Koeveldsestraat 8, Helmond
Koeveldsestraat 8 (5706 AT Helmond, Noord-Brabant) is een twee-onder-een-kapwoning uit 2016, met 184 m² gebruiksoppervlakte op een perceel van 1.835 m², in de buurt 't Hout-Centrum.
Waarde-indicatie
€ 752.000
Onze beste schatting bij gangbaar onderhoud, op basis van verkopen tot en met september 2026, omgerekend naar de prijzen van nu.
Vier van de vijf woningen zoals deze verkopen tussen deze twee bedragen. Voor een woning als deze is de marge ± 12%.
Meegewogen: 10 vergelijkbare verkopen binnen 278 meter, tussen oktober 2021 en januari 2026.
Weet u hoe deze woning erbij staat?
Het bedrag hierboven gaat uit van gangbaar onderhoud: de staat waarin de meeste woningen verkopen, en dat komt vrijwel overeen met goed. Kies hieronder wat er van toepassing is, dan wordt de schatting scherper.
Dit maakt de marge groter. Eerst wat er van dit adres niet geregistreerd is, daarna wat van geen enkele woning geregistreerd wordt.
- Geen energielabel in de laatste stand van RVO die wij hebben — meestal sinds 2008 niet verkocht of verhuurd, soms zo recent geregistreerd dat het hier nog niet staat
- Staat van onderhoud en afwerking binnen: dat staat in geen enkel register
- Verbouwingen die (nog) niet in het gebouwenregister (de BAG) staan
Weet u de onderhoudsstaat? Geef hem op bij de waarde-indicatie — dan wordt de schatting scherper.
Weet u meer over deze woning? Vertel het ons.
- Gebruiksoppervlakte184 m²
- Bouwjaar2016
- WoningtypeTwee-onder-een-kapwoning
- Prijs per m²€ 4.089voor deze woning
Waarom dit bedrag?
We nemen de gemiddelde woning in 't Hout-Centrum als uitgangspunt en rekenen van daaruit naar deze woning toe. De kenmerken hieronder maken het verschil.
Gemiddeld in 't Hout-Centrum
€ 3.661
per m², alle woningtypen
+12% voor deze woning
Deze woning
€ 4.089
per m² × 184 m² = € 752.000
Verhoogt de prijs per m²2
- Eigen perceel van 1.835 m²sterk
Ruim bemeten voor een woning van 184 m².
- Bouwjaar 2016sterk
Woningen uit deze bouwperiode brengen landelijk gezien meer op dan gemiddeld.
Verlaagt de prijs per m²1
- Twee-onder-een-kapwoning van 184 m²duidelijk
Een twee-onder-een-kapwoning van deze maat brengt per m² minder op dan de gemiddelde woning in 't Hout-Centrum: hoe groter de woning, hoe lager de prijs per m².
Nog niet bekend
- Geen energielabel geregistreerd
Voor het bedrag rekent het model met het gemiddelde. Het gevolg zit vooral in de bandbreedte hierboven: dit is daarin de grootste post, en hij verdwijnt zodra er een label wordt geregistreerd.
- Staat van onderhoud en afwerking binnenGeef het op
Dat staat in geen enkel register. Het is het deel van de marge dat altijd blijft, ook als al het andere bekend is.
Hoe komen we tot dit bedrag?
De pijlen en stippen hebben wij niet zelf bedacht: ze volgen uit ons rekenmodel. Een pijl laat zien of een kenmerk de prijs per m² verhoogt of verlaagt ten opzichte van de gemiddelde woning in 't Hout-Centrum. De stippen laten zien hoe sterk: licht, duidelijk of sterk.
De gemiddelde prijs bovenaan is omgerekend naar dezelfde maat als deze woning. Wij rekenen met de oppervlakte zoals die geregistreerd staat, en daarin telt ook een eventuele berging en/of garage mee. Het verschil tussen de twee prijzen komt niet alleen uit de kenmerken hierboven: we vergelijken de uitkomst ook met recente verkopen in de omgeving. Tot slot vermenigvuldigen we de prijs per m² met het aantal vierkante meters; dat geeft het bedrag. Hoe zwaar elk kenmerk precies meetelt, staat in onze methodiek.
Welke vraagprijs past bij Koeveldsestraat 8?
Verwachte vraagprijs
€ 734.000
tussen € 665.000 en € 803.000
als de woning nu te koop komt, bij gangbaar onderhoud
+2% overboden
Verwachte verkoopprijs
€ 752.000
tussen € 662.000 en € 843.000
de waarde-indicatie van deze woning
De waarde-indicatie van € 752.000 is wat de woning naar verwachting opbrengt. Een vraagprijs ligt daar meestal onder: een woning wordt iets lager in de markt gezet, en kopers bieden eroverheen. Voor een twee-onder-een-kapwoning in deze prijsklasse en in 't Hout-Centrum verwachten we dat de verkoopprijs 2% boven deze vraagprijs uitkomt. Dat is gemeten op de verkopen van de afgelopen twee jaar, en hangt af van de markt van nu, de prijsklasse, het woningtype en de buurt.
De buurt 't Hout-Centrum, de afgelopen twaalf maanden
- woningen verkocht waarvan wij de vraagprijs kennen
- 21
- daarvan ging boven de vraagprijs weg
- 76%
- de mediane verkoop boven de vraagprijs
- 5%
Deze woning komt lager uit dan die mediane verkoop, omdat in deze prijsklasse minder overboden wordt en woningen die nu te koop komen meestal iets hoger worden aangeboden dan de al verkochte woningen in deze cijfers.
Een vraagprijs is een keuze van verkoper en makelaar, geen meting: hij kan bewust lager of hoger liggen. De marge is iets smaller dan bij de waarde-indicatie, want bij een verkoopprijs maakt ook het bieden het onzeker. In onze metingen valt 80% van de echte vraagprijzen binnen deze marge. Geeft u bij de waarde-indicatie de onderhoudsstaat op, dan staat daar ook de vraagprijs die daarbij past. Hoe wij dit rekenen en hoe dicht het bij echte vraagprijzen ligt, staat in de methodiek; hoeveel er per gemeente en prijsklasse overboden wordt, in ons artikel over overbieden.
Hoe ontwikkelde de waarde van Koeveldsestraat 8 zich?
Een woning van deze waarde in Noord-Brabant was in november 2016 ongeveer € 377.000 waard en is nu € 752.000: +99% in 10 jaar. Dit is de prijsontwikkeling in Noord-Brabant volgens de CBS/Kadaster-prijsindex, toegepast op onze indicatie van vandaag — niet de verkoopgeschiedenis van dit huis.
Alle bedragen per jaar
| Maand | Waarde-indicatie | Marge | Verandering |
|---|---|---|---|
| januari 2017 | € 382.000 | ± 17% | — |
| januari 2018 | € 405.000 | ± 16% | +6% |
| januari 2019 | € 429.000 | ± 16% | +6% |
| januari 2020 | € 452.000 | ± 15% | +5% |
| januari 2021 | € 497.000 | ± 15% | +10% |
| januari 2022 | € 596.000 | ± 14% | +20% |
| januari 2023 | € 610.000 | ± 14% | +2% |
| januari 2024 | € 616.000 | ± 13% | +1% |
| januari 2025 | € 689.000 | ± 13% | +12% |
| januari 2026 | € 737.000 | ± 12% | +7% |
| juni 2026 | € 752.000 | ± 12% | +2% |
Bron: CBS/Kadaster Prijsindex Bestaande Koopwoningen, de reeks voor Noord-Brabant en die voor twee-onder-een-kapwoningen, aangevuld met de landelijke beweging per maand. De lijn loopt tot juni 2026 en staat daar op het bedrag van vandaag. Hoe verder terug, hoe breder de marge: een half procentpunt per jaar. De index beschrijft de markt in Noord-Brabant; hoe deze straat daarvan afweek, weet alleen wie er verkocht heeft. Verbouwingen en onderhoud zitten er niet in.
Wat weten we van Koeveldsestraat 8?
| Postcode | 5706 AT |
|---|---|
| Woningtype | Twee-onder-een-kapwoning |
| Plek in de rij | 2e van 2 aaneengesloten woningen |
| Gebruiksoppervlakte | 184 m² |
| Bouwjaar | 2016 |
| Perceeloppervlakte | 1.835 m² · kadastraal vastgesteld |
| Energielabel | Geen label · niet geregistreerd bij RVO (EP-Online) |
| Inhoud van het pand | 691 m³ · gemeten met laserhoogtemetingen vanuit de lucht (3DBAG) |
| Bouwlagen | 2 · bovengronds, geteld met laserhoogtemetingen (3DBAG). Een kelder telt niet mee |
| Hoogte van het pand | 7,5 meter · van straatniveau tot het hoogste punt van het dak |
| Dakvorm | Schuin dak |
| Ruimte voor zonnepanelen | Circa 72 panelen Op 180 m² bruikbaar dakvlak, gemeten met laserhoogtemetingen vanuit de lucht (3DBAG). Het grootste dakvlak ligt op het westen. Daken op het noorden zijn niet meegeteld. Schaduw van bomen of buurpanden kennen wij niet, en die kan het aantal flink drukken. |
Oppervlakte, bouwjaar en adres komen uit het landelijke gebouwenregister (de BAG). Het woningtype bepalen we zelf, uit de vorm van het gebouw op de kaart. Hoe dat werkt en hoe nauwkeurig het is, staat in de methodiek.
Huizenprijzen in Helmond
| Gemiddelde verkoopprijs | € 480.305 |
|---|---|
| Gemiddeld per m² | € 4.061 |
| Gemiddelde verkooptijd | 35 dagen |
| Verkocht in 12 maanden | 1.049 woningen |
| Nieuw te koop gezet | 1.438 woningen |
Over de twaalf maanden tot en met september 2026. De jongste maand laten we bewust weg: een verkoop wordt pas bij de notaris geregistreerd, dus van die maand ontbreekt nog ongeveer 8% van de verkopen. Alle bronnen met hun peildatum staan op de bronnenlijst.
Wat ligt er in de buurt?
Op loopafstand, binnen een kilometer over de weg, liggen een grote supermarkt (200 meter), een basisschool (300 meter), een huisarts (200 meter), een kinderdagverblijf (300 meter) en een apotheek (200 meter). Binnen die kilometer zijn er ongeveer 3 grote supermarkten en 2 basisscholen. Het dichtstbijzijnde treinstation ligt op 800 meter, de oprit van een snelweg of hoofdweg op 3,4 km.
| Treinstation | 0,8 km |
|---|---|
| Groot overstapstation | 3,1 km |
| Oprit snelweg of N-weg | 3,4 km |
| Grote supermarkt | 0,2 km |
| Basisschool | 0,3 km |
| Kinderdagverblijf | 0,3 km |
| Huisarts | 0,2 km |
| Apotheek | 0,2 km |
| Ziekenhuis | 2,7 km |
| Restaurant | 0,3 km |
| Bibliotheek | 3 km |
| Binnenzwembad | 3,8 km |
| Bioscoop | 2,4 km |
Afstanden van het CBS (2024), gemeten over de weg. Het is een gemiddelde voor de woningen in het vierkant van 100 bij 100 meter waarin dit adres ligt, dus niet precies vanaf deze voordeur. Let op: bij het zwembad telt alleen een overdekt bad mee, en bij de oprit ook een provinciale weg.
Welke risico's spelen bij deze woning?
| Fundering | Geen aandachtsgebied In dit postcodegebied is 50% van de panden van vóór 1970, en het gebied ligt op de hogere zandgronden. Deze woning is van 2016 en valt buiten die periode, dus funderingsproblemen zijn hier onwaarschijnlijk. |
|---|---|
| Bestemming | Wonen Volgens het geldende bestemmingsplan heeft deze woning een woonbestemming. |
| Leefbaarheid | Rond het landelijk gemiddelde Leefbaarometer-score 4,05 in 't Hout-Centrum (2024). Het ministerie van BZK berekent die score uit vijf onderdelen: woningvoorraad, voorzieningen, veiligheid, sociale samenhang en fysieke omgeving. |
| Geluid | Geen opvallende geluidsbronnen
|
De funderingskaart van RVO zegt iets over het postcodegebied, niet over deze ene woning: twee huizen in dezelfde straat kunnen een heel andere fundering hebben. De kaart is van 2019. Zekerheid krijgt u alleen met een funderingsonderzoek. De leefbaarheidsscore geldt voor de hele buurt. De geluidscijfers geven aan hoeveel inwoners zeggen dat ze ernstige hinder ervaren; het is geen meting in decibel. Het is een schatting voor de hele buurt, uit een landelijke enquête (Gezondheidsmonitor 2024 van GGD, CBS en RIVM), dus niet voor deze woning.
Waar let u op bij een woning uit 2016?
Gebouwd onder strengere energie-eisen. Nieuwbouw van na half 2018 heeft bijna altijd geen gasaansluiting meer. Hieronder staat waar u op let bij huizen uit de bouwperiode vanaf 2012. Het gaat over de bouwperiode, niet over deze woning: een gerenoveerd huis kan er geen last meer van hebben. Zekerheid geeft alleen een bouwkundige keuring.
| Weinig periodetypische gebreken | Deze bouwperiode kent geen bekende gebreken zoals asbest of betonrot. Let eerder op de afwerking en op kleine gebreken bij de oplevering dan op de constructie. |
|---|---|
| Goed geïsoleerd, dus goed ventileren | Zeer goed geïsoleerde woningen laten weinig lucht door. Wie het ventilatiesysteem niet goed gebruikt, kan last krijgen van vocht of bedompte lucht. |
Welke woningen lijken op Koeveldsestraat 8?
Twee-onder-een-kapwoningen in 't Hout-Centrum met een vergelijkbare oppervlakte.
- Windmolenstraat 7Geen label
- Toermalijnstraat 3Geen label
- Windmolenstraat 97A
- Toermalijnstraat 5A
- Koeveldsestraat 14Geen label
- Toermalijnstraat 19A
Welke woningen liggen er nog meer aan de Koeveldsestraat?
12 woningen. Bekijk de hele straat.
- Koeveldsestraat 1
- Koeveldsestraat 1A
- Koeveldsestraat 3
- Koeveldsestraat 5
- Koeveldsestraat 7
- Koeveldsestraat 8
- Koeveldsestraat 9
- Koeveldsestraat 10
- Koeveldsestraat 11
- Koeveldsestraat 12
- Koeveldsestraat 14
- Koeveldsestraat 18
Veelgestelde vragen over Koeveldsestraat 8
Wat is Koeveldsestraat 8 in Helmond waard?
De waarde-indicatie ligt tussen € 662.000 en € 843.000: 184 m² maal € 4.089 per m² voor deze woning, afgeleid van het prijspeil in Helmond en geijkt op werkelijke verkoopprijzen. Die marge van 12% is niet gekozen maar gemeten: van de woningen zoals deze verkocht vier op de vijf binnen dit bereik. Het is een indicatie op basis van omgevingscijfers, geen taxatie van deze specifieke woning.
Welke vraagprijs past bij Koeveldsestraat 8?
Als deze woning nu te koop komt, verwachten we een vraagprijs rond € 734.000, tussen € 665.000 en € 803.000. De waarde-indicatie is € 752.000: we verwachten dat de verkoopprijs 2% boven deze vraagprijs uitkomt, omdat er voor woningen als deze in Helmond overboden wordt. Dat is gemeten op de verkopen van de afgelopen twee jaar, per prijsklasse, woningtype en buurt. Een vraagprijs blijft een keuze van verkoper en makelaar.
Hoeveel is Koeveldsestraat 8 in waarde gestegen sinds 2021?
Van ongeveer € 497.000 in januari 2021 naar € 752.000 nu: +51%, volgens de CBS/Kadaster-prijsindex van Noord-Brabant op onze indicatie van vandaag — niet de verkoopgeschiedenis van dit huis.
Hoeveel woonoppervlakte heeft Koeveldsestraat 8?
Volgens de Basisregistratie Adressen en Gebouwen (BAG) heeft deze woning 184 m² gebruiksoppervlakte. Dat is niet precies de woonoppervlakte: in de gebruiksoppervlakte telt bijvoorbeeld ook een inpandige berging of garage mee.
Wat voor woning is Koeveldsestraat 8?
Dit is een twee-onder-een-kapwoning. De BAG legt het woningtype niet vast, dus leiden wij het zelf af uit de vorm van het pand, het aantal woningen erin en het aantal panden dat eraan vastzit. Het type doet ertoe voor het bedrag: het bepaalt met welke prijscurve wij rekenen. Kleine woningen brengen per vierkante meter meer op dan grote, en hoe sterk dat verschil is, verschilt per type.
Uit welk bouwjaar is Koeveldsestraat 8?
Het bouwjaar is 2016, volgens de BAG.
Welk energielabel heeft Koeveldsestraat 8?
Voor dit adres is geen energielabel geregistreerd in EP-Online, het officiële labelregister van RVO — dat geldt voor ongeveer vier op de tien Nederlandse woningen. Bij verkoop of verhuur is een geldig label verplicht; een gecertificeerd adviseur stelt het dan ter plekke vast.
Hoe groot is het perceel van Koeveldsestraat 8?
Het kadastrale perceel is 1.835 m². Dat is de grond die bij deze woning hoort volgens de Kadastrale Kaart, inclusief de grond onder het huis zelf — de tuin is dus kleiner dan dit getal.
Waar komen deze cijfers vandaan?
- Wat doet het bouwjaar met de waarde van een huis?
- Wat is mijn huis waard?
- Hoe betrouwbaar is een online woningwaarde-check?
- Is een woningwaarde-indicatie hetzelfde als een taxatie?
Wij tonen uitsluitend gegevens over het gebouw, nooit over de bewoners of de eigenaar (waarom dit huis hier staat). Klopt er iets niet, of wilt u niet dat deze pagina bestaat? Laat deze pagina verwijderen — u hoeft geen reden te geven, en wij beoordelen het verzoek niet.