Nieuwveld 22, Helmond
Een appartement uit 1976, met 109 m² gebruiksoppervlakte, in de buurt Eeuwsels.
Waarde-indicatie
€ 376.000
Onze beste schatting bij gangbaar onderhoud, op basis van verkopen tot en met september 2026, omgerekend naar de prijzen van nu.
Vier van de vijf woningen zoals deze verkopen tussen deze twee bedragen. Voor een woning als deze is de marge ± 15%.
Meegewogen: 9 vergelijkbare verkopen binnen 53 meter, tussen augustus 2021 en februari 2026.
Weet u hoe deze woning erbij staat?
Het bedrag hierboven gaat uit van gangbaar onderhoud: de staat waarin de meeste woningen verkopen, en dat komt vrijwel overeen met goed. Kies hieronder wat er van toepassing is, dan wordt de schatting scherper.
Weet u de WOZ-waarde van deze woning?
Met de WOZ-waarde van uw beschikking wordt de schatting gemiddeld ruim een kwart scherper. Wij bewaren het bedrag niet: het verandert alleen wat u nu ziet. Het grijze bedrag in het veld is een voorbeeld bij onze schatting, niet uw WOZ.
Wat is een compleet dossier?
Energielabel, woningtype en bestemmingsplan zijn bekend.
Dit maakt de marge groter. Eerst wat er van dit adres niet geregistreerd is, daarna wat van geen enkele woning geregistreerd wordt.
- Staat van onderhoud en afwerking binnen: dat staat in geen enkel register
- Verbouwingen: die worden nergens bijgehouden
Weet u de onderhoudsstaat? Geef hem op bij de waarde-indicatie — dan wordt de schatting scherper.
Weet u meer over deze woning? Vertel het ons.
- Gebruiksoppervlakte109 m²
- Bouwjaar1976
- WoningtypeAppartement
- Prijs per m²€ 3.454voor deze woning
Waarom dit bedrag?
We nemen de gemiddelde woning in Eeuwsels als uitgangspunt en rekenen van daaruit naar deze woning toe. De kenmerken hieronder maken het verschil.
Gemiddeld in Eeuwsels
€ 3.607
per m², alle woningtypen
−4% voor deze woning
Deze woning
€ 3.454
per m² × 109 m² = € 376.000
Verlaagt de prijs per m²3
- Appartement van 109 m²sterk
Een appartement van deze maat brengt per m² minder op dan de gemiddelde woning in Eeuwsels: hoe groter de woning, hoe lager de prijs per m².
- Bouwjaar 1976duidelijk
Woningen uit deze bouwperiode brengen landelijk gezien minder op dan gemiddeld.
- Energielabel Clicht
Kopers rekenen de energierekening en de verbeterkosten mee; dat drukt de prijs.
Nog niet bekend
- Staat van onderhoud en afwerking binnenGeef het op
Dat staat in geen enkel register. Het is het deel van de marge dat altijd blijft, ook als al het andere bekend is.
Hoe komen we tot dit bedrag?
De pijlen en stippen hebben wij niet zelf bedacht: ze volgen uit ons rekenmodel. Een pijl laat zien of een kenmerk de prijs per m² verhoogt of verlaagt ten opzichte van de gemiddelde woning in Eeuwsels. De stippen laten zien hoe sterk: licht, duidelijk of sterk.
De gemiddelde prijs bovenaan is omgerekend naar dezelfde maat als deze woning. Wij rekenen met de oppervlakte zoals die geregistreerd staat, en daarin telt ook een eventuele berging en/of garage mee. Het verschil tussen de twee prijzen komt niet alleen uit de kenmerken hierboven: we vergelijken de uitkomst ook met recente verkopen in de omgeving. Tot slot vermenigvuldigen we de prijs per m² met het aantal vierkante meters; dat geeft het bedrag. Hoe zwaar elk kenmerk precies meetelt, staat in onze methodiek.
Welke vraagprijs past bij Nieuwveld 22?
Verwachte vraagprijs
€ 364.000
tussen € 321.000 en € 409.000
als de woning nu te koop komt, bij gangbaar onderhoud
+3% overboden
Verwachte verkoopprijs
€ 376.000
tussen € 320.000 en € 433.000
de waarde-indicatie van deze woning
De waarde-indicatie van € 376.000 is wat de woning naar verwachting opbrengt. Een vraagprijs ligt daar meestal onder: een woning wordt iets lager in de markt gezet, en kopers bieden eroverheen. Voor een appartement in deze prijsklasse en in Eeuwsels verwachten we dat de verkoopprijs 3% boven deze vraagprijs uitkomt. Dat is gemeten op de verkopen van de afgelopen twee jaar, en hangt af van de markt van nu, de prijsklasse, het woningtype en de buurt.
De buurt Eeuwsels, de afgelopen twaalf maanden
- woningen verkocht waarvan wij de vraagprijs kennen
- 46
- daarvan ging boven de vraagprijs weg
- 87%
- de middelste verkoop boven de vraagprijs
- 4%
Een vraagprijs is een keuze van verkoper en makelaar, geen meting: hij kan bewust lager of hoger liggen. De marge is iets smaller dan bij de waarde-indicatie, want bij een verkoopprijs maakt ook het bieden het onzeker. In onze metingen valt 80% van de echte vraagprijzen binnen deze marge. Geeft u bij de waarde-indicatie de onderhoudsstaat op, dan staat daar ook de vraagprijs die daarbij past. Hoe wij dit rekenen en hoe dicht het bij echte vraagprijzen ligt, staat in de methodiek; hoeveel er per gemeente en prijsklasse overboden wordt, in ons artikel over overbieden.
Hoe ontwikkelde de waarde van Nieuwveld 22 zich?
Een woning van deze waarde in Noord-Brabant was in november 2016 ongeveer € 182.000 waard en is nu € 376.000: +107% in 10 jaar. Dit is de prijsontwikkeling in Noord-Brabant volgens de CBS/Kadaster-prijsindex, toegepast op onze indicatie van vandaag — niet de verkoopgeschiedenis van dit huis.
Alle bedragen per jaar
| Maand | Waarde-indicatie | Marge | Verandering |
|---|---|---|---|
| januari 2017 | € 185.000 | ± 20% | — |
| januari 2018 | € 204.000 | ± 19% | +11% |
| januari 2019 | € 226.000 | ± 19% | +11% |
| januari 2020 | € 241.000 | ± 18% | +7% |
| januari 2021 | € 260.000 | ± 18% | +8% |
| januari 2022 | € 307.000 | ± 17% | +18% |
| januari 2023 | € 307.000 | ± 17% | +0% |
| januari 2024 | € 317.000 | ± 16% | +3% |
| januari 2025 | € 353.000 | ± 16% | +11% |
| januari 2026 | € 369.000 | ± 15% | +4% |
| juni 2026 | € 376.000 | ± 15% | +2% |
Bron: CBS/Kadaster Prijsindex Bestaande Koopwoningen, de reeks voor Noord-Brabant en die voor appartementen, met de landelijke maandbeweging; laatste maand juni 2026, daar staat de lijn op het bedrag van vandaag. De marge groeit naar achteren met een halve procentpunt per jaar. De index beschrijft de markt in Noord-Brabant; hoe deze straat daarvan afweek, weet alleen wie er verkocht heeft. Verbouwingen en onderhoud zitten er niet in.
Wat weten we van Nieuwveld 22?
| Postcode | 5702 HW |
|---|---|
| Woningtype | Appartement · ter plaatse vastgesteld bij de energielabelopname |
| Gebruiksoppervlakte | 109 m² |
| Bouwjaar | 1976 |
| Ligging in het gebouw | Tussenliggende woonlaag · ter plaatse vastgesteld bij de energielabelopname |
| Energielabel | C · geregistreerd bij RVO (EP-Online), opname in 2025. Wat daarna veranderde, zoals zonnepanelen of isolatie, staat er pas in na een nieuwe opname. |
| Gebruik | Gemengd pand Deze woning is zelf uitsluitend woonruimte, maar het pand bevat ook een overige ruimte. Dat werkt beide kanten op: voorzieningen onder handbereik, maar ook meer loop, laden en lossen, of geluid op andere tijden dan bij buren. |
| Inhoud van het pand | 7.436 m³ · gemeten uit laserhoogtedata — dit is het hele gebouw, niet deze woning |
| Hoogte van het pand | 14,3 meter · van straatniveau tot het hoogste punt van het dak |
| Dakvorm | Plat dak |
Oppervlakte, bouwjaar en adres komen uit het landelijke gebouwenregister (de BAG). Het woningtype bepalen we zelf, uit de vorm van het gebouw op de kaart. Hoe dat werkt en hoe nauwkeurig het is, staat in de methodiek.
Huizenprijzen in Helmond
| Gemiddelde verkoopprijs | € 480.305 |
|---|---|
| Gemiddeld per m² | € 4.061 |
| Gemiddelde verkooptijd | 35 dagen |
| Verkocht in 12 maanden | 1.049 woningen |
| Nieuw te koop gezet | 1.438 woningen |
Voortschrijdend over twaalf maanden tot en met september 2026. De jongste maand laten we bewust weg: een verkoop wordt pas bij de notaris geregistreerd, dus die maand mist nog ongeveer 8% van de transacties. Alle bronnen met hun peildatum staan op de bronnenlijst.
Wat ligt er in de buurt?
| Treinstation | 3,3 km |
|---|---|
| Groot overstapstation | 3,3 km |
| Oprit snelweg of N-weg | 2 km |
| Supermarkt | 0,7 km |
| Basisschool | 0,4 km |
| Kinderdagverblijf | 0,4 km |
| Huisarts | 0,8 km |
| Apotheek | 0,8 km |
| Ziekenhuis | 2,7 km |
| Restaurant | 0,8 km |
| Bibliotheek | 2,8 km |
| Binnenzwembad | 2,1 km |
| Bioscoop | 3,4 km |
Afstanden van het CBS, gemeten over de weg. Het is een gemiddelde voor alle inwoners van de buurt, dus niet precies vanaf deze voordeur. Let op: bij het zwembad telt alleen een overdekt bad mee, en bij de oprit ook een provinciale weg.
Welke risico's spelen bij deze woning?
| Fundering | Geen aandachtsgebied In dit postcodegebied is 5% van de panden van vóór 1970, en de ondergrond valt onder hogere zandgronden. Deze woning is van 1976 en valt buiten die periode, dus funderingsproblemen zijn hier onwaarschijnlijk. |
|---|---|
| Bestemming | Wonen Volgens het geldende bestemmingsplan heeft deze woning een woonbestemming. |
| Leefbaarheid | Rond het landelijk gemiddelde Leefbaarometer-score 4.07 in Eeuwsels (2024), gemeten door BZK over vijf dimensies: woningvoorraad, voorzieningen, veiligheid, sociale samenhang en fysieke omgeving. |
| Geluid | Geen opvallende geluidsbronnen
|
De funderingskaart van RVO zegt iets over het postcodegebied, niet over deze ene woning: twee huizen in dezelfde straat kunnen een heel andere fundering hebben. De kaart is van 2019. Zekerheid krijgt u alleen met een funderingsonderzoek. De leefbaarheidsscore geldt voor de hele buurt. De geluidscijfers geven aan hoeveel inwoners zeggen dat ze ernstige hinder ervaren; het is geen meting in decibel. Het is een schatting voor de hele buurt, uit een landelijke enquête (Gezondheidsmonitor 2024 van GGD, CBS en RIVM), dus niet voor deze woning.
Waar let u op bij een woning uit 1976?
De eerste woningen die geïsoleerd moesten worden; asbest mocht nog. Hieronder staat waar u op let bij huizen uit de bouwperiode 1975 – 1991. Het gaat over de bouwperiode, niet over deze woning: een gerenoveerd huis kan er geen last meer van hebben. Zekerheid geeft alleen een bouwkundige keuring.
| Asbest mogelijk | Asbest werd tot het verbod in 1993 breed toegepast: golfplaten, vensterbanken, kruipruimtes, kachelkanalen. Onbeschadigd en onaangeroerd is het geen direct gevaar, maar bij verbouwing of sloop gelden strenge regels en kosten. |
|---|---|
| Isolatie van de eerste generatie | Er zit isolatie in, maar dunner dan nu gebruikelijk, en het glas is vaak gewoon dubbel in plaats van HR++. Extra isoleren loont hier bijna altijd. |
Welke woningen lijken op Nieuwveld 22?
Appartementen in Eeuwsels met een vergelijkbare oppervlakte.
- Nieuwveld 44Geen label
- Nieuwveld 48D
- Nieuwveld 6Geen label
- Nieuwveld 32C
- Nieuwveld 12C
- Nieuwveld 52Geen label
Welke woningen liggen er nog meer aan de Nieuwveld?
214 woningen. Bekijk de hele straat.
- Nieuwveld 2A
- Nieuwveld 4
- Nieuwveld 6
- Nieuwveld 8
- Nieuwveld 10
- Nieuwveld 12
- Nieuwveld 14
- Nieuwveld 16
- Nieuwveld 18
- Nieuwveld 20
- Nieuwveld 22
- Nieuwveld 24
Veelgestelde vragen over Nieuwveld 22
Wat is Nieuwveld 22 in Helmond waard?
De waarde-indicatie ligt tussen € 320.000 en € 433.000: 109 m² maal € 3.454 per m² voor deze woning, afgeleid van het prijspeil in Helmond en geijkt op werkelijke verkoopprijzen. Die marge van 15% is niet gekozen maar gemeten: van de woningen zoals deze verkocht vier op de vijf binnen dit bereik. Het is een indicatie op basis van omgevingscijfers, geen taxatie van deze specifieke woning.
Welke vraagprijs past bij Nieuwveld 22?
Als deze woning nu te koop komt, verwachten we een vraagprijs rond € 364.000, tussen € 321.000 en € 409.000. De waarde-indicatie is € 376.000: we verwachten dat de verkoopprijs 3% boven deze vraagprijs uitkomt, omdat er voor woningen als deze in Helmond overboden wordt. Dat is gemeten op de verkopen van de afgelopen twee jaar, per prijsklasse, woningtype en buurt. Een vraagprijs blijft een keuze van verkoper en makelaar.
Hoeveel is Nieuwveld 22 in waarde gestegen sinds 2021?
Van ongeveer € 260.000 in januari 2021 naar € 376.000 nu: +44%, volgens de CBS/Kadaster-prijsindex van Noord-Brabant op onze indicatie van vandaag — niet de verkoopgeschiedenis van dit huis.
Hoeveel woonoppervlakte heeft Nieuwveld 22?
109 m² gebruiksoppervlakte volgens de Basisregistratie Adressen en Gebouwen (BAG).
Wat voor woning is Nieuwveld 22?
Dit is een appartement. Dat is niet afgeleid maar ter plaatse vastgesteld door de energieadviseur bij de labelopname — de sterkste bron die er voor dit gegeven bestaat. Het type doet ertoe voor het bedrag: het bepaalt met welke prijscurve wij rekenen. Kleine woningen brengen per vierkante meter meer op dan grote, en hoe sterk dat verschil is, verschilt per type.
Uit welk bouwjaar is Nieuwveld 22?
Het bouwjaar is 1976, volgens de BAG.
Welk energielabel heeft Nieuwveld 22?
Energielabel C, vastgesteld bij een opname in 2025. Bron: EP-Online, het officiële labelregister van RVO. Een label geldt tien jaar; een verbouwing of verduurzaming ertussenin maakt het niet automatisch actueel.
Wat verbruikt Nieuwveld 22 aan energie?
Volgens de labelberekening gebruikt deze woning ongeveer 240 kWh aan fossiele energie per m² per jaar. Dat is het getal waarop de labelletter berust: hoe lager, hoe beter. De energiebehoefte is 87 kWh per m² per jaar; dat zegt iets over de isolatie van de schil, los van de installaties. Het zijn genormeerde getallen: ze rekenen met standaard bewonersgedrag en met primaire energie, niet met wat de meter aanwijst. De werkelijke rekening hangt af van gezinsgrootte, thermostaat en tarieven.
Waar komen deze cijfers vandaan?
- Wat is mijn appartement waard?
- Wat is mijn huis waard?
- Hoe betrouwbaar is een online woningwaarde-check?
- Is een woningwaarde-indicatie hetzelfde als een taxatie?
Wij tonen uitsluitend gegevens over het gebouw, nooit over de bewoners of de eigenaar (waarom dit huis hier staat). Klopt er iets niet, of wilt u niet dat deze pagina bestaat? Laat deze pagina verwijderen — u hoeft geen reden te geven, en wij beoordelen het verzoek niet.