Beukenboomsweg 4A, Guttecoven
Beukenboomsweg 4A (6143 AC Guttecoven, gemeente Sittard-Geleen, Limburg) is een tussenwoning uit 1890, met 109 m² verwarmde woonruimte (geregistreerd: 131 m² gebruiksoppervlakte) op een perceel van 150 m², in de buurt Guttecoven.
Waarde-indicatie
€ 266.000
Onze beste schatting bij gangbaar onderhoud, op basis van verkopen tot en met september 2026, omgerekend naar de prijzen van nu.
Vier van de vijf woningen zoals deze verkopen tussen deze twee bedragen. Voor een woning als deze is de marge ± 27%. De marge is hier breder, omdat nergens staat of een woning uit deze bouwperiode met dit energielabel verbouwd is.
Meegewogen: 3 vergelijkbare verkopen binnen 256 meter, tussen april 2022 en mei 2026.
Weet u hoe deze woning erbij staat?
Het bedrag hierboven gaat uit van gangbaar onderhoud: de staat waarin de meeste woningen verkopen, en dat komt vrijwel overeen met goed. Kies hieronder wat er van toepassing is, dan wordt de schatting scherper.
Weet u de WOZ-waarde van deze woning?
Met de WOZ-waarde van uw beschikking wordt de schatting gemiddeld ruim een kwart scherper. Wij bewaren het bedrag niet: het verandert alleen wat u nu ziet. Het grijze bedrag in het veld is een voorbeeld bij onze schatting, niet uw WOZ.
Wat is een compleet dossier?
Energielabel, woningtype en bestemmingsplan zijn bekend.
Dit maakt de marge groter. Eerst wat er van dit adres niet geregistreerd is, daarna wat van geen enkele woning geregistreerd wordt.
- Staat van onderhoud en afwerking binnen: dat staat in geen enkel register
- Verbouwingen die (nog) niet in het gebouwenregister (de BAG) staan
Weet u de onderhoudsstaat? Geef hem op bij de waarde-indicatie — dan wordt de schatting scherper.
Weet u meer over deze woning? Vertel het ons.
- Gebruiksoppervlakte131 m²
- Bouwjaar1890
- WoningtypeTussenwoning
- Prijs per m²€ 2.031voor deze woning
Waarom dit bedrag?
We nemen de gemiddelde woning in Guttecoven als uitgangspunt en rekenen van daaruit naar deze woning toe. De kenmerken hieronder maken het verschil.
Gemiddeld in Guttecoven
€ 2.792
per m², alle woningtypen
−27% voor deze woning
Deze woning
€ 2.031
per m² × 131 m² = € 266.000
Verhoogt de prijs per m²1
- Bouwjaar 1890licht
Woningen uit deze bouwperiode brengen landelijk gezien meer op dan gemiddeld.
Verlaagt de prijs per m²4
- Een tweede meting van de woonoppervlakte wijkt af van de geregistreerde 131 m²sterk
Een andere meting van deze woning komt op minder woonruimte uit dan de registratie vermeldt.
- Tussenwoning van 131 m²sterk
Een tussenwoning van deze maat brengt per m² minder op dan de gemiddelde woning in Guttecoven: hoe groter de woning, hoe lager de prijs per m².
- Energielabel Fsterk
Kopers rekenen de energierekening en de verbeterkosten mee; dat drukt de prijs.
- Eigen perceel van 150 m²licht
Weinig grond voor een woning van 131 m². Het gaat om de verhouding tussen grond en woning, niet om het aantal m² grond alleen.
Nog niet bekend
- Staat van onderhoud en afwerking binnenGeef het op
Dat staat in geen enkel register. Het is het deel van de marge dat altijd blijft, ook als al het andere bekend is.
Hoe komen we tot dit bedrag?
De pijlen en stippen hebben wij niet zelf bedacht: ze volgen uit ons rekenmodel. Een pijl laat zien of een kenmerk de prijs per m² verhoogt of verlaagt ten opzichte van de gemiddelde woning in Guttecoven. De stippen laten zien hoe sterk: licht, duidelijk of sterk.
De gemiddelde prijs bovenaan is omgerekend naar dezelfde maat als deze woning. Wij rekenen met de oppervlakte zoals die geregistreerd staat, en daarin telt ook een eventuele berging en/of garage mee. Het verschil tussen de twee prijzen komt niet alleen uit de kenmerken hierboven: we vergelijken de uitkomst ook met recente verkopen in de omgeving. Tot slot vermenigvuldigen we de prijs per m² met het aantal vierkante meters; dat geeft het bedrag. Hoe zwaar elk kenmerk precies meetelt, staat in onze methodiek.
Welke vraagprijs past bij Beukenboomsweg 4A?
Verwachte vraagprijs
€ 249.000
tussen € 193.000 en € 304.000
als de woning nu te koop komt, bij gangbaar onderhoud
+7% overboden
Verwachte verkoopprijs
€ 266.000
tussen € 194.000 en € 338.000
de waarde-indicatie van deze woning
De waarde-indicatie van € 266.000 is wat de woning naar verwachting opbrengt. Een vraagprijs ligt daar meestal onder: een woning wordt iets lager in de markt gezet, en kopers bieden eroverheen. Voor een tussenwoning in deze prijsklasse en in Guttecoven verwachten we dat de verkoopprijs 7% boven deze vraagprijs uitkomt. Dat is gemeten op de verkopen van de afgelopen twee jaar, en hangt af van de markt van nu, de prijsklasse, het woningtype en de buurt.
De gemeente Sittard-Geleen, de afgelopen twaalf maanden
- woningen verkocht waarvan wij de vraagprijs kennen
- 757
- daarvan ging boven de vraagprijs weg
- 69%
- de mediane verkoop boven de vraagprijs
- 4%
Deze woning komt hoger uit dan die mediane verkoop, omdat in deze prijsklasse meer overboden wordt en om een tussenwoning harder geboden wordt dan om een appartement.
Een vraagprijs is een keuze van verkoper en makelaar, geen meting: hij kan bewust lager of hoger liggen. De marge is iets smaller dan bij de waarde-indicatie, want bij een verkoopprijs maakt ook het bieden het onzeker. In onze metingen valt 80% van de echte vraagprijzen binnen deze marge. Geeft u bij de waarde-indicatie de onderhoudsstaat op, dan staat daar ook de vraagprijs die daarbij past. Hoe wij dit rekenen en hoe dicht het bij echte vraagprijzen ligt, staat in de methodiek; hoeveel er per gemeente en prijsklasse overboden wordt, in ons artikel over overbieden.
Hoe ontwikkelde de waarde van Beukenboomsweg 4A zich?
Een woning van deze waarde in Limburg was in november 2016 ongeveer € 131.000 waard en is nu € 266.000: +103% in 10 jaar. Dit is de prijsontwikkeling in Limburg volgens de CBS/Kadaster-prijsindex, toegepast op onze indicatie van vandaag — niet de verkoopgeschiedenis van dit huis.
Alle bedragen per jaar
| Maand | Waarde-indicatie | Marge | Verandering |
|---|---|---|---|
| januari 2017 | € 132.000 | ± 32% | — |
| januari 2018 | € 139.000 | ± 31% | +5% |
| januari 2019 | € 150.000 | ± 31% | +8% |
| januari 2020 | € 160.000 | ± 30% | +7% |
| januari 2021 | € 176.000 | ± 30% | +10% |
| januari 2022 | € 209.000 | ± 29% | +19% |
| januari 2023 | € 211.000 | ± 29% | +1% |
| januari 2024 | € 221.000 | ± 28% | +5% |
| januari 2025 | € 247.000 | ± 28% | +12% |
| januari 2026 | € 261.000 | ± 27% | +6% |
| september 2026 | € 266.000 | ± 27% | +2% |
Bron: CBS/Kadaster Prijsindex Bestaande Koopwoningen, de reeks voor Limburg en die voor tussenwoningen, aangevuld met de landelijke beweging per maand. De lijn loopt tot september 2026 en staat daar op het bedrag van vandaag. Hoe verder terug, hoe breder de marge: een half procentpunt per jaar. De index beschrijft de markt in Limburg; hoe deze straat daarvan afweek, weet alleen wie er verkocht heeft. Verbouwingen en onderhoud zitten er niet in.
Wat weten we van Beukenboomsweg 4A?
| Postcode | 6143 AC |
|---|---|
| Woningtype | Tussenwoning · ter plaatse vastgesteld bij de energielabelopname |
| Plek in de rij | 2e van 3 aaneengesloten woningen |
| Gebruiksoppervlakte | 131 m² · waarvan 109 m² verwarmd volgens de energielabelopname |
| Bouwjaar | 1890 |
| Perceeloppervlakte | 150 m² · kadastraal vastgesteld |
| Energielabel | F · geregistreerd bij RVO (EP-Online), opname in 2022. Wat daarna veranderde, zoals zonnepanelen of isolatie, staat er pas in na een nieuwe opname. |
| Inhoud van het pand | 472 m³ · gemeten met laserhoogtemetingen vanuit de lucht (3DBAG) |
| Bouwlagen | 3 · bovengronds, geteld met laserhoogtemetingen (3DBAG). Een kelder telt niet mee |
| Hoogte van het pand | 10,1 meter · van straatniveau tot het hoogste punt van het dak |
| Dakvorm | Deels plat, deels schuin dak |
| Ruimte voor zonnepanelen | Circa 21 panelen Op 63 m² bruikbaar dakvlak, gemeten met laserhoogtemetingen vanuit de lucht (3DBAG). Het grootste dakvlak ligt op het zuidoosten. Daken op het noorden zijn niet meegeteld. Schaduw van bomen of buurpanden kennen wij niet, en die kan het aantal flink drukken. |
Oppervlakte, bouwjaar en adres komen uit het landelijke gebouwenregister (de BAG). Het woningtype bepalen we zelf, uit de vorm van het gebouw op de kaart. Hoe dat werkt en hoe nauwkeurig het is, staat in de methodiek.
Huizenprijzen in de gemeente Sittard-Geleen
| Gemiddelde verkoopprijs | € 345.723 |
|---|---|
| Gemiddeld per m² | € 2.928 |
| Gemiddelde verkooptijd | 47 dagen |
| Verkocht in 12 maanden | 1.159 woningen |
| Nieuw te koop gezet | 1.414 woningen |
Over de twaalf maanden tot en met september 2026. De jongste maand laten we bewust weg: een verkoop wordt pas bij de notaris geregistreerd, dus van die maand ontbreekt nog ongeveer 8% van de verkopen. Alle bronnen met hun peildatum staan op de bronnenlijst.
Wat ligt er in de buurt?
Binnen een kilometer over de weg ligt geen grote supermarkt, basisschool of huisarts. De dichtstbijzijnde grote supermarkt ligt op 2,6 km. Het dichtstbijzijnde treinstation ligt op 4,0 km, de oprit van een snelweg of hoofdweg op 2,5 km.
| Treinstation | 4 km |
|---|---|
| Groot overstapstation | 4 km |
| Oprit snelweg of N-weg | 2,5 km |
| Grote supermarkt | 2,6 km |
| Basisschool | 1,4 km |
| Kinderdagverblijf | 1,4 km |
| Huisarts | 1,6 km |
| Apotheek | 3 km |
| Ziekenhuis | 5,8 km |
| Restaurant | 1,9 km |
| Bibliotheek | 2,9 km |
| Binnenzwembad | 4,2 km |
| Bioscoop | 4,7 km |
Afstanden van het CBS (2024), gemeten over de weg. Het is een gemiddelde voor de woningen in het vierkant van 100 bij 100 meter waarin dit adres ligt, dus niet precies vanaf deze voordeur. Let op: bij het zwembad telt alleen een overdekt bad mee, en bij de oprit ook een provinciale weg.
Welke risico's spelen bij deze woning?
| Fundering | Geen aandachtsgebied In dit postcodegebied is 66% van de panden van vóór 1970, en het gebied ligt in het heuvelland. Deze woning is van 1890. Woningen van vóór 1970 hebben vaker een kwetsbare fundering, maar de kaart ziet in dit gebied geen verhoogd risico. Bij aankoop blijft aandacht voor de fundering verstandig. |
|---|---|
| Bestemming | Wonen Volgens het geldende bestemmingsplan heeft deze woning een woonbestemming. |
De funderingskaart van RVO zegt iets over het postcodegebied, niet over deze ene woning: twee huizen in dezelfde straat kunnen een heel andere fundering hebben. De kaart is van 2019. Zekerheid krijgt u alleen met een funderingsonderzoek. De leefbaarheidsscore geldt voor de hele buurt.
Waar let u op bij een woning uit 1890?
Gebouwd voordat er landelijke bouwregels waren (de eerste Woningwet). Vaak karaktervol, maar wat er nu goed aan is, is er later in aangebracht. Hieronder staat waar u op let bij huizen uit de bouwperiode vóór 1906. Het gaat over de bouwperiode, niet over deze woning: een gerenoveerd huis kan er geen last meer van hebben. Zekerheid geeft alleen een bouwkundige keuring.
| Fundering uit de tijd vóór beton | Woningen uit deze periode staan op houten palen of direct op de grond ("op staal"). Houten palen kunnen gaan rotten als het grondwater zakt. Of dat hier speelt, hangt van de bodem af: zie het funderingsrisico op deze pagina. |
|---|---|
| Massieve muren, geen spouw | De spouwmuur (twee muren met een luchtlaag ertussen) werd pas in de jaren twintig gewoon. Oudere muren zijn massief: isoleren kan dan alleen aan de binnen- of buitenkant, en dat is ingrijpender en duurder dan de spouw vullen. |
| Loden waterleidingen | Tot circa 1960 werden waterleidingen van lood aangelegd. Zijn ze nooit vervangen, dan raadt de GGD af het water als drinkwater voor jonge kinderen te gebruiken. Vervanging is bij de meeste woningen allang gebeurd, maar het is iets om na te vragen bij aankoop. |
| Houten balklagen en kap | De uiteinden van houten balken in vochtige muren, en een oude dakconstructie, zijn de bekende plekken voor houtrot en zwam. Bij een huis van deze leeftijd is een bouwkundige keuring geen formaliteit maar het belangrijkste huiswerk. |
Welke woningen lijken op Beukenboomsweg 4A?
Tussenwoningen in Guttecoven met een vergelijkbare oppervlakte.
- Heerenlandstraat 16Geen label
- Heerenlandstraat 21Geen label
- Caeciliastraat 32Geen label
- Heerenlandstraat 4Geen label
- Groendalstraat 16Geen label
- Heerenlandstraat 7Geen label
Welke woningen liggen er nog meer aan de Beukenboomsweg?
50 woningen. Bekijk de hele straat.
- Beukenboomsweg 1
- Beukenboomsweg 2
- Beukenboomsweg 3
- Beukenboomsweg 4
- Beukenboomsweg 4A
- Beukenboomsweg 5
- Beukenboomsweg 6
- Beukenboomsweg 7
- Beukenboomsweg 8
- Beukenboomsweg 9
- Beukenboomsweg 10
- Beukenboomsweg 11
Veelgestelde vragen over Beukenboomsweg 4A
Wat is Beukenboomsweg 4A in Guttecoven waard?
De waarde-indicatie ligt tussen € 194.000 en € 338.000: 131 m² maal € 2.031 per m² voor deze woning, afgeleid van het prijspeil in de gemeente Sittard-Geleen en geijkt op werkelijke verkoopprijzen. Die marge van 27% is niet gekozen maar gemeten: van de woningen zoals deze verkocht vier op de vijf binnen dit bereik. Het is een indicatie op basis van omgevingscijfers, geen taxatie van deze specifieke woning.
Welke vraagprijs past bij Beukenboomsweg 4A?
Als deze woning nu te koop komt, verwachten we een vraagprijs rond € 249.000, tussen € 193.000 en € 304.000. De waarde-indicatie is € 266.000: we verwachten dat de verkoopprijs 7% boven deze vraagprijs uitkomt, omdat er voor woningen als deze in de gemeente Sittard-Geleen overboden wordt. Dat is gemeten op de verkopen van de afgelopen twee jaar, per prijsklasse, woningtype en buurt. Een vraagprijs blijft een keuze van verkoper en makelaar.
Hoeveel is Beukenboomsweg 4A in waarde gestegen sinds 2021?
Van ongeveer € 176.000 in januari 2021 naar € 266.000 nu: +51%, volgens de CBS/Kadaster-prijsindex van Limburg op onze indicatie van vandaag — niet de verkoopgeschiedenis van dit huis.
Hoeveel woonoppervlakte heeft Beukenboomsweg 4A?
Volgens de Basisregistratie Adressen en Gebouwen (BAG) heeft deze woning 131 m² gebruiksoppervlakte. Dat is niet precies de woonoppervlakte: in de gebruiksoppervlakte telt bijvoorbeeld ook een inpandige berging of garage mee. Bij de energielabelopname is 109 m² verwarmde woonruimte gemeten.
Wat voor woning is Beukenboomsweg 4A?
Dit is een tussenwoning. Dat is niet afgeleid maar ter plaatse vastgesteld door de energieadviseur bij de labelopname — de sterkste bron die er voor dit gegeven bestaat. Het type doet ertoe voor het bedrag: het bepaalt met welke prijscurve wij rekenen. Kleine woningen brengen per vierkante meter meer op dan grote, en hoe sterk dat verschil is, verschilt per type.
Uit welk bouwjaar is Beukenboomsweg 4A?
Het bouwjaar is 1890, volgens de BAG.
Welk energielabel heeft Beukenboomsweg 4A?
Energielabel F, vastgesteld bij een opname in 2022. Bron: EP-Online, het officiële labelregister van RVO. Een label geldt tien jaar; een verbouwing of verduurzaming ertussenin maakt het niet automatisch actueel.
Wat verbruikt Beukenboomsweg 4A aan energie?
Volgens de labelberekening gebruikt deze woning ongeveer 349 kWh aan fossiele energie per m² per jaar. Dat is het getal waarop de labelletter berust: hoe lager, hoe beter. De energiebehoefte is 171 kWh per m² per jaar; dat zegt iets over de isolatie van de schil, los van de installaties. Het zijn genormeerde getallen: ze rekenen met standaard bewonersgedrag en met primaire energie, niet met wat de meter aanwijst. De werkelijke rekening hangt af van gezinsgrootte, thermostaat en tarieven.
Waar komen deze cijfers vandaan?
- Wat doet het bouwjaar met de waarde van een huis?
- Wat is mijn huis waard?
- Hoe betrouwbaar is een online woningwaarde-check?
- Is een woningwaarde-indicatie hetzelfde als een taxatie?
Wij tonen uitsluitend gegevens over het gebouw, nooit over de bewoners of de eigenaar (waarom dit huis hier staat). Klopt er iets niet, of wilt u niet dat deze pagina bestaat? Laat deze pagina verwijderen — u hoeft geen reden te geven, en wij beoordelen het verzoek niet.