Huizenprijzen en woningwaarde in Raalte
Raalte telt 9.339 woningen en ligt in de gemeente Raalte. De helft van de woningen is groter dan 125 m² en het mediane bouwjaar is 1982.
Wat is uw huis in Raalte waard?
Vul uw adres in. U krijgt een waarde-indicatie met een bandbreedte, en daaronder per kenmerk — oppervlakte, bouwjaar, woningtype, energielabel, perceel — welke kant het het bedrag op duwt en hoe breed de bandbreedte daardoor is.
Huizenprijzen in Raalte
Over de twaalf maanden tot en met augustus 2026, op basis van 244 verkopen in Raalte.
| Gemiddelde verkoopprijs | € 483.463 |
|---|---|
| Gemiddeld per m² | € 3.901 |
| Gemiddelde verkooptijd | 39 dagen |
| Verkocht in twaalf maanden | 244 woningen |
| Nieuw te koop gezet | 280 woningen |
De jongste maand laten we bewust weg: een verkoop wordt pas bij de notaris geregistreerd, dus die maand mist nog ongeveer 8% van de transacties. Alle bronnen met hun peildatum staan op de bronnenlijst.
Een realistische verkoopprijs in Raalte bepalen
Het eerste ijkpunt is de prijs per vierkante meter. De middelste woning in Raalte is 125 m²; tegen € 3.901 per m² komt die uit rond € 488.000. Dat is een ruwe som: woningtype, bouwjaar, energielabel, buurt en onderhoud schuiven het bedrag, en binnen één plaats scheelt de prijs per m² tussen twee buurten vaak een factor twee.
Een realistische verkoopprijs voor úw huis is daarom geen enkel getal maar een bandbreedte. Vul hierboven uw adres in: u krijgt een richtbedrag met twee grenzen eromheen, en vier van de vijf woningen zoals de uwe verkopen daartussen. Reken daarbij op een verkooptijd van gemiddeld 39 dagen in Raalte. Hoe wij tot dat bedrag komen staat in Wat is mijn huis waard?.
Woningtypes in Raalte
| Type | Woningen | Aandeel |
|---|---|---|
| Tussenwoning | 2.464 | 26,6% |
| Twee-onder-een-kap | 1.914 | 20,7% |
| Vrijstaand | 1.688 | 18,2% |
| Hoekwoning | 1.617 | 17,5% |
| Appartement | 1.573 | 17,0% |
Het woningtype leiden wij zelf af uit de vorm en de ligging van het pand, en waar een energieadviseur ter plaatse is geweest nemen we diens vaststelling over. Bekend voor 99,1% van de woningen. Hoe dat werkt.
Buurten in Raalte
17 buurten, gesorteerd op het aantal woningen dat er in Raalte ligt. Klik een kolomkop om anders te sorteren.
| Het Raan Oost | Raalte | 945 | € 366.000 |
| Het Overstigt | Raalte | 870 | € 440.000 |
| Langkamp | Raalte | 820 | € 343.000 |
| Blekkerhoek | Raalte | 800 | € 347.000 |
| Hartkamp | Raalte | 775 | € 348.000 |
| De Olykampen | Raalte | 726 | € 303.000 |
| Raalte Centrum | Raalte | 695 | € 318.000 |
| Westdorp | Raalte | 654 | € 364.000 |
| Het Raan West | Raalte | 628 | € 429.000 |
| Buitengebied Raalte | Raalte | 586 | € 573.000 |
| De Vloedkampen | Raalte | 514 | € 397.000 |
| De Enk | Raalte | 481 | € 419.000 |
| Franciscushof | Raalte | 271 | € 756.000 |
| Salland | Raalte | 250 | € 591.000 |
| Drostenkamp | Raalte | 238 | € 367.000 |
| De Zegge | Raalte | 68 | € 492.000 |
| Tijenraan | Raalte | 16 | € 379.000 |
De buurtindeling van het CBS volgt de gemeente en niet de plaats. Ligt een buurt deels buiten Raalte, dan staat hier het aantal woningen dat er wél in ligt, terwijl de WOZ-waarde over de hele buurt gaat.
Straten in Raalte
De 60 grootste van 286 straten. Elke straatpagina toont de woningen met hun oppervlakte, bouwjaar en type. Bekijk alle 286 straten in Raalte.
| Weidelaan | 228 | 146 m² | 1991 |
| Iepensingel | 153 | 117 m² | 1970 |
| Reiger | 151 | 146 m² | 1986 |
| Westdorplaan | 147 | 118 m² | 1971 |
| de Maten | 127 | 127 m² | 1975 |
| de Spinde | 126 | 157 m² | 1981 |
| Wilgensingel | 116 | 117 m² | 1972 |
| Burg Kerssemakersstraat | 115 | 40 m² | 1925 |
| Enkstraat | 111 | 133 m² | 1947 |
| Koningsspil | 99 | 133 m² | 2007 |
| Merel | 97 | 68 m² | 1985 |
| de Gaarden | 92 | 121 m² | 1975 |
| Twickel | 92 | 184 m² | 2001 |
| Hartkampweg | 91 | 80 m² | 1983 |
| Lijsterbesstraat | 91 | 100 m² | 1973 |
| Zwanenwoerd | 91 | 55 m² | 1985 |
| de Schouw | 90 | 153 m² | 1981 |
| Bergmolenstraat | 89 | 99 m² | 1965 |
| Göbelstraat | 86 | 99 m² | 1965 |
| Mettingenlaan | 86 | 122 m² | 1999 |
| Oosterveen | 86 | 94 m² | 2013 |
| Beukensingel | 84 | 119 m² | 1973 |
| Marktstraat | 84 | 94 m² | 1987 |
| het Woold | 83 | 127 m² | 1973 |
| de Deel | 82 | 110 m² | 1981 |
| Zwaaikom | 82 | 81 m² | 2025 |
| Landrechtweg | 80 | 68 m² | 2013 |
| Mozarthof | 75 | 121 m² | 2025 |
| Dahliastraat | 74 | 94 m² | 1962 |
| Dumbarstraat | 72 | 99 m² | 1965 |
| Lijster | 72 | 112 m² | 1984 |
| Arendshorst | 70 | 121 m² | 2011 |
| de Haar | 70 | 136 m² | 1974 |
| de Heerd | 70 | 135 m² | 1981 |
| Schuilenburg | 68 | 133 m² | 2006 |
| Wulp | 68 | 130 m² | 1986 |
| de Braak | 67 | 94 m² | 1976 |
| Esdoornstraat | 67 | 105 m² | 1970 |
| Johanna van Burenlaan | 65 | 110 m² | 1966 |
| Monumentstraat | 62 | 104 m² | 1955 |
| Roggestraat | 62 | 87 m² | 1954 |
| Rozenstraat | 61 | 116 m² | 2013 |
| Aalscholver | 60 | 71 m² | 1996 |
| Ceintuurbaan | 60 | 103 m² | 1962 |
| Almelosestraat | 59 | 143 m² | 1935 |
| Zwolsestraat | 58 | 158 m² | 1960 |
| Grutto | 57 | 109 m² | 1985 |
| Rutenberg | 56 | 146 m² | 2007 |
| Deventerstraat | 55 | 126 m² | 1980 |
| Haverstraat | 55 | 99 m² | 1954 |
| Herinckhave | 54 | 120 m² | 2000 |
| Korhoen | 54 | 179 m² | 1994 |
| Brugstraat | 53 | 131 m² | 1938 |
| de Mars | 53 | 115 m² | 1975 |
| Ramelo | 53 | 116 m² | 2026 |
| Raarhoeksweg | 52 | 188 m² | 1980 |
| Schouwenhage | 52 | 59 m² | 1989 |
| van der Wijckstraat | 52 | 124 m² | 1967 |
| Collendoorn | 49 | 202 m² | 2005 |
| Ekster | 49 | 115 m² | 1989 |
Uitleg bij deze cijfers
- Hoeveel wordt er boven de vraagprijs geboden?
- Hoe ontwikkelen de huizenprijzen zich in Nederland?
- Wat is mijn huis waard?
- Wat kost een vierkante meter woning in Nederland?
Bron: BAG (Kadaster) voor de woningen, CBS voor de buurtcijfers, en ingekochte marktdata voor de verkopen — met peildatum per bron op de bronnenpagina. Hoe wij van deze cijfers een bedrag per adres maken staat in de methodiek.