Naar de inhoud

Laan Copes van Cattenburch 143, 's-Gravenhage

Laan Copes van Cattenburch 143 (2585 GA 's-Gravenhage, Zuid-Holland) is een tussenwoning uit 1870, met 271 m² gebruiksoppervlakte op een perceel van 209 m², in de buurt Archipelbuurt.

Waarde-indicatie

€ 1.625.000

Onze beste schatting bij gangbaar onderhoud, op basis van verkopen tot en met september 2026, omgerekend naar de prijzen van nu.

€ 1.202.000€ 2.047.000

Vier van de vijf woningen zoals deze verkopen tussen deze twee bedragen. Voor een woning als deze is de marge ± 26%. De marge is hier breder, omdat nergens staat of een woning uit deze bouwperiode met dit energielabel verbouwd is.

Meegewogen: 10 vergelijkbare verkopen binnen 118 meter, tussen maart 2021 en februari 2026.

Weet u hoe deze woning erbij staat?

Het bedrag hierboven gaat uit van gangbaar onderhoud: de staat waarin de meeste woningen verkopen, en dat komt vrijwel overeen met goed. Kies hieronder wat er van toepassing is, dan wordt de schatting scherper.

Onderhoudsstaat van de woning

€ 1.336.000

€ 1.069.000 tot € 1.603.000 · marge ± 20% in plaats van ± 26%

verwachte vraagprijs € 1.395.000

€ 1.386.000

€ 1.109.000 tot € 1.663.000 · marge ± 20% in plaats van ± 26%

verwachte vraagprijs € 1.445.000

€ 1.470.000

€ 1.117.000 tot € 1.822.000 · marge ± 24% in plaats van ± 26%

verwachte vraagprijs € 1.535.000

€ 1.629.000

€ 1.205.000 tot € 2.052.000 · marge ± 26%

verwachte vraagprijs € 1.665.000

€ 1.689.000

€ 1.283.000 tot € 2.094.000 · marge ± 24% in plaats van ± 26%

verwachte vraagprijs € 1.745.000

Weet u de WOZ-waarde van deze woning?

Met de WOZ-waarde van uw beschikking wordt de schatting gemiddeld ruim een kwart scherper. Wij bewaren het bedrag niet: het verandert alleen wat u nu ziet. Het grijze bedrag in het veld is een voorbeeld bij onze schatting, niet uw WOZ.

Compleet dossierWaarde-indicatie, geen taxatie
Wat is een compleet dossier?

Energielabel, woningtype en bestemmingsplan zijn bekend.

Wat we niet weten

Dit maakt de marge groter. Eerst wat er van dit adres niet geregistreerd is, daarna wat van geen enkele woning geregistreerd wordt.

  • Staat van onderhoud en afwerking binnen: dat staat in geen enkel register
  • Verbouwingen die (nog) niet in het gebouwenregister (de BAG) staan

Weet u de onderhoudsstaat? Geef hem op bij de waarde-indicatie — dan wordt de schatting scherper.

Weet u meer over deze woning? Vertel het ons.

Luchtfoto van Laan Copes van Cattenburch 143 in 's-Gravenhage en directe omgeving

Waarom dit bedrag?

We nemen de gemiddelde woning in Archipelbuurt als uitgangspunt en rekenen van daaruit naar deze woning toe. De kenmerken hieronder maken het verschil.

Gemiddeld in Archipelbuurt

€ 5.670

per m², alle woningtypen

+6% voor deze woning

Deze woning

€ 5.995

per m² × 271 m² = € 1.625.000

Verhoogt de prijs per m²2

  • Bouwjaar 1870

    Woningen uit deze bouwperiode brengen landelijk gezien meer op dan gemiddeld.

    licht
  • Gemeten woonoppervlakte 292 m², geregistreerd 271 m²

    De energieadviseur mat in de woning meer verwarmde woonruimte dan er geregistreerd staat.

    licht

Verlaagt de prijs per m²3

  • Tussenwoning van 271 m²

    Een tussenwoning van deze maat brengt per m² minder op dan de gemiddelde woning in Archipelbuurt: hoe groter de woning, hoe lager de prijs per m².

    sterk
  • Eigen perceel van 209 m²

    Weinig grond voor een woning van 271 m². Het gaat om de verhouding tussen grond en woning, niet om het aantal m² grond alleen.

    duidelijk
  • Bestemming Gemengd - 4

    Geen zuivere woonbestemming. Dat beperkt de kring van kopers, en dat is in de verkoopprijzen terug te zien.

    duidelijk

Nog niet bekend

  • Staat van onderhoud en afwerking binnen

    Dat staat in geen enkel register. Het is het deel van de marge dat altijd blijft, ook als al het andere bekend is.

    Geef het op
Hoe komen we tot dit bedrag?

De pijlen en stippen hebben wij niet zelf bedacht: ze volgen uit ons rekenmodel. Een pijl laat zien of een kenmerk de prijs per m² verhoogt of verlaagt ten opzichte van de gemiddelde woning in Archipelbuurt. De stippen laten zien hoe sterk: licht, duidelijk of sterk.

De gemiddelde prijs bovenaan is omgerekend naar dezelfde maat als deze woning. Wij rekenen met de oppervlakte zoals die geregistreerd staat, en daarin telt ook een eventuele berging en/of garage mee. Het verschil tussen de twee prijzen komt niet alleen uit de kenmerken hierboven: we vergelijken de uitkomst ook met recente verkopen in de omgeving. Tot slot vermenigvuldigen we de prijs per m² met het aantal vierkante meters; dat geeft het bedrag. Hoe zwaar elk kenmerk precies meetelt, staat in onze methodiek.

Welke vraagprijs past bij Laan Copes van Cattenburch 143?

Verwachte vraagprijs

€ 1.670.000

tussen € 1.310.000 en € 2.025.000

als de woning nu te koop komt, bij gangbaar onderhoud

−3% eronder verkocht

Verwachte verkoopprijs

€ 1.625.000

tussen € 1.202.000 en € 2.047.000

de waarde-indicatie van deze woning

De waarde-indicatie van € 1.625.000 is wat de woning naar verwachting opbrengt. Meestal ligt een vraagprijs daar onder, omdat kopers eroverheen bieden. Bij deze woning verwachten we dat niet: voor een tussenwoning in deze prijsklasse wordt weinig overboden, en een woning die nu te koop komt, wordt gemiddeld iets hoger in de markt gezet dan waarvoor hij uiteindelijk verkocht wordt. We verwachten dat de verkoopprijs 3% onder de vraagprijs uitkomt. Dat is gemeten op de verkopen van de afgelopen twee jaar, en hangt af van de markt van nu, de prijsklasse, het woningtype en de buurt.

De buurt Archipelbuurt, de afgelopen twaalf maanden

woningen verkocht waarvan wij de vraagprijs kennen
95
daarvan ging boven de vraagprijs weg
48%
de mediane verkoop lag op de vraagprijs
±0%

Deze woning komt lager uit dan die mediane verkoop, omdat in deze prijsklasse minder overboden wordt.

Een vraagprijs is een keuze van verkoper en makelaar, geen meting: hij kan bewust lager of hoger liggen. De marge is iets smaller dan bij de waarde-indicatie, want bij een verkoopprijs maakt ook het bieden het onzeker. In onze metingen valt 80% van de echte vraagprijzen binnen deze marge. Geeft u bij de waarde-indicatie de onderhoudsstaat op, dan staat daar ook de vraagprijs die daarbij past. Hoe wij dit rekenen en hoe dicht het bij echte vraagprijzen ligt, staat in de methodiek; hoeveel er per gemeente en prijsklasse overboden wordt, in ons artikel over overbieden.

Hoe ontwikkelde de waarde van Laan Copes van Cattenburch 143 zich?

Een woning van deze waarde in 's-Gravenhage was in november 2016 ongeveer € 766.000 waard en is nu € 1.625.000: +112% in 10 jaar. Dit is de prijsontwikkeling in 's-Gravenhage volgens de CBS/Kadaster-prijsindex, toegepast op onze indicatie van vandaag — niet de verkoopgeschiedenis van dit huis.

nu € 1.625.000
waarde-indicatie marge

Alle bedragen per jaar
MaandWaarde-indicatieMargeVerandering
januari 2017€ 781.000± 31%—
januari 2018€ 868.000± 30%+11%
januari 2019€ 964.000± 30%+11%
januari 2020€ 1.026.000± 29%+6%
januari 2021€ 1.121.000± 29%+9%
januari 2022€ 1.344.000± 28%+20%
januari 2023€ 1.327.000± 28%−1%
januari 2024€ 1.352.000± 27%+2%
januari 2025€ 1.517.000± 27%+12%
januari 2026€ 1.586.000± 26%+5%
september 2026€ 1.625.000± 26%+2%

Bron: CBS/Kadaster Prijsindex Bestaande Koopwoningen, de reeks voor 's-Gravenhage en die voor tussenwoningen, aangevuld met de landelijke beweging per maand. De lijn loopt tot september 2026 en staat daar op het bedrag van vandaag. Hoe verder terug, hoe breder de marge: een half procentpunt per jaar. De index beschrijft de markt in 's-Gravenhage; hoe deze straat daarvan afweek, weet alleen wie er verkocht heeft. Verbouwingen en onderhoud zitten er niet in.

Wat weten we van Laan Copes van Cattenburch 143?

Postcode2585 GA
WoningtypeTussenwoning · ter plaatse vastgesteld bij de energielabelopname
Plek in de rij3e van 4 aaneengesloten woningen
Gebruiksoppervlakte271 m² · waarvan 292 m² verwarmd volgens de energielabelopname
Bouwjaar1870
Perceeloppervlakte209 m² · kadastraal vastgesteld
EnergielabelC · geregistreerd bij RVO (EP-Online), opname in 2023. Wat daarna veranderde, zoals zonnepanelen of isolatie, staat er pas in na een nieuwe opname.
Inhoud van het pand1.258 m³ · gemeten met laserhoogtemetingen vanuit de lucht (3DBAG)
Bouwlagen4 · bovengronds, geteld met laserhoogtemetingen (3DBAG). Een kelder telt niet mee
Hoogte van het pand15,3 meter · van straatniveau tot het hoogste punt van het dak
DakvormSchuin dak
Ruimte voor zonnepanelenCirca 48 panelen
Op 119 m² bruikbaar dakvlak, gemeten met laserhoogtemetingen vanuit de lucht (3DBAG). Het grootste dakvlak ligt op het noordoosten. Daken op het noorden zijn niet meegeteld. Schaduw van bomen of buurpanden kennen wij niet, en die kan het aantal flink drukken.

Oppervlakte, bouwjaar en adres komen uit het landelijke gebouwenregister (de BAG). Het woningtype bepalen we zelf, uit de vorm van het gebouw op de kaart. Hoe dat werkt en hoe nauwkeurig het is, staat in de methodiek.

Huizenprijzen in 's-Gravenhage

Gemiddelde verkoopprijs€ 511.210
Gemiddeld per m²€ 5.113
Gemiddelde verkooptijd41 dagen
Verkocht in 12 maanden7.433 woningen
Nieuw te koop gezet11.300 woningen

Over de twaalf maanden tot en met september 2026. De jongste maand laten we bewust weg: een verkoop wordt pas bij de notaris geregistreerd, dus van die maand ontbreekt nog ongeveer 8% van de verkopen. Alle bronnen met hun peildatum staan op de bronnenlijst.

Wat ligt er in de buurt?

Op loopafstand, binnen een kilometer over de weg, liggen een grote supermarkt (600 meter), een basisschool (600 meter), een huisarts (300 meter), een kinderdagverblijf (300 meter) en een apotheek (800 meter). Het dichtstbijzijnde treinstation ligt op 1,8 km, de oprit van een snelweg of hoofdweg op 2,8 km.

Treinstation1,8 km
Groot overstapstation1,8 km
Oprit snelweg of N-weg2,8 km
Grote supermarkt0,6 km
Basisschool0,6 km
Kinderdagverblijf0,3 km
Huisarts0,3 km
Apotheek0,8 km
Ziekenhuis1,8 km
Restaurant0,2 km
Bibliotheek1,9 km
Binnenzwembad3,2 km
Bioscoop2,1 km

Afstanden van het CBS (2024), gemeten over de weg. Het is een gemiddelde voor de woningen in het vierkant van 100 bij 100 meter waarin dit adres ligt, dus niet precies vanaf deze voordeur. Let op: bij het zwembad telt alleen een overdekt bad mee, en bij de oprit ook een provinciale weg.

Welke risico's spelen bij deze woning?

Beschermd gezicht's-Gravenhage - Archipelbuurt / Willemspark II
Deze woning ligt in een rijksbeschermd stads- of dorpsgezicht, aangewezen in 1996. Dat geldt voor het hele gebied, ook voor woningen die zelf geen monument zijn: het beperkt vooral wat er aan het aanzicht mag veranderen.
FunderingVerhoogde aandacht voor de fundering
In dit postcodegebied is 100% van de panden van vóór 1970. Deze woning is van 1870 en valt daarmee in de bouwperiode waar de kaart op wijst.
OverstromingBeschermd, in een aangewezen risicogebied
Dit gebied staat op de landelijke lijst van risicogebieden voor overstromingen vanuit het hoofdwatersysteem (de grote rivieren, het IJsselmeer of de zee). Officieel heet dat een gebied met een potentieel significant overstromingsrisico. De woning ligt achter de grote dijken en duinen die het land beschermen, dus de kans op een overstroming is klein. De Nederlandse dijknormen horen tot de strengste ter wereld. Het gebied hoort bij het stroomgebied van de Rijn. Dit geldt voor alle woningen in dit gebied. Bron: de Richtlijn Overstromingsrisico's van Rijkswaterstaat.
BestemmingGemengde bestemming — Gemengd - 4
Volgens het geldende bestemmingsplan mag hier meer dan alleen wonen: denk aan winkels, horeca, kantoren of dienstverlening, afhankelijk van wat het plan toelaat. Dat betekent levendigheid en voorzieningen dichtbij, maar ook kans op reuring en verkeer. Gemeten op werkelijke verkoopprijzen ligt de prijs op zo'n plek gemiddeld 4% lager dan bij een zuivere woonbestemming, en ons bedrag houdt daar rekening mee.
LeefbaarheidBoven het landelijk gemiddelde
Leefbaarometer-score 4,52 in Archipelbuurt (2024). Het ministerie van BZK berekent die score uit vijf onderdelen: woningvoorraad, voorzieningen, veiligheid, sociale samenhang en fysieke omgeving.
GeluidGeen opvallende geluidsbronnen
  • Wegverkeer: 6,1% van de inwoners ervaart ernstige hinder (in heel 's-Gravenhage 8,2%)

De funderingskaart van RVO zegt iets over het postcodegebied, niet over deze ene woning: twee huizen in dezelfde straat kunnen een heel andere fundering hebben. De kaart is van 2019. Zekerheid krijgt u alleen met een funderingsonderzoek. De leefbaarheidsscore geldt voor de hele buurt. De geluidscijfers geven aan hoeveel inwoners zeggen dat ze ernstige hinder ervaren; het is geen meting in decibel. Het is een schatting voor de hele buurt, uit een landelijke enquête (Gezondheidsmonitor 2024 van GGD, CBS en RIVM), dus niet voor deze woning.

Waar let u op bij een woning uit 1870?

Gebouwd voordat er landelijke bouwregels waren (de eerste Woningwet). Vaak karaktervol, maar wat er nu goed aan is, is er later in aangebracht. Hieronder staat waar u op let bij huizen uit de bouwperiode vóór 1906. Het gaat over de bouwperiode, niet over deze woning: een gerenoveerd huis kan er geen last meer van hebben. Zekerheid geeft alleen een bouwkundige keuring.

Fundering uit de tijd vóór betonWoningen uit deze periode staan op houten palen of direct op de grond ("op staal"). Houten palen kunnen gaan rotten als het grondwater zakt. Of dat hier speelt, hangt van de bodem af: zie het funderingsrisico op deze pagina.
Massieve muren, geen spouwDe spouwmuur (twee muren met een luchtlaag ertussen) werd pas in de jaren twintig gewoon. Oudere muren zijn massief: isoleren kan dan alleen aan de binnen- of buitenkant, en dat is ingrijpender en duurder dan de spouw vullen.
Loden waterleidingenTot circa 1960 werden waterleidingen van lood aangelegd. Zijn ze nooit vervangen, dan raadt de GGD af het water als drinkwater voor jonge kinderen te gebruiken. Vervanging is bij de meeste woningen allang gebeurd, maar het is iets om na te vragen bij aankoop.
Houten balklagen en kapDe uiteinden van houten balken in vochtige muren, en een oude dakconstructie, zijn de bekende plekken voor houtrot en zwam. Bij een huis van deze leeftijd is een bouwkundige keuring geen formaliteit maar het belangrijkste huiswerk.

Welke woningen lijken op Laan Copes van Cattenburch 143?

Tussenwoningen in Archipelbuurt met een vergelijkbare oppervlakte.

Laan Copes van Cattenburch 143 de woningen hieronder

Welke woningen liggen er nog meer aan de Laan Copes van Cattenburch?

133 woningen. Bekijk de hele straat.

Veelgestelde vragen over Laan Copes van Cattenburch 143

Wat is Laan Copes van Cattenburch 143 in 's-Gravenhage waard?

De waarde-indicatie ligt tussen € 1.202.000 en € 2.047.000: 271 m² maal € 5.995 per m² voor deze woning, afgeleid van het prijspeil in 's-Gravenhage en geijkt op werkelijke verkoopprijzen. Die marge van 26% is niet gekozen maar gemeten: van de woningen zoals deze verkocht vier op de vijf binnen dit bereik. Het is een indicatie op basis van omgevingscijfers, geen taxatie van deze specifieke woning.

Welke vraagprijs past bij Laan Copes van Cattenburch 143?

Als deze woning nu te koop komt, verwachten we een vraagprijs rond € 1.670.000, tussen € 1.310.000 en € 2.025.000. Dat is iets meer dan de waarde-indicatie van € 1.625.000: voor woningen als deze wordt weinig overboden, en een woning die nu te koop komt, wordt gemiddeld iets hoger in de markt gezet dan waarvoor hij uiteindelijk verkocht wordt. Dat is gemeten op de verkopen van de afgelopen twee jaar, per prijsklasse, woningtype en buurt. Een vraagprijs blijft een keuze van verkoper en makelaar.

Hoeveel is Laan Copes van Cattenburch 143 in waarde gestegen sinds 2021?

Van ongeveer € 1.121.000 in januari 2021 naar € 1.625.000 nu: +45%, volgens de CBS/Kadaster-prijsindex van 's-Gravenhage op onze indicatie van vandaag — niet de verkoopgeschiedenis van dit huis.

Hoeveel woonoppervlakte heeft Laan Copes van Cattenburch 143?

Volgens de Basisregistratie Adressen en Gebouwen (BAG) heeft deze woning 271 m² gebruiksoppervlakte. Dat is niet precies de woonoppervlakte: in de gebruiksoppervlakte telt bijvoorbeeld ook een inpandige berging of garage mee. Bij de energielabelopname is 292 m² verwarmde woonruimte gemeten.

Wat voor woning is Laan Copes van Cattenburch 143?

Dit is een tussenwoning. Dat is niet afgeleid maar ter plaatse vastgesteld door de energieadviseur bij de labelopname — de sterkste bron die er voor dit gegeven bestaat. Het type doet ertoe voor het bedrag: het bepaalt met welke prijscurve wij rekenen. Kleine woningen brengen per vierkante meter meer op dan grote, en hoe sterk dat verschil is, verschilt per type.

Uit welk bouwjaar is Laan Copes van Cattenburch 143?

Het bouwjaar is 1870, volgens de BAG.

Welk energielabel heeft Laan Copes van Cattenburch 143?

Energielabel C, vastgesteld bij een opname in 2023. Bron: EP-Online, het officiële labelregister van RVO. Een label geldt tien jaar; een verbouwing of verduurzaming ertussenin maakt het niet automatisch actueel.

Wat verbruikt Laan Copes van Cattenburch 143 aan energie?

Volgens de labelberekening gebruikt deze woning ongeveer 224 kWh aan fossiele energie per m² per jaar. Dat is het getal waarop de labelletter berust: hoe lager, hoe beter. De energiebehoefte is 156 kWh per m² per jaar; dat zegt iets over de isolatie van de schil, los van de installaties. Het zijn genormeerde getallen: ze rekenen met standaard bewonersgedrag en met primaire energie, niet met wat de meter aanwijst. De werkelijke rekening hangt af van gezinsgrootte, thermostaat en tarieven.

Waar komen deze cijfers vandaan?

Wij tonen uitsluitend gegevens over het gebouw, nooit over de bewoners of de eigenaar (waarom dit huis hier staat). Klopt er iets niet, of wilt u niet dat deze pagina bestaat? Laat deze pagina verwijderen — u hoeft geen reden te geven, en wij beoordelen het verzoek niet.