Prof. P.S. Gerbrandyweg 125, 's-Gravenhage
Prof. P.S. Gerbrandyweg 125 (2584 CB 's-Gravenhage, Zuid-Holland) is een hoekwoning uit 1924, met 298 m² gebruiksoppervlakte op een perceel van 482 m², in de buurt Van Stolkpark en Scheveningse Bosjes.
Waarde-indicatie
€ 1.925.000
Onze beste schatting bij gangbaar onderhoud, op basis van verkopen tot en met september 2026, omgerekend naar de prijzen van nu.
Vier van de vijf woningen zoals deze verkopen tussen deze twee bedragen. Zonder geregistreerd energielabel is de marge ± 31%; met een label zou dat ± 26% zijn. De marge is hier breder, omdat nergens staat of een woning uit deze bouwperiode verbouwd is.
Meegewogen: 3 vergelijkbare verkopen binnen 296 meter, tussen juli 2021 en februari 2025.
Weet u hoe deze woning erbij staat?
Het bedrag hierboven gaat uit van gangbaar onderhoud: de staat waarin de meeste woningen verkopen, en dat komt vrijwel overeen met goed. Kies hieronder wat er van toepassing is, dan wordt de schatting scherper.
Dit maakt de marge groter. Eerst wat er van dit adres niet geregistreerd is, daarna wat van geen enkele woning geregistreerd wordt.
- Geen energielabel in de laatste stand van RVO die wij hebben — meestal sinds 2008 niet verkocht of verhuurd, soms zo recent geregistreerd dat het hier nog niet staat
- Staat van onderhoud en afwerking binnen: dat staat in geen enkel register
- Verbouwingen die (nog) niet in het gebouwenregister (de BAG) staan
Weet u de onderhoudsstaat? Geef hem op bij de waarde-indicatie — dan wordt de schatting scherper.
Weet u meer over deze woning? Vertel het ons.
- Gebruiksoppervlakte298 m²
- Bouwjaar1924
- WoningtypeHoekwoning
- Prijs per m²€ 6.459voor deze woning
Waarom dit bedrag?
We nemen de gemiddelde woning in Van Stolkpark en Scheveningse Bosjes als uitgangspunt en rekenen van daaruit naar deze woning toe. De kenmerken hieronder maken het verschil.
Gemiddeld in Van Stolkpark en Scheveningse Bosjes
€ 5.843
per m², alle woningtypen
+11% voor deze woning
Deze woning
€ 6.459
per m² × 298 m² = € 1.925.000
Verhoogt de prijs per m²2
- In het beschermde gezicht 's-Gravenhage - Van Stolkpark/Scheveningse Bosjeslicht
Huizen in een beschermd stads- of dorpsgezicht worden doorgaans iets hoger verkocht dan vergelijkbare huizen in de buurt.
- Eigen perceel van 482 m²licht
Ruim bemeten voor een woning van 298 m².
Verlaagt de prijs per m²1
- Hoekwoning van 298 m²sterk
Een hoekwoning van deze maat brengt per m² minder op dan de gemiddelde woning in Van Stolkpark en Scheveningse Bosjes: hoe groter de woning, hoe lager de prijs per m².
Nog niet bekend
- Geen energielabel geregistreerd
Voor het bedrag rekent het model met het gemiddelde. Het gevolg zit vooral in de bandbreedte hierboven: dit is daarin de grootste post, en hij verdwijnt zodra er een label wordt geregistreerd.
- Staat van onderhoud en afwerking binnenGeef het op
Dat staat in geen enkel register. Het is het deel van de marge dat altijd blijft, ook als al het andere bekend is.
Hoe komen we tot dit bedrag?
De pijlen en stippen hebben wij niet zelf bedacht: ze volgen uit ons rekenmodel. Een pijl laat zien of een kenmerk de prijs per m² verhoogt of verlaagt ten opzichte van de gemiddelde woning in Van Stolkpark en Scheveningse Bosjes. De stippen laten zien hoe sterk: licht, duidelijk of sterk.
De gemiddelde prijs bovenaan is omgerekend naar dezelfde maat als deze woning. Wij rekenen met de oppervlakte zoals die geregistreerd staat, en daarin telt ook een eventuele berging en/of garage mee. Het verschil tussen de twee prijzen komt niet alleen uit de kenmerken hierboven: we vergelijken de uitkomst ook met recente verkopen in de omgeving. Tot slot vermenigvuldigen we de prijs per m² met het aantal vierkante meters; dat geeft het bedrag. Hoe zwaar elk kenmerk precies meetelt, staat in onze methodiek.
Welke vraagprijs past bij Prof. P.S. Gerbrandyweg 125?
Verwachte vraagprijs
€ 1.985.000
tussen € 1.465.000 en € 2.510.000
als de woning nu te koop komt, bij gangbaar onderhoud
−3% eronder verkocht
Verwachte verkoopprijs
€ 1.925.000
tussen € 1.328.000 en € 2.521.000
de waarde-indicatie van deze woning
De waarde-indicatie van € 1.925.000 is wat de woning naar verwachting opbrengt. Meestal ligt een vraagprijs daar onder, omdat kopers eroverheen bieden. Bij deze woning verwachten we dat niet: voor een hoekwoning in deze prijsklasse wordt weinig overboden, en een woning die nu te koop komt, wordt gemiddeld iets hoger in de markt gezet dan waarvoor hij uiteindelijk verkocht wordt. We verwachten dat de verkoopprijs 3% onder de vraagprijs uitkomt. Dat is gemeten op de verkopen van de afgelopen twee jaar, en hangt af van de markt van nu, de prijsklasse, het woningtype en de buurt.
De gemeente 's-Gravenhage, de afgelopen twaalf maanden
- woningen verkocht waarvan wij de vraagprijs kennen
- 6.516
- daarvan ging boven de vraagprijs weg
- 68%
- de mediane verkoop boven de vraagprijs
- 3%
Deze woning komt lager uit dan die mediane verkoop, omdat in deze prijsklasse minder overboden wordt.
Een vraagprijs is een keuze van verkoper en makelaar, geen meting: hij kan bewust lager of hoger liggen. De marge is iets smaller dan bij de waarde-indicatie, want bij een verkoopprijs maakt ook het bieden het onzeker. In onze metingen valt 80% van de echte vraagprijzen binnen deze marge. Geeft u bij de waarde-indicatie de onderhoudsstaat op, dan staat daar ook de vraagprijs die daarbij past. Hoe wij dit rekenen en hoe dicht het bij echte vraagprijzen ligt, staat in de methodiek; hoeveel er per gemeente en prijsklasse overboden wordt, in ons artikel over overbieden.
Hoe ontwikkelde de waarde van Prof. P.S. Gerbrandyweg 125 zich?
Een woning van deze waarde in 's-Gravenhage was in november 2016 ongeveer € 918.000 waard en is nu € 1.925.000: +110% in 10 jaar. Dit is de prijsontwikkeling in 's-Gravenhage volgens de CBS/Kadaster-prijsindex, toegepast op onze indicatie van vandaag — niet de verkoopgeschiedenis van dit huis.
Alle bedragen per jaar
| Maand | Waarde-indicatie | Marge | Verandering |
|---|---|---|---|
| januari 2017 | € 937.000 | ± 36% | — |
| januari 2018 | € 1.042.000 | ± 35% | +11% |
| januari 2019 | € 1.156.000 | ± 35% | +11% |
| januari 2020 | € 1.233.000 | ± 34% | +7% |
| januari 2021 | € 1.344.000 | ± 34% | +9% |
| januari 2022 | € 1.607.000 | ± 33% | +20% |
| januari 2023 | € 1.591.000 | ± 33% | −1% |
| januari 2024 | € 1.607.000 | ± 32% | +1% |
| januari 2025 | € 1.801.000 | ± 32% | +12% |
| januari 2026 | € 1.881.000 | ± 31% | +4% |
| september 2026 | € 1.925.000 | ± 31% | +2% |
Bron: CBS/Kadaster Prijsindex Bestaande Koopwoningen, de reeks voor 's-Gravenhage en die voor hoekwoningen, aangevuld met de landelijke beweging per maand. De lijn loopt tot september 2026 en staat daar op het bedrag van vandaag. Hoe verder terug, hoe breder de marge: een half procentpunt per jaar. De index beschrijft de markt in 's-Gravenhage; hoe deze straat daarvan afweek, weet alleen wie er verkocht heeft. Verbouwingen en onderhoud zitten er niet in.
Wat weten we van Prof. P.S. Gerbrandyweg 125?
| Postcode | 2584 CB |
|---|---|
| Woningtype | Hoekwoning |
| Plek in de rij | 4e van 4 aaneengesloten woningen |
| Gebruiksoppervlakte | 298 m² |
| Bouwjaar | 1924 |
| Perceeloppervlakte | 482 m² · kadastraal vastgesteld |
| Energielabel | Geen label · niet geregistreerd bij RVO (EP-Online) |
| Inhoud van het pand | 1.032 m³ · gemeten met laserhoogtemetingen vanuit de lucht (3DBAG) |
| Bouwlagen | 4 · bovengronds, geteld met laserhoogtemetingen (3DBAG). Een kelder telt niet mee |
| Hoogte van het pand | 11,3 meter · van straatniveau tot het hoogste punt van het dak |
| Dakvorm | Deels plat, deels schuin dak |
| Ruimte voor zonnepanelen | Circa 45 panelen Op 128 m² bruikbaar dakvlak, gemeten met laserhoogtemetingen vanuit de lucht (3DBAG). Het grootste dakvlak ligt op het noordoosten. Daken op het noorden zijn niet meegeteld. Schaduw van bomen of buurpanden kennen wij niet, en die kan het aantal flink drukken. |
Oppervlakte, bouwjaar en adres komen uit het landelijke gebouwenregister (de BAG). Het woningtype bepalen we zelf, uit de vorm van het gebouw op de kaart. Hoe dat werkt en hoe nauwkeurig het is, staat in de methodiek.
Huizenprijzen in 's-Gravenhage
| Gemiddelde verkoopprijs | € 511.210 |
|---|---|
| Gemiddeld per m² | € 5.113 |
| Gemiddelde verkooptijd | 41 dagen |
| Verkocht in 12 maanden | 7.433 woningen |
| Nieuw te koop gezet | 11.300 woningen |
Over de twaalf maanden tot en met september 2026. De jongste maand laten we bewust weg: een verkoop wordt pas bij de notaris geregistreerd, dus van die maand ontbreekt nog ongeveer 8% van de verkopen. Alle bronnen met hun peildatum staan op de bronnenlijst.
Wat ligt er in de buurt?
Op loopafstand, binnen een kilometer over de weg, liggen een basisschool (1,0 km) en een kinderdagverblijf (600 meter). Het dichtstbijzijnde treinstation ligt op 3,9 km, de oprit van een snelweg of hoofdweg op 3,6 km.
| Treinstation | 3,9 km |
|---|---|
| Groot overstapstation | 3,9 km |
| Oprit snelweg of N-weg | 3,6 km |
| Grote supermarkt | 1,5 km |
| Basisschool | 1 km |
| Kinderdagverblijf | 0,6 km |
| Huisarts | 1,1 km |
| Apotheek | 1,2 km |
| Ziekenhuis | 2,6 km |
| Restaurant | 0,9 km |
| Bibliotheek | 1,5 km |
| Binnenzwembad | 1,4 km |
| Bioscoop | 1,8 km |
Afstanden van het CBS (2024), gemeten over de weg. Het is een gemiddelde voor de woningen in het vierkant van 100 bij 100 meter waarin dit adres ligt, dus niet precies vanaf deze voordeur. Let op: bij het zwembad telt alleen een overdekt bad mee, en bij de oprit ook een provinciale weg.
Welke risico's spelen bij deze woning?
| Beschermd gezicht | 's-Gravenhage - Van Stolkpark/Scheveningse Bosjes Deze woning ligt in een rijksbeschermd stads- of dorpsgezicht, aangewezen in 1996. Dat geldt voor het hele gebied, ook voor woningen die zelf geen monument zijn: het beperkt vooral wat er aan het aanzicht mag veranderen. |
|---|---|
| Fundering | Verhoogde aandacht voor de fundering In dit postcodegebied is 77% van de panden van vóór 1970. Deze woning is van 1924 en valt daarmee in de bouwperiode waar de kaart op wijst. |
| Overstroming | Beschermd, in een aangewezen risicogebied Dit gebied staat op de landelijke lijst van risicogebieden voor overstromingen vanuit het hoofdwatersysteem (de grote rivieren, het IJsselmeer of de zee). Officieel heet dat een gebied met een potentieel significant overstromingsrisico. De woning ligt achter de grote dijken en duinen die het land beschermen, dus de kans op een overstroming is klein. De Nederlandse dijknormen horen tot de strengste ter wereld. Het gebied hoort bij het stroomgebied van de Rijn. Dit geldt voor alle woningen in dit gebied. Bron: de Richtlijn Overstromingsrisico's van Rijkswaterstaat. |
| Leefbaarheid | Boven het landelijk gemiddelde Leefbaarometer-score 4,57 in Van Stolkpark en Scheveningse Bosjes (2024). Het ministerie van BZK berekent die score uit vijf onderdelen: woningvoorraad, voorzieningen, veiligheid, sociale samenhang en fysieke omgeving. |
| Geluid | Geen opvallende geluidsbronnen
|
De funderingskaart van RVO zegt iets over het postcodegebied, niet over deze ene woning: twee huizen in dezelfde straat kunnen een heel andere fundering hebben. De kaart is van 2019. Zekerheid krijgt u alleen met een funderingsonderzoek. De leefbaarheidsscore geldt voor de hele buurt. De geluidscijfers geven aan hoeveel inwoners zeggen dat ze ernstige hinder ervaren; het is geen meting in decibel. Het is een schatting voor de hele buurt, uit een landelijke enquête (Gezondheidsmonitor 2024 van GGD, CBS en RIVM), dus niet voor deze woning.
Waar let u op bij een woning uit 1924?
In deze tijd kwam de spouwmuur op. Kozijnen zijn van staal of hout, vloeren meestal van hout. Hieronder staat waar u op let bij huizen uit de bouwperiode 1920 – 1945. Het gaat over de bouwperiode, niet over deze woning: een gerenoveerd huis kan er geen last meer van hebben. Zekerheid geeft alleen een bouwkundige keuring.
| Loden waterleidingen | Tot circa 1960 werden waterleidingen van lood aangelegd. Zijn ze nooit vervangen, dan raadt de GGD af het water als drinkwater voor jonge kinderen te gebruiken. Vervanging is bij de meeste woningen allang gebeurd, maar het is iets om na te vragen bij aankoop. |
|---|---|
| Gebouwd zonder isolatie-eis | Pas sinds 1975 moeten nieuwe woningen geïsoleerd worden. Oudere woningen zijn gebouwd met enkel glas en zonder isolatie in dak en vloer. Veel is inmiddels alsnog geïsoleerd; het energielabel laat zien hoeveel er werkelijk gebeurd is. |
| Houten vloeren boven een kruipruimte | Een houten vloer op de begane grond kan last krijgen van vocht en zwam uit de kruipruimte. Ruikt het muf of veert de vloer, laat hem dan nakijken. |
| Stalen kozijnen laten kou door | Stalen kozijnen uit deze tijd laten kou door en geven condens. Mooi, maar een zwakke plek voor de energierekening als ze er nog origineel in zitten. |
Welke woningen lijken op Prof. P.S. Gerbrandyweg 125?
Hoekwoningen in Van Stolkpark en Scheveningse Bosjes met een vergelijkbare oppervlakte.
- Duinweg 4BGeen label
- Parkweg 32C
- Prof. P.S. Gerbrandyweg 7Geen label
- Prof. P.S. Gerbrandyweg 123F
- Duinweg 6CGeen label
- Prof. P.S. Gerbrandyweg 131Geen label
Welke woningen liggen er nog meer aan de Prof. P.S. Gerbrandyweg?
22 woningen. Bekijk de hele straat.
- Prof. P.S. Gerbrandyweg 1
- Prof. P.S. Gerbrandyweg 2
- Prof. P.S. Gerbrandyweg 3
- Prof. P.S. Gerbrandyweg 5
- Prof. P.S. Gerbrandyweg 7
- Prof. P.S. Gerbrandyweg 9
- Prof. P.S. Gerbrandyweg 11
- Prof. P.S. Gerbrandyweg 13
- Prof. P.S. Gerbrandyweg 15
- Prof. P.S. Gerbrandyweg 17
- Prof. P.S. Gerbrandyweg 19
- Prof. P.S. Gerbrandyweg 23
Veelgestelde vragen over Prof. P.S. Gerbrandyweg 125
Wat is Prof. P.S. Gerbrandyweg 125 in 's-Gravenhage waard?
De waarde-indicatie ligt tussen € 1.328.000 en € 2.521.000: 298 m² maal € 6.459 per m² voor deze woning, afgeleid van het prijspeil in 's-Gravenhage en geijkt op werkelijke verkoopprijzen. Die marge van 31% is niet gekozen maar gemeten: van de woningen zoals deze verkocht vier op de vijf binnen dit bereik. De marge is hier extra breed doordat er geen energielabel geregistreerd is; met een label zou hij 26% zijn. Het is een indicatie op basis van omgevingscijfers, geen taxatie van deze specifieke woning.
Welke vraagprijs past bij Prof. P.S. Gerbrandyweg 125?
Als deze woning nu te koop komt, verwachten we een vraagprijs rond € 1.985.000, tussen € 1.465.000 en € 2.510.000. Dat is iets meer dan de waarde-indicatie van € 1.925.000: voor woningen als deze wordt weinig overboden, en een woning die nu te koop komt, wordt gemiddeld iets hoger in de markt gezet dan waarvoor hij uiteindelijk verkocht wordt. Dat is gemeten op de verkopen van de afgelopen twee jaar, per prijsklasse, woningtype en buurt. Een vraagprijs blijft een keuze van verkoper en makelaar.
Hoeveel is Prof. P.S. Gerbrandyweg 125 in waarde gestegen sinds 2021?
Van ongeveer € 1.344.000 in januari 2021 naar € 1.925.000 nu: +43%, volgens de CBS/Kadaster-prijsindex van 's-Gravenhage op onze indicatie van vandaag — niet de verkoopgeschiedenis van dit huis.
Hoeveel woonoppervlakte heeft Prof. P.S. Gerbrandyweg 125?
Volgens de Basisregistratie Adressen en Gebouwen (BAG) heeft deze woning 298 m² gebruiksoppervlakte. Dat is niet precies de woonoppervlakte: in de gebruiksoppervlakte telt bijvoorbeeld ook een inpandige berging of garage mee.
Wat voor woning is Prof. P.S. Gerbrandyweg 125?
Dit is een hoekwoning. De BAG legt het woningtype niet vast, dus leiden wij het zelf af uit de vorm van het pand, het aantal woningen erin en het aantal panden dat eraan vastzit. Het type doet ertoe voor het bedrag: het bepaalt met welke prijscurve wij rekenen. Kleine woningen brengen per vierkante meter meer op dan grote, en hoe sterk dat verschil is, verschilt per type.
Uit welk bouwjaar is Prof. P.S. Gerbrandyweg 125?
Het bouwjaar is 1924, volgens de BAG.
Welk energielabel heeft Prof. P.S. Gerbrandyweg 125?
Voor dit adres is geen energielabel geregistreerd in EP-Online, het officiële labelregister van RVO — dat geldt voor ongeveer vier op de tien Nederlandse woningen. Bij verkoop of verhuur is een geldig label verplicht; een gecertificeerd adviseur stelt het dan ter plekke vast.
Hoe groot is het perceel van Prof. P.S. Gerbrandyweg 125?
Het kadastrale perceel is 482 m². Dat is de grond die bij deze woning hoort volgens de Kadastrale Kaart, inclusief de grond onder het huis zelf — de tuin is dus kleiner dan dit getal.
Waar komen deze cijfers vandaan?
- Is een monument meer of minder waard?
- Wat doet funderingsschade met de waarde van mijn huis?
- Wat betekent funderingsrisicoklasse A tot E?
- Wat doet het bouwjaar met de waarde van een huis?
Wij tonen uitsluitend gegevens over het gebouw, nooit over de bewoners of de eigenaar (waarom dit huis hier staat). Klopt er iets niet, of wilt u niet dat deze pagina bestaat? Laat deze pagina verwijderen — u hoeft geen reden te geven, en wij beoordelen het verzoek niet.