Woningwaarde in de gemeente Kampen
De gemeente Kampen telt 23.734 woningen met een gemiddelde WOZ-waarde van € 361.000 (peiljaar 2025). De gemeente is matig stedelijk en 64% van de woningen is een koopwoning.
Let op: Kampen is ook de naam van een plaats. Deze pagina gaat over de héle gemeente, met 9 plaatsen erin. Zoekt u de plaats Kampen zelf — 17.654 woningen — kijk dan op de pagina van Kampen.
Woningtypes in de gemeente Kampen
| Type | Aandeel |
|---|---|
| Tussenwoning | 37% |
| Appartement | 24% |
| Hoekwoning | 16% |
| Vrijstaand | 12% |
| Twee-onder-een-kap | 11% |
De woningmarkt in de gemeente Kampen
Over de twaalf maanden tot en met juni 2026, op basis van 665 verkopen in de hele gemeente.
| Gemiddelde verkoopprijs | € 425.620 |
|---|---|
| Gemiddeld per m² | € 3.982 |
| Gemiddelde verkooptijd | 35 dagen |
| Nieuw te koop gezet | 823 woningen |
Opgeteld uit de plaatsen in deze gemeente en gewogen naar het aantal verkopen. De jongste maand laten we bewust weg: een verkoop wordt pas bij de notaris geregistreerd, dus die maand mist nog ongeveer 8% van de transacties. Alle bronnen met hun peildatum staan op de bronnenlijst.
De 9 plaatsen in de gemeente Kampen
Elke plaats heeft een eigen pagina met de buurten, de straten en de verkoopcijfers. Klik een kolomkop om anders te sorteren.
| Kampen | 17.654 | € 409.237 | € 3.984 | 507 |
| IJsselmuiden | 4.983 | € 471.169 | € 3.925 | 122 |
| Wilsum | 374 | — | — | 8 |
| Grafhorst | 343 | — | — | 9 |
| Reeve | 326 | — | — | 2 |
| Kamperveen | 320 | — | — | 8 |
| Zalk | 312 | — | — | 7 |
| 's-Heerenbroek | 234 | — | — | 2 |
| Mastenbroek | 119 | — | — | 0 |
De prijzen gaan over de laatste twaalf maanden. Vanaf 20 verkopen tonen we ze gewoon; tussen 10 en 20 verkopen staan ze grijs, want dan is het niveau zo’n 7% onzeker. Onder de 10 verkopen staat een streepje: dan beschrijft een gemiddelde welke huizen toevallig verkocht zijn en niet de plaats.
WOZ-ontwikkeling
De gemiddelde WOZ-waarde in de gemeente Kampen ging van € 202.000 in 2018 naar € 361.000 in 2025 — een verandering van +78,7% over 7 jaar.
| Jaar | Gemiddelde WOZ-waarde | Verandering | Verhouding |
|---|---|---|---|
| 2018 | € 202.000 | — | |
| 2019 | € 220.000 | +8,9% | |
| 2020 | € 234.000 | +6,4% | |
| 2021 | € 250.000 | +6,8% | |
| 2022 | € 275.000 | +10,0% | |
| 2023 | € 313.000 | +13,8% | |
| 2024 | € 337.000 | +7,7% | |
| 2025 | € 361.000 | +7,1% |
De WOZ-waarde loopt achter op de markt: de peildatum ligt een jaar voor het belastingjaar. Bron: CBS Kerncijfers wijken en buurten, jaargangen 2018 tot en met 2025.
Uitleg bij deze cijfers
- Wat is mijn huis waard?
- Wat kost een vierkante meter woning in Nederland?
- Hoeveel scheelt de buurt in de waarde van een woning?
- Hoe lang staat een huis gemiddeld te koop?
Wijken in de gemeente Kampen
4 wijken, gesorteerd op het aantal woningen. Klik een kolomkop om anders te sorteren.
| Kampen | 17.654 | 18 |
| IJsselmuiden | 4.983 | 8 |
| Wilsum | 374 | 2 |
| Zalk | 312 | 2 |
Buurten in de gemeente Kampen
35 buurten met woningen, op woningvoorraad gesorteerd. Klik een kolomkop voor een andere volgorde.
| Binnenstad Kampen | Kampen | 3.390 | € 257.000 |
| Cellesbroek | Kampen | 2.961 | € 307.000 |
| Centrum IJsselmuiden | IJsselmuiden | 1.973 | € 366.000 |
| Brunnepe | Kampen | 1.820 | € 278.000 |
| Flevowijk | Kampen | 1.820 | € 256.000 |
| Hanzewijk/Greente | Kampen | 1.387 | € 329.000 |
| Losse Landen | IJsselmuiden | 1.367 | € 411.000 |
| Het Onderdijks | Kampen | 1.194 | € 517.000 |
| De Maten | Kampen | 1.047 | € 475.000 |
| Kampen-Zuid | Kampen | 963 | € 318.000 |
| Hagenbroek | Kampen | 848 | € 394.000 |
| Trekvaart | IJsselmuiden | 706 | € 463.000 |
| Stationskwartier | Kampen | 663 | € 414.000 |
| Bovenbroek | Kampen | 642 | € 443.000 |
| Wilsum | Wilsum | 354 | € 418.000 |
| Grafhorst | Grafhorst | 341 | € 436.000 |
| Oosterholt | IJsselmuiden | 330 | € 559.000 |
| Kamperveen | Kamperveen | 299 | € 558.000 |
| 's-Heerenbroek | 's-Heerenbroek | 234 | € 507.000 |
| De Koekoek | IJsselmuiden | 224 | € 520.000 |
| Zalk | Zalk | 198 | € 473.000 |
| De Waard | IJsselmuiden | 159 | € 365.000 |
| Kampereiland | Kampen | 147 | € 463.000 |
| Industrieterrein Kampen | Kampen | 140 | € 447.000 |
| Zalkerbroek | Zalk | 88 | € 616.000 |
| Reeve | Reeve | 78 | € 647.000 |
| Industrieterrein IJsselmuiden | IJsselmuiden | 65 | € 423.000 |
| De Melm | Kampen | 64 | € 318.000 |
| Stationsplein | Kampen | 55 | € 363.000 |
| Polder Dronthen | Kampen | 49 | € 547.000 |
| Polder Mastenbroek | Mastenbroek | 46 | € 560.000 |
| Sonnenberg | IJsselmuiden | 42 | € 590.000 |
| Mandjeswaard | Kampen | 26 | € 562.000 |
| Buitengebied Wilsum | Wilsum | 13 | — |
| Groene Hart | Kampen | 1 | — |
Bron: CBS Kerncijfers wijken en buurten en CBS Wijken en Buurten (indeling 2026), via onze bronnen.