Huizenprijzen en woningwaarde in Emmen
Emmen telt 28.816 woningen en ligt in de gemeente Emmen. De helft van de woningen is groter dan 109 m² en het mediane bouwjaar is 1977.
Wat is uw huis in Emmen waard?
Vul uw adres in. U krijgt een waarde-indicatie met een bandbreedte, en daaronder per kenmerk — oppervlakte, bouwjaar, woningtype, energielabel, perceel — welke kant het het bedrag op duwt en hoe breed de bandbreedte daardoor is.
Huizenprijzen in Emmen
Over de twaalf maanden tot en met augustus 2026, op basis van 855 verkopen in Emmen.
| Gemiddelde verkoopprijs | € 366.796 |
|---|---|
| Gemiddeld per m² | € 3.121 |
| Gemiddelde verkooptijd | 33 dagen |
| Verkocht in twaalf maanden | 855 woningen |
| Nieuw te koop gezet | 986 woningen |
De jongste maand laten we bewust weg: een verkoop wordt pas bij de notaris geregistreerd, dus die maand mist nog ongeveer 8% van de transacties. Alle bronnen met hun peildatum staan op de bronnenlijst.
Een realistische verkoopprijs in Emmen bepalen
Het eerste ijkpunt is de prijs per vierkante meter. De middelste woning in Emmen is 109 m²; tegen € 3.121 per m² komt die uit rond € 340.000. Dat is een ruwe som: woningtype, bouwjaar, energielabel, buurt en onderhoud schuiven het bedrag, en binnen één plaats scheelt de prijs per m² tussen twee buurten vaak een factor twee.
Een realistische verkoopprijs voor úw huis is daarom geen enkel getal maar een bandbreedte. Vul hierboven uw adres in: u krijgt een richtbedrag met twee grenzen eromheen, en vier van de vijf woningen zoals de uwe verkopen daartussen. Reken daarbij op een verkooptijd van gemiddeld 33 dagen in Emmen. Hoe wij tot dat bedrag komen staat in Wat is mijn huis waard?.
Woningtypes in Emmen
| Type | Woningen | Aandeel |
|---|---|---|
| Appartement | 8.254 | 28,9% |
| Tussenwoning | 7.900 | 27,6% |
| Vrijstaand | 4.405 | 15,4% |
| Hoekwoning | 4.215 | 14,7% |
| Twee-onder-een-kap | 3.808 | 13,3% |
Het woningtype leiden wij zelf af uit de vorm en de ligging van het pand, en waar een energieadviseur ter plaatse is geweest nemen we diens vaststelling over. Bekend voor 99,2% van de woningen. Hoe dat werkt.
Buurten in Emmen
18 buurten, gesorteerd op het aantal woningen dat er in Emmen ligt. Klik een kolomkop om anders te sorteren.
| Bargeres | Bargeres | 4.444 | € 214.000 |
| Rietlanden | Rietlanden | 3.981 | € 297.000 |
| Angelslo | Angelslo | 3.846 | € 196.000 |
| Emmerhout | Emmerhout | 3.777 | € 200.000 |
| Emmermeer | Emmermeer | 3.334 | € 210.000 |
| Emmen-Centrum | Emmen-Centrum | 3.270 | € 240.000 |
| Barger-Oosterveld | Barger-Oosterveld | 1.282 | € 329.000 |
| Emmen-omgeving Oude Roswinkelerweg | Emmen-Centrum Oost | 862 | € 288.000 |
| Parc Sandur | Parc Sandur | 840 | € 400.000 |
| Delftlanden | Delftlanden | 795 | € 435.000 |
| Emmen over 't spoor | Emmen-Centrum Oost | 725 | € 340.000 |
| Emmerschans | Emmerschans | 491 | € 300.000 |
| Noordbarge | Kern Emmen Zuid | 433 | € 442.000 |
| Weerdinge | Kern Emmen Noord | 246 | € 383.000 |
| Verspreide huizen Emmen | Kern Emmen Noord | 242 | € 416.000 |
| Zuidbarge | Kern Emmen Zuid | 161 | € 523.000 |
| Westenesch | Kern Emmen Noord | 70 | € 588.000 |
| Industrieterrein Bargermeer | Kern Emmen Industrieterreinen | 17 | € 294.000 |
De buurtindeling van het CBS volgt de gemeente en niet de plaats. Ligt een buurt deels buiten Emmen, dan staat hier het aantal woningen dat er wél in ligt, terwijl de WOZ-waarde over de hele buurt gaat.
Straten in Emmen
De 60 grootste van 547 straten. Elke straatpagina toont de woningen met hun oppervlakte, bouwjaar en type. Bekijk alle 547 straten in Emmen.
| Laan van het Kwekebos | 624 | 126 m² | 1973 |
| Laan van het Kinholt | 572 | 104 m² | 1968 |
| Laan van de Marel | 506 | 112 m² | 1968 |
| Hesselterbrink | 454 | 97 m² | 1976 |
| Wilhelminastraat | 438 | 76 m² | 1991 |
| Laan van de Bork | 394 | 126 m² | 1970 |
| Laan van de Iemenhees | 363 | 100 m² | 1973 |
| Laan van de Eekharst | 356 | 126 m² | 1968 |
| Ruinerbrink | 350 | 136 m² | 1974 |
| Rolderbrink | 348 | 117 m² | 1974 |
| Nijkampenweg | 346 | 73 m² | 1971 |
| Weerdingerstraat | 339 | 84 m² | 1989 |
| Druwerbrink | 313 | 119 m² | 1978 |
| Balingerbrink | 283 | 108 m² | 1973 |
| Holtingerbrink | 276 | 98 m² | 1977 |
| Houtweg | 268 | 70 m² | 1972 |
| Het Waal | 258 | 108 m² | 2008 |
| Zuidlaarderbrink | 247 | 107 m² | 1974 |
| Landschaplaan | 242 | 90 m² | 1969 |
| Hondsrugweg | 240 | 60 m² | 2009 |
| Bruntingerbrink | 236 | 120 m² | 1983 |
| Slenerbrink | 232 | 105 m² | 1974 |
| Julianastraat | 227 | 56 m² | 1985 |
| Mussenveld | 214 | 93 m² | 1985 |
| Klepel | 213 | 101 m² | 2002 |
| Zweelerbrink | 202 | 85 m² | 1975 |
| De Lemzijde | 197 | 84 m² | 1971 |
| Warmeerweg | 195 | 106 m² | 1997 |
| Wendeling | 195 | 94 m² | 1966 |
| Ekselerbrink | 194 | 107 m² | 1982 |
| Kapelstraat | 193 | 87 m² | 2004 |
| Orvelterbrink | 191 | 119 m² | 1981 |
| Hoofdstraat | 184 | 89 m² | 1966 |
| Vossepad | 180 | 78 m² | 2012 |
| Beatrixstraat | 179 | 79 m² | 1995 |
| Mantingerbrink | 176 | 76 m² | 1981 |
| Uilenveld | 175 | 93 m² | 1996 |
| De Haar | 172 | 84 m² | 1972 |
| Oringerbrink | 170 | 150 m² | 1976 |
| Boslaan | 167 | 81 m² | 1940 |
| Meerstraat | 166 | 90 m² | 1956 |
| Veenkampenweg | 154 | 79 m² | 1998 |
| Middenhaag | 152 | 90 m² | 2013 |
| Weytackers | 149 | 84 m² | 1967 |
| Hemrikkwartier | 148 | 134 m² | 2013 |
| Haagjesweg | 146 | 70 m² | 1963 |
| Angelsloërdijk | 145 | 77 m² | 1971 |
| Sint Gerardusstraat | 143 | 155 m² | 1973 |
| Deverbrink | 141 | 117 m² | 1978 |
| Flintstraat | 141 | 33 m² | 1965 |
| Kerspellaan | 140 | 93 m² | 1966 |
| Holtlaan | 136 | 91 m² | 1969 |
| Valtherzandweg | 130 | 112 m² | 2003 |
| Varenkamp | 130 | 80 m² | 1961 |
| Ravelijn | 126 | 117 m² | 1966 |
| Torflang | 126 | 100 m² | 1965 |
| Torenvalk | 125 | 86 m² | 1987 |
| Wekingeslag | 124 | 94 m² | 1975 |
| Barnar | 121 | 110 m² | 1956 |
| Ronerbrink | 118 | 155 m² | 1977 |
Uitleg bij deze cijfers
- Hoeveel wordt er boven de vraagprijs geboden?
- Hoe ontwikkelen de huizenprijzen zich in Nederland?
- Wat is mijn huis waard?
- Wat kost een vierkante meter woning in Nederland?
Bron: BAG (Kadaster) voor de woningen, CBS voor de buurtcijfers, en ingekochte marktdata voor de verkopen — met peildatum per bron op de bronnenpagina. Hoe wij van deze cijfers een bedrag per adres maken staat in de methodiek.