Naar de inhoud

Johan Frisostraat 14, Sprang-Capelle

Johan Frisostraat 14 (5161 HW Sprang-Capelle, gemeente Waalwijk, Noord-Brabant) is een hoekwoning uit 1978, met 217 m² verwarmde woonruimte (geregistreerd: 242 m² gebruiksoppervlakte), in de buurt Vrijhoeve.

Waarde-indicatie

€ 735.000

Onze beste schatting bij gangbaar onderhoud, op basis van verkopen tot en met september 2026, omgerekend naar de prijzen van nu.

€ 595.000€ 875.000

Vier van de vijf woningen zoals deze verkopen tussen deze twee bedragen. Voor een woning als deze is de marge ± 19%. De marge is hier breder, omdat er dichtbij te weinig vergelijkbare woningen verkocht zijn.

Weet u hoe deze woning erbij staat?

Het bedrag hierboven gaat uit van gangbaar onderhoud: de staat waarin de meeste woningen verkopen, en dat komt vrijwel overeen met goed. Kies hieronder wat er van toepassing is, dan wordt de schatting scherper.

Onderhoudsstaat van de woning

€ 604.000

€ 514.000 tot € 695.000 · marge ± 15% in plaats van ± 19%

verwachte vraagprijs € 607.000

€ 627.000

€ 533.000 tot € 721.000 · marge ± 15% in plaats van ± 19%

verwachte vraagprijs € 631.000

€ 665.000

€ 545.000 tot € 784.000 · marge ± 18% in plaats van ± 19%

verwachte vraagprijs € 672.000

€ 737.000

€ 604.000 tot € 869.000 · marge ± 18% in plaats van ± 19%

verwachte vraagprijs € 732.000

€ 764.000

€ 626.000 tot € 901.000 · marge ± 18% in plaats van ± 19%

verwachte vraagprijs € 767.000

Weet u de WOZ-waarde van deze woning?

Met de WOZ-waarde van uw beschikking wordt de schatting gemiddeld ruim een kwart scherper. Wij bewaren het bedrag niet: het verandert alleen wat u nu ziet. Het grijze bedrag in het veld is een voorbeeld bij onze schatting, niet uw WOZ.

Compleet dossierWaarde-indicatie, geen taxatie
Wat is een compleet dossier?

Energielabel, woningtype en bestemmingsplan zijn bekend.

Wat we niet weten

Dit maakt de marge groter. Eerst wat er van dit adres niet geregistreerd is, daarna wat van geen enkele woning geregistreerd wordt.

  • Staat van onderhoud en afwerking binnen: dat staat in geen enkel register
  • Verbouwingen die (nog) niet in het gebouwenregister (de BAG) staan

Weet u de onderhoudsstaat? Geef hem op bij de waarde-indicatie — dan wordt de schatting scherper.

Weet u meer over deze woning? Vertel het ons.

Luchtfoto van Johan Frisostraat 14 in Sprang-Capelle en directe omgeving

Waarom dit bedrag?

We nemen de gemiddelde woning in Vrijhoeve als uitgangspunt en rekenen van daaruit naar deze woning toe. De kenmerken hieronder maken het verschil.

Gemiddeld in Vrijhoeve

€ 3.877

per m², alle woningtypen

−22% voor deze woning

Deze woning

€ 3.037

per m² × 242 m² = € 735.000

Verlaagt de prijs per m²5

  • Hoekwoning van 242 m²

    Een hoekwoning van deze maat brengt per m² minder op dan de gemiddelde woning in Vrijhoeve: hoe groter de woning, hoe lager de prijs per m².

    sterk
  • Perceel van 779 m², gedeeld door 3 woningen

    Weinig grond voor een woning van 242 m². Het gaat om de verhouding tussen grond en woning, niet om het aantal m² grond alleen.

    duidelijk
  • Energielabel C

    Kopers rekenen de energierekening en de verbeterkosten mee; dat drukt de prijs.

    licht
  • Gemeten woonoppervlakte 217 m², geregistreerd 242 m²

    De energieadviseur mat in de woning minder verwarmde woonruimte dan er geregistreerd staat.

    licht
  • Bouwjaar 1978

    Woningen uit deze bouwperiode brengen landelijk gezien minder op dan gemiddeld.

    licht

Nog niet bekend

  • Staat van onderhoud en afwerking binnen

    Dat staat in geen enkel register. Het is het deel van de marge dat altijd blijft, ook als al het andere bekend is.

    Geef het op
Hoe komen we tot dit bedrag?

De pijlen en stippen hebben wij niet zelf bedacht: ze volgen uit ons rekenmodel. Een pijl laat zien of een kenmerk de prijs per m² verhoogt of verlaagt ten opzichte van de gemiddelde woning in Vrijhoeve. De stippen laten zien hoe sterk: licht, duidelijk of sterk.

De gemiddelde prijs bovenaan is omgerekend naar dezelfde maat als deze woning. Wij rekenen met de oppervlakte zoals die geregistreerd staat, en daarin telt ook een eventuele berging en/of garage mee. Het verschil tussen de twee prijzen komt niet alleen uit de kenmerken hierboven: we vergelijken de uitkomst ook met recente verkopen in de omgeving. Tot slot vermenigvuldigen we de prijs per m² met het aantal vierkante meters; dat geeft het bedrag. Hoe zwaar elk kenmerk precies meetelt, staat in onze methodiek.

Welke vraagprijs past bij Johan Frisostraat 14?

Verwachte vraagprijs

€ 733.000

tussen € 614.000 en € 851.000

als de woning nu te koop komt, bij gangbaar onderhoud

≈ rond de vraagprijs

Verwachte verkoopprijs

€ 735.000

tussen € 595.000 en € 875.000

de waarde-indicatie van deze woning

De waarde-indicatie van € 735.000 is wat de woning naar verwachting opbrengt. Een vraagprijs ligt daar meestal onder: een woning wordt iets lager in de markt gezet, en kopers bieden eroverheen. Voor een hoekwoning in deze prijsklasse en in Vrijhoeve verwachten we dat de verkoopprijs rond de vraagprijs uitkomt. Dat is gemeten op de verkopen van de afgelopen twee jaar, en hangt af van de markt van nu, de prijsklasse, het woningtype en de buurt.

De buurt Vrijhoeve, de afgelopen twaalf maanden

woningen verkocht waarvan wij de vraagprijs kennen
21
daarvan ging boven de vraagprijs weg
90%
de mediane verkoop boven de vraagprijs
4%

Deze woning komt lager uit dan die mediane verkoop, omdat in deze prijsklasse minder overboden wordt en woningen die nu te koop komen meestal iets hoger worden aangeboden dan de al verkochte woningen in deze cijfers.

Een vraagprijs is een keuze van verkoper en makelaar, geen meting: hij kan bewust lager of hoger liggen. De marge is iets smaller dan bij de waarde-indicatie, want bij een verkoopprijs maakt ook het bieden het onzeker. In onze metingen valt 80% van de echte vraagprijzen binnen deze marge. Geeft u bij de waarde-indicatie de onderhoudsstaat op, dan staat daar ook de vraagprijs die daarbij past. Hoe wij dit rekenen en hoe dicht het bij echte vraagprijzen ligt, staat in de methodiek; hoeveel er per gemeente en prijsklasse overboden wordt, in ons artikel over overbieden.

Hoe ontwikkelde de waarde van Johan Frisostraat 14 zich?

Een woning van deze waarde in Noord-Brabant was in november 2016 ongeveer € 357.000 waard en is nu € 735.000: +106% in 10 jaar. Dit is de prijsontwikkeling in Noord-Brabant volgens de CBS/Kadaster-prijsindex, toegepast op onze indicatie van vandaag — niet de verkoopgeschiedenis van dit huis.

nu € 735.000
waarde-indicatie marge

Alle bedragen per jaar
MaandWaarde-indicatieMargeVerandering
januari 2017€ 361.000± 24%—
januari 2018€ 387.000± 23%+7%
januari 2019€ 415.000± 23%+7%
januari 2020€ 440.000± 22%+6%
januari 2021€ 484.000± 22%+10%
januari 2022€ 578.000± 21%+19%
januari 2023€ 592.000± 21%+2%
januari 2024€ 604.000± 20%+2%
januari 2025€ 686.000± 20%+13%
januari 2026€ 725.000± 19%+6%
september 2026€ 735.000± 19%+1%

Bron: CBS/Kadaster Prijsindex Bestaande Koopwoningen, de reeks voor Noord-Brabant en die voor hoekwoningen, aangevuld met de landelijke beweging per maand. De lijn loopt tot september 2026 en staat daar op het bedrag van vandaag. Hoe verder terug, hoe breder de marge: een half procentpunt per jaar. De index beschrijft de markt in Noord-Brabant; hoe deze straat daarvan afweek, weet alleen wie er verkocht heeft. Verbouwingen en onderhoud zitten er niet in.

Wat weten we van Johan Frisostraat 14?

Postcode5161 HW
WoningtypeHoekwoning · ter plaatse vastgesteld bij de energielabelopname
Plek in de rij1e van 3 aaneengesloten woningen
Gebruiksoppervlakte242 m² · waarvan 217 m² verwarmd volgens de energielabelopname
Bouwjaar1978
Perceeloppervlakte260 m² · aandeel in een kavel van 779 m² die met 3 woningen wordt gedeeld
EnergielabelC · geregistreerd bij RVO (EP-Online), opname in 2020. Wat daarna veranderde, zoals zonnepanelen of isolatie, staat er pas in na een nieuwe opname.
Inhoud van het pand873 m³ · gemeten met laserhoogtemetingen vanuit de lucht (3DBAG)
Bouwlagen2 · bovengronds, geteld met laserhoogtemetingen (3DBAG). Een kelder telt niet mee
DakvormPlat dak
Ruimte voor zonnepanelenCirca 73 panelen
Op 251 m² bruikbaar dakvlak, gemeten met laserhoogtemetingen vanuit de lucht (3DBAG). Het grootste dakvlak ligt op het oosten. Daken op het noorden zijn niet meegeteld. Schaduw van bomen of buurpanden kennen wij niet, en die kan het aantal flink drukken.

Oppervlakte, bouwjaar en adres komen uit het landelijke gebouwenregister (de BAG). Het woningtype bepalen we zelf, uit de vorm van het gebouw op de kaart. Hoe dat werkt en hoe nauwkeurig het is, staat in de methodiek.

Huizenprijzen in Sprang-Capelle

Gemiddelde verkoopprijs€ 514.110
Gemiddeld per m²€ 4.186
Gemiddelde verkooptijd42 dagen
Verkocht in 12 maanden96 woningen
Nieuw te koop gezet129 woningen

Over de twaalf maanden tot en met september 2026. De jongste maand laten we bewust weg: een verkoop wordt pas bij de notaris geregistreerd, dus van die maand ontbreekt nog ongeveer 8% van de verkopen. Alle bronnen met hun peildatum staan op de bronnenlijst.

Wat ligt er in de buurt?

Treinstation15,2 km
Groot overstapstation15,7 km
Oprit snelweg of N-weg2,9 km
Supermarkt0,7 km
Basisschool0,6 km
Kinderdagverblijf0,7 km
Huisarts0,7 km
Apotheek0,7 km
Ziekenhuis2,5 km
Restaurant0,6 km
Bibliotheek1,1 km
Binnenzwembad6,6 km
Bioscoop16,1 km

Afstanden van het CBS, gemeten over de weg. Het is een gemiddelde voor alle inwoners van de buurt, dus niet precies vanaf deze voordeur. Let op: bij het zwembad telt alleen een overdekt bad mee, en bij de oprit ook een provinciale weg.

Welke risico's spelen bij deze woning?

FunderingGeen aandachtsgebied
In dit postcodegebied is 0% van de panden van vóór 1970, en het gebied ligt op de hogere zandgronden. Deze woning is van 1978 en valt buiten die periode, dus funderingsproblemen zijn hier onwaarschijnlijk.
LeefbaarheidRond het landelijk gemiddelde
Leefbaarometer-score 4,12 in Vrijhoeve (2024). Het ministerie van BZK berekent die score uit vijf onderdelen: woningvoorraad, voorzieningen, veiligheid, sociale samenhang en fysieke omgeving.
GeluidGeen opvallende geluidsbronnen
  • Wegverkeer: slechts 4,7% van de inwoners ervaart ernstige hinder (in heel Waalwijk 6,6%)

De funderingskaart van RVO zegt iets over het postcodegebied, niet over deze ene woning: twee huizen in dezelfde straat kunnen een heel andere fundering hebben. De kaart is van 2019. Zekerheid krijgt u alleen met een funderingsonderzoek. De leefbaarheidsscore geldt voor de hele buurt. De geluidscijfers geven aan hoeveel inwoners zeggen dat ze ernstige hinder ervaren; het is geen meting in decibel. Het is een schatting voor de hele buurt, uit een landelijke enquête (Gezondheidsmonitor 2024 van GGD, CBS en RIVM), dus niet voor deze woning.

Waar let u op bij een woning uit 1978?

De eerste woningen die geïsoleerd moesten worden; asbest mocht nog. Hieronder staat waar u op let bij huizen uit de bouwperiode 1975 – 1991. Het gaat over de bouwperiode, niet over deze woning: een gerenoveerd huis kan er geen last meer van hebben. Zekerheid geeft alleen een bouwkundige keuring.

Asbest mogelijkAsbest werd tot het verbod in 1993 breed toegepast: golfplaten, vensterbanken, kruipruimtes, kachelkanalen. Onbeschadigd en onaangeroerd is het geen direct gevaar, maar bij verbouwing of sloop gelden strenge regels en kosten.
Isolatie van de eerste generatieEr zit isolatie in, maar dunner dan nu gebruikelijk, en het glas is vaak gewoon dubbel in plaats van HR++. Extra isoleren loont hier bijna altijd.

Welke woningen liggen er nog meer aan de Johan Frisostraat?

14 woningen. Bekijk de hele straat.

Veelgestelde vragen over Johan Frisostraat 14

Wat is Johan Frisostraat 14 in Sprang-Capelle waard?

De waarde-indicatie ligt tussen € 595.000 en € 875.000: 242 m² maal € 3.037 per m² voor deze woning, afgeleid van het prijspeil in Sprang-Capelle en geijkt op werkelijke verkoopprijzen. Die marge van 19% is niet gekozen maar gemeten: van de woningen zoals deze verkocht vier op de vijf binnen dit bereik. Het is een indicatie op basis van omgevingscijfers, geen taxatie van deze specifieke woning.

Welke vraagprijs past bij Johan Frisostraat 14?

Als deze woning nu te koop komt, verwachten we een vraagprijs rond € 733.000, tussen € 614.000 en € 851.000. Dat is ongeveer de waarde-indicatie van € 735.000: woningen als deze worden in Sprang-Capelle rond de vraagprijs verkocht. Dat is gemeten op de verkopen van de afgelopen twee jaar, per prijsklasse, woningtype en buurt. Een vraagprijs blijft een keuze van verkoper en makelaar.

Hoeveel is Johan Frisostraat 14 in waarde gestegen sinds 2021?

Van ongeveer € 484.000 in januari 2021 naar € 735.000 nu: +52%, volgens de CBS/Kadaster-prijsindex van Noord-Brabant op onze indicatie van vandaag — niet de verkoopgeschiedenis van dit huis.

Hoeveel woonoppervlakte heeft Johan Frisostraat 14?

Volgens de Basisregistratie Adressen en Gebouwen (BAG) heeft deze woning 242 m² gebruiksoppervlakte. Dat is niet precies de woonoppervlakte: in de gebruiksoppervlakte telt bijvoorbeeld ook een inpandige berging of garage mee. Bij de energielabelopname is 217 m² verwarmde woonruimte gemeten.

Wat voor woning is Johan Frisostraat 14?

Dit is een hoekwoning. Dat is niet afgeleid maar ter plaatse vastgesteld door de energieadviseur bij de labelopname — de sterkste bron die er voor dit gegeven bestaat. Het type doet ertoe voor het bedrag: het bepaalt met welke prijscurve wij rekenen. Kleine woningen brengen per vierkante meter meer op dan grote, en hoe sterk dat verschil is, verschilt per type.

Uit welk bouwjaar is Johan Frisostraat 14?

Het bouwjaar is 1978, volgens de BAG.

Welk energielabel heeft Johan Frisostraat 14?

Energielabel C, vastgesteld bij een opname in 2020. Bron: EP-Online, het officiële labelregister van RVO. Een label geldt tien jaar; een verbouwing of verduurzaming ertussenin maakt het niet automatisch actueel.

Wat verbruikt Johan Frisostraat 14 aan energie?

Volgens de labelberekening gebruikt deze woning ongeveer 219 kWh aan fossiele energie per m² per jaar. Dat is het getal waarop de labelletter berust: hoe lager, hoe beter. De energiebehoefte is 156 kWh per m² per jaar; dat zegt iets over de isolatie van de schil, los van de installaties. Het zijn genormeerde getallen: ze rekenen met standaard bewonersgedrag en met primaire energie, niet met wat de meter aanwijst. De werkelijke rekening hangt af van gezinsgrootte, thermostaat en tarieven.

Waar komen deze cijfers vandaan?

Wij tonen uitsluitend gegevens over het gebouw, nooit over de bewoners of de eigenaar (waarom dit huis hier staat). Klopt er iets niet, of wilt u niet dat deze pagina bestaat? Laat deze pagina verwijderen — u hoeft geen reden te geven, en wij beoordelen het verzoek niet.