Huizenprijzen en woningwaarde in Heeten
Heeten telt 1.590 woningen en ligt in de gemeente Raalte. De helft van de woningen is groter dan 157 m² en het mediane bouwjaar is 1982.
Wat is uw huis in Heeten waard?
Vul uw adres in. U krijgt een waarde-indicatie met een bandbreedte, en daaronder per kenmerk — oppervlakte, bouwjaar, woningtype, energielabel, perceel — welke kant het het bedrag op duwt en hoe breed de bandbreedte daardoor is.
Huizenprijzen in Heeten
Over de twaalf maanden tot en met augustus 2026, op basis van 32 verkopen in Heeten.
| Gemiddelde verkoopprijs | € 484.234 |
|---|---|
| Gemiddeld per m² | € 3.743 |
| Gemiddelde verkooptijd | 46 dagen |
| Verkocht in twaalf maanden | 32 woningen |
| Nieuw te koop gezet | 44 woningen |
De jongste maand laten we bewust weg: een verkoop wordt pas bij de notaris geregistreerd, dus die maand mist nog ongeveer 8% van de transacties. Alle bronnen met hun peildatum staan op de bronnenlijst.
Een realistische verkoopprijs in Heeten bepalen
Het eerste ijkpunt is de prijs per vierkante meter. De middelste woning in Heeten is 157 m²; tegen € 3.743 per m² komt die uit rond € 588.000. Dat is een ruwe som: woningtype, bouwjaar, energielabel, buurt en onderhoud schuiven het bedrag, en binnen één plaats scheelt de prijs per m² tussen twee buurten vaak een factor twee.
Een realistische verkoopprijs voor úw huis is daarom geen enkel getal maar een bandbreedte. Vul hierboven uw adres in: u krijgt een richtbedrag met twee grenzen eromheen, en vier van de vijf woningen zoals de uwe verkopen daartussen. Reken daarbij op een verkooptijd van gemiddeld 46 dagen in Heeten. Hoe wij tot dat bedrag komen staat in Wat is mijn huis waard?.
Woningtypes in Heeten
| Type | Woningen | Aandeel |
|---|---|---|
| Vrijstaand | 625 | 39,7% |
| Twee-onder-een-kap | 424 | 26,9% |
| Appartement | 189 | 12,0% |
| Tussenwoning | 174 | 11,0% |
| Hoekwoning | 163 | 10,3% |
Het woningtype leiden wij zelf af uit de vorm en de ligging van het pand, en waar een energieadviseur ter plaatse is geweest nemen we diens vaststelling over. Bekend voor 99,1% van de woningen. Hoe dat werkt.
Buurten in Heeten
2 buurten, gesorteerd op het aantal woningen dat er in Heeten ligt. Klik een kolomkop om anders te sorteren.
| Heeten Kern | Heeten | 1.104 | € 388.000 |
| Buitengebied Heeten | Heeten | 486 | € 534.000 |
De buurtindeling van het CBS volgt de gemeente en niet de plaats. Ligt een buurt deels buiten Heeten, dan staat hier het aantal woningen dat er wél in ligt, terwijl de WOZ-waarde over de hele buurt gaat.
Straten in Heeten
De 60 grootste van 90 straten. Elke straatpagina toont de woningen met hun oppervlakte, bouwjaar en type. Bekijk alle 90 straten in Heeten.
| Stevenskamp | 108 | 69 m² | 1991 |
| Nieënhof | 67 | 169 m² | 1991 |
| Johannalaan | 63 | 114 m² | 1957 |
| Holterweg | 62 | 166 m² | 1970 |
| Uilenbroekstraat | 58 | 120 m² | 1972 |
| Dorpsstraat | 55 | 172 m² | 1962 |
| de Lange Slag | 49 | 168 m² | 1993 |
| Alingcamp | 47 | 166 m² | 1981 |
| Overbrinck | 46 | 121 m² | 1982 |
| de Schaarsen | 43 | 186 m² | 2006 |
| het Wormer | 40 | 145 m² | 1984 |
| Spanjaardsdijk | 39 | 158 m² | 1955 |
| Weseperweg | 39 | 196 m² | 1950 |
| IJsselgouwe | 33 | 95 m² | 2020 |
| Stellingmolen | 32 | 163 m² | 2001 |
| Hordelmansweg | 29 | 129 m² | 1979 |
| Schoonhetenseweg | 28 | 182 m² | 1932 |
| Oldenhof | 27 | 127 m² | 1976 |
| Overmeenweg | 25 | 189 m² | 1956 |
| Heraver | 24 | 121 m² | 1986 |
| Meilerstraat | 24 | 183 m² | 2022 |
| Sinterstraat | 24 | 110 m² | 2011 |
| Heetenseweg | 22 | 166 m² | 1964 |
| Meiberg | 22 | 150 m² | 1991 |
| Speelmansweg | 22 | 162 m² | 1932 |
| van Walbekestraat | 22 | 160 m² | 1975 |
| Vlessendijk | 22 | 186 m² | 1964 |
| Hademanstraat | 21 | 153 m² | 1970 |
| Gieterijstraat | 18 | 141 m² | 2017 |
| Oltheten | 18 | 108 m² | 1976 |
| Stokvisweg | 17 | 196 m² | 1955 |
| Berghuisweg | 16 | 188 m² | 1967 |
| Frankate | 16 | 108 m² | 1976 |
| Weeleweg | 16 | 195 m² | 1937 |
| Vredeveldstraat | 15 | 127 m² | 1973 |
| Witteveensweg | 15 | 185 m² | 1965 |
| Zonnenbergen | 14 | 188 m² | 1953 |
| het Molenpad | 13 | 168 m² | 1994 |
| Houtskoolstraat | 13 | 192 m² | 2017 |
| Oosterenkweg | 13 | 253 m² | 1927 |
| Zweurnink | 13 | 171 m² | 2020 |
| de Steerne | 12 | 179 m² | 1998 |
| Herfkensstraat | 12 | 140 m² | 1973 |
| Kuilovenstraat | 12 | 170 m² | 2011 |
| Spekhoekweg | 12 | 166 m² | 1925 |
| Zonnenbergerdijk | 12 | 178 m² | 1964 |
| Dorpsplein | 11 | 74 m² | 1994 |
| Hollinksweg | 11 | 213 m² | 1968 |
| Koopmansstraat | 11 | 174 m² | 1957 |
| Spekschateweg | 11 | 198 m² | 1927 |
| Nedersege | 10 | 182 m² | 1982 |
| Cellenweg | 9 | 200 m² | 1922 |
| Harmspad | 9 | 123 m² | 2006 |
| Koepelweg | 9 | 196 m² | 1930 |
| Voorhorsterweg | 9 | 178 m² | 1975 |
| het Hoogeland | 8 | 218 m² | 2008 |
| Lombokweg | 8 | 168 m² | 1960 |
| Nielandsweg | 8 | 230 m² | 1990 |
| Portlanderdijk | 8 | 160 m² | 1926 |
| Velsinkspad | 8 | 192 m² | 2005 |
Uitleg bij deze cijfers
- Hoeveel wordt er boven de vraagprijs geboden?
- Hoe ontwikkelen de huizenprijzen zich in Nederland?
- Wat is mijn huis waard?
- Wat kost een vierkante meter woning in Nederland?
Bron: BAG (Kadaster) voor de woningen, CBS voor de buurtcijfers, en ingekochte marktdata voor de verkopen — met peildatum per bron op de bronnenpagina. Hoe wij van deze cijfers een bedrag per adres maken staat in de methodiek.