Huizenprijzen en woningwaarde in Oosterhout
Oosterhout telt 25.543 woningen en ligt in de gemeente Oosterhout. De helft van de woningen is groter dan 110 m² en het mediane bouwjaar is 1982.
Wat is uw huis in Oosterhout waard?
Vul uw adres in. U krijgt een waarde-indicatie met een bandbreedte, en daaronder per kenmerk — oppervlakte, bouwjaar, woningtype, energielabel, perceel — welke kant het het bedrag op duwt en hoe breed de bandbreedte daardoor is.
Huizenprijzen in Oosterhout
Over de twaalf maanden tot en met augustus 2026, op basis van 686 verkopen in Oosterhout.
| Gemiddelde verkoopprijs | € 482.052 |
|---|---|
| Gemiddeld per m² | € 4.117 |
| Gemiddelde verkooptijd | 36 dagen |
| Verkocht in twaalf maanden | 686 woningen |
| Nieuw te koop gezet | 871 woningen |
De jongste maand laten we bewust weg: een verkoop wordt pas bij de notaris geregistreerd, dus die maand mist nog ongeveer 8% van de transacties. Alle bronnen met hun peildatum staan op de bronnenlijst.
Een realistische verkoopprijs in Oosterhout bepalen
Het eerste ijkpunt is de prijs per vierkante meter. De middelste woning in Oosterhout is 110 m²; tegen € 4.117 per m² komt die uit rond € 453.000. Dat is een ruwe som: woningtype, bouwjaar, energielabel, buurt en onderhoud schuiven het bedrag, en binnen één plaats scheelt de prijs per m² tussen twee buurten vaak een factor twee.
Een realistische verkoopprijs voor úw huis is daarom geen enkel getal maar een bandbreedte. Vul hierboven uw adres in: u krijgt een richtbedrag met twee grenzen eromheen, en vier van de vijf woningen zoals de uwe verkopen daartussen. Reken daarbij op een verkooptijd van gemiddeld 36 dagen in Oosterhout. Hoe wij tot dat bedrag komen staat in Wat is mijn huis waard?.
Woningtypes in Oosterhout
| Type | Woningen | Aandeel |
|---|---|---|
| Tussenwoning | 8.107 | 32,2% |
| Appartement | 7.627 | 30,3% |
| Hoekwoning | 4.017 | 16,0% |
| Twee-onder-een-kap | 3.357 | 13,3% |
| Vrijstaand | 2.072 | 8,2% |
Het woningtype leiden wij zelf af uit de vorm en de ligging van het pand, en waar een energieadviseur ter plaatse is geweest nemen we diens vaststelling over. Bekend voor 98,6% van de woningen. Hoe dat werkt.
Buurten in Oosterhout
32 buurten, gesorteerd op het aantal woningen dat er in Oosterhout ligt. Klik een kolomkop om anders te sorteren.
De buurtindeling van het CBS volgt de gemeente en niet de plaats. Ligt een buurt deels buiten Oosterhout, dan staat hier het aantal woningen dat er wél in ligt, terwijl de WOZ-waarde over de hele buurt gaat.
Straten in Oosterhout
De 60 grootste van 656 straten. Elke straatpagina toont de woningen met hun oppervlakte, bouwjaar en type. Bekijk alle 656 straten in Oosterhout.
| Paterserf | 410 | 93 m² | 1968 |
| Esdoornlaan | 314 | 66 m² | 2026 |
| Buurstede | 251 | 57 m² | 1994 |
| Keiweg | 249 | 81 m² | 1996 |
| Arendsplein | 203 | 75 m² | 2024 |
| Hoefakker | 197 | 93 m² | 2013 |
| Hertogenlaan | 192 | 70 m² | 1966 |
| Kleinseminariehof | 160 | 76 m² | 2025 |
| De Doelen | 158 | 65 m² | 1996 |
| De Braak | 156 | 78 m² | 1990 |
| Houtwolplantsoen | 152 | 90 m² | 1994 |
| Van Leeuwenhoeklaan | 147 | 118 m² | 1972 |
| Aletta Jacobspad | 144 | 47 m² | 2009 |
| Herendam | 136 | 114 m² | 1988 |
| Loevensteinlaan | 135 | 114 m² | 2020 |
| Kastanjelaan | 131 | 97 m² | 1964 |
| Hildebrandlaan | 130 | 73 m² | 1965 |
| Teldershof | 129 | 87 m² | 1989 |
| Gebint | 128 | 156 m² | 2019 |
| Ruys de Beerenbrouckplein | 127 | 87 m² | 2016 |
| Oudenhove | 124 | 89 m² | 1974 |
| Pieter Vreedestraat | 124 | 68 m² | 2023 |
| Van Oldeneellaan | 123 | 59 m² | 2014 |
| Sint Antoniushof | 120 | 109 m² | 2007 |
| Sint Antoniusstraat | 120 | 89 m² | 2012 |
| Boerhaavelaan | 119 | 90 m² | 1972 |
| Pieter Stastokstraat | 118 | 78 m² | 1998 |
| Vlierlaan | 118 | 145 m² | 1975 |
| Mathildastraat | 115 | 79 m² | 1983 |
| Van Boischotlaan | 115 | 79 m² | 1959 |
| Willem Dreeslaan | 115 | 113 m² | 1990 |
| Erik Pinksterblomstraat | 114 | 102 m² | 1998 |
| Waterlooplein | 113 | 74 m² | 1985 |
| Ferdinand Bolstraat | 112 | 116 m² | 1981 |
| Keizersdam | 111 | 102 m² | 1987 |
| Jan Steenlaan | 110 | 118 m² | 1982 |
| Markkant | 109 | 130 m² | 2001 |
| Lavendelhof | 105 | 124 m² | 1974 |
| Leijsenhoek | 104 | 107 m² | 1964 |
| Ridderstraat | 103 | 138 m² | 1970 |
| Tempelierstraat | 102 | 85 m² | 1961 |
| Basielhof | 101 | 116 m² | 1975 |
| Bredaseweg | 100 | 108 m² | 1934 |
| Eikenlaan | 100 | 97 m² | 1960 |
| Vrachelsedijk | 100 | 52 m² | 2013 |
| Lijndonk | 99 | 168 m² | 1978 |
| Prinsendam | 99 | 110 m² | 1988 |
| Schapendries | 99 | 64 m² | 1972 |
| Zeislaan | 99 | 127 m² | 1995 |
| Eline Verelaan | 98 | 128 m² | 2000 |
| Kuiperijhof | 98 | 109 m² | 1995 |
| Palestrinalaan | 96 | 84 m² | 1969 |
| Sirius | 95 | 105 m² | 1975 |
| Orion | 94 | 104 m² | 1975 |
| Ranonkelstraat | 94 | 84 m² | 1970 |
| Landkaartje | 93 | 93 m² | 2008 |
| Sint Vincentiusstraat | 93 | 123 m² | 1938 |
| Zandheuvel | 92 | 127 m² | 1918 |
| Bloemenhof | 91 | 62 m² | 2024 |
| IJzertijd | 91 | 128 m² | 2014 |
Uitleg bij deze cijfers
- Hoeveel wordt er boven de vraagprijs geboden?
- Hoe ontwikkelen de huizenprijzen zich in Nederland?
- Wat is mijn huis waard?
- Wat kost een vierkante meter woning in Nederland?
Bron: BAG (Kadaster) voor de woningen, CBS voor de buurtcijfers, en ingekochte marktdata voor de verkopen — met peildatum per bron op de bronnenpagina. Hoe wij van deze cijfers een bedrag per adres maken staat in de methodiek.