Woningwaarde in de gemeente Goeree-Overflakkee
De gemeente Goeree-Overflakkee telt 22.997 woningen met een gemiddelde WOZ-waarde van € 371.000 (peiljaar 2025). De gemeente is weinig stedelijk en 65% van de woningen is een koopwoning.
Woningtypes in de gemeente Goeree-Overflakkee
| Type | Aandeel |
|---|---|
| Tussenwoning | 32% |
| Vrijstaand | 22% |
| Hoekwoning | 17% |
| Appartement | 15% |
| Twee-onder-een-kap | 13% |
De woningmarkt in de gemeente Goeree-Overflakkee
Over de twaalf maanden tot en met augustus 2026, op basis van 803 verkopen in de hele gemeente.
| Gemiddelde verkoopprijs | € 443.721 |
|---|---|
| Gemiddeld per m² | € 4.220 |
| Gemiddelde verkooptijd | 76 dagen |
| Nieuw te koop gezet | 1.099 woningen |
Opgeteld uit de plaatsen in deze gemeente en gewogen naar het aantal verkopen. De jongste maand laten we bewust weg: een verkoop wordt pas bij de notaris geregistreerd, dus die maand mist nog ongeveer 8% van de transacties. Alle bronnen met hun peildatum staan op de bronnenlijst.
De 14 plaatsen in de gemeente Goeree-Overflakkee
Elke plaats heeft een eigen pagina met de buurten, de straten en de verkoopcijfers. Klik een kolomkop om anders te sorteren.
| Middelharnis | 4.098 | € 512.902 | € 4.445 | 126 |
| Sommelsdijk | 3.587 | € 429.911 | € 4.032 | 93 |
| Ouddorp | 2.813 | € 465.284 | € 4.864 | 160 |
| Oude-Tonge | 2.696 | € 412.683 | € 3.936 | 73 |
| Dirksland | 2.668 | € 408.452 | € 3.818 | 84 |
| Stellendam | 1.646 | € 456.712 | € 4.100 | 47 |
| Nieuwe-Tonge | 1.223 | € 416.296 | € 3.677 | 40 |
| Ooltgensplaat | 1.158 | € 324.790 | € 3.523 | 39 |
| Goedereede | 1.067 | € 547.235 | € 4.899 | 26 |
| Melissant | 989 | € 421.839 | € 4.188 | 31 |
| Den Bommel | 759 | € 446.307 | € 3.777 | 20 |
| Stad aan 't Haringvliet | 720 | € 455.665 | € 4.203 | 30 |
| Herkingen | 576 | € 326.042 | € 3.982 | 26 |
| Achthuizen | 552 | — | — | 8 |
De prijzen gaan over de laatste twaalf maanden. Vanaf 20 verkopen tonen we ze gewoon; tussen 10 en 20 verkopen staan ze grijs, want dan is het niveau zo’n 7% onzeker. Onder de 10 verkopen staat een streepje: dan beschrijft een gemiddelde welke huizen toevallig verkocht zijn en niet de plaats.
WOZ-ontwikkeling
De gemiddelde WOZ-waarde in de gemeente Goeree-Overflakkee ging van € 217.000 in 2018 naar € 371.000 in 2025 — een verandering van +71,0% over 7 jaar.
| Jaar | Gemiddelde WOZ-waarde | Verandering | Verhouding |
|---|---|---|---|
| 2018 | € 217.000 | — | |
| 2019 | € 232.000 | +6,9% | |
| 2020 | € 247.000 | +6,5% | |
| 2021 | € 260.000 | +5,3% | |
| 2022 | € 290.000 | +11,5% | |
| 2023 | € 347.000 | +19,7% | |
| 2024 | € 362.000 | +4,3% | |
| 2025 | € 371.000 | +2,5% |
De WOZ-waarde loopt achter op de markt: de peildatum ligt een jaar voor het belastingjaar. Bron: CBS Kerncijfers wijken en buurten, jaargangen 2018 tot en met 2025.
Uitleg bij deze cijfers
- Wat is de gemiddelde woningwaarde in Nederland en per gemeente?
- Hoeveel wordt er boven de vraagprijs geboden?
- Hoe ontwikkelen de huizenprijzen zich in Nederland?
- Wat is mijn huis waard?
Wijken in de gemeente Goeree-Overflakkee
14 wijken, gesorteerd op het aantal woningen. Klik een kolomkop om anders te sorteren.
| Middelharnis | 4.098 | 7 |
| Sommelsdijk | 3.587 | 6 |
| Ouddorp | 2.813 | 9 |
| Oude-Tonge | 2.696 | 6 |
| Dirksland | 2.667 | 5 |
| Stellendam | 1.646 | 5 |
| Nieuwe-Tonge | 1.223 | 3 |
| Ooltgensplaat | 1.159 | 3 |
| Goedereede | 1.067 | 3 |
| Melissant | 989 | 2 |
| Den Bommel | 758 | 2 |
| Stad aan 't Haringvliet | 720 | 2 |
| Herkingen | 577 | 3 |
| Achthuizen | 552 | 2 |
Buurten in de gemeente Goeree-Overflakkee
58 buurten met woningen, op woningvoorraad gesorteerd. Klik een kolomkop voor een andere volgorde.
Bron: CBS Kerncijfers wijken en buurten en CBS Wijken en Buurten (indeling 2026), via onze bronnen.