Woningwaarde in de gemeente Raalte
De gemeente Raalte telt 16.573 woningen met een gemiddelde WOZ-waarde van € 414.000 (peiljaar 2025). De gemeente is weinig stedelijk en 70% van de woningen is een koopwoning.
Let op: Raalte is ook de naam van een plaats. Deze pagina gaat over de héle gemeente, met 9 plaatsen erin. Zoekt u de plaats Raalte zelf — 9.336 woningen — kijk dan op de pagina van Raalte.
Woningtypes in de gemeente Raalte
| Type | Aandeel |
|---|---|
| Vrijstaand | 27% |
| Tussenwoning | 25% |
| Twee-onder-een-kap | 17% |
| Hoekwoning | 16% |
| Appartement | 14% |
De woningmarkt in de gemeente Raalte
Over de twaalf maanden tot en met juni 2026, op basis van 415 verkopen in de hele gemeente.
| Gemiddelde verkoopprijs | € 478.887 |
|---|---|
| Gemiddeld per m² | € 3.898 |
| Gemiddelde verkooptijd | 40 dagen |
| Nieuw te koop gezet | 493 woningen |
Opgeteld uit de plaatsen in deze gemeente en gewogen naar het aantal verkopen. De jongste maand laten we bewust weg: een verkoop wordt pas bij de notaris geregistreerd, dus die maand mist nog ongeveer 8% van de transacties. Alle bronnen met hun peildatum staan op de bronnenlijst.
De 9 plaatsen in de gemeente Raalte
Elke plaats heeft een eigen pagina met de buurten, de straten en de verkoopcijfers. Klik een kolomkop om anders te sorteren.
| Raalte | 9.336 | € 474.756 | € 3.867 | 240 |
| Heino | 3.177 | € 493.887 | € 4.091 | 89 |
| Heeten | 1.590 | € 464.589 | € 3.903 | 32 |
| Luttenberg | 985 | € 533.875 | € 3.731 | 12 |
| Mariënheem | 672 | € 453.167 | € 3.559 | 13 |
| Nieuw Heeten | 519 | € 340.369 | € 3.609 | 16 |
| Broekland | 505 | — | — | 7 |
| Laag Zuthem | 268 | — | — | 3 |
| Lierderholthuis | 210 | — | — | 3 |
De prijzen gaan over de laatste twaalf maanden. Vanaf 20 verkopen tonen we ze gewoon; tussen 10 en 20 verkopen staan ze grijs, want dan is het niveau zo’n 7% onzeker. Onder de 10 verkopen staat een streepje: dan beschrijft een gemiddelde welke huizen toevallig verkocht zijn en niet de plaats.
WOZ-ontwikkeling
De gemiddelde WOZ-waarde in de gemeente Raalte ging van € 233.000 in 2018 naar € 414.000 in 2025 — een verandering van +77,7% over 7 jaar.
| Jaar | Gemiddelde WOZ-waarde | Verandering | Verhouding |
|---|---|---|---|
| 2018 | € 233.000 | — | |
| 2019 | € 253.000 | +8,6% | |
| 2020 | € 269.000 | +6,3% | |
| 2021 | € 288.000 | +7,1% | |
| 2022 | € 317.000 | +10,1% | |
| 2023 | € 368.000 | +16,1% | |
| 2024 | € 390.000 | +6,0% | |
| 2025 | € 414.000 | +6,2% |
De WOZ-waarde loopt achter op de markt: de peildatum ligt een jaar voor het belastingjaar. Bron: CBS Kerncijfers wijken en buurten, jaargangen 2018 tot en met 2025.
Uitleg bij deze cijfers
- Wat is mijn huis waard?
- Wat kost een vierkante meter woning in Nederland?
- Hoeveel scheelt de buurt in de waarde van een woning?
- Hoe lang staat een huis gemiddeld te koop?
Wijken in de gemeente Raalte
9 wijken, gesorteerd op het aantal woningen. Klik een kolomkop om anders te sorteren.
| Raalte | 9.336 | 18 |
| Heino | 3.177 | 6 |
| Heeten | 1.590 | 2 |
| Luttenberg | 985 | 2 |
| Mariënheem | 672 | 2 |
| Nieuw Heeten | 518 | 2 |
| Broekland | 505 | 2 |
| Laag Zuthem | 268 | 2 |
| Lierderholthuis | 210 | 2 |
Buurten in de gemeente Raalte
38 buurten met woningen, op woningvoorraad gesorteerd. Klik een kolomkop voor een andere volgorde.
| Heeten Kern | Heeten | 1.090 | € 388.000 |
| Het Raan Oost | Raalte | 942 | € 366.000 |
| Langkamp | Raalte | 820 | € 343.000 |
| Het Overstigt | Raalte | 817 | € 440.000 |
| Blekkerhoek | Raalte | 800 | € 347.000 |
| Heino Zuid | Heino | 779 | € 397.000 |
| Hartkamp | Raalte | 755 | € 348.000 |
| De Olykampen | Raalte | 726 | € 303.000 |
| De Kampen | Heino | 683 | € 374.000 |
| Raalte Centrum | Raalte | 647 | € 318.000 |
| Westdorp | Raalte | 631 | € 364.000 |
| Het Raan West | Raalte | 628 | € 429.000 |
| Heino Centrum | Heino | 620 | € 366.000 |
| Luttenberg Kern | Luttenberg | 603 | € 412.000 |
| Buitengebied Raalte | Raalte | 567 | € 573.000 |
| Buitengebied Heino | Heino | 552 | € 544.000 |
| De Vloedkampen | Raalte | 514 | € 397.000 |
| Buitengebied Heeten | Heeten | 478 | € 534.000 |
| Kiezebos | Heino | 399 | € 476.000 |
| De Enk | Raalte | 397 | € 419.000 |
| Buitengebied Luttenberg | Luttenberg | 345 | € 527.000 |
| Broekland Kern | Broekland | 324 | € 413.000 |
| Nieuw Heeten Kern | Nieuw Heeten | 322 | € 390.000 |
| Mariënheem Kern | Mariënheem | 322 | € 405.000 |
| Buitengebied Mariënheem | Mariënheem | 285 | € 527.000 |
| Salland | Raalte | 250 | € 591.000 |
| Drostenkamp | Raalte | 237 | € 367.000 |
| Buitengebied Broekland | Broekland | 174 | € 520.000 |
| Buitengebied Nieuw Heeten | Nieuw Heeten | 170 | € 511.000 |
| Laag Zuthem Kern | Laag Zuthem | 167 | € 449.000 |
| Lierderholthuis Kern | Lierderholthuis | 128 | € 437.000 |
| Franciscushof | Raalte | 117 | € 756.000 |
| Buitengebied Laag Zuthem | Laag Zuthem | 98 | € 525.000 |
| De Zegge | Raalte | 68 | € 492.000 |
| Buitengebied Lierderholthuis | Lierderholthuis | 64 | € 552.000 |
| Blankenfoort | Heino | 38 | € 473.000 |
| Tijenraan | Raalte | 15 | € 379.000 |
| De Hees | Raalte | 1 | — |
Bron: CBS Kerncijfers wijken en buurten en CBS Wijken en Buurten (indeling 2026), via onze bronnen.