Naar de inhoud

Stadhuisplein 79, Terneuzen

Stadhuisplein 79 (4531 GZ Terneuzen, Zeeland) is een appartement uit 1996, met 95 m² gebruiksoppervlakte, in de buurt Binnenstad-Java.

Waarde-indicatie

€ 310.000

Onze beste schatting bij gangbaar onderhoud, op basis van verkopen tot en met september 2026, omgerekend naar de prijzen van nu.

€ 270.000€ 350.000

Vier van de vijf woningen zoals deze verkopen tussen deze twee bedragen. Voor een woning als deze is de marge ± 13%.

Meegewogen: 10 vergelijkbare verkopen binnen 85 meter, tussen april 2021 en december 2025.

Weet u hoe deze woning erbij staat?

Het bedrag hierboven gaat uit van gangbaar onderhoud: de staat waarin de meeste woningen verkopen, en dat komt vrijwel overeen met goed. Kies hieronder wat er van toepassing is, dan wordt de schatting scherper.

Onderhoudsstaat van de woning

€ 255.000

€ 229.000 tot € 280.000 · marge ± 10% in plaats van ± 13%

verwachte vraagprijs € 262.000

€ 264.000

€ 238.000 tot € 291.000 · marge ± 10% in plaats van ± 13%

verwachte vraagprijs € 271.000

€ 280.000

€ 247.000 tot € 314.000 · marge ± 12% in plaats van ± 13%

verwachte vraagprijs € 289.000

€ 311.000

€ 270.000 tot € 351.000 · marge ± 13%

verwachte vraagprijs € 314.000

€ 322.000

€ 283.000 tot € 361.000 · marge ± 12% in plaats van ± 13%

verwachte vraagprijs € 329.000

Waarde-indicatie, geen taxatie
Wat we niet weten

Dit maakt de marge groter. Eerst wat er van dit adres niet geregistreerd is, daarna wat van geen enkele woning geregistreerd wordt.

  • Geen energielabel in de laatste stand van RVO die wij hebben — meestal sinds 2008 niet verkocht of verhuurd, soms zo recent geregistreerd dat het hier nog niet staat
  • Staat van onderhoud en afwerking binnen: dat staat in geen enkel register
  • Verbouwingen die (nog) niet in het gebouwenregister (de BAG) staan

Weet u de onderhoudsstaat? Geef hem op bij de waarde-indicatie — dan wordt de schatting scherper.

Weet u meer over deze woning? Vertel het ons.

Luchtfoto van Stadhuisplein 79 in Terneuzen en directe omgeving

Waarom dit bedrag?

We nemen de gemiddelde woning in Binnenstad-Java als uitgangspunt en rekenen van daaruit naar deze woning toe. De kenmerken hieronder maken het verschil.

Gemiddeld in Binnenstad-Java

€ 2.516

per m², alle woningtypen

+30% voor deze woning

Deze woning

€ 3.262

per m² × 95 m² = € 310.000

Verhoogt de prijs per m²1

  • Bouwjaar 1996

    Woningen uit deze bouwperiode brengen landelijk gezien meer op dan gemiddeld.

    duidelijk

Verlaagt de prijs per m²2

  • Appartement van 95 m²

    Een appartement van deze maat brengt per m² minder op dan de gemiddelde woning in Binnenstad-Java: hoe groter de woning, hoe lager de prijs per m².

    duidelijk
  • Bestemming Centrum - 1

    Geen zuivere woonbestemming. Dat beperkt de kring van kopers, en dat is in de verkoopprijzen terug te zien.

    duidelijk

Nog niet bekend

  • Geen energielabel geregistreerd

    Voor het bedrag rekent het model met het gemiddelde. Het gevolg zit vooral in de bandbreedte hierboven: dit is daarin de grootste post, en hij verdwijnt zodra er een label wordt geregistreerd.

  • Staat van onderhoud en afwerking binnen

    Dat staat in geen enkel register. Het is het deel van de marge dat altijd blijft, ook als al het andere bekend is.

    Geef het op
Hoe komen we tot dit bedrag?

De pijlen en stippen hebben wij niet zelf bedacht: ze volgen uit ons rekenmodel. Een pijl laat zien of een kenmerk de prijs per m² verhoogt of verlaagt ten opzichte van de gemiddelde woning in Binnenstad-Java. De stippen laten zien hoe sterk: licht, duidelijk of sterk.

De gemiddelde prijs bovenaan is omgerekend naar dezelfde maat als deze woning. Wij rekenen met de oppervlakte zoals die geregistreerd staat, en daarin telt ook een eventuele berging en/of garage mee. Het verschil tussen de twee prijzen komt niet alleen uit de kenmerken hierboven: we vergelijken de uitkomst ook met recente verkopen in de omgeving. Tot slot vermenigvuldigen we de prijs per m² met het aantal vierkante meters; dat geeft het bedrag. Hoe zwaar elk kenmerk precies meetelt, staat in onze methodiek.

Welke vraagprijs past bij Stadhuisplein 79?

Verwachte vraagprijs

€ 315.000

tussen € 282.000 en € 347.000

als de woning nu te koop komt, bij gangbaar onderhoud

−2% eronder verkocht

Verwachte verkoopprijs

€ 310.000

tussen € 270.000 en € 350.000

de waarde-indicatie van deze woning

De waarde-indicatie van € 310.000 is wat de woning naar verwachting opbrengt. Meestal ligt een vraagprijs daar onder, omdat kopers eroverheen bieden. Bij deze woning verwachten we dat niet: voor een appartement in deze prijsklasse wordt weinig overboden, en een woning die nu te koop komt, wordt gemiddeld iets hoger in de markt gezet dan waarvoor hij uiteindelijk verkocht wordt. We verwachten dat de verkoopprijs 2% onder de vraagprijs uitkomt. Dat is gemeten op de verkopen van de afgelopen twee jaar, en hangt af van de markt van nu, de prijsklasse, het woningtype en de buurt.

De buurt Binnenstad-Java, de afgelopen twaalf maanden

woningen verkocht waarvan wij de vraagprijs kennen
37
daarvan ging boven de vraagprijs weg
32%
de mediane verkoop lag op de vraagprijs
±0%

Een vraagprijs is een keuze van verkoper en makelaar, geen meting: hij kan bewust lager of hoger liggen. De marge is iets smaller dan bij de waarde-indicatie, want bij een verkoopprijs maakt ook het bieden het onzeker. In onze metingen valt 80% van de echte vraagprijzen binnen deze marge. Geeft u bij de waarde-indicatie de onderhoudsstaat op, dan staat daar ook de vraagprijs die daarbij past. Hoe wij dit rekenen en hoe dicht het bij echte vraagprijzen ligt, staat in de methodiek; hoeveel er per gemeente en prijsklasse overboden wordt, in ons artikel over overbieden.

Hoe ontwikkelde de waarde van Stadhuisplein 79 zich?

Een woning van deze waarde in Zeeland was in november 2016 ongeveer € 163.000 waard en is nu € 310.000: +90% in 10 jaar. Dit is de prijsontwikkeling in Zeeland volgens de CBS/Kadaster-prijsindex, toegepast op onze indicatie van vandaag — niet de verkoopgeschiedenis van dit huis.

nu € 310.000
waarde-indicatie marge

Alle bedragen per jaar
MaandWaarde-indicatieMargeVerandering
januari 2017€ 164.000± 18%—
januari 2018€ 175.000± 17%+7%
januari 2019€ 193.000± 17%+11%
januari 2020€ 207.000± 16%+7%
januari 2021€ 225.000± 16%+9%
januari 2022€ 269.000± 15%+19%
januari 2023€ 270.000± 15%+0%
januari 2024€ 276.000± 14%+2%
januari 2025€ 296.000± 14%+7%
januari 2026€ 308.000± 13%+4%
september 2026€ 310.000± 13%+1%

Bron: CBS/Kadaster Prijsindex Bestaande Koopwoningen, de reeks voor Zeeland en die voor appartementen, aangevuld met de landelijke beweging per maand. De lijn loopt tot september 2026 en staat daar op het bedrag van vandaag. Hoe verder terug, hoe breder de marge: een half procentpunt per jaar. De index beschrijft de markt in Zeeland; hoe deze straat daarvan afweek, weet alleen wie er verkocht heeft. Verbouwingen en onderhoud zitten er niet in.

Wat weten we van Stadhuisplein 79?

Postcode4531 GZ
WoningtypeAppartement
Gebruiksoppervlakte95 m²
Bouwjaar1996
EnergielabelGeen label · niet geregistreerd bij RVO (EP-Online)
GebruikGemengd pand
Deze woning is zelf uitsluitend woonruimte, maar het pand bevat ook een horeca of bijeenkomstruimte, kantoor en winkel. Dat werkt beide kanten op: voorzieningen onder handbereik, maar ook meer loop, laden en lossen, of geluid op andere tijden dan bij buren.
Inhoud van het pand19.873 m³ · gemeten met laserhoogtemetingen vanuit de lucht (3DBAG) — dit is het hele gebouw, niet deze woning
Bouwlagen4 · bovengronds, geteld met laserhoogtemetingen (3DBAG). Een kelder telt niet mee
DakvormPlat dak

Oppervlakte, bouwjaar en adres komen uit het landelijke gebouwenregister (de BAG). Het woningtype bepalen we zelf, uit de vorm van het gebouw op de kaart. Hoe dat werkt en hoe nauwkeurig het is, staat in de methodiek.

Huizenprijzen in Terneuzen

Gemiddelde verkoopprijs€ 295.558
Gemiddeld per m²€ 2.808
Gemiddelde verkooptijd80 dagen
Verkocht in 12 maanden469 woningen
Nieuw te koop gezet613 woningen

Over de twaalf maanden tot en met september 2026. De jongste maand laten we bewust weg: een verkoop wordt pas bij de notaris geregistreerd, dus van die maand ontbreekt nog ongeveer 8% van de verkopen. Alle bronnen met hun peildatum staan op de bronnenlijst.

Wat ligt er in de buurt?

Op loopafstand, binnen een kilometer over de weg, liggen een grote supermarkt (400 meter), een huisarts (700 meter), een kinderdagverblijf (700 meter) en een apotheek (700 meter). Binnen die kilometer zijn er ongeveer 2 grote supermarkten. Het dichtstbijzijnde treinstation ligt op 36,0 km, de oprit van een snelweg of hoofdweg op 4,5 km.

Treinstation36 km
Groot overstapstation39,9 km
Oprit snelweg of N-weg4,5 km
Grote supermarkt0,4 km
Basisschool1,5 km
Kinderdagverblijf0,7 km
Huisarts0,7 km
Apotheek0,7 km
Ziekenhuis4,7 km
Restaurant0,1 km
Bibliotheek0,9 km
Binnenzwembad2,9 km
Bioscoop0,5 km

Afstanden van het CBS (2024), gemeten over de weg. Het is een gemiddelde voor de woningen in het vierkant van 100 bij 100 meter waarin dit adres ligt, dus niet precies vanaf deze voordeur. Let op: bij het zwembad telt alleen een overdekt bad mee, en bij de oprit ook een provinciale weg.

Welke risico's spelen bij deze woning?

FunderingGeen aandachtsgebied
In dit postcodegebied is 0% van de panden van vóór 1970, en het gebied ligt in het zeekleigebied. Deze woning is van 1996 en valt buiten die periode, dus funderingsproblemen zijn hier onwaarschijnlijk.
OverstromingBeschermd, in een aangewezen risicogebied
Dit gebied staat op de landelijke lijst van risicogebieden voor overstromingen vanuit het hoofdwatersysteem (de grote rivieren, het IJsselmeer of de zee). Officieel heet dat een gebied met een potentieel significant overstromingsrisico. De woning ligt achter de grote dijken en duinen die het land beschermen, dus de kans op een overstroming is klein. De Nederlandse dijknormen horen tot de strengste ter wereld. Het gebied hoort bij het stroomgebied van de Schelde. Dit geldt voor alle woningen in dit gebied. Bron: de Richtlijn Overstromingsrisico's van Rijkswaterstaat.
BestemmingGemengde bestemming — Centrum - 1
Volgens het geldende bestemmingsplan mag hier meer dan alleen wonen: denk aan winkels, horeca, kantoren of dienstverlening, afhankelijk van wat het plan toelaat. Dat betekent levendigheid en voorzieningen dichtbij, maar ook kans op reuring en verkeer. Gemeten op werkelijke verkoopprijzen ligt de prijs op zo'n plek gemiddeld 5% lager dan bij een zuivere woonbestemming, en ons bedrag houdt daar rekening mee.
LeefbaarheidRond het landelijk gemiddelde
Leefbaarometer-score 4,07 in Binnenstad-Java (2024). Het ministerie van BZK berekent die score uit vijf onderdelen: woningvoorraad, voorzieningen, veiligheid, sociale samenhang en fysieke omgeving.
GeluidGeen opvallende geluidsbronnen
  • Wegverkeer: 8% van de inwoners ervaart ernstige hinder (in heel Terneuzen 6,9%)

De funderingskaart van RVO zegt iets over het postcodegebied, niet over deze ene woning: twee huizen in dezelfde straat kunnen een heel andere fundering hebben. De kaart is van 2019. Zekerheid krijgt u alleen met een funderingsonderzoek. De leefbaarheidsscore geldt voor de hele buurt. De geluidscijfers geven aan hoeveel inwoners zeggen dat ze ernstige hinder ervaren; het is geen meting in decibel. Het is een schatting voor de hele buurt, uit een landelijke enquête (Gezondheidsmonitor 2024 van GGD, CBS en RIVM), dus niet voor deze woning.

Waar let u op bij een woning uit 1996?

Gebouwd onder de bouwregels van 1992: vrijwel zonder asbest (verboden sinds 1993) en met redelijke isolatie. Hieronder staat waar u op let bij huizen uit de bouwperiode 1992 – 2011. Het gaat over de bouwperiode, niet over deze woning: een gerenoveerd huis kan er geen last meer van hebben. Zekerheid geeft alleen een bouwkundige keuring.

Isolatie goed, maar niet naar huidige maatstafDubbel glas en spouw-, dak- en vloerisolatie zijn standaard, maar de eisen lagen lager dan nu. Naar HR++-glas of extra dakisolatie is vaak nog winst te halen.
Ketel en ventilatie op leeftijdEen cv-ketel of ventilatiesysteem uit de bouwtijd is aan vervanging toe, of al eens vervangen. Vraag na hoe oud ze zijn.

Welke woningen lijken op Stadhuisplein 79?

Appartementen in Binnenstad-Java met een vergelijkbare oppervlakte.

Stadhuisplein 79 de woningen hieronder

Welke woningen liggen er nog meer aan de Stadhuisplein?

36 woningen. Bekijk de hele straat.

Veelgestelde vragen over Stadhuisplein 79

Wat is Stadhuisplein 79 in Terneuzen waard?

De waarde-indicatie ligt tussen € 270.000 en € 350.000: 95 m² maal € 3.262 per m² voor deze woning, afgeleid van het prijspeil in Terneuzen en geijkt op werkelijke verkoopprijzen. Die marge van 13% is niet gekozen maar gemeten: van de woningen zoals deze verkocht vier op de vijf binnen dit bereik. Het is een indicatie op basis van omgevingscijfers, geen taxatie van deze specifieke woning.

Welke vraagprijs past bij Stadhuisplein 79?

Als deze woning nu te koop komt, verwachten we een vraagprijs rond € 315.000, tussen € 282.000 en € 347.000. Dat is iets meer dan de waarde-indicatie van € 310.000: voor woningen als deze wordt weinig overboden, en een woning die nu te koop komt, wordt gemiddeld iets hoger in de markt gezet dan waarvoor hij uiteindelijk verkocht wordt. Dat is gemeten op de verkopen van de afgelopen twee jaar, per prijsklasse, woningtype en buurt. Een vraagprijs blijft een keuze van verkoper en makelaar.

Hoeveel is Stadhuisplein 79 in waarde gestegen sinds 2021?

Van ongeveer € 225.000 in januari 2021 naar € 310.000 nu: +38%, volgens de CBS/Kadaster-prijsindex van Zeeland op onze indicatie van vandaag — niet de verkoopgeschiedenis van dit huis.

Hoeveel woonoppervlakte heeft Stadhuisplein 79?

Volgens de Basisregistratie Adressen en Gebouwen (BAG) heeft deze woning 95 m² gebruiksoppervlakte. Dat is niet precies de woonoppervlakte: in de gebruiksoppervlakte telt bijvoorbeeld ook een inpandige berging of garage mee.

Wat voor woning is Stadhuisplein 79?

Dit is een appartement. De BAG legt het woningtype niet vast, dus leiden wij het zelf af uit de vorm van het pand, het aantal woningen erin en het aantal panden dat eraan vastzit. Het type doet ertoe voor het bedrag: het bepaalt met welke prijscurve wij rekenen. Kleine woningen brengen per vierkante meter meer op dan grote, en hoe sterk dat verschil is, verschilt per type.

Uit welk bouwjaar is Stadhuisplein 79?

Het bouwjaar is 1996, volgens de BAG.

Welk energielabel heeft Stadhuisplein 79?

Voor dit adres is geen energielabel geregistreerd in EP-Online, het officiële labelregister van RVO — dat geldt voor ongeveer vier op de tien Nederlandse woningen. Bij verkoop of verhuur is een geldig label verplicht; een gecertificeerd adviseur stelt het dan ter plekke vast.

Is het rustig wonen rond Stadhuisplein 79?

In de Gezondheidsmonitor springt voor Binnenstad-Java geen enkele geluidsbron eruit vergeleken met de rest van Terneuzen. Het is een buurtcijfer: hoe het op dit adres klinkt, hangt van de straat af.

Waar komen deze cijfers vandaan?

Wij tonen uitsluitend gegevens over het gebouw, nooit over de bewoners of de eigenaar (waarom dit huis hier staat). Klopt er iets niet, of wilt u niet dat deze pagina bestaat? Laat deze pagina verwijderen — u hoeft geen reden te geven, en wij beoordelen het verzoek niet.