bruggerhuizen | 13 | 173 m² | 1965 |
| Swanegat | 13 | 183 m² | 2008 |
| Burgemeester Vogelslaan | 12 | 204 m² | 1992 |
| Eksterlaan | 11 | 241 m² | 1961 |
| Maarheezerweg-Noord | 11 | 140 m² | 1961 |
| Voordenweg | 11 | 215 m² | 1995 |
| Postkantoorstraatje | 10 | 88 m² | 1985 |
| Ranonkelstraat | 10 | 104 m² | 1968 |
| Hoogeindseweg | 9 | 225 m² | 1988 |
| Huisplaats | 9 | 111 m² | 1983 |
| Maarheezerweg-Zuid | 9 | 309 m² | 1958 |
| Anjerstraat | 8 | 195 m² | 1969 |
Uitleg bij deze cijfers
- Hoeveel wordt er boven de vraagprijs geboden?
- Hoe ontwikkelen de huizenprijzen zich in Nederland?
- Wat is mijn huis waard?
- Wat kost een vierkante meter woning in Nederland?
Bron: BAG (Kadaster) voor de woningen, CBS voor de buurtcijfers, en ingekochte marktdata voor de verkopen — met peildatum per bron op de bronnenpagina. Hoe wij van deze cijfers een bedrag per adres maken staat in de methodiek.