Naar de inhoud

Hoofdweg 29, Slochteren

Een woning uit 2025, met 166 m² gebruiksoppervlakte, in de buurt Slochteren.

Waarde-indicatie

€ 476.000

Onze beste schatting bij gangbaar onderhoud, op basis van verkopen tot en met september 2026, omgerekend naar de prijzen van nu.

€ 348.000€ 605.000

Vier van de vijf woningen zoals deze verkopen tussen deze twee bedragen. Voor een woning als deze is de marge ± 27%. De marge is hier breder, omdat er dichtbij te weinig vergelijkbare woningen verkocht zijn.

Weet u hoe deze woning erbij staat?

Het bedrag hierboven gaat uit van gangbaar onderhoud: de staat waarin de meeste woningen verkopen, en dat komt vrijwel overeen met goed. Kies hieronder wat er van toepassing is, dan wordt de schatting scherper.

Onderhoudsstaat van de woning

€ 391.000

€ 297.000 tot € 485.000 · marge ± 24% in plaats van ± 27%

verwachte vraagprijs € 390.000

€ 406.000

€ 309.000 tot € 504.000 · marge ± 24% in plaats van ± 27%

verwachte vraagprijs € 406.000

€ 431.000

€ 319.000 tot € 543.000 · marge ± 26% in plaats van ± 27%

verwachte vraagprijs € 433.000

€ 477.000

€ 348.000 tot € 606.000 · marge ± 27%

verwachte vraagprijs € 470.000

€ 495.000

€ 366.000 tot € 623.000 · marge ± 26% in plaats van ± 27%

verwachte vraagprijs € 493.000

Weet u de WOZ-waarde van deze woning?

Met de WOZ-waarde van uw beschikking wordt de schatting gemiddeld ruim een kwart scherper. Wij bewaren het bedrag niet: het verandert alleen wat u nu ziet. Het grijze bedrag in het veld is een voorbeeld bij onze schatting, niet uw WOZ.

Waarde-indicatie, geen taxatie
Wat we niet weten

Dit maakt de marge groter. Eerst wat er van dit adres niet geregistreerd is, daarna wat van geen enkele woning geregistreerd wordt.

  • Geen energielabel in de laatste stand van RVO die wij hebben — meestal sinds 2008 niet verkocht of verhuurd, soms zo recent geregistreerd dat het hier nog niet staat
  • Staat van onderhoud en afwerking binnen: dat staat in geen enkel register
  • Verbouwingen: die worden nergens bijgehouden

Weet u de onderhoudsstaat? Geef hem op bij de waarde-indicatie — dan wordt de schatting scherper.

Weet u meer over deze woning? Vertel het ons.

Luchtfoto van Hoofdweg 29 in Slochteren en directe omgeving

Waarom dit bedrag?

We nemen de gemiddelde woning in Slochteren als uitgangspunt en rekenen van daaruit naar deze woning toe. De kenmerken hieronder maken het verschil.

Gemiddeld in Slochteren

€ 3.042

per m², alle woningtypen

−6% voor deze woning

Deze woning

€ 2.868

per m² × 166 m² = € 476.000

Verlaagt de prijs per m²1

  • Bouwjaar 2025

    Woningen uit deze bouwperiode brengen landelijk gezien minder op dan gemiddeld.

    licht

Nog niet bekend

  • Woningtype niet vastgesteld

    Wij leiden het type af uit de vorm van het pand en de bebouwing eromheen. Bij deze woning is dat niet gelukt, dus rekent het model met het gemiddelde.

  • Geen energielabel geregistreerd

    Voor het bedrag rekent het model met het gemiddelde. Het gevolg zit vooral in de bandbreedte hierboven: dit is daarin de grootste post, en hij verdwijnt zodra er een label wordt geregistreerd.

  • Staat van onderhoud en afwerking binnen

    Dat staat in geen enkel register. Het is het deel van de marge dat altijd blijft, ook als al het andere bekend is.

    Geef het op
Hoe komen we tot dit bedrag?

De pijlen en stippen hebben wij niet zelf bedacht: ze volgen uit ons rekenmodel. Een pijl laat zien of een kenmerk de prijs per m² verhoogt of verlaagt ten opzichte van de gemiddelde woning in Slochteren. De stippen laten zien hoe sterk: licht, duidelijk of sterk.

De gemiddelde prijs bovenaan is omgerekend naar dezelfde maat als deze woning. Wij rekenen met de oppervlakte zoals die geregistreerd staat, en daarin telt ook een eventuele berging en/of garage mee. Het verschil tussen de twee prijzen komt niet alleen uit de kenmerken hierboven: we vergelijken de uitkomst ook met recente verkopen in de omgeving. Tot slot vermenigvuldigen we de prijs per m² met het aantal vierkante meters; dat geeft het bedrag. Hoe zwaar elk kenmerk precies meetelt, staat in onze methodiek.

Welke vraagprijs past bij Hoofdweg 29?

Verwachte vraagprijs

€ 471.000

tussen € 368.000 en € 576.000

als de woning nu te koop komt, bij gangbaar onderhoud

+1% overboden

Verwachte verkoopprijs

€ 476.000

tussen € 348.000 en € 605.000

de waarde-indicatie van deze woning

De waarde-indicatie van € 476.000 is wat de woning naar verwachting opbrengt. Een vraagprijs ligt daar meestal onder: een woning wordt iets lager in de markt gezet, en kopers bieden eroverheen. Voor een woning in deze prijsklasse en in Slochteren verwachten we dat de verkoopprijs 1% boven deze vraagprijs uitkomt. Dat is gemeten op de verkopen van de afgelopen twee jaar, en hangt af van de markt van nu, de prijsklasse, het woningtype en de buurt.

De gemeente Midden-Groningen, de afgelopen twaalf maanden

woningen verkocht waarvan wij de vraagprijs kennen
615
daarvan ging boven de vraagprijs weg
67%
de middelste verkoop boven de vraagprijs
4%

Deze woning komt lager uit dan die middelste verkoop, omdat woningen die nu te koop komen meestal iets hoger worden aangeboden dan de al verkochte woningen in deze cijfers.

Een vraagprijs is een keuze van verkoper en makelaar, geen meting: hij kan bewust lager of hoger liggen. De marge is iets smaller dan bij de waarde-indicatie, want bij een verkoopprijs maakt ook het bieden het onzeker. In onze metingen valt 80% van de echte vraagprijzen binnen deze marge. Geeft u bij de waarde-indicatie de onderhoudsstaat op, dan staat daar ook de vraagprijs die daarbij past. Hoe wij dit rekenen en hoe dicht het bij echte vraagprijzen ligt, staat in de methodiek; hoeveel er per gemeente en prijsklasse overboden wordt, in ons artikel over overbieden.

Hoe ontwikkelde de waarde van Hoofdweg 29 zich?

Een woning van deze waarde in Groningen was in november 2016 ongeveer € 213.000 waard en is nu € 476.000: +123% in 10 jaar. Dit is de prijsontwikkeling in Groningen volgens de CBS/Kadaster-prijsindex, toegepast op onze indicatie van vandaag — niet de verkoopgeschiedenis van dit huis.

nu € 476.000
waarde-indicatie marge

Alle bedragen per jaar
MaandWaarde-indicatieMargeVerandering
januari 2017€ 215.000± 32%—
januari 2018€ 228.000± 31%+6%
januari 2019€ 245.000± 31%+7%
januari 2020€ 266.000± 30%+8%
januari 2021€ 296.000± 30%+11%
januari 2022€ 367.000± 29%+24%
januari 2023€ 367.000± 29%+0%
januari 2024€ 380.000± 28%+4%
januari 2025€ 429.000± 28%+13%
januari 2026€ 461.000± 27%+7%
juni 2026€ 476.000± 27%+3%

Bron: CBS/Kadaster Prijsindex Bestaande Koopwoningen, de reeks voor Groningen, met de landelijke maandbeweging; laatste maand juni 2026, daar staat de lijn op het bedrag van vandaag. De marge groeit naar achteren met een halve procentpunt per jaar. De index beschrijft de markt in Groningen; hoe deze straat daarvan afweek, weet alleen wie er verkocht heeft. Verbouwingen en onderhoud zitten er niet in.

Wat weten we van Hoofdweg 29?

Postcode9621 AC
Woningtype—
Gebruiksoppervlakte166 m²
Bouwjaar2025
Perceeloppervlakte595 m² · aandeel in een kavel van 1.190 m² die met 2 woningen wordt gedeeld
EnergielabelGeen label · niet geregistreerd bij RVO (EP-Online)

Op dit adres staan 2 zelfstandige woningen geregistreerd in de BAG, zonder dat ze een eigen huisletter hebben. Dat gebeurt bijvoorbeeld bij een pand dat gesplitst is. De gegevens hierboven horen bij de grootste van die 2; de andere hebben een andere oppervlakte.

Oppervlakte, bouwjaar en adres komen uit het landelijke gebouwenregister (de BAG). Het woningtype bepalen we zelf, uit de vorm van het gebouw op de kaart. Hoe dat werkt en hoe nauwkeurig het is, staat in de methodiek.

Huizenprijzen in de gemeente Midden-Groningen

Gemiddelde verkoopprijs€ 377.589
Gemiddeld per m²€ 3.130
Gemiddelde verkooptijd46 dagen
Verkocht in 12 maanden692 woningen
Nieuw te koop gezet844 woningen

Voortschrijdend over twaalf maanden tot en met september 2026. De jongste maand laten we bewust weg: een verkoop wordt pas bij de notaris geregistreerd, dus die maand mist nog ongeveer 8% van de transacties. Alle bronnen met hun peildatum staan op de bronnenlijst.

Wat ligt er in de buurt?

Treinstation8,1 km
Groot overstapstation18,4 km
Oprit snelweg of N-weg1,4 km
Supermarkt2,1 km
Basisschool0,4 km
Kinderdagverblijf1,4 km
Huisarts1,1 km
Apotheek1,1 km
Ziekenhuis14,6 km
Restaurant0,7 km
Bibliotheek1 km
Binnenzwembad8,9 km
Bioscoop8,4 km

Afstanden van het CBS, gemeten over de weg. Het is een gemiddelde voor alle inwoners van de buurt, dus niet precies vanaf deze voordeur. Let op: bij het zwembad telt alleen een overdekt bad mee, en bij de oprit ook een provinciale weg.

Welke risico's spelen bij deze woning?

Beschermd gezichtSlochteren
Deze woning ligt in een rijksbeschermd stads- of dorpsgezicht, aangewezen in 1990. Dat geldt voor het hele gebied, ook voor woningen die zelf geen monument zijn: het beperkt vooral wat er aan het aanzicht mag veranderen.
FunderingVerhoogde aandacht voor de fundering
In dit postcodegebied is 52% van de panden van vóór 1970, en de ondergrond valt onder laagveengebied. Deze woning is van 2025 en valt buiten die periode, dus funderingsproblemen zijn hier onwaarschijnlijk.
OverstromingBeschermd, in een aangewezen risicogebied
Nederland heeft dit gebied aangewezen als gebied met een potentieel significant overstromingsrisico langs het hoofdwatersysteem (de grote rivieren, het IJsselmeer of de zee). De woning ligt achter de grote dijken en duinen die het land beschermen, dus de kans op een overstroming is klein — de Nederlandse dijknormen horen tot de strengste ter wereld. Het valt onder het stroomgebied van de Eems. Dit geldt voor alle woningen in dit gebied. Bron: de Richtlijn Overstromingsrisico's van Rijkswaterstaat.
BestemmingWonen - 2
Volgens het geldende bestemmingsplan heeft deze woning een woonbestemming.
LeefbaarheidRond het landelijk gemiddelde
Leefbaarometer-score 4.07 in Slochteren (2024), gemeten door BZK over vijf dimensies: woningvoorraad, voorzieningen, veiligheid, sociale samenhang en fysieke omgeving.
GeluidGeen opvallende geluidsbronnen
  • Wegverkeer: 7,7% van de inwoners ervaart ernstige hinder (in heel Midden-Groningen 6,7%)

De funderingskaart van RVO zegt iets over het postcodegebied, niet over deze ene woning: twee huizen in dezelfde straat kunnen een heel andere fundering hebben. De kaart is van 2019. Zekerheid krijgt u alleen met een funderingsonderzoek. De leefbaarheidsscore geldt voor de hele buurt. De geluidscijfers geven aan hoeveel inwoners zeggen dat ze ernstige hinder ervaren; het is geen meting in decibel. Het is een schatting voor de hele buurt, uit een landelijke enquête (Gezondheidsmonitor 2024 van GGD, CBS en RIVM), dus niet voor deze woning.

Waar let u op bij een woning uit 2025?

Gebouwd onder de aangescherpte energie-eisen; nieuwbouw van na medio 2018 is bovendien vrijwel altijd aardgasvrij. Dit zijn aandachtspunten die horen bij de bouwperiode vanaf 2012 — geen vaststellingen over deze woning. Een gerenoveerde woning kan er niets meer van hebben; alleen een bouwkundige keuring geeft zekerheid.

Weinig periodetypische gebrekenDeze bouwperiode kent geen klassieke gebreken zoals asbest of betonrot. Aandachtspunten zitten eerder in de afwerking en in opleverpunten van de nieuwbouw dan in de constructie.
Kierdichte bouw vraagt om ventilerenZeer goed geïsoleerde woningen zijn kierdicht gebouwd. Zonder goed gebruik van het ventilatiesysteem kan vocht- en binnenluchtkwaliteit een punt worden.

Welke woningen liggen er nog meer aan de Hoofdweg?

227 woningen. Bekijk de hele straat.

Veelgestelde vragen over Hoofdweg 29

Wat is Hoofdweg 29 in Slochteren waard?

De waarde-indicatie ligt tussen € 348.000 en € 605.000: 166 m² maal € 2.868 per m² voor deze woning, afgeleid van het prijspeil in de gemeente Midden-Groningen en geijkt op werkelijke verkoopprijzen. Die marge van 27% is niet gekozen maar gemeten: van de woningen zoals deze verkocht vier op de vijf binnen dit bereik. Het is een indicatie op basis van omgevingscijfers, geen taxatie van deze specifieke woning.

Welke vraagprijs past bij Hoofdweg 29?

Als deze woning nu te koop komt, verwachten we een vraagprijs rond € 471.000, tussen € 368.000 en € 576.000. De waarde-indicatie is € 476.000: we verwachten dat de verkoopprijs 1% boven deze vraagprijs uitkomt, omdat er voor woningen als deze in de gemeente Midden-Groningen overboden wordt. Dat is gemeten op de verkopen van de afgelopen twee jaar, per prijsklasse, woningtype en buurt. Een vraagprijs blijft een keuze van verkoper en makelaar.

Hoeveel is Hoofdweg 29 in waarde gestegen sinds 2021?

Van ongeveer € 296.000 in januari 2021 naar € 476.000 nu: +61%, volgens de CBS/Kadaster-prijsindex van Groningen op onze indicatie van vandaag — niet de verkoopgeschiedenis van dit huis.

Hoeveel woonoppervlakte heeft Hoofdweg 29?

166 m² gebruiksoppervlakte volgens de Basisregistratie Adressen en Gebouwen (BAG).

Uit welk bouwjaar is Hoofdweg 29?

Het bouwjaar is 2025, volgens de BAG.

Welk energielabel heeft Hoofdweg 29?

Voor dit adres is geen energielabel geregistreerd in EP-Online, het officiële labelregister van RVO — dat geldt voor ongeveer vier op de tien Nederlandse woningen. Bij verkoop of verhuur is een geldig label verplicht; een gecertificeerd adviseur stelt het dan ter plekke vast.

Hoe groot is het perceel van Hoofdweg 29?

Deze woning staat op een kadastraal perceel van 1.190 m² dat met 2 woningen wordt gedeeld — omgerekend ongeveer 595 m² per woning. Bron: de Kadastrale Kaart. De verdeling binnen het perceel staat in de eigendomsakte en kan afwijken.

Is Hoofdweg 29 een rijksmonument?

Het pand zelf staat niet in het rijksmonumentenregister, maar het ligt wél in het rijksbeschermde gezicht Slochteren — dat beperkt vooral wat er aan het aanzicht mag veranderen.

Waar komen deze cijfers vandaan?

Wij tonen uitsluitend gegevens over het gebouw, nooit over de bewoners of de eigenaar (waarom dit huis hier staat). Klopt er iets niet, of wilt u niet dat deze pagina bestaat? Laat deze pagina verwijderen — u hoeft geen reden te geven, en wij beoordelen het verzoek niet.