Naar de inhoud

Dennenhage 10, Stadskanaal

Een vrijstaande woning uit 1978, met 159 m² gebruiksoppervlakte, in de buurt De Hagen.

Waarde-indicatie

€ 462.000

Onze beste schatting bij gangbaar onderhoud, op basis van verkopen tot en met september 2026, omgerekend naar de prijzen van nu.

€ 360.000€ 564.000

Vier van de vijf woningen zoals deze verkopen tussen deze twee bedragen. Voor een woning als deze is de marge ± 22%. De marge is hier breder, omdat er dichtbij te weinig vergelijkbare woningen verkocht zijn.

Weet u hoe deze woning erbij staat?

Het bedrag hierboven gaat uit van gangbaar onderhoud: de staat waarin de meeste woningen verkopen, en dat komt vrijwel overeen met goed. Kies hieronder wat er van toepassing is, dan wordt de schatting scherper.

Onderhoudsstaat van de woning

€ 380.000

€ 315.000 tot € 444.000 · marge ± 17% in plaats van ± 22%

verwachte vraagprijs € 356.000

€ 394.000

€ 327.000 tot € 461.000 · marge ± 17% in plaats van ± 22%

verwachte vraagprijs € 369.000

€ 418.000

€ 330.000 tot € 506.000 · marge ± 21% in plaats van ± 22%

verwachte vraagprijs € 393.000

€ 463.000

€ 361.000 tot € 565.000 · marge ± 22%

verwachte vraagprijs € 428.000

€ 480.000

€ 379.000 tot € 581.000 · marge ± 21% in plaats van ± 22%

verwachte vraagprijs € 448.000

Weet u de WOZ-waarde van deze woning?

Met de WOZ-waarde van uw beschikking wordt de schatting gemiddeld ruim een kwart scherper. Wij bewaren het bedrag niet: het verandert alleen wat u nu ziet. Het grijze bedrag in het veld is een voorbeeld bij onze schatting, niet uw WOZ.

Waarde-indicatie, geen taxatie
Wat we niet weten

Dit maakt de marge groter. Eerst wat er van dit adres niet geregistreerd is, daarna wat van geen enkele woning geregistreerd wordt.

  • Geen energielabel in de laatste stand van RVO die wij hebben — meestal sinds 2008 niet verkocht of verhuurd, soms zo recent geregistreerd dat het hier nog niet staat
  • Staat van onderhoud en afwerking binnen: dat staat in geen enkel register
  • Verbouwingen die (nog) niet in het gebouwenregister (de BAG) staan

Weet u de onderhoudsstaat? Geef hem op bij de waarde-indicatie — dan wordt de schatting scherper.

Weet u meer over deze woning? Vertel het ons.

Luchtfoto van Dennenhage 10 in Stadskanaal en directe omgeving

Waarom dit bedrag?

We nemen de gemiddelde woning in De Hagen als uitgangspunt en rekenen van daaruit naar deze woning toe. De kenmerken hieronder maken het verschil.

Gemiddeld in De Hagen

€ 2.565

per m², alle woningtypen

+13% voor deze woning

Deze woning

€ 2.906

per m² × 159 m² = € 462.000

Verhoogt de prijs per m²2

  • Vrijstaande woning van 159 m²

    Een vrijstaande woning van deze maat brengt per m² meer op dan de gemiddelde woning in De Hagen.

    sterk
  • Eigen perceel van 776 m²

    Ruim bemeten voor een woning van 159 m².

    duidelijk

Verlaagt de prijs per m²1

  • Bouwjaar 1978

    Woningen uit deze bouwperiode brengen landelijk gezien minder op dan gemiddeld.

    duidelijk

Nog niet bekend

  • Geen energielabel geregistreerd

    Voor het bedrag rekent het model met het gemiddelde. Het gevolg zit vooral in de bandbreedte hierboven: dit is daarin de grootste post, en hij verdwijnt zodra er een label wordt geregistreerd.

  • Staat van onderhoud en afwerking binnen

    Dat staat in geen enkel register. Het is het deel van de marge dat altijd blijft, ook als al het andere bekend is.

    Geef het op
Hoe komen we tot dit bedrag?

De pijlen en stippen hebben wij niet zelf bedacht: ze volgen uit ons rekenmodel. Een pijl laat zien of een kenmerk de prijs per m² verhoogt of verlaagt ten opzichte van de gemiddelde woning in De Hagen. De stippen laten zien hoe sterk: licht, duidelijk of sterk.

De gemiddelde prijs bovenaan is omgerekend naar dezelfde maat als deze woning. Wij rekenen met de oppervlakte zoals die geregistreerd staat, en daarin telt ook een eventuele berging en/of garage mee. Het verschil tussen de twee prijzen komt niet alleen uit de kenmerken hierboven: we vergelijken de uitkomst ook met recente verkopen in de omgeving. Tot slot vermenigvuldigen we de prijs per m² met het aantal vierkante meters; dat geeft het bedrag. Hoe zwaar elk kenmerk precies meetelt, staat in onze methodiek.

Welke vraagprijs past bij Dennenhage 10?

Verwachte vraagprijs

€ 429.000

tussen € 345.000 en € 512.000

als de woning nu te koop komt, bij gangbaar onderhoud

+8% overboden

Verwachte verkoopprijs

€ 462.000

tussen € 360.000 en € 564.000

de waarde-indicatie van deze woning

De waarde-indicatie van € 462.000 is wat de woning naar verwachting opbrengt. Een vraagprijs ligt daar meestal onder: een woning wordt iets lager in de markt gezet, en kopers bieden eroverheen. Voor een vrijstaande woning in deze prijsklasse en in De Hagen verwachten we dat de verkoopprijs 8% boven deze vraagprijs uitkomt. Dat is gemeten op de verkopen van de afgelopen twee jaar, en hangt af van de markt van nu, de prijsklasse, het woningtype en de buurt.

De gemeente Stadskanaal, de afgelopen twaalf maanden

woningen verkocht waarvan wij de vraagprijs kennen
292
daarvan ging boven de vraagprijs weg
79%
de mediane verkoop boven de vraagprijs
7%

Een vraagprijs is een keuze van verkoper en makelaar, geen meting: hij kan bewust lager of hoger liggen. De marge is iets smaller dan bij de waarde-indicatie, want bij een verkoopprijs maakt ook het bieden het onzeker. In onze metingen valt 80% van de echte vraagprijzen binnen deze marge. Geeft u bij de waarde-indicatie de onderhoudsstaat op, dan staat daar ook de vraagprijs die daarbij past. Hoe wij dit rekenen en hoe dicht het bij echte vraagprijzen ligt, staat in de methodiek; hoeveel er per gemeente en prijsklasse overboden wordt, in ons artikel over overbieden.

Hoe ontwikkelde de waarde van Dennenhage 10 zich?

Een woning van deze waarde in Groningen was in november 2016 ongeveer € 215.000 waard en is nu € 462.000: +115% in 10 jaar. Dit is de prijsontwikkeling in Groningen volgens de CBS/Kadaster-prijsindex, toegepast op onze indicatie van vandaag — niet de verkoopgeschiedenis van dit huis.

nu € 462.000
waarde-indicatie marge

Alle bedragen per jaar
MaandWaarde-indicatieMargeVerandering
januari 2017€ 216.000± 27%—
januari 2018€ 226.000± 26%+5%
januari 2019€ 240.000± 26%+6%
januari 2020€ 259.000± 25%+8%
januari 2021€ 287.000± 25%+11%
januari 2022€ 357.000± 24%+24%
januari 2023€ 367.000± 24%+3%
januari 2024€ 371.000± 23%+1%
januari 2025€ 411.000± 23%+11%
januari 2026€ 447.000± 22%+9%
juni 2026€ 462.000± 22%+3%

Bron: CBS/Kadaster Prijsindex Bestaande Koopwoningen, de reeks voor Groningen en die voor vrijstaande woningen, aangevuld met de landelijke beweging per maand. De lijn loopt tot juni 2026 en staat daar op het bedrag van vandaag. Hoe verder terug, hoe breder de marge: een half procentpunt per jaar. De index beschrijft de markt in Groningen; hoe deze straat daarvan afweek, weet alleen wie er verkocht heeft. Verbouwingen en onderhoud zitten er niet in.

Wat weten we van Dennenhage 10?

Postcode9501 WG
WoningtypeVrijstaande woning
Gebruiksoppervlakte159 m²
Bouwjaar1978
Perceeloppervlakte776 m² · kadastraal vastgesteld
EnergielabelGeen label · niet geregistreerd bij RVO (EP-Online)
Inhoud van het pand839 m³ · gemeten met laserhoogtemetingen vanuit de lucht (3DBAG)
Bouwlagen2 · bovengronds, geteld met laserhoogtemetingen (3DBAG). Een kelder telt niet mee
Hoogte van het pand8,6 meter · van straatniveau tot het hoogste punt van het dak
DakvormSchuin dak
Ruimte voor zonnepanelenCirca 68 panelen
Op 173 m² bruikbaar dakvlak, gemeten met laserhoogtemetingen vanuit de lucht (3DBAG). Het grootste dakvlak ligt op het oosten. Daken op het noorden zijn niet meegeteld. Schaduw van bomen of buurpanden kennen wij niet, en die kan het aantal flink drukken.

Oppervlakte, bouwjaar en adres komen uit het landelijke gebouwenregister (de BAG). Het woningtype bepalen we zelf, uit de vorm van het gebouw op de kaart. Hoe dat werkt en hoe nauwkeurig het is, staat in de methodiek.

Huizenprijzen in Stadskanaal

Gemiddelde verkoopprijs€ 351.476
Gemiddeld per m²€ 2.988
Gemiddelde verkooptijd44 dagen
Verkocht in 12 maanden216 woningen
Nieuw te koop gezet273 woningen

Over de twaalf maanden tot en met september 2026. De jongste maand laten we bewust weg: een verkoop wordt pas bij de notaris geregistreerd, dus van die maand ontbreekt nog ongeveer 8% van de verkopen. Alle bronnen met hun peildatum staan op de bronnenlijst.

Wat ligt er in de buurt?

Treinstation18 km
Groot overstapstation27,7 km
Oprit snelweg of N-weg0,8 km
Supermarkt0,8 km
Basisschool0,5 km
Kinderdagverblijf0,5 km
Huisarts0,7 km
Apotheek0,7 km
Ziekenhuis3,6 km
Restaurant1 km
Bibliotheek1,1 km
Binnenzwembad2,2 km
Bioscoop1,7 km

Afstanden van het CBS, gemeten over de weg. Het is een gemiddelde voor alle inwoners van de buurt, dus niet precies vanaf deze voordeur. Let op: bij het zwembad telt alleen een overdekt bad mee, en bij de oprit ook een provinciale weg.

Welke risico's spelen bij deze woning?

FunderingGeen aandachtsgebied
In dit postcodegebied is 0% van de panden van vóór 1970, en het gebied ligt op de hogere zandgronden. Deze woning is van 1978 en valt buiten die periode, dus funderingsproblemen zijn hier onwaarschijnlijk.
BestemmingWoondoeleinden 3
Volgens het geldende bestemmingsplan heeft deze woning een woonbestemming.
LeefbaarheidRond het landelijk gemiddelde
Leefbaarometer-score 4,06 in De Hagen (2024). Het ministerie van BZK berekent die score uit vijf onderdelen: woningvoorraad, voorzieningen, veiligheid, sociale samenhang en fysieke omgeving.
GeluidGeen opvallende geluidsbronnen
  • Wegverkeer: slechts 4,8% van de inwoners ervaart ernstige hinder (in heel Stadskanaal 6,2%)

De funderingskaart van RVO zegt iets over het postcodegebied, niet over deze ene woning: twee huizen in dezelfde straat kunnen een heel andere fundering hebben. De kaart is van 2019. Zekerheid krijgt u alleen met een funderingsonderzoek. De leefbaarheidsscore geldt voor de hele buurt. De geluidscijfers geven aan hoeveel inwoners zeggen dat ze ernstige hinder ervaren; het is geen meting in decibel. Het is een schatting voor de hele buurt, uit een landelijke enquête (Gezondheidsmonitor 2024 van GGD, CBS en RIVM), dus niet voor deze woning.

Waar let u op bij een woning uit 1978?

De eerste woningen die geïsoleerd moesten worden; asbest mocht nog. Hieronder staat waar u op let bij huizen uit de bouwperiode 1975 – 1991. Het gaat over de bouwperiode, niet over deze woning: een gerenoveerd huis kan er geen last meer van hebben. Zekerheid geeft alleen een bouwkundige keuring.

Asbest mogelijkAsbest werd tot het verbod in 1993 breed toegepast: golfplaten, vensterbanken, kruipruimtes, kachelkanalen. Onbeschadigd en onaangeroerd is het geen direct gevaar, maar bij verbouwing of sloop gelden strenge regels en kosten.
Isolatie van de eerste generatieEr zit isolatie in, maar dunner dan nu gebruikelijk, en het glas is vaak gewoon dubbel in plaats van HR++. Extra isoleren loont hier bijna altijd.

Welke woningen lijken op Dennenhage 10?

Vrijstaande woningen in De Hagen met een vergelijkbare oppervlakte.

Dennenhage 10 de woningen hieronder

Welke woningen liggen er nog meer aan de Dennenhage?

18 woningen. Bekijk de hele straat.

Veelgestelde vragen over Dennenhage 10

Wat is Dennenhage 10 in Stadskanaal waard?

De waarde-indicatie ligt tussen € 360.000 en € 564.000: 159 m² maal € 2.906 per m² voor deze woning, afgeleid van het prijspeil in Stadskanaal en geijkt op werkelijke verkoopprijzen. Die marge van 22% is niet gekozen maar gemeten: van de woningen zoals deze verkocht vier op de vijf binnen dit bereik. Het is een indicatie op basis van omgevingscijfers, geen taxatie van deze specifieke woning.

Welke vraagprijs past bij Dennenhage 10?

Als deze woning nu te koop komt, verwachten we een vraagprijs rond € 429.000, tussen € 345.000 en € 512.000. De waarde-indicatie is € 462.000: we verwachten dat de verkoopprijs 8% boven deze vraagprijs uitkomt, omdat er voor woningen als deze in Stadskanaal overboden wordt. Dat is gemeten op de verkopen van de afgelopen twee jaar, per prijsklasse, woningtype en buurt. Een vraagprijs blijft een keuze van verkoper en makelaar.

Hoeveel is Dennenhage 10 in waarde gestegen sinds 2021?

Van ongeveer € 287.000 in januari 2021 naar € 462.000 nu: +61%, volgens de CBS/Kadaster-prijsindex van Groningen op onze indicatie van vandaag — niet de verkoopgeschiedenis van dit huis.

Hoeveel woonoppervlakte heeft Dennenhage 10?

Volgens de Basisregistratie Adressen en Gebouwen (BAG) heeft deze woning 159 m² gebruiksoppervlakte. Dat is niet precies de woonoppervlakte: in de gebruiksoppervlakte telt bijvoorbeeld ook een inpandige berging of garage mee.

Wat voor woning is Dennenhage 10?

Dit is een vrijstaande woning. De BAG legt het woningtype niet vast, dus leiden wij het zelf af uit de vorm van het pand, het aantal woningen erin en het aantal panden dat eraan vastzit. Het type doet ertoe voor het bedrag: het bepaalt met welke prijscurve wij rekenen. Kleine woningen brengen per vierkante meter meer op dan grote, en hoe sterk dat verschil is, verschilt per type.

Uit welk bouwjaar is Dennenhage 10?

Het bouwjaar is 1978, volgens de BAG.

Welk energielabel heeft Dennenhage 10?

Voor dit adres is geen energielabel geregistreerd in EP-Online, het officiële labelregister van RVO — dat geldt voor ongeveer vier op de tien Nederlandse woningen. Bij verkoop of verhuur is een geldig label verplicht; een gecertificeerd adviseur stelt het dan ter plekke vast.

Hoe groot is het perceel van Dennenhage 10?

Het kadastrale perceel is 776 m². Dat is de grond die bij deze woning hoort volgens de Kadastrale Kaart, inclusief de grond onder het huis zelf — de tuin is dus kleiner dan dit getal.

Waar komen deze cijfers vandaan?

Wij tonen uitsluitend gegevens over het gebouw, nooit over de bewoners of de eigenaar (waarom dit huis hier staat). Klopt er iets niet, of wilt u niet dat deze pagina bestaat? Laat deze pagina verwijderen — u hoeft geen reden te geven, en wij beoordelen het verzoek niet.