Griffel 5, Bathmen
Een woning van 108 m² uit 2026, in de buurt Loo.
Waarde-indicatie
€ 413.000
middelste schatting, gemiddeld onderhouden · verkopen t/m augustus 2026, naar het prijspeil van nu
Vier van de vijf woningen zoals deze verkopen tussen deze twee bedragen. Zonder geregistreerd energielabel is de marge ± 21%; met een label zou dat ± 19% zijn.
Weet u hoe deze woning erbij staat?
Het bedrag hierboven gaat uit van gemiddeld onderhoud. Kies hieronder wat er van toepassing is, dan wordt de schatting scherper.
Weet u de WOZ-waarde van deze woning?
Met de WOZ-waarde van uw beschikking wordt de schatting gemiddeld ruim een kwart scherper. Wij bewaren het bedrag niet: het verandert alleen wat u nu ziet. Het grijze bedrag in het veld is een voorbeeld bij onze schatting, niet uw WOZ.
Hieronder staat wat deze bandbreedte breed maakt: eerst wat er voor dit adres niet geregistreerd is, daarna wat nergens geregistreerd wordt.
- Geen energielabel in de laatste stand van RVO die wij hebben — meestal sinds 2008 niet verkocht of verhuurd, soms zo recent geregistreerd dat het hier nog niet staat
- Bestemming bouwregel-25, geen zuivere woonbestemming
- Staat van onderhoud en afwerking binnen — geen enkele registratie legt dit vast
- Verbouwingen die niet in de BAG staan
Weet u de onderhoudsstaat? Geef hem op bij de waarde-indicatie — dan wordt de schatting scherper.
- Gebruiksoppervlakte108 m²
- Bouwjaar2026
- Prijs per m²€ 3.826voor deze woning
Waarom dit bedrag?
We rekenen van de gemiddelde prijs per m² in Loo naar dit adres toe. Die buurtprijs is een gemiddelde over álle woningtypen; hieronder staat wat deze woning daarvan onderscheidt, het zwaarste eerst.
| Bijzonderheid van deze woning | Effect op de prijs per m² |
|---|---|
| Bouwjaar 2026 Landelijk gemeten brengen woningen uit deze bouwperiode minder op dan gemiddeld. | omlaag |
| Woningtype niet vastgesteld Wij leiden het type af uit de vorm van het pand en de bebouwing eromheen. Bij deze woning is dat niet gelukt, dus rekent het model met het gemiddelde. | niet bekend |
| Geen energielabel geregistreerd Voor het bedrag rekent het model met het gemiddelde. Het gevolg zit vooral in de bandbreedte hierboven: dit is daarin de grootste post, en hij verdwijnt zodra er een label wordt geregistreerd. | niet bekend |
| Staat van onderhoud en afwerking binnen Daar bestaat geen openbare bron voor. Dit is het deel van de bandbreedte dat blijft, ook als al het andere bekend is. | niet bekend |
Deze pijlen zijn niet door ons opgeschreven maar door het model berekend: ze laten zien welke kant elk kenmerk de prijs per m² op duwt ten opzichte van de gemiddelde woning in Loo. Het aantal vierkante meters zelf staat niet in deze tabel — dat is de vermenigvuldiging waar het bedrag mee begint. Hoeveel euro elke post precies waard is, en hoe wij dat gemeten hebben, staat in de methodiek.
Welke vraagprijs past bij Griffel 5?
Verwachte vraagprijs
€ 393.000
tussen € 326.000 en € 461.000
als de woning nu te koop komt, gemiddeld onderhouden
+5% overboden
Verwachte verkoopprijs
€ 413.000
de waarde-indicatie van deze woning
De waarde-indicatie van € 413.000 is wat de woning naar verwachting opbrengt. Een vraagprijs ligt daar meestal onder: een woning wordt iets lager in de markt gezet, en kopers bieden eroverheen. Voor een woning in deze prijsklasse en in Loo verwachten we dat de verkoopprijs 5% boven deze vraagprijs uitkomt. Dat is gemeten op de verkopen van de afgelopen twee jaar, en hangt af van de markt van nu, de prijsklasse, het woningtype en de buurt.
De gemeente Deventer, de afgelopen twaalf maanden
- woningen verkocht waarvan wij de vraagprijs kennen
- 1.235
- daarvan ging boven de vraagprijs weg
- 82%
- de middelste verkoop boven de vraagprijs
- 8%
Dat deze woning lager uitkomt dan die middelste verkoop, komt doordat een woning die nu te koop komt, gemiddeld iets hoger in de markt gezet wordt dan de woningen in deze cijfers, die al verkocht zijn.
Een vraagprijs is een keuze van verkoper en makelaar, geen meting: hij kan bewust lager of hoger liggen. De marge is iets smaller dan bij de waarde-indicatie, omdat bij een verkoopprijs ook het bieden onzekerheid toevoegt; gemeten valt 80% van de echte vraagprijzen erbinnen. Geeft u bij de waarde-indicatie de onderhoudsstaat op, dan staat daar ook de vraagprijs die daarbij past. Hoe wij dit rekenen en hoe dicht het bij echte vraagprijzen ligt, staat in de methodiek; hoeveel er per gemeente en prijsklasse overboden wordt, in ons artikel over overbieden.
Hoe ontwikkelde de waarde van Griffel 5 zich?
Een woning van deze waarde in Overijssel was in oktober 2016 ongeveer € 197.000 waard en is nu € 413.000: +110% in 10 jaar. Dit is de prijsontwikkeling in Overijssel volgens de CBS/Kadaster-prijsindex, toegepast op onze indicatie van vandaag — niet de verkoopgeschiedenis van dit huis.
Alle bedragen per jaar
| Maand | Waarde-indicatie | Marge | Verandering |
|---|---|---|---|
| januari 2017 | € 199.000 | ± 26% | — |
| januari 2018 | € 213.000 | ± 25% | +7% |
| januari 2019 | € 230.000 | ± 25% | +8% |
| januari 2020 | € 245.000 | ± 24% | +6% |
| januari 2021 | € 270.000 | ± 24% | +10% |
| januari 2022 | € 323.000 | ± 23% | +20% |
| januari 2023 | € 334.000 | ± 23% | +3% |
| januari 2024 | € 339.000 | ± 22% | +2% |
| januari 2025 | € 383.000 | ± 22% | +13% |
| januari 2026 | € 408.000 | ± 21% | +6% |
| juni 2026 | € 413.000 | ± 21% | +1% |
Bron: CBS/Kadaster Prijsindex Bestaande Koopwoningen, de reeks voor Overijssel, met de landelijke maandbeweging; laatste maand juni 2026, daar staat de lijn op het bedrag van vandaag. De marge groeit naar achteren met een halve procentpunt per jaar. De index beschrijft de markt in Overijssel; hoe deze straat daarvan afweek, weet alleen wie er verkocht heeft. Verbouwingen en onderhoud zitten er niet in.
Wat weten we van Griffel 5?
| Postcode | 7437 TK |
|---|---|
| Woningtype | — |
| Gebruiksoppervlakte | 108 m² |
| Bouwjaar | 2026 |
| Perceeloppervlakte | 398 m² · aandeel in een kavel van 3.580 m² die met 9 woningen wordt gedeeld |
| Energielabel | Geen label · niet geregistreerd bij RVO (EP-Online) |
Oppervlakte, bouwjaar en adres komen uit de BAG. Het woningtype leiden wij zelf af uit de pandgeometrie — lees hoe dat werkt en hoe nauwkeurig het is in de methodiek.
Huizenprijzen in Bathmen
| Gemiddelde verkoopprijs | € 596.838 |
|---|---|
| Gemiddeld per m² | € 4.060 |
| Gemiddelde verkooptijd | 43 dagen |
| Verkocht in 12 maanden | 77 woningen |
| Nieuw te koop gezet | 83 woningen |
Voortschrijdend over twaalf maanden tot en met augustus 2026. De jongste maand laten we bewust weg: een verkoop wordt pas bij de notaris geregistreerd, dus die maand mist nog ongeveer 8% van de transacties. Alle bronnen met hun peildatum staan op de bronnenlijst.
Wat ligt er in de buurt?
| Treinstation | 6,9 km |
|---|---|
| Groot overstapstation | 13,5 km |
| Oprit snelweg of N-weg | 2,3 km |
| Supermarkt | 3,9 km |
| Basisschool | 1,5 km |
| Kinderdagverblijf | 1,5 km |
| Huisarts | 3,8 km |
| Apotheek | 3,8 km |
| Ziekenhuis | 12,1 km |
| Restaurant | 1,4 km |
| Bibliotheek | 4,3 km |
| Binnenzwembad | 9,7 km |
| Bioscoop | 13 km |
Afstanden van het CBS, berekend over de weg als gemiddelde voor alle inwoners van de buurt samen — een buurtgemiddelde dus, geen meting vanaf deze voordeur. De definities luisteren nauw: het binnenzwembad is echt het dichtstbijzijnde óverdekte bad (een openluchtbad telt niet mee), en de oprit telt zowel rijks- als provinciale wegen.
Welke risico's spelen bij deze woning?
| Bestemming | Bouwregel-25 Volgens het geldende bestemmingsplan valt deze woning onder de bestemming "Bouwregel-25" — geen zuivere woonbestemming. Wat er precies is toegestaan staat in de planregels; de gemeente kan die toelichten. |
|---|---|
| Leefbaarheid | Rond het landelijk gemiddelde Leefbaarometer-score 4.25 in Loo (2024), gemeten door BZK over vijf dimensies: woningvoorraad, voorzieningen, veiligheid, sociale samenhang en fysieke omgeving. |
| Geluid | Geen opvallende geluidsbronnen
|
De leefbaarheidsscore geldt voor de hele buurt. De geluidcijfers komen uit de Gezondheidsmonitor 2024 van GGD, CBS en RIVM: het is het percentage inwoners dat zégt ernstige hinder te ervaren, geen gemeten geluidsniveau in decibel. Het RIVM schat het buurtcijfer uit een landelijke steekproef, dus het is een indicatie voor de buurt en niet voor deze woning.
Waar let u op bij een woning uit 2026?
Gebouwd onder de aangescherpte energie-eisen; nieuwbouw van na medio 2018 is bovendien vrijwel altijd aardgasvrij. Dit zijn aandachtspunten die horen bij de bouwperiode vanaf 2012 — geen vaststellingen over deze woning. Een gerenoveerde woning kan er niets meer van hebben; alleen een bouwkundige keuring geeft zekerheid.
| Weinig periodetypische gebreken | Deze bouwperiode kent geen klassieke gebreken zoals asbest of betonrot. Aandachtspunten zitten eerder in de afwerking en in opleverpunten van de nieuwbouw dan in de constructie. |
|---|---|
| Kierdichte bouw vraagt om ventileren | Zeer goed geïsoleerde woningen zijn kierdicht gebouwd. Zonder goed gebruik van het ventilatiesysteem kan vocht- en binnenluchtkwaliteit een punt worden. |
Welke woningen liggen er nog meer aan de Griffel?
5 woningen. Bekijk de hele straat.
Veelgestelde vragen over Griffel 5
Wat is Griffel 5 in Bathmen waard?
De waarde-indicatie ligt tussen € 326.000 en € 500.000: 108 m² maal € 3.826 per m² voor deze woning, afgeleid van het prijspeil in Bathmen en geijkt op werkelijke verkoopprijzen. Die marge van 21% is niet gekozen maar gemeten: van de woningen zoals deze verkocht vier op de vijf binnen dit bereik. De marge is hier extra breed doordat er geen energielabel geregistreerd is; met een label zou hij 19% zijn. Het is een indicatie op basis van omgevingscijfers, geen taxatie van deze specifieke woning.
Welke vraagprijs past bij Griffel 5?
Als deze woning nu te koop komt, verwachten we een vraagprijs rond € 393.000, tussen € 326.000 en € 461.000. De waarde-indicatie is € 413.000: we verwachten dat de verkoopprijs 5% boven deze vraagprijs uitkomt, omdat er voor woningen als deze in Bathmen overboden wordt. Dat is gemeten op de verkopen van de afgelopen twee jaar, per prijsklasse, woningtype en buurt. Een vraagprijs blijft een keuze van verkoper en makelaar.
Hoeveel is Griffel 5 in waarde gestegen sinds 2021?
Van ongeveer € 270.000 in januari 2021 naar € 413.000 nu: +53%, volgens de CBS/Kadaster-prijsindex van Overijssel op onze indicatie van vandaag — niet de verkoopgeschiedenis van dit huis.
Hoeveel woonoppervlakte heeft Griffel 5?
108 m² gebruiksoppervlakte volgens de Basisregistratie Adressen en Gebouwen (BAG).
Uit welk bouwjaar is Griffel 5?
Het bouwjaar is 2026, volgens de BAG.
Welk energielabel heeft Griffel 5?
Voor dit adres is geen energielabel geregistreerd in EP-Online, het officiële labelregister van RVO — dat geldt voor ongeveer vier op de tien Nederlandse woningen. Bij verkoop of verhuur is een geldig label verplicht; een gecertificeerd adviseur stelt het dan ter plekke vast.
Hoe groot is het perceel van Griffel 5?
Deze woning staat op een kadastraal perceel van 3.580 m² dat met 9 woningen wordt gedeeld — omgerekend ongeveer 398 m² per woning. Bron: de Kadastrale Kaart. De verdeling binnen het perceel staat in de eigendomsakte en kan afwijken.
Is het rustig wonen rond Griffel 5?
In de Gezondheidsmonitor springt voor Loo geen enkele geluidsbron eruit vergeleken met de rest van Deventer. Het is een buurtcijfer: hoe het op dit adres klinkt, hangt van de straat af.
Waar komen deze cijfers vandaan?
- Wat is mijn huis waard?
- Hoe betrouwbaar is een online woningwaarde-check?
- Is een woningwaarde-indicatie hetzelfde als een taxatie?
- Waarom geeft elke woningwaarde-site een ander bedrag?
Wij tonen uitsluitend gegevens over het gebouw, nooit over de bewoners of de eigenaar (waarom dit huis hier staat). Klopt er iets niet, of wilt u niet dat deze pagina bestaat? Laat deze pagina verwijderen — zonder opgaaf van reden, wij beoordelen het verzoek niet.