Boslaan 1h, Son en Breugel
Boslaan 1h (5691 CT Son en Breugel, Noord-Brabant) is een appartement uit 2010, met 73 m² gebruiksoppervlakte, in de buurt Son.
Waarde-indicatie
€ 474.000
Onze beste schatting bij gangbaar onderhoud, op basis van verkopen tot en met september 2026, omgerekend naar de prijzen van nu.
Vier van de vijf woningen zoals deze verkopen tussen deze twee bedragen. Voor een woning als deze is de marge ± 11%.
Meegewogen: 10 vergelijkbare verkopen binnen 175 meter, tussen september 2021 en september 2025.
Weet u hoe deze woning erbij staat?
Het bedrag hierboven gaat uit van gangbaar onderhoud: de staat waarin de meeste woningen verkopen, en dat komt vrijwel overeen met goed. Kies hieronder wat er van toepassing is, dan wordt de schatting scherper.
Weet u de WOZ-waarde van deze woning?
Met de WOZ-waarde van uw beschikking wordt de schatting gemiddeld ruim een kwart scherper. Wij bewaren het bedrag niet: het verandert alleen wat u nu ziet. Het grijze bedrag in het veld is een voorbeeld bij onze schatting, niet uw WOZ.
Wat is een compleet dossier?
Energielabel, woningtype en bestemmingsplan zijn bekend.
Dit maakt de marge groter. Eerst wat er van dit adres niet geregistreerd is, daarna wat van geen enkele woning geregistreerd wordt.
- Staat van onderhoud en afwerking binnen: dat staat in geen enkel register
- Verbouwingen die (nog) niet in het gebouwenregister (de BAG) staan
Weet u de onderhoudsstaat? Geef hem op bij de waarde-indicatie — dan wordt de schatting scherper.
Weet u meer over deze woning? Vertel het ons.
- Gebruiksoppervlakte73 m²
- Bouwjaar2010
- WoningtypeAppartement
- Prijs per m²€ 6.488voor deze woning
Waarom dit bedrag?
We nemen de gemiddelde woning in Son als uitgangspunt en rekenen van daaruit naar deze woning toe. De kenmerken hieronder maken het verschil.
Gemiddeld in Son
€ 4.485
per m², alle woningtypen
+45% voor deze woning
Deze woning
€ 6.488
per m² × 73 m² = € 474.000
Verhoogt de prijs per m²5
- Bouwjaar 2010duidelijk
Woningen uit deze bouwperiode brengen landelijk gezien meer op dan gemiddeld.
- Energielabel A+duidelijk
Een zuinig label telt mee in wat kopers bieden — de energierekening ligt lager.
- Appartement van 73 m²duidelijk
Een appartement van deze maat brengt per m² meer op dan de gemiddelde woning in Son.
- Gemeten woonoppervlakte 75 m², geregistreerd 73 m²licht
De energieadviseur mat in de woning meer verwarmde woonruimte dan er geregistreerd staat.
- Ligging in het gebouw: bovenste woonlaaglicht
Deze verdieping brengt landelijk gezien meer op dan de andere verdiepingen in een gebouw.
Verlaagt de prijs per m²1
- Bestemming Centrum - 1duidelijk
Geen zuivere woonbestemming. Dat beperkt de kring van kopers, en dat is in de verkoopprijzen terug te zien.
Nog niet bekend
- Staat van onderhoud en afwerking binnenGeef het op
Dat staat in geen enkel register. Het is het deel van de marge dat altijd blijft, ook als al het andere bekend is.
Hoe komen we tot dit bedrag?
De pijlen en stippen hebben wij niet zelf bedacht: ze volgen uit ons rekenmodel. Een pijl laat zien of een kenmerk de prijs per m² verhoogt of verlaagt ten opzichte van de gemiddelde woning in Son. De stippen laten zien hoe sterk: licht, duidelijk of sterk.
De gemiddelde prijs bovenaan is omgerekend naar dezelfde maat als deze woning. Wij rekenen met de oppervlakte zoals die geregistreerd staat, en daarin telt ook een eventuele berging en/of garage mee. Het verschil tussen de twee prijzen komt niet alleen uit de kenmerken hierboven: we vergelijken de uitkomst ook met recente verkopen in de omgeving. Tot slot vermenigvuldigen we de prijs per m² met het aantal vierkante meters; dat geeft het bedrag. Hoe zwaar elk kenmerk precies meetelt, staat in onze methodiek.
Welke vraagprijs past bij Boslaan 1h?
Verwachte vraagprijs
€ 464.000
tussen € 423.000 en € 505.000
als de woning nu te koop komt, bij gangbaar onderhoud
+2% overboden
Verwachte verkoopprijs
€ 474.000
tussen € 422.000 en € 526.000
de waarde-indicatie van deze woning
De waarde-indicatie van € 474.000 is wat de woning naar verwachting opbrengt. Een vraagprijs ligt daar meestal onder: een woning wordt iets lager in de markt gezet, en kopers bieden eroverheen. Voor een appartement in deze prijsklasse en in Son verwachten we dat de verkoopprijs 2% boven deze vraagprijs uitkomt. Dat is gemeten op de verkopen van de afgelopen twee jaar, en hangt af van de markt van nu, de prijsklasse, het woningtype en de buurt.
De buurt Son, de afgelopen twaalf maanden
- woningen verkocht waarvan wij de vraagprijs kennen
- 33
- daarvan ging boven de vraagprijs weg
- 61%
- de mediane verkoop boven de vraagprijs
- 2%
Een vraagprijs is een keuze van verkoper en makelaar, geen meting: hij kan bewust lager of hoger liggen. De marge is iets smaller dan bij de waarde-indicatie, want bij een verkoopprijs maakt ook het bieden het onzeker. In onze metingen valt 80% van de echte vraagprijzen binnen deze marge. Geeft u bij de waarde-indicatie de onderhoudsstaat op, dan staat daar ook de vraagprijs die daarbij past. Hoe wij dit rekenen en hoe dicht het bij echte vraagprijzen ligt, staat in de methodiek; hoeveel er per gemeente en prijsklasse overboden wordt, in ons artikel over overbieden.
Hoe ontwikkelde de waarde van Boslaan 1h zich?
Een woning van deze waarde in Noord-Brabant was in november 2016 ongeveer € 229.000 waard en is nu € 474.000: +107% in 10 jaar. Dit is de prijsontwikkeling in Noord-Brabant volgens de CBS/Kadaster-prijsindex, toegepast op onze indicatie van vandaag — niet de verkoopgeschiedenis van dit huis.
Alle bedragen per jaar
| Maand | Waarde-indicatie | Marge | Verandering |
|---|---|---|---|
| januari 2017 | € 233.000 | ± 16% | — |
| januari 2018 | € 258.000 | ± 15% | +11% |
| januari 2019 | € 285.000 | ± 15% | +11% |
| januari 2020 | € 304.000 | ± 14% | +7% |
| januari 2021 | € 329.000 | ± 14% | +8% |
| januari 2022 | € 387.000 | ± 13% | +18% |
| januari 2023 | € 387.000 | ± 13% | +0% |
| januari 2024 | € 400.000 | ± 12% | +3% |
| januari 2025 | € 446.000 | ± 12% | +11% |
| januari 2026 | € 466.000 | ± 11% | +4% |
| september 2026 | € 474.000 | ± 11% | +2% |
Bron: CBS/Kadaster Prijsindex Bestaande Koopwoningen, de reeks voor Noord-Brabant en die voor appartementen, aangevuld met de landelijke beweging per maand. De lijn loopt tot september 2026 en staat daar op het bedrag van vandaag. Hoe verder terug, hoe breder de marge: een half procentpunt per jaar. De index beschrijft de markt in Noord-Brabant; hoe deze straat daarvan afweek, weet alleen wie er verkocht heeft. Verbouwingen en onderhoud zitten er niet in.
Wat weten we van Boslaan 1h?
| Postcode | 5691 CT |
|---|---|
| Woningtype | Appartement · ter plaatse vastgesteld bij de energielabelopname |
| Gebruiksoppervlakte | 73 m² |
| Bouwjaar | 2010 |
| Ligging in het gebouw | Bovenste woonlaag · ter plaatse vastgesteld bij de energielabelopname |
| Warmte in de zomer | Kan flink oplopen De energielabelopname berekende een verhoogd risico op oververhitting (TOjuli 3,5; boven 1,2 geldt als aandachtspunt). In de praktijk merkt u dat aan warme slaapkamers op zomerse dagen. Zonwering, ventilatie of koeling helpen — de indicator zegt niets over de waarde van de woning, wel over het wooncomfort. |
| Energielabel | A+ · geregistreerd bij RVO (EP-Online), opname in 2025. Wat daarna veranderde, zoals zonnepanelen of isolatie, staat er pas in na een nieuwe opname. |
| Gebruik | Gemengd pand Deze woning is zelf uitsluitend woonruimte, maar het pand bevat ook een ruimte met een andere functie en winkel. Dat werkt beide kanten op: voorzieningen onder handbereik, maar ook meer loop, laden en lossen, of geluid op andere tijden dan bij buren. |
| Inhoud van het pand | 7.136 m³ · gemeten met laserhoogtemetingen vanuit de lucht (3DBAG) — dit is het hele gebouw, niet deze woning |
| Bouwlagen | 3 · bovengronds, geteld met laserhoogtemetingen (3DBAG). Een kelder telt niet mee |
| Hoogte van het pand | 13,8 meter · van straatniveau tot het hoogste punt van het dak |
| Dakvorm | Schuin dak |
Oppervlakte, bouwjaar en adres komen uit het landelijke gebouwenregister (de BAG). Het woningtype bepalen we zelf, uit de vorm van het gebouw op de kaart. Hoe dat werkt en hoe nauwkeurig het is, staat in de methodiek.
Huizenprijzen in Son en Breugel
| Gemiddelde verkoopprijs | € 613.750 |
|---|---|
| Gemiddeld per m² | € 4.467 |
| Gemiddelde verkooptijd | 28 dagen |
| Verkocht in 12 maanden | 171 woningen |
| Nieuw te koop gezet | 226 woningen |
Over de twaalf maanden tot en met september 2026. De jongste maand laten we bewust weg: een verkoop wordt pas bij de notaris geregistreerd, dus van die maand ontbreekt nog ongeveer 8% van de verkopen. Alle bronnen met hun peildatum staan op de bronnenlijst.
Wat ligt er in de buurt?
Op loopafstand, binnen een kilometer over de weg, liggen een grote supermarkt (300 meter), een basisschool (600 meter), een huisarts (400 meter), een kinderdagverblijf (600 meter) en een apotheek (400 meter). Binnen die kilometer zijn er ongeveer 3 grote supermarkten en 2 basisscholen. Het dichtstbijzijnde treinstation ligt op 8,0 km, de oprit van een snelweg of hoofdweg op 2,0 km.
| Treinstation | 8 km |
|---|---|
| Groot overstapstation | 8,5 km |
| Oprit snelweg of N-weg | 2 km |
| Grote supermarkt | 0,3 km |
| Basisschool | 0,6 km |
| Kinderdagverblijf | 0,6 km |
| Huisarts | 0,4 km |
| Apotheek | 0,4 km |
| Ziekenhuis | 6,9 km |
| Restaurant | 0,1 km |
| Bibliotheek | 0,4 km |
| Binnenzwembad | 4,6 km |
| Bioscoop | 7,8 km |
Afstanden van het CBS (2024), gemeten over de weg. Het is een gemiddelde voor de woningen in het vierkant van 100 bij 100 meter waarin dit adres ligt, dus niet precies vanaf deze voordeur. Let op: bij het zwembad telt alleen een overdekt bad mee, en bij de oprit ook een provinciale weg.
Welke risico's spelen bij deze woning?
| Fundering | Geen aandachtsgebied In dit postcodegebied is 58% van de panden van vóór 1970, en het gebied ligt op de hogere zandgronden. Deze woning is van 2010 en valt buiten die periode, dus funderingsproblemen zijn hier onwaarschijnlijk. |
|---|---|
| Bestemming | Gemengde bestemming — Centrum - 1 Volgens het geldende bestemmingsplan mag hier meer dan alleen wonen: denk aan winkels, horeca, kantoren of dienstverlening, afhankelijk van wat het plan toelaat. Dat betekent levendigheid en voorzieningen dichtbij, maar ook kans op reuring en verkeer. Gemeten op werkelijke verkoopprijzen ligt de prijs op zo'n plek gemiddeld 5% lager dan bij een zuivere woonbestemming, en ons bedrag houdt daar rekening mee. |
| Leefbaarheid | Rond het landelijk gemiddelde Leefbaarometer-score 4,25 in Son (2024). Het ministerie van BZK berekent die score uit vijf onderdelen: woningvoorraad, voorzieningen, veiligheid, sociale samenhang en fysieke omgeving. |
| Geluid | Bovengemiddelde hinder van vliegverkeer
|
De funderingskaart van RVO zegt iets over het postcodegebied, niet over deze ene woning: twee huizen in dezelfde straat kunnen een heel andere fundering hebben. De kaart is van 2019. Zekerheid krijgt u alleen met een funderingsonderzoek. De leefbaarheidsscore geldt voor de hele buurt. De geluidscijfers geven aan hoeveel inwoners zeggen dat ze ernstige hinder ervaren; het is geen meting in decibel. Het is een schatting voor de hele buurt, uit een landelijke enquête (Gezondheidsmonitor 2024 van GGD, CBS en RIVM), dus niet voor deze woning.
Waar let u op bij een woning uit 2010?
Gebouwd onder de bouwregels van 1992: vrijwel zonder asbest (verboden sinds 1993) en met redelijke isolatie. Hieronder staat waar u op let bij huizen uit de bouwperiode 1992 – 2011. Het gaat over de bouwperiode, niet over deze woning: een gerenoveerd huis kan er geen last meer van hebben. Zekerheid geeft alleen een bouwkundige keuring.
| Isolatie goed, maar niet naar huidige maatstaf | Dubbel glas en spouw-, dak- en vloerisolatie zijn standaard, maar de eisen lagen lager dan nu. Naar HR++-glas of extra dakisolatie is vaak nog winst te halen. |
|---|---|
| Ketel en ventilatie op leeftijd | Een cv-ketel of ventilatiesysteem uit de bouwtijd is aan vervanging toe, of al eens vervangen. Vraag na hoe oud ze zijn. |
Welke woningen lijken op Boslaan 1h?
Appartementen in Son met een vergelijkbare oppervlakte.
- Boslaan 1jA+
- Boslaan 1kGeen label
- de Bontstraat 157A+
- de Bontstraat 129A++
- de Bontstraat 211A+
- de Bontstraat 235A+
Welke woningen liggen er nog meer aan de Boslaan?
70 woningen. Bekijk de hele straat.
- Boslaan 1a
- Boslaan 1b
- Boslaan 1c
- Boslaan 1d
- Boslaan 1e
- Boslaan 1f
- Boslaan 1g
- Boslaan 1h
- Boslaan 1j
- Boslaan 1k
- Boslaan 1l
- Boslaan 1m
Veelgestelde vragen over Boslaan 1h
Wat is Boslaan 1h in Son en Breugel waard?
De waarde-indicatie ligt tussen € 422.000 en € 526.000: 73 m² maal € 6.488 per m² voor deze woning, afgeleid van het prijspeil in Son en Breugel en geijkt op werkelijke verkoopprijzen. Die marge van 11% is niet gekozen maar gemeten: van de woningen zoals deze verkocht vier op de vijf binnen dit bereik. Het is een indicatie op basis van omgevingscijfers, geen taxatie van deze specifieke woning.
Welke vraagprijs past bij Boslaan 1h?
Als deze woning nu te koop komt, verwachten we een vraagprijs rond € 464.000, tussen € 423.000 en € 505.000. De waarde-indicatie is € 474.000: we verwachten dat de verkoopprijs 2% boven deze vraagprijs uitkomt, omdat er voor woningen als deze in Son en Breugel overboden wordt. Dat is gemeten op de verkopen van de afgelopen twee jaar, per prijsklasse, woningtype en buurt. Een vraagprijs blijft een keuze van verkoper en makelaar.
Hoeveel is Boslaan 1h in waarde gestegen sinds 2021?
Van ongeveer € 329.000 in januari 2021 naar € 474.000 nu: +44%, volgens de CBS/Kadaster-prijsindex van Noord-Brabant op onze indicatie van vandaag — niet de verkoopgeschiedenis van dit huis.
Hoeveel woonoppervlakte heeft Boslaan 1h?
Volgens de Basisregistratie Adressen en Gebouwen (BAG) heeft deze woning 73 m² gebruiksoppervlakte. Dat is niet precies de woonoppervlakte: in de gebruiksoppervlakte telt bijvoorbeeld ook een inpandige berging of garage mee.
Wat voor woning is Boslaan 1h?
Dit is een appartement. Dat is niet afgeleid maar ter plaatse vastgesteld door de energieadviseur bij de labelopname — de sterkste bron die er voor dit gegeven bestaat. Het type doet ertoe voor het bedrag: het bepaalt met welke prijscurve wij rekenen. Kleine woningen brengen per vierkante meter meer op dan grote, en hoe sterk dat verschil is, verschilt per type.
Uit welk bouwjaar is Boslaan 1h?
Het bouwjaar is 2010, volgens de BAG.
Welk energielabel heeft Boslaan 1h?
Energielabel A+, vastgesteld bij een opname in 2025. Bron: EP-Online, het officiële labelregister van RVO. Een label geldt tien jaar; een verbouwing of verduurzaming ertussenin maakt het niet automatisch actueel.
Wat verbruikt Boslaan 1h aan energie?
Volgens de labelberekening gebruikt deze woning ongeveer 93 kWh aan fossiele energie per m² per jaar. Dat is het getal waarop de labelletter berust: hoe lager, hoe beter. De energiebehoefte is 69 kWh per m² per jaar; dat zegt iets over de isolatie van de schil, los van de installaties. Het zijn genormeerde getallen: ze rekenen met standaard bewonersgedrag en met primaire energie, niet met wat de meter aanwijst. De werkelijke rekening hangt af van gezinsgrootte, thermostaat en tarieven.
Waar komen deze cijfers vandaan?
- Wat is mijn appartement waard?
- Wat is mijn huis waard?
- Hoe betrouwbaar is een online woningwaarde-check?
- Is een woningwaarde-indicatie hetzelfde als een taxatie?
Wij tonen uitsluitend gegevens over het gebouw, nooit over de bewoners of de eigenaar (waarom dit huis hier staat). Klopt er iets niet, of wilt u niet dat deze pagina bestaat? Laat deze pagina verwijderen — u hoeft geen reden te geven, en wij beoordelen het verzoek niet.