Naar de inhoud

De Wilgen 10, Stadskanaal

Een twee-onder-een-kapwoning uit 1968, met 109 m² gebruiksoppervlakte, in de buurt Maarsveld.

Waarde-indicatie

€ 318.000

Onze beste schatting bij gangbaar onderhoud, op basis van verkopen tot en met september 2026, omgerekend naar de prijzen van nu.

€ 280.000€ 356.000

Vier van de vijf woningen zoals deze verkopen tussen deze twee bedragen. Voor een woning als deze is de marge ± 12%.

Meegewogen: 10 vergelijkbare verkopen binnen 154 meter, tussen juni 2022 en februari 2026.

Weet u hoe deze woning erbij staat?

Het bedrag hierboven gaat uit van gangbaar onderhoud: de staat waarin de meeste woningen verkopen, en dat komt vrijwel overeen met goed. Kies hieronder wat er van toepassing is, dan wordt de schatting scherper.

Onderhoudsstaat van de woning

€ 261.000

€ 238.000 tot € 285.000 · marge ± 9% in plaats van ± 12%

verwachte vraagprijs € 232.000

€ 271.000

€ 247.000 tot € 295.000 · marge ± 9% in plaats van ± 12%

verwachte vraagprijs € 241.000

€ 287.000

€ 256.000 tot € 319.000 · marge ± 11% in plaats van ± 12%

verwachte vraagprijs € 256.000

€ 318.000

€ 280.000 tot € 357.000 · marge ± 12%

verwachte vraagprijs € 278.000

€ 330.000

€ 294.000 tot € 366.000 · marge ± 11% in plaats van ± 12%

verwachte vraagprijs € 292.000

Compleet dossierWaarde-indicatie, geen taxatie
Wat is een compleet dossier?

Energielabel, woningtype en bestemmingsplan zijn bekend.

Wat we niet weten

Dit maakt de marge groter. Eerst wat er van dit adres niet geregistreerd is, daarna wat van geen enkele woning geregistreerd wordt.

  • Staat van onderhoud en afwerking binnen: dat staat in geen enkel register
  • Verbouwingen: die worden nergens bijgehouden

Weet u de onderhoudsstaat? Geef hem op bij de waarde-indicatie — dan wordt de schatting scherper.

Weet u meer over deze woning? Vertel het ons.

Luchtfoto van De Wilgen 10 in Stadskanaal en directe omgeving

Waarom dit bedrag?

We nemen de gemiddelde woning in Maarsveld als uitgangspunt en rekenen van daaruit naar deze woning toe. De kenmerken hieronder maken het verschil.

Gemiddeld in Maarsveld

€ 2.467

per m², alle woningtypen

+18% voor deze woning

Deze woning

€ 2.915

per m² × 109 m² = € 318.000

Verhoogt de prijs per m²2

  • Twee-onder-een-kapwoning van 109 m²

    Een twee-onder-een-kapwoning van deze maat brengt per m² meer op dan de gemiddelde woning in Maarsveld.

    sterk
  • Eigen perceel van 404 m²

    Ruim bemeten voor een woning van 109 m².

    sterk

Verlaagt de prijs per m²1

  • Bouwjaar 1968

    Woningen uit deze bouwperiode brengen landelijk gezien minder op dan gemiddeld.

    licht

Nog niet bekend

  • Staat van onderhoud en afwerking binnen

    Dat staat in geen enkel register. Het is het deel van de marge dat altijd blijft, ook als al het andere bekend is.

    Geef het op
Hoe komen we tot dit bedrag?

De pijlen en stippen hebben wij niet zelf bedacht: ze volgen uit ons rekenmodel. Een pijl laat zien of een kenmerk de prijs per m² verhoogt of verlaagt ten opzichte van de gemiddelde woning in Maarsveld. De stippen laten zien hoe sterk: licht, duidelijk of sterk.

De gemiddelde prijs bovenaan is omgerekend naar dezelfde maat als deze woning. Wij rekenen met de oppervlakte zoals die geregistreerd staat, en daarin telt ook een eventuele berging en/of garage mee. Het verschil tussen de twee prijzen komt niet alleen uit de kenmerken hierboven: we vergelijken de uitkomst ook met recente verkopen in de omgeving. Tot slot vermenigvuldigen we de prijs per m² met het aantal vierkante meters; dat geeft het bedrag. Hoe zwaar elk kenmerk precies meetelt, staat in onze methodiek.

Welke vraagprijs past bij De Wilgen 10?

Verwachte vraagprijs

€ 279.000

tussen € 253.000 en € 305.000

als de woning nu te koop komt, bij gangbaar onderhoud

+14% overboden

Verwachte verkoopprijs

€ 318.000

tussen € 280.000 en € 356.000

de waarde-indicatie van deze woning

De waarde-indicatie van € 318.000 is wat de woning naar verwachting opbrengt. Een vraagprijs ligt daar meestal onder: een woning wordt iets lager in de markt gezet, en kopers bieden eroverheen. Voor een twee-onder-een-kapwoning in deze prijsklasse en in Maarsveld verwachten we dat de verkoopprijs 14% boven deze vraagprijs uitkomt. Dat is gemeten op de verkopen van de afgelopen twee jaar, en hangt af van de markt van nu, de prijsklasse, het woningtype en de buurt.

De buurt Maarsveld, de afgelopen twaalf maanden

woningen verkocht waarvan wij de vraagprijs kennen
35
daarvan ging boven de vraagprijs weg
100%
de mediane verkoop boven de vraagprijs
19%

Deze woning komt lager uit dan die mediane verkoop, omdat woningen die nu te koop komen meestal iets hoger worden aangeboden dan de al verkochte woningen in deze cijfers.

Een vraagprijs is een keuze van verkoper en makelaar, geen meting: hij kan bewust lager of hoger liggen. De marge is iets smaller dan bij de waarde-indicatie, want bij een verkoopprijs maakt ook het bieden het onzeker. In onze metingen valt 80% van de echte vraagprijzen binnen deze marge. Geeft u bij de waarde-indicatie de onderhoudsstaat op, dan staat daar ook de vraagprijs die daarbij past. Hoe wij dit rekenen en hoe dicht het bij echte vraagprijzen ligt, staat in de methodiek; hoeveel er per gemeente en prijsklasse overboden wordt, in ons artikel over overbieden.

Hoe ontwikkelde de waarde van De Wilgen 10 zich?

Een woning van deze waarde in Groningen was in november 2016 ongeveer € 146.000 waard en is nu € 318.000: +118% in 10 jaar. Dit is de prijsontwikkeling in Groningen volgens de CBS/Kadaster-prijsindex, toegepast op onze indicatie van vandaag — niet de verkoopgeschiedenis van dit huis.

nu € 318.000
waarde-indicatie marge

Alle bedragen per jaar
MaandWaarde-indicatieMargeVerandering
januari 2017€ 147.000± 17%—
januari 2018€ 154.000± 16%+5%
januari 2019€ 163.000± 16%+6%
januari 2020€ 175.000± 15%+7%
januari 2021€ 196.000± 15%+12%
januari 2022€ 245.000± 14%+25%
januari 2023€ 245.000± 14%+0%
januari 2024€ 252.000± 13%+3%
januari 2025€ 283.000± 13%+12%
januari 2026€ 307.000± 12%+9%
juni 2026€ 318.000± 12%+4%

Bron: CBS/Kadaster Prijsindex Bestaande Koopwoningen, de reeks voor Groningen en die voor twee-onder-een-kapwoningen, met de landelijke maandbeweging; laatste maand juni 2026, daar staat de lijn op het bedrag van vandaag. De marge groeit naar achteren met een halve procentpunt per jaar. De index beschrijft de markt in Groningen; hoe deze straat daarvan afweek, weet alleen wie er verkocht heeft. Verbouwingen en onderhoud zitten er niet in.

Wat weten we van De Wilgen 10?

Postcode9502 BX
WoningtypeTwee-onder-een-kapwoning · ter plaatse vastgesteld bij de energielabelopname
Plek in de rij5e van 6 aaneengesloten woningen
Gebruiksoppervlakte109 m²
Bouwjaar1968
Perceeloppervlakte404 m² · kadastraal vastgesteld
Warmte in de zomerKan flink oplopen
De energielabelopname berekende een verhoogd risico op oververhitting (TOjuli 3,1; boven 1,2 geldt als aandachtspunt). In de praktijk merkt u dat aan warme slaapkamers op zomerse dagen. Zonwering, ventilatie of koeling helpen — de indicator zegt niets over de waarde van de woning, wel over het wooncomfort.
EnergielabelB · geregistreerd bij RVO (EP-Online), opname in 2025. Wat daarna veranderde, zoals zonnepanelen of isolatie, staat er pas in na een nieuwe opname.
Inhoud van het pand454 m³ · gemeten uit laserhoogtedata
Bouwlagen1 · bovengronds, geteld uit laserhoogtedata — een kelder telt niet mee
DakvormPlat dak
Ruimte voor zonnepanelenCirca 41 tot 42 panelen
Op 145 m² bruikbaar dakvlak, gemeten uit laserhoogtedata. Een schatting met marge: van dit pand kennen wij de dakvlakken nog niet per windrichting, en dat maakt voor de opbrengst veel uit.

Oppervlakte, bouwjaar en adres komen uit het landelijke gebouwenregister (de BAG). Het woningtype bepalen we zelf, uit de vorm van het gebouw op de kaart. Hoe dat werkt en hoe nauwkeurig het is, staat in de methodiek.

Huizenprijzen in Stadskanaal

Gemiddelde verkoopprijs€ 351.476
Gemiddeld per m²€ 2.988
Gemiddelde verkooptijd44 dagen
Verkocht in 12 maanden216 woningen
Nieuw te koop gezet273 woningen

Voortschrijdend over twaalf maanden tot en met september 2026. De jongste maand laten we bewust weg: een verkoop wordt pas bij de notaris geregistreerd, dus die maand mist nog ongeveer 8% van de transacties. Alle bronnen met hun peildatum staan op de bronnenlijst.

Wat ligt er in de buurt?

Treinstation17,7 km
Groot overstapstation29,4 km
Oprit snelweg of N-weg2,1 km
Supermarkt0,5 km
Basisschool0,4 km
Kinderdagverblijf0,5 km
Huisarts1,4 km
Apotheek0,5 km
Ziekenhuis3,1 km
Restaurant0,5 km
Bibliotheek1,6 km
Binnenzwembad1,4 km
Bioscoop1,8 km

Afstanden van het CBS, gemeten over de weg. Het is een gemiddelde voor alle inwoners van de buurt, dus niet precies vanaf deze voordeur. Let op: bij het zwembad telt alleen een overdekt bad mee, en bij de oprit ook een provinciale weg.

Welke risico's spelen bij deze woning?

FunderingGeen aandachtsgebied
In dit postcodegebied is 86% van de panden van vóór 1970, en de ondergrond valt onder hogere zandgronden. Deze woning is van 1968 en valt daarmee in de bouwperiode waar de kaart op wijst.
BestemmingWoondoeleinden 4
Volgens het geldende bestemmingsplan heeft deze woning een woonbestemming.
LeefbaarheidRond het landelijk gemiddelde
Leefbaarometer-score 4.05 in Maarsveld (2024), gemeten door BZK over vijf dimensies: woningvoorraad, voorzieningen, veiligheid, sociale samenhang en fysieke omgeving.
GeluidGeen opvallende geluidsbronnen
  • Wegverkeer: slechts 3,8% van de inwoners ervaart ernstige hinder (in heel Stadskanaal 6,2%)

De funderingskaart van RVO zegt iets over het postcodegebied, niet over deze ene woning: twee huizen in dezelfde straat kunnen een heel andere fundering hebben. De kaart is van 2019. Zekerheid krijgt u alleen met een funderingsonderzoek. De leefbaarheidsscore geldt voor de hele buurt. De geluidscijfers geven aan hoeveel inwoners zeggen dat ze ernstige hinder ervaren; het is geen meting in decibel. Het is een schatting voor de hele buurt, uit een landelijke enquête (Gezondheidsmonitor 2024 van GGD, CBS en RIVM), dus niet voor deze woning.

Waar let u op bij een woning uit 1968?

De tijd van de systeembouw (huizen uit fabrieksonderdelen) en van veel asbest, nog zonder isolatie-eis. Hieronder staat waar u op let bij huizen uit de bouwperiode 1965 – 1974. Het gaat over de bouwperiode, niet over deze woning: een gerenoveerd huis kan er geen last meer van hebben. Zekerheid geeft alleen een bouwkundige keuring.

Asbest mogelijkAsbest werd tot het verbod in 1993 breed toegepast: golfplaten, vensterbanken, kruipruimtes, kachelkanalen. Onbeschadigd en onaangeroerd is het geen direct gevaar, maar bij verbouwing of sloop gelden strenge regels en kosten.
Gebouwd zonder isolatie-eisPas sinds 1975 moeten nieuwe woningen geïsoleerd worden. Oudere woningen zijn gebouwd met enkel glas en zonder isolatie in dak en vloer. Veel is inmiddels alsnog geïsoleerd; het energielabel laat zien hoeveel er werkelijk gebeurd is.
Betonrot in systeemvloerenTussen 1965 en 1983 zijn betonnen vloeren van het type kwaaitaal en manta gelegd. Een deel daarvan kan boven een vochtige kruipruimte gaan roesten en afbrokkelen (betonrot). Of dit type vloer hier ligt, ziet alleen een inspecteur.

Welke woningen lijken op De Wilgen 10?

Twee-onder-een-kapwoningen in Maarsveld met een vergelijkbare oppervlakte.

De Wilgen 10 de woningen hieronder

Welke woningen liggen er nog meer aan de De Wilgen?

6 woningen. Bekijk de hele straat.

Veelgestelde vragen over De Wilgen 10

Wat is De Wilgen 10 in Stadskanaal waard?

De waarde-indicatie ligt tussen € 280.000 en € 356.000: 109 m² maal € 2.915 per m² voor deze woning, afgeleid van het prijspeil in Stadskanaal en geijkt op werkelijke verkoopprijzen. Die marge van 12% is niet gekozen maar gemeten: van de woningen zoals deze verkocht vier op de vijf binnen dit bereik. Het is een indicatie op basis van omgevingscijfers, geen taxatie van deze specifieke woning.

Welke vraagprijs past bij De Wilgen 10?

Als deze woning nu te koop komt, verwachten we een vraagprijs rond € 279.000, tussen € 253.000 en € 305.000. De waarde-indicatie is € 318.000: we verwachten dat de verkoopprijs 14% boven deze vraagprijs uitkomt, omdat er voor woningen als deze in Stadskanaal overboden wordt. Dat is gemeten op de verkopen van de afgelopen twee jaar, per prijsklasse, woningtype en buurt. Een vraagprijs blijft een keuze van verkoper en makelaar.

Hoeveel is De Wilgen 10 in waarde gestegen sinds 2021?

Van ongeveer € 196.000 in januari 2021 naar € 318.000 nu: +62%, volgens de CBS/Kadaster-prijsindex van Groningen op onze indicatie van vandaag — niet de verkoopgeschiedenis van dit huis.

Hoeveel woonoppervlakte heeft De Wilgen 10?

109 m² gebruiksoppervlakte volgens de Basisregistratie Adressen en Gebouwen (BAG).

Wat voor woning is De Wilgen 10?

Dit is een twee-onder-een-kapwoning. Dat is niet afgeleid maar ter plaatse vastgesteld door de energieadviseur bij de labelopname — de sterkste bron die er voor dit gegeven bestaat. Het type doet ertoe voor het bedrag: het bepaalt met welke prijscurve wij rekenen. Kleine woningen brengen per vierkante meter meer op dan grote, en hoe sterk dat verschil is, verschilt per type.

Uit welk bouwjaar is De Wilgen 10?

Het bouwjaar is 1968, volgens de BAG.

Welk energielabel heeft De Wilgen 10?

Energielabel B, vastgesteld bij een opname in 2025. Bron: EP-Online, het officiële labelregister van RVO. Een label geldt tien jaar; een verbouwing of verduurzaming ertussenin maakt het niet automatisch actueel.

Wat verbruikt De Wilgen 10 aan energie?

Volgens de labelberekening gebruikt deze woning ongeveer 178 kWh aan fossiele energie per m² per jaar. Dat is het getal waarop de labelletter berust: hoe lager, hoe beter. De energiebehoefte is 156 kWh per m² per jaar; dat zegt iets over de isolatie van de schil, los van de installaties. Het zijn genormeerde getallen: ze rekenen met standaard bewonersgedrag en met primaire energie, niet met wat de meter aanwijst. De werkelijke rekening hangt af van gezinsgrootte, thermostaat en tarieven.

Waar komen deze cijfers vandaan?

Wij tonen uitsluitend gegevens over het gebouw, nooit over de bewoners of de eigenaar (waarom dit huis hier staat). Klopt er iets niet, of wilt u niet dat deze pagina bestaat? Laat deze pagina verwijderen — u hoeft geen reden te geven, en wij beoordelen het verzoek niet.