Woningwaarde in Kampen
Kampen telt 17.654 woningen en ligt in de gemeente Kampen. De helft van de woningen is groter dan 108 m² en het mediane bouwjaar is 1975.
Wat is uw huis in Kampen waard?
Vul uw adres in. U krijgt een waarde-indicatie met een bandbreedte, en daaronder per kenmerk — oppervlakte, bouwjaar, woningtype, energielabel, perceel — welke kant het het bedrag op duwt en hoe breed de bandbreedte daardoor is.
Huizenprijzen in Kampen
Over de twaalf maanden tot en met juni 2026, op basis van 507 verkopen in Kampen.
| Gemiddelde verkoopprijs | € 409.237 |
|---|---|
| Gemiddeld per m² | € 3.984 |
| Gemiddelde verkooptijd | 37 dagen |
| Verkocht in twaalf maanden | 507 woningen |
| Nieuw te koop gezet | 623 woningen |
De jongste maand laten we bewust weg: een verkoop wordt pas bij de notaris geregistreerd, dus die maand mist nog ongeveer 8% van de transacties. Alle bronnen met hun peildatum staan op de bronnenlijst.
Woningtypes in Kampen
| Type | Woningen | Aandeel |
|---|---|---|
| Tussenwoning | 6.548 | 37,1% |
| Appartement | 5.256 | 29,8% |
| Hoekwoning | 2.960 | 16,8% |
| Twee-onder-een-kap | 1.701 | 9,6% |
| Vrijstaand | 1.165 | 6,6% |
Het woningtype leiden wij zelf af uit de vorm en de ligging van het pand, en waar een energieadviseur ter plaatse is geweest nemen we diens vaststelling over. Bekend voor 99,9% van de woningen. Hoe dat werkt.
Buurten in Kampen
17 buurten, gesorteerd op het aantal woningen dat er in Kampen ligt. Klik een kolomkop om anders te sorteren.
| Binnenstad Kampen | Kampen | 3.613 | € 257.000 |
| Cellesbroek | Kampen | 2.985 | € 307.000 |
| Brunnepe | Kampen | 1.852 | € 278.000 |
| Flevowijk | Kampen | 1.820 | € 256.000 |
| Hanzewijk/Greente | Kampen | 1.392 | € 329.000 |
| Het Onderdijks | Kampen | 1.220 | € 517.000 |
| De Maten | Kampen | 1.033 | € 475.000 |
| Kampen-Zuid | Kampen | 1.029 | € 318.000 |
| Hagenbroek | Kampen | 850 | € 394.000 |
| Bovenbroek | Kampen | 694 | € 443.000 |
| Stationskwartier | Kampen | 677 | € 414.000 |
| Kampereiland | Kampen | 149 | € 463.000 |
| Industrieterrein Kampen | Kampen | 137 | € 447.000 |
| De Melm | Kampen | 65 | € 318.000 |
| Polder Dronthen | Kampen | 56 | € 547.000 |
| Stationsplein | Kampen | 55 | € 363.000 |
| Mandjeswaard | Kampen | 26 | € 562.000 |
De buurtindeling van het CBS volgt de gemeente en niet de plaats. Ligt een buurt deels buiten Kampen, dan staat hier het aantal woningen dat er wél in ligt, terwijl de WOZ-waarde over de hele buurt gaat.
Straten in Kampen
De 60 grootste van 466 straten. Elke straatpagina toont de woningen met hun oppervlakte, bouwjaar en type. Bekijk alle 466 straten in Kampen.
| Wortmanstraat | 370 | 104 m² | 1970 |
| Oudestraat | 273 | 80 m² | 1900 |
| Jacob Catsstraat | 270 | 78 m² | 1967 |
| Burgwal | 262 | 64 m² | 1904 |
| Boven Nieuwstraat | 247 | 74 m² | 1900 |
| Esdoornhof | 240 | 132 m² | 1977 |
| Groenestraat | 192 | 68 m² | 1900 |
| Noordweg | 188 | 88 m² | 1932 |
| Vloeddijk | 187 | 141 m² | 1900 |
| Hofstraat | 186 | 75 m² | 1900 |
| Vijverhof | 172 | 38 m² | 1971 |
| Voorstraat | 170 | 57 m² | 1900 |
| Rolklaver | 160 | 117 m² | 1982 |
| Koggesingel | 157 | 89 m² | 2010 |
| Buiten Nieuwstraat | 154 | 80 m² | 1900 |
| Veenmos | 153 | 119 m² | 1980 |
| Silene | 151 | 115 m² | 1980 |
| Beekmanstraat | 136 | 76 m² | 1966 |
| Bovensingel | 131 | 102 m² | 1938 |
| Fonteinkruid | 130 | 94 m² | 1986 |
| Kievitstraat | 130 | 104 m² | 1960 |
| Wederiklaan | 129 | 121 m² | 2010 |
| Loriéstraat | 126 | 84 m² | 1969 |
| Vermuydenstraat | 126 | 90 m² | 1969 |
| IJsselkade | 125 | 112 m² | 1910 |
| Dr. Damstraat | 123 | 73 m² | 2015 |
| Akelei | 121 | 119 m² | 1982 |
| Berklaan | 118 | 127 m² | 2011 |
| Kattedoorn | 116 | 106 m² | 1985 |
| Tormentil | 113 | 129 m² | 1974 |
| Jan van Arkelstraat | 112 | 110 m² | 1938 |
| Sint Nicolaasdijk | 111 | 132 m² | 1968 |
| Lelystraat | 106 | 95 m² | 1966 |
| Bereklauw | 101 | 109 m² | 1977 |
| Wilhelminalaan | 98 | 94 m² | 1930 |
| Dr. Kolfflaan | 97 | 129 m² | 1989 |
| Waterkers | 96 | 112 m² | 1981 |
| Winde | 96 | 123 m² | 1973 |
| Marinus Postlaan | 95 | 126 m² | 1990 |
| Burgemeester Oldenhoflaan | 94 | 100 m² | 1987 |
| Concertlaan | 94 | 155 m² | 1996 |
| Wadloper | 93 | 132 m² | 2018 |
| Zilverschoon | 89 | 135 m² | 1979 |
| Andoorn | 88 | 115 m² | 1981 |
| Beneluxweg | 87 | 81 m² | 2006 |
| Visseringstraat | 87 | 76 m² | 1964 |
| Apeldoornsestraat | 85 | 97 m² | 1949 |
| Graafschap | 84 | 91 m² | 1900 |
| Schaepmanlaan | 83 | 72 m² | 1992 |
| Frans Walkatehof | 79 | 90 m² | 1986 |
| Sterrekroos | 79 | 122 m² | 1982 |
| Beyerinckstraat | 78 | 90 m² | 1973 |
| Krabbescheer | 78 | 114 m² | 1981 |
| Toon Slurinkhof | 78 | 138 m² | 1989 |
| van Gelderplantsoen | 77 | 71 m² | 1987 |
| Scheerling | 76 | 49 m² | 1976 |
| Ganzebloem | 71 | 115 m² | 1986 |
| Ratelaar | 71 | 121 m² | 1972 |
| Orkestlaan | 68 | 86 m² | 1999 |
| Prof. K. Schilderhof | 68 | 108 m² | 1988 |
Uitleg bij deze cijfers
- Wat is mijn huis waard?
- Wat kost een vierkante meter woning in Nederland?
- Hoeveel scheelt de buurt in de waarde van een woning?
- Hoe lang staat een huis gemiddeld te koop?
Bron: BAG (Kadaster) voor de woningen, CBS voor de buurtcijfers, en ingekochte marktdata voor de verkopen — met peildatum per bron op de bronnenpagina. Hoe wij van deze cijfers een bedrag per adres maken staat in de methodiek.