Vermeerstraat 10, Spaubeek
Een twee-onder-een-kapwoning uit 1974, met 170 m² verwarmde woonruimte (geregistreerd: 135 m² gebruiksoppervlakte), in de buurt Spaubeek.
Waarde-indicatie
€ 415.000
Onze beste schatting bij gangbaar onderhoud, op basis van verkopen tot en met september 2026, omgerekend naar de prijzen van nu.
Vier van de vijf woningen zoals deze verkopen tussen deze twee bedragen. Voor een woning als deze is de marge ± 16%.
Meegewogen: 10 vergelijkbare verkopen binnen 134 meter, tussen juni 2021 en juli 2026.
Weet u hoe deze woning erbij staat?
Het bedrag hierboven gaat uit van gangbaar onderhoud: de staat waarin de meeste woningen verkopen, en dat komt vrijwel overeen met goed. Kies hieronder wat er van toepassing is, dan wordt de schatting scherper.
Wat is een compleet dossier?
Energielabel, woningtype en bestemmingsplan zijn bekend.
Dit maakt de marge groter. Eerst wat er van dit adres niet geregistreerd is, daarna wat van geen enkele woning geregistreerd wordt.
- Staat van onderhoud en afwerking binnen: dat staat in geen enkel register
- Verbouwingen die (nog) niet in het gebouwenregister (de BAG) staan
Weet u de onderhoudsstaat? Geef hem op bij de waarde-indicatie — dan wordt de schatting scherper.
Weet u meer over deze woning? Vertel het ons.
- Gebruiksoppervlakte135 m²
- Bouwjaar1974
- WoningtypeTwee-onder-een-kapwoning
- Prijs per m²€ 3.078voor deze woning
Waarom dit bedrag?
We nemen de gemiddelde woning in Spaubeek als uitgangspunt en rekenen van daaruit naar deze woning toe. De kenmerken hieronder maken het verschil.
Gemiddeld in Spaubeek
€ 2.650
per m², alle woningtypen
+16% voor deze woning
Deze woning
€ 3.078
per m² × 135 m² = € 415.000
Verhoogt de prijs per m²3
- Een tweede meting van de woonoppervlakte wijkt af van de geregistreerde 135 m²sterk
Een andere meting van deze woning komt op meer woonruimte uit dan de registratie vermeldt.
- Energielabel A+sterk
Een zuinig label telt mee in wat kopers bieden — de energierekening ligt lager.
- Twee-onder-een-kapwoning van 135 m²licht
Een twee-onder-een-kapwoning van deze maat brengt per m² meer op dan de gemiddelde woning in Spaubeek.
Verlaagt de prijs per m²2
- Eigen perceel van 215 m²duidelijk
Weinig grond voor een woning van 135 m². Het gaat om de verhouding tussen grond en woning, niet om het aantal m² grond alleen.
- Bouwjaar 1974licht
Woningen uit deze bouwperiode brengen landelijk gezien minder op dan gemiddeld.
Nog niet bekend
- Staat van onderhoud en afwerking binnenGeef het op
Dat staat in geen enkel register. Het is het deel van de marge dat altijd blijft, ook als al het andere bekend is.
Hoe komen we tot dit bedrag?
De pijlen en stippen hebben wij niet zelf bedacht: ze volgen uit ons rekenmodel. Een pijl laat zien of een kenmerk de prijs per m² verhoogt of verlaagt ten opzichte van de gemiddelde woning in Spaubeek. De stippen laten zien hoe sterk: licht, duidelijk of sterk.
De gemiddelde prijs bovenaan is omgerekend naar dezelfde maat als deze woning. Wij rekenen met de oppervlakte zoals die geregistreerd staat, en daarin telt ook een eventuele berging en/of garage mee. Het verschil tussen de twee prijzen komt niet alleen uit de kenmerken hierboven: we vergelijken de uitkomst ook met recente verkopen in de omgeving. Tot slot vermenigvuldigen we de prijs per m² met het aantal vierkante meters; dat geeft het bedrag. Hoe zwaar elk kenmerk precies meetelt, staat in onze methodiek.
Welke vraagprijs past bij Vermeerstraat 10?
Verwachte vraagprijs
€ 398.000
tussen € 349.000 en € 448.000
als de woning nu te koop komt, bij gangbaar onderhoud
+4% overboden
Verwachte verkoopprijs
€ 415.000
tussen € 349.000 en € 482.000
de waarde-indicatie van deze woning
De waarde-indicatie van € 415.000 is wat de woning naar verwachting opbrengt. Een vraagprijs ligt daar meestal onder: een woning wordt iets lager in de markt gezet, en kopers bieden eroverheen. Voor een twee-onder-een-kapwoning in deze prijsklasse en in Spaubeek verwachten we dat de verkoopprijs 4% boven deze vraagprijs uitkomt. Dat is gemeten op de verkopen van de afgelopen twee jaar, en hangt af van de markt van nu, de prijsklasse, het woningtype en de buurt.
De buurt Spaubeek, de afgelopen twaalf maanden
- woningen verkocht waarvan wij de vraagprijs kennen
- 30
- daarvan ging boven de vraagprijs weg
- 67%
- de mediane verkoop boven de vraagprijs
- 3%
Een vraagprijs is een keuze van verkoper en makelaar, geen meting: hij kan bewust lager of hoger liggen. De marge is iets smaller dan bij de waarde-indicatie, want bij een verkoopprijs maakt ook het bieden het onzeker. In onze metingen valt 80% van de echte vraagprijzen binnen deze marge. Geeft u bij de waarde-indicatie de onderhoudsstaat op, dan staat daar ook de vraagprijs die daarbij past. Hoe wij dit rekenen en hoe dicht het bij echte vraagprijzen ligt, staat in de methodiek; hoeveel er per gemeente en prijsklasse overboden wordt, in ons artikel over overbieden.
Hoe ontwikkelde de waarde van Vermeerstraat 10 zich?
Een woning van deze waarde in Limburg was in november 2016 ongeveer € 214.000 waard en is nu € 415.000: +94% in 10 jaar. Dit is de prijsontwikkeling in Limburg volgens de CBS/Kadaster-prijsindex, toegepast op onze indicatie van vandaag — niet de verkoopgeschiedenis van dit huis.
Alle bedragen per jaar
| Maand | Waarde-indicatie | Marge | Verandering |
|---|---|---|---|
| januari 2017 | € 216.000 | ± 21% | — |
| januari 2018 | € 226.000 | ± 20% | +5% |
| januari 2019 | € 241.000 | ± 20% | +7% |
| januari 2020 | € 256.000 | ± 19% | +6% |
| januari 2021 | € 280.000 | ± 19% | +10% |
| januari 2022 | € 333.000 | ± 18% | +19% |
| januari 2023 | € 337.000 | ± 18% | +1% |
| januari 2024 | € 346.000 | ± 17% | +3% |
| januari 2025 | € 381.000 | ± 17% | +10% |
| januari 2026 | € 407.000 | ± 16% | +7% |
| juni 2026 | € 415.000 | ± 16% | +2% |
Bron: CBS/Kadaster Prijsindex Bestaande Koopwoningen, de reeks voor Limburg en die voor twee-onder-een-kapwoningen, met de landelijke maandbeweging; laatste maand juni 2026, daar staat de lijn op het bedrag van vandaag. De marge groeit naar achteren met een halve procentpunt per jaar. De index beschrijft de markt in Limburg; hoe deze straat daarvan afweek, weet alleen wie er verkocht heeft. Verbouwingen en onderhoud zitten er niet in.
Wat weten we van Vermeerstraat 10?
| Postcode | 6176 CP |
|---|---|
| Woningtype | Twee-onder-een-kapwoning · ter plaatse vastgesteld bij de energielabelopname |
| Plek in de rij | 2e van 2 aaneengesloten woningen |
| Gebruiksoppervlakte | 135 m² · waarvan 170 m² verwarmd volgens de energielabelopname |
| Bouwjaar | 1974 |
| Perceeloppervlakte | 215 m² · kadastraal vastgesteld |
| Energielabel | A+ · geregistreerd bij RVO (EP-Online), opname in 2024. Wat daarna veranderde, zoals zonnepanelen of isolatie, staat er pas in na een nieuwe opname. |
| Inhoud van het pand | 528 m³ · gemeten met laserhoogtemetingen vanuit de lucht (3DBAG) |
| Bouwlagen | 3 · bovengronds, geteld met laserhoogtemetingen (3DBAG). Een kelder telt niet mee |
| Dakvorm | Deels plat, deels schuin dak |
| Ruimte voor zonnepanelen | Circa 32 panelen Op 90 m² bruikbaar dakvlak, gemeten met laserhoogtemetingen vanuit de lucht (3DBAG). Het grootste dakvlak ligt op het zuidwesten. Daken op het noorden zijn niet meegeteld. Schaduw van bomen of buurpanden kennen wij niet, en die kan het aantal flink drukken. |
Oppervlakte, bouwjaar en adres komen uit het landelijke gebouwenregister (de BAG). Het woningtype bepalen we zelf, uit de vorm van het gebouw op de kaart. Hoe dat werkt en hoe nauwkeurig het is, staat in de methodiek.
Huizenprijzen in Spaubeek
| Gemiddelde verkoopprijs | € 376.845 |
|---|---|
| Gemiddeld per m² | € 2.939 |
| Gemiddelde verkooptijd | 41 dagen |
| Verkocht in 12 maanden | 36 woningen |
| Nieuw te koop gezet | 55 woningen |
Voortschrijdend over twaalf maanden tot en met september 2026. De jongste maand laten we bewust weg: een verkoop wordt pas bij de notaris geregistreerd, dus die maand mist nog ongeveer 8% van de transacties. Alle bronnen met hun peildatum staan op de bronnenlijst.
Wat ligt er in de buurt?
| Treinstation | 1,2 km |
|---|---|
| Groot overstapstation | 8,3 km |
| Oprit snelweg of N-weg | 0,9 km |
| Supermarkt | 0,8 km |
| Basisschool | 0,7 km |
| Kinderdagverblijf | 0,8 km |
| Huisarts | 0,8 km |
| Apotheek | 2,5 km |
| Ziekenhuis | 5,9 km |
| Restaurant | 0,7 km |
| Bibliotheek | 3,6 km |
| Binnenzwembad | 2,7 km |
| Bioscoop | 6,6 km |
Afstanden van het CBS, gemeten over de weg. Het is een gemiddelde voor alle inwoners van de buurt, dus niet precies vanaf deze voordeur. Let op: bij het zwembad telt alleen een overdekt bad mee, en bij de oprit ook een provinciale weg.
Welke risico's spelen bij deze woning?
| Fundering | Geen aandachtsgebied In dit postcodegebied is 3% van de panden van vóór 1970, en het gebied ligt in het heuvelland. Deze woning is van 1974 en valt buiten die periode, dus funderingsproblemen zijn hier onwaarschijnlijk. |
|---|---|
| Bestemming | Wonen Volgens het geldende bestemmingsplan heeft deze woning een woonbestemming. |
| Leefbaarheid | Rond het landelijk gemiddelde Leefbaarometer-score 4,18 in Spaubeek (2024). Het ministerie van BZK berekent die score uit vijf onderdelen: woningvoorraad, voorzieningen, veiligheid, sociale samenhang en fysieke omgeving. |
| Geluid | Bovengemiddelde hinder van wegverkeer
|
De funderingskaart van RVO zegt iets over het postcodegebied, niet over deze ene woning: twee huizen in dezelfde straat kunnen een heel andere fundering hebben. De kaart is van 2019. Zekerheid krijgt u alleen met een funderingsonderzoek. De leefbaarheidsscore geldt voor de hele buurt. De geluidscijfers geven aan hoeveel inwoners zeggen dat ze ernstige hinder ervaren; het is geen meting in decibel. Het is een schatting voor de hele buurt, uit een landelijke enquête (Gezondheidsmonitor 2024 van GGD, CBS en RIVM), dus niet voor deze woning.
Waar let u op bij een woning uit 1974?
De tijd van de systeembouw (huizen uit fabrieksonderdelen) en van veel asbest, nog zonder isolatie-eis. Hieronder staat waar u op let bij huizen uit de bouwperiode 1965 – 1974. Het gaat over de bouwperiode, niet over deze woning: een gerenoveerd huis kan er geen last meer van hebben. Zekerheid geeft alleen een bouwkundige keuring.
| Asbest mogelijk | Asbest werd tot het verbod in 1993 breed toegepast: golfplaten, vensterbanken, kruipruimtes, kachelkanalen. Onbeschadigd en onaangeroerd is het geen direct gevaar, maar bij verbouwing of sloop gelden strenge regels en kosten. |
|---|---|
| Betonrot in systeemvloeren | Tussen 1965 en 1983 zijn betonnen vloeren van het type kwaaitaal en manta gelegd. Een deel daarvan kan boven een vochtige kruipruimte gaan roesten en afbrokkelen (betonrot). Of dit type vloer hier ligt, ziet alleen een inspecteur. |
| Isolatie: aantoonbaar aangepakt (label A+) | Woningen uit deze periode zijn zonder isolatie gebouwd, maar dit adres heeft energielabel A+. Er is dus sindsdien flink geïsoleerd; het label is vastgesteld door een erkende adviseur die in de woning is geweest. |
Welke woningen lijken op Vermeerstraat 10?
Twee-onder-een-kapwoningen in Spaubeek met een vergelijkbare oppervlakte.
- Rubensstraat 12Geen label
- Kerkstraat 29D
- Beukenlaan 2Geen label
- Rubensstraat 31C
- Brueghelstraat 3F
- Burgemeester Eussenlaan 14Geen label
Welke woningen liggen er nog meer aan de Vermeerstraat?
18 woningen. Bekijk de hele straat.
- Vermeerstraat 1
- Vermeerstraat 2
- Vermeerstraat 3
- Vermeerstraat 4
- Vermeerstraat 5
- Vermeerstraat 6
- Vermeerstraat 7
- Vermeerstraat 8
- Vermeerstraat 9
- Vermeerstraat 10
- Vermeerstraat 11
- Vermeerstraat 12
Veelgestelde vragen over Vermeerstraat 10
Wat is Vermeerstraat 10 in Spaubeek waard?
De waarde-indicatie ligt tussen € 349.000 en € 482.000: 135 m² maal € 3.078 per m² voor deze woning, afgeleid van het prijspeil in Spaubeek en geijkt op werkelijke verkoopprijzen. Die marge van 16% is niet gekozen maar gemeten: van de woningen zoals deze verkocht vier op de vijf binnen dit bereik. Het is een indicatie op basis van omgevingscijfers, geen taxatie van deze specifieke woning.
Welke vraagprijs past bij Vermeerstraat 10?
Als deze woning nu te koop komt, verwachten we een vraagprijs rond € 398.000, tussen € 349.000 en € 448.000. De waarde-indicatie is € 415.000: we verwachten dat de verkoopprijs 4% boven deze vraagprijs uitkomt, omdat er voor woningen als deze in Spaubeek overboden wordt. Dat is gemeten op de verkopen van de afgelopen twee jaar, per prijsklasse, woningtype en buurt. Een vraagprijs blijft een keuze van verkoper en makelaar.
Hoeveel is Vermeerstraat 10 in waarde gestegen sinds 2021?
Van ongeveer € 280.000 in januari 2021 naar € 415.000 nu: +48%, volgens de CBS/Kadaster-prijsindex van Limburg op onze indicatie van vandaag — niet de verkoopgeschiedenis van dit huis.
Hoeveel woonoppervlakte heeft Vermeerstraat 10?
135 m² gebruiksoppervlakte volgens de Basisregistratie Adressen en Gebouwen (BAG).
Wat voor woning is Vermeerstraat 10?
Dit is een twee-onder-een-kapwoning. Dat is niet afgeleid maar ter plaatse vastgesteld door de energieadviseur bij de labelopname — de sterkste bron die er voor dit gegeven bestaat. Het type doet ertoe voor het bedrag: het bepaalt met welke prijscurve wij rekenen. Kleine woningen brengen per vierkante meter meer op dan grote, en hoe sterk dat verschil is, verschilt per type.
Uit welk bouwjaar is Vermeerstraat 10?
Het bouwjaar is 1974, volgens de BAG.
Welk energielabel heeft Vermeerstraat 10?
Energielabel A+, vastgesteld bij een opname in 2024. Bron: EP-Online, het officiële labelregister van RVO. Een label geldt tien jaar; een verbouwing of verduurzaming ertussenin maakt het niet automatisch actueel.
Wat verbruikt Vermeerstraat 10 aan energie?
Volgens de labelberekening gebruikt deze woning ongeveer 99 kWh aan fossiele energie per m² per jaar. Dat is het getal waarop de labelletter berust: hoe lager, hoe beter. De energiebehoefte is 154 kWh per m² per jaar; dat zegt iets over de isolatie van de schil, los van de installaties. Het zijn genormeerde getallen: ze rekenen met standaard bewonersgedrag en met primaire energie, niet met wat de meter aanwijst. De werkelijke rekening hangt af van gezinsgrootte, thermostaat en tarieven.
Waar komen deze cijfers vandaan?
- Wat is mijn huis waard?
- Hoe betrouwbaar is een online woningwaarde-check?
- Is een woningwaarde-indicatie hetzelfde als een taxatie?
- Waarom geeft elke woningwaarde-site een ander bedrag?
Wij tonen uitsluitend gegevens over het gebouw, nooit over de bewoners of de eigenaar (waarom dit huis hier staat). Klopt er iets niet, of wilt u niet dat deze pagina bestaat? Laat deze pagina verwijderen — u hoeft geen reden te geven, en wij beoordelen het verzoek niet.