Waterlelie 12, Terneuzen
Een vrijstaande woning uit 2005, met 901 m² gebruiksoppervlakte, in de buurt Othene.
Waarde-indicatie
€ 2.135.000
Onze beste schatting bij gangbaar onderhoud, op basis van verkopen tot en met september 2026, omgerekend naar de prijzen van nu.
Vier van de vijf woningen zoals deze verkopen tussen deze twee bedragen. Voor een woning als deze is de marge ± 19%. De marge is hier breder, omdat er dichtbij te weinig vergelijkbare woningen verkocht zijn.
Weet u hoe deze woning erbij staat?
Het bedrag hierboven gaat uit van gangbaar onderhoud: de staat waarin de meeste woningen verkopen, en dat komt vrijwel overeen met goed. Kies hieronder wat er van toepassing is, dan wordt de schatting scherper.
Dit maakt de marge groter. Eerst wat er van dit adres niet geregistreerd is, daarna wat van geen enkele woning geregistreerd wordt.
- Geen energielabel in de laatste stand van RVO die wij hebben — meestal sinds 2008 niet verkocht of verhuurd, soms zo recent geregistreerd dat het hier nog niet staat
- Staat van onderhoud en afwerking binnen: dat staat in geen enkel register
- Verbouwingen: die worden nergens bijgehouden
Weet u de onderhoudsstaat? Geef hem op bij de waarde-indicatie — dan wordt de schatting scherper.
Weet u meer over deze woning? Vertel het ons.
- Gebruiksoppervlakte901 m²
- Bouwjaar2005
- WoningtypeVrijstaande woning
- Prijs per m²€ 2.369voor deze woning
Waarom dit bedrag?
We nemen de gemiddelde woning in Othene als uitgangspunt en rekenen van daaruit naar deze woning toe. De kenmerken hieronder maken het verschil.
Gemiddeld in Othene
€ 2.784
per m², alle woningtypen
−15% voor deze woning
Deze woning
€ 2.369
per m² × 901 m² = € 2.135.000
Verhoogt de prijs per m²1
- Bouwjaar 2005duidelijk
Woningen uit deze bouwperiode brengen landelijk gezien meer op dan gemiddeld.
Verlaagt de prijs per m²1
- Vrijstaande woning van 901 m²sterk
Een vrijstaande woning van deze maat brengt per m² minder op dan de gemiddelde woning in Othene: hoe groter de woning, hoe lager de prijs per m².
Nog niet bekend
- Geen energielabel geregistreerd
Voor het bedrag rekent het model met het gemiddelde. Het gevolg zit vooral in de bandbreedte hierboven: dit is daarin de grootste post, en hij verdwijnt zodra er een label wordt geregistreerd.
- Staat van onderhoud en afwerking binnenGeef het op
Dat staat in geen enkel register. Het is het deel van de marge dat altijd blijft, ook als al het andere bekend is.
Hoe komen we tot dit bedrag?
De pijlen en stippen hebben wij niet zelf bedacht: ze volgen uit ons rekenmodel. Een pijl laat zien of een kenmerk de prijs per m² verhoogt of verlaagt ten opzichte van de gemiddelde woning in Othene. De stippen laten zien hoe sterk: licht, duidelijk of sterk.
De gemiddelde prijs bovenaan is omgerekend naar dezelfde maat als deze woning. Wij rekenen met de oppervlakte zoals die geregistreerd staat, en daarin telt ook een eventuele berging en/of garage mee. Het verschil tussen de twee prijzen komt niet alleen uit de kenmerken hierboven: we vergelijken de uitkomst ook met recente verkopen in de omgeving. Tot slot vermenigvuldigen we de prijs per m² met het aantal vierkante meters; dat geeft het bedrag. Hoe zwaar elk kenmerk precies meetelt, staat in onze methodiek.
Welke vraagprijs past bij Waterlelie 12?
Verwachte vraagprijs
€ 2.345.000
tussen € 1.955.000 en € 2.740.000
als de woning nu te koop komt, bij gangbaar onderhoud
−9% eronder verkocht
Verwachte verkoopprijs
€ 2.135.000
tussen € 1.729.000 en € 2.540.000
de waarde-indicatie van deze woning
De waarde-indicatie van € 2.135.000 is wat de woning naar verwachting opbrengt. Meestal ligt een vraagprijs daar onder, omdat kopers eroverheen bieden. Bij deze woning verwachten we dat niet: voor een vrijstaande woning in deze prijsklasse wordt weinig overboden, en een woning die nu te koop komt, wordt gemiddeld iets hoger in de markt gezet dan waarvoor hij uiteindelijk verkocht wordt. We verwachten dat de verkoopprijs 9% onder de vraagprijs uitkomt. Dat is gemeten op de verkopen van de afgelopen twee jaar, en hangt af van de markt van nu, de prijsklasse, het woningtype en de buurt.
De buurt Othene, de afgelopen twaalf maanden
- woningen verkocht waarvan wij de vraagprijs kennen
- 27
- daarvan ging boven de vraagprijs weg
- 22%
- de middelste verkoop onder de vraagprijs
- 1%
Deze woning komt lager uit dan die middelste verkoop, omdat in deze prijsklasse minder overboden wordt en om een vrijstaande woning minder hard geboden wordt dan om een appartement.
Een vraagprijs is een keuze van verkoper en makelaar, geen meting: hij kan bewust lager of hoger liggen. De marge is iets smaller dan bij de waarde-indicatie, want bij een verkoopprijs maakt ook het bieden het onzeker. In onze metingen valt 80% van de echte vraagprijzen binnen deze marge. Geeft u bij de waarde-indicatie de onderhoudsstaat op, dan staat daar ook de vraagprijs die daarbij past. Hoe wij dit rekenen en hoe dicht het bij echte vraagprijzen ligt, staat in de methodiek; hoeveel er per gemeente en prijsklasse overboden wordt, in ons artikel over overbieden.
Hoe ontwikkelde de waarde van Waterlelie 12 zich?
Een woning van deze waarde in Zeeland was in november 2016 ongeveer € 1.178.000 waard en is nu € 2.135.000: +81% in 10 jaar. Dit is de prijsontwikkeling in Zeeland volgens de CBS/Kadaster-prijsindex, toegepast op onze indicatie van vandaag — niet de verkoopgeschiedenis van dit huis.
Alle bedragen per jaar
| Maand | Waarde-indicatie | Marge | Verandering |
|---|---|---|---|
| januari 2017 | € 1.176.000 | ± 24% | — |
| januari 2018 | € 1.206.000 | ± 23% | +2% |
| januari 2019 | € 1.280.000 | ± 23% | +6% |
| januari 2020 | € 1.360.000 | ± 22% | +6% |
| januari 2021 | € 1.491.000 | ± 22% | +10% |
| januari 2022 | € 1.805.000 | ± 21% | +21% |
| januari 2023 | € 1.903.000 | ± 21% | +5% |
| januari 2024 | € 1.877.000 | ± 20% | −1% |
| januari 2025 | € 1.988.000 | ± 20% | +6% |
| januari 2026 | € 2.120.000 | ± 19% | +7% |
| juni 2026 | € 2.135.000 | ± 19% | +1% |
Bron: CBS/Kadaster Prijsindex Bestaande Koopwoningen, de reeks voor Zeeland en die voor vrijstaande woningen, met de landelijke maandbeweging; laatste maand juni 2026, daar staat de lijn op het bedrag van vandaag. De marge groeit naar achteren met een halve procentpunt per jaar. De index beschrijft de markt in Zeeland; hoe deze straat daarvan afweek, weet alleen wie er verkocht heeft. Verbouwingen en onderhoud zitten er niet in.
Wat weten we van Waterlelie 12?
| Postcode | 4533 RA |
|---|---|
| Woningtype | Vrijstaande woning |
| Gebruiksoppervlakte | 901 m² |
| Bouwjaar | 2005 |
| Perceeloppervlakte | 2.739 m² · kadastraal vastgesteld |
| Energielabel | Geen label · niet geregistreerd bij RVO (EP-Online) |
| Inhoud van het pand | 4.322 m³ · gemeten uit laserhoogtedata |
| Bouwlagen | 2 · bovengronds, geteld uit laserhoogtedata — een kelder telt niet mee |
| Hoogte van het pand | 12,1 meter · van straatniveau tot het hoogste punt van het dak |
| Dakvorm | Schuin dak |
| Ruimte voor zonnepanelen | Circa 193 panelen Op 493 m² bruikbaar dakvlak, gemeten uit laserhoogtedata. Het grootste dakvlak ligt op het zuiden. Daken op het noorden zijn niet meegeteld. Schaduw van bomen of buurpanden kennen wij niet, en die kan het aantal flink drukken. |
Oppervlakte, bouwjaar en adres komen uit het landelijke gebouwenregister (de BAG). Het woningtype bepalen we zelf, uit de vorm van het gebouw op de kaart. Hoe dat werkt en hoe nauwkeurig het is, staat in de methodiek.
Huizenprijzen in Terneuzen
| Gemiddelde verkoopprijs | € 295.558 |
|---|---|
| Gemiddeld per m² | € 2.808 |
| Gemiddelde verkooptijd | 80 dagen |
| Verkocht in 12 maanden | 469 woningen |
| Nieuw te koop gezet | 613 woningen |
Voortschrijdend over twaalf maanden tot en met september 2026. De jongste maand laten we bewust weg: een verkoop wordt pas bij de notaris geregistreerd, dus die maand mist nog ongeveer 8% van de transacties. Alle bronnen met hun peildatum staan op de bronnenlijst.
Wat ligt er in de buurt?
| Treinstation | 29,8 km |
|---|---|
| Groot overstapstation | 33,6 km |
| Oprit snelweg of N-weg | 2,1 km |
| Supermarkt | 0,8 km |
| Basisschool | 0,8 km |
| Kinderdagverblijf | 0,8 km |
| Huisarts | 2,7 km |
| Apotheek | 2,7 km |
| Ziekenhuis | 3,4 km |
| Restaurant | 2,1 km |
| Bibliotheek | 3,5 km |
| Binnenzwembad | 3,2 km |
| Bioscoop | 3,9 km |
Afstanden van het CBS, gemeten over de weg. Het is een gemiddelde voor alle inwoners van de buurt, dus niet precies vanaf deze voordeur. Let op: bij het zwembad telt alleen een overdekt bad mee, en bij de oprit ook een provinciale weg.
Welke risico's spelen bij deze woning?
| Fundering | Geen aandachtsgebied In dit postcodegebied is 0% van de panden van vóór 1970, en de ondergrond valt onder zeekleigebied. Deze woning is van 2005 en valt buiten die periode, dus funderingsproblemen zijn hier onwaarschijnlijk. |
|---|---|
| Overstroming | Beschermd, in een aangewezen risicogebied Nederland heeft dit gebied aangewezen als gebied met een potentieel significant overstromingsrisico langs het hoofdwatersysteem (de grote rivieren, het IJsselmeer of de zee). De woning ligt achter de grote dijken en duinen die het land beschermen, dus de kans op een overstroming is klein — de Nederlandse dijknormen horen tot de strengste ter wereld. Het valt onder het stroomgebied van de Schelde. Dit geldt voor alle woningen in dit gebied. Bron: de Richtlijn Overstromingsrisico's van Rijkswaterstaat. |
| Bestemming | Wonen Volgens het geldende bestemmingsplan heeft deze woning een woonbestemming. |
| Leefbaarheid | Rond het landelijk gemiddelde Leefbaarometer-score 4.23 in Othene (2024), gemeten door BZK over vijf dimensies: woningvoorraad, voorzieningen, veiligheid, sociale samenhang en fysieke omgeving. |
| Geluid | Geen opvallende geluidsbronnen
|
De funderingskaart van RVO zegt iets over het postcodegebied, niet over deze ene woning: twee huizen in dezelfde straat kunnen een heel andere fundering hebben. De kaart is van 2019. Zekerheid krijgt u alleen met een funderingsonderzoek. De leefbaarheidsscore geldt voor de hele buurt. De geluidscijfers geven aan hoeveel inwoners zeggen dat ze ernstige hinder ervaren; het is geen meting in decibel. Het is een schatting voor de hele buurt, uit een landelijke enquête (Gezondheidsmonitor 2024 van GGD, CBS en RIVM), dus niet voor deze woning.
Waar let u op bij een woning uit 2005?
Gebouwd onder het Bouwbesluit van 1992, na het asbestverbod van 1993 vrijwel asbestvrij, met een degelijke basisisolatie. Dit zijn aandachtspunten die horen bij de bouwperiode 1992 – 2011 — geen vaststellingen over deze woning. Een gerenoveerde woning kan er niets meer van hebben; alleen een bouwkundige keuring geeft zekerheid.
| Isolatie goed, maar niet naar huidige maatstaf | Dubbel glas en spouw-, dak- en vloerisolatie zijn standaard, maar de eisen lagen lager dan nu. Naar HR++-glas of extra dakisolatie is vaak nog winst te halen. |
|---|---|
| Eerste generatie installaties op leeftijd | CV-ketels en mechanische ventilatie uit de bouwtijd zijn aan vervanging toe of al eens vervangen; controleer de leeftijd van de installaties. |
Welke woningen lijken op Waterlelie 12?
Vrijstaande woningen in Othene met een vergelijkbare oppervlakte.
Welke woningen liggen er nog meer aan de Waterlelie?
19 woningen. Bekijk de hele straat.
- Waterlelie 1
- Waterlelie 2
- Waterlelie 3
- Waterlelie 4
- Waterlelie 5
- Waterlelie 6
- Waterlelie 7
- Waterlelie 8
- Waterlelie 9
- Waterlelie 10
- Waterlelie 11
- Waterlelie 12
Veelgestelde vragen over Waterlelie 12
Wat is Waterlelie 12 in Terneuzen waard?
De waarde-indicatie ligt tussen € 1.729.000 en € 2.540.000: 901 m² maal € 2.369 per m² voor deze woning, afgeleid van het prijspeil in Terneuzen en geijkt op werkelijke verkoopprijzen. Die marge van 19% is niet gekozen maar gemeten: van de woningen zoals deze verkocht vier op de vijf binnen dit bereik. Het is een indicatie op basis van omgevingscijfers, geen taxatie van deze specifieke woning.
Welke vraagprijs past bij Waterlelie 12?
Als deze woning nu te koop komt, verwachten we een vraagprijs rond € 2.345.000, tussen € 1.955.000 en € 2.740.000. Dat is iets meer dan de waarde-indicatie van € 2.135.000: voor woningen als deze wordt weinig overboden, en een woning die nu te koop komt, wordt gemiddeld iets hoger in de markt gezet dan waarvoor hij uiteindelijk verkocht wordt. Dat is gemeten op de verkopen van de afgelopen twee jaar, per prijsklasse, woningtype en buurt. Een vraagprijs blijft een keuze van verkoper en makelaar.
Hoeveel is Waterlelie 12 in waarde gestegen sinds 2021?
Van ongeveer € 1.491.000 in januari 2021 naar € 2.135.000 nu: +43%, volgens de CBS/Kadaster-prijsindex van Zeeland op onze indicatie van vandaag — niet de verkoopgeschiedenis van dit huis.
Hoeveel woonoppervlakte heeft Waterlelie 12?
901 m² gebruiksoppervlakte volgens de Basisregistratie Adressen en Gebouwen (BAG).
Wat voor woning is Waterlelie 12?
Dit is een vrijstaande woning. De BAG legt het woningtype niet vast, dus leiden wij het zelf af uit de vorm van het pand, het aantal woningen erin en het aantal panden dat eraan vastzit. Het type doet ertoe voor het bedrag: het bepaalt met welke prijscurve wij rekenen. Kleine woningen brengen per vierkante meter meer op dan grote, en hoe sterk dat verschil is, verschilt per type.
Uit welk bouwjaar is Waterlelie 12?
Het bouwjaar is 2005, volgens de BAG.
Welk energielabel heeft Waterlelie 12?
Voor dit adres is geen energielabel geregistreerd in EP-Online, het officiële labelregister van RVO — dat geldt voor ongeveer vier op de tien Nederlandse woningen. Bij verkoop of verhuur is een geldig label verplicht; een gecertificeerd adviseur stelt het dan ter plekke vast.
Hoe groot is het perceel van Waterlelie 12?
Het kadastrale perceel is 2.739 m². Dat is de grond die bij deze woning hoort volgens de Kadastrale Kaart, inclusief de grond onder het huis zelf — de tuin is dus kleiner dan dit getal.
Waar komen deze cijfers vandaan?
- Wat is mijn huis waard?
- Hoe betrouwbaar is een online woningwaarde-check?
- Is een woningwaarde-indicatie hetzelfde als een taxatie?
- Waarom geeft elke woningwaarde-site een ander bedrag?
Wij tonen uitsluitend gegevens over het gebouw, nooit over de bewoners of de eigenaar (waarom dit huis hier staat). Klopt er iets niet, of wilt u niet dat deze pagina bestaat? Laat deze pagina verwijderen — u hoeft geen reden te geven, en wij beoordelen het verzoek niet.